SPORT! 'Nationale team zou toch weer een eer zij n' 'Goedkoper boei /ent biedt oplossing' SP8RTK0RT Cor Nieuwenhuizen naar Zwaluwen BC Pijnacker veilig ondanks nederlaag Hans Lingen terug in de top VOETBALPROGRAMMA woensdag 4 februari 1981 VD/SC/WW "1 Sparta hebben bij de w OU (1 kampioenschappen van de kring Leidschenhage een gouden medaille behaald. Stap deed V dat in de sporthal 'f. Overbosch op de balk en Schaareman bij de O - vrije oefening. Beide L? 53B I 3 dames eindigden in Jr het totaalklassement op de tweede plaats. Remko Knegt deed bij de heren van zich Del ft-Natasha Stap spreken en pakte en Sylvia daar de tweede plaats Schaareman van de en bij de jongens was ,Delftse zilver voor René turnvereniging Teekema. Schiedam - Hans van Lingen is met een opvallende score van acht keer winst m drie wedstrijden weer helemaal terug in de nationale tafeltennistop. Öe SchledamSe Korenbeurs-speler won immers niet Afhaken In januari 1977 speelde de nu 26-jange Hans Lingen zijn laatste interland. Daarna haakte hij af, om bij de Ko renbeurs zijn partijtje in de ereklasse te blijven meespe len, Dit was niet zonder succes. Immers, aan het tienjarig ereklasserschap is, alle ge sponsorde verenigingen ten spijt, in Schiedam nog steeds geen eind gekomen. Al had de Korenbeurs het in de najaarscompetitie niet ge makkelijk en moest er zelfs een beslissingswedstrijd wor den gespeeld. Piinacker De badminton ners van BC Pijnacker komen volgend jaar, ondanks de 53 nederlaag bij het reeds gede gradeerde Flair, uit in de lan delijke derde klasse. BC Pijnacker tfad echter geen rekening gehouden met een nederlaag in Alphen aan den .Rijn. Thuis werd immers met 62 gewonnen en de tegen stander had toen geen enkel probleem opgeleverd. Joop de Wit begon dan ook goed en won de eerste set met 153. Onbegrijpelijk genoeg werd de tweede met de zelfde cijfers verloren en De Wit kon niet verhinderen dat Flair-speler Wieten ook de derde set pakte. Een tegenvaller derhalve, die de grieperige Jan van Vugt ook niet goed kon maken (1517 en 515). Riena de Beer zorgde voor het eerste punt door C. Veltman met 11—8 en 115 terug te wijzen, maar Tine Markies delfde het onderspit tegen de jeugdige I. Wieten. De dubbelspelen begonnen daardoor met de weinig hoop volle stand van 31 in het na deel van de Pijnackerse for matie. De eerste mixed van Joop de Wit en Tine Markies ging daarna ook nog verloren. Jan van Vugt en Riena de Beer kenden echter weinig pardon met hun tegenstanders (158, 155) en een gelijkspel behoorde nog tot de mogelijk heden. .Maar de herendubbel ging verloren en de winst van de beide dames was daarom alleen belangrijk voor de sta tistieken: 5—3. alleen van de oudere cracks als Van der Helm en Van Slobbe, maar bond ook internationals als Anne Vlieg, Gootzen en Hijne aan de zegekar. Een plaats in de nationale selectie van bondscoach Bert Schoofs zou Hans Lingen dan ook niet misstaan. Hans Lingen en zijn teamge noten Jan Vheg en Ron van der Aa hadden het met res pectievelijk 43, 40 en 17 pro cent dan ook slechts gedaan. „Eigenlijk uniek, dat je er daarmee nog inblijft", aldus Hans Lingen. „In tien jaar ereklasse was ik nog nooit Hans onder de vijftig procent ge- Lingen weesL ïn actie... De motivatie was weg, ter wijl het gebrek aan wed strijdritme me vaak heeft op gebroken", aldus de Schie- damse topspeler, die sinds vorig jaar ook verenigingsse- cretaris is. „Ik vond het zelf erg en beneden mijn stand, dat ik van bepaalde spelers met meer kon winnen", ver klaart de tafeltennisser de betere voorbereiding op dit seizoen, waarvan de vruch ten ruimschoots geplukt kon den worden. Hij verloor tot dusver slechts van Ronald Rijnsdorp, die voor de Schiedamse speler steeds een te groot verdedi gend struikelblok vormt. Ondanks de prestatie van Hans Lingen staat De Ko renbeurs toch onderaan, doordat Jan Vlieg en Ron van der Aa nog niet voor de aanvullende punten hebben kunnen zorgen. „Jan is ei genlijk iets te beperkt in zijn mogelijkheden, terwijl Ron het in de erreklasse te moei lijk heeft. Daarnaast gaat het dubbel erg slecht. Het is daarin", vervolgt Hans Lingen, „slechts een beetje aanrom melen met topspin en blok ken, wat in feite een botsing van twee speltypen is". Toch won De Korenbeurs in de najaarscompetitie nog zes tig procent van de dubbel spelen, en scoorden Ron van der Aa en Jan Vlieg vijf res pectievelijk twaalf keer. Die score van Van der Aa vindt Hans Lingen desalniet temin belangrijk, „Het is voor Ron moeilijk door steeds te verliezen. Maar met die vijf partijen winst heeft hij ons toch van de degradatie gered. Ik wil best zo verder gaan en heb geen eisen voor een sterkere speler. Het doet me ook niets om, ondanks mijn score, toch weer tegen degradatie te moeten spelen. Ik ben niet zo gevoelig voor het ereklasse kampioenschap. Dan was ik immers al jaren weg geweest en al acht keer landskampi oen geweest". Selectie Hans Lingen is dus een blij vertje voor De Korenbeurs. Of hij in de staartclub nog opvalt bij bondscoach Bert Schoofs is nog de vraag. Zijn persoonlijke prestatie liegt er in ieder geval niet om. „De selectie zou me best wel trekken en wat betreft niveau hoor ik er wel bij. Het zou best weer een eer zijn". Aan een eventuele selectie koppelt Hans Lingen wel en kele voorwaarden. „Ze moe ten me dan wel willen heb ben. Het is nu toch een ande re generatie. De sfeer daar van moet goed zijn. Een trainingskamp van twee weken of vijf a ze uur per dag pingpongen hoeft van mij niet. Er wordt altijd ge daan alsof je in die veertien dagen nog alles moet Ieren", m Het zon dag voet bal kent voor de KNVB'ers voor ko mende zondag slechts een beperkt programma. Oefe nen is daarom het parool; DHS speelt thuis om 14.00 uur tegen De Hollandiaan.- Joost van Dam heeft om langs in de wedstrijd DKC a6-ODO a6 het vijfhonder dste doelpunt in deze mi- cro-competïtie gescoord voor de Maasïanders. Er wordt naar gestreefd ook dit seizoen aan een vereni- gingstotaal van LOOO doelpunten te komen. Donderdag (20.00 uur) neemt de Vlaardingse ge meenteraad definitief een besluit omtrent het krediet voor de de uitbreiding van de Westwijkhal. De ver wachting is, dat het colle gevoorstel zal worden aan genomen. Zowel Succes als Spirif spelen vanavond korfbal- competitieduels. Succes om 20.00 uur tegen SagiG ta ïn de Margriethal er\ Spirit eveneens om 20,00 uur tegen Trekvogels 4. De indeling van voetbal competities valt vaak echt niet mee. Soms ontstaan er dan ook uiterst vreemde situaties. Wat te denken bijvoorbeeld van het feit dat VV Vlaardingen 'in deze competitie nog slechts twee thuiswedstrij den speelt en maar liefst acht uitwedstrijden. Con current PPSC uit Schie dam daarentegen speelt nog twee uitwedstrijden en zeven thuiswedstrijden. Én 'VDL dan, eveneens twee maal uit en achtmaal thuis, De weergoden waren het vriendschappelijk voetbal gisterenavond opnieuw niet van dienst, want de wedstrijden De Zwervers- FC Vlaardingen, PDK-SVV en Vogel-Jong SVV wer den afgekeurd. Over slechte velden ge sproken, bij een nader technisch onderzoek zijn bij het hoofdveld van DSS'26 aan de Marathon- weg een aantal problemen duidelijk geworden. Het veld, dat nauwelijks geen water doorlaat en zodoen de al snel onbespeelbaar is, krijgt eind mei een grondige check, waarmee de gemeente zal trachten de moeilijkheden te verhel pen. Maasland „Door eenvoudiger te bou wen, lijkt het toch nog mogelijk dat Maasland op korte termijn een sporthal krijgt", aldus wethouder Jacques Kwak- Cor Niéuwen- huizen... Vlaardingen Cor Nieuwen huizen is met ingang van het seizoen 81-82 de nieuwe trainer van Zwaluwen. Zoals bekend, stapt de huidige technische man van de Vlaardingse zaterdag eerste klasser, André Corveleijn, op en kondigde Nieuwen huizen aan het begin van dit seizoen al aan. dat het bij VDL zijn laatste jaargang zou zijn. „Na vier jaar wil je toch wel weer eens wat anders", zegt de 28-jarige sportleider bij brandweer en politie in Zoetermeer, „En mijn ambities zijn nog altijd zodanig, dat een grote ama teurclub me zeker voor ogen ligt Ik had een sollicitatie lo pen bij Neptunus, waar Hans Bentzon nu komt, en verder was ik met nog twee clubs in de slag. Maar ja, Zwaluwen ging slagvaardig te werk en de zaken waren vrij snel beklon ken". Hét zalerdagvoetbal Cor Nieuwenhuizen, na vier jaar For- tuna/FC Vlaardingen en een evenlange periode VDL, geeft" onomwonden toe nog weinig blikken bij de collega's van de zaterdag te hebben geworpen. Daarover: „Ach, de blik is nog steeds vervuld van de derde klasse van VDL. Per slot van rekening is er, ondanks het gat met Fortuna van zeven pun ten, nog van alles mogelijk. Een kampioenschap: waarom niet Daarbij is het wel fijn, dat de zaterdag nu beschikbaar ïs om flink wat wedstrijden van Zwaluwen te aanschouwen". kelstein. „Het hoeft niet zo'n luxe hal te worden. De verenigingenhebben daar trouwens ook nooit om gevraagd. Als het maar een kwalitatief goede hal wordt". De plannen om een nieuwe binnensportaccommodatie te bouwen in Maasland bestaan al enige jaren. Aanvankelijk werd aan gedacht een sport hal te bouwen, maar B en W moest dit jaar concluderen dat een sporthal niet haal baar werd geacht, gezien het verwachte exploitatietekort van twee ton per iaar. Het college gaf de voorkeur aan een sportzaal ter grootte van twee gymzalen. Het bouwen van een sportzaal betekent wel, dat de plannen voor een sporthal definitief van de baan zijn. Teleurstelling Het besluit van het college bracht de nodige teleurstel ling bij de Maaslandse sport wereld. Op voorstel van de sportraad werd zelfs een spe ciale bijeenkomst van de Maaslandse sportverenigin gen belegd, om eventueel zelf tot sporthalplannen te komen. In een sportzaal is immers geen zaalvoetbal, mïkro-korfbal en tennis mo gelijk, zaalsporten waaraan in Maasland juist de grootste behoefte is. Te elfder ure ging die sportvergadering toch niet door, nadat wet houder Kwakkelstein zijn nieuwe ideeen bekend had gemaakt. Hoé serieus de plannen voor een 'goedkope' sporthal zijn blijkt wel uit het feit dat er al tekeningen zijn gemaakt voor zo'n van alle luxe ver stoken hal. Ze zijn vrijblij vend door een bouwonderne ming ingediend, „De kosten van die sporthal zijn vrijwel gelijk .aan die van een sport zaal zoals die ons voor ogen stond", aldus de wethouder. „Ik denk dat de concurrentie op de bouwmarkt verhevigd is, dat speelt vermoedelijk mee". Het exploitatietekort voor de sporthal waar nu over wordt gesproken is begroot op Hier moet de nieuwe sporthal dan gaan komen. 130.000 a 140.000 gulden. Dat acht ik wel haalbaar", aldus wethouder Kwakkel stein. „Een sportzaal kost dat immers ook. Terwijl we nu een hal krijgen van 22 bij 42 meter, met een speelhoogte van 7 meter". In een derge lijke hal zijn alle zaalsport^n mogelijk. Onderwijsvergoedingen Een niet weg te cijferen on derdeel in de financiering van de sporthal zijn de on derwijsvergoedingen. „Daar moet je het toch van heb ben", aldus Kwakkelstein. Er zijn echter nog wat proble men omtrent deze bijdragen. Het ministerie van onderwijs zou de oude gymzaal van de Aloysiusschool alsnog moe ten afkeuren. „Afbreken van deze gymzaal betekent het verkrijgen van een geweldig grote vergoeding voor het gebruik van de sporthal", zegt wethouder Kwakkel stein. De lagere land- en tuin bouwschool wil in de sport hal, die in drie gymlokalen kan worden verdeeld, voor alsnog niet meer dan 40 lesu ren afnemen. De school wil namelijk uren achter de hand houden om druk op het ministerie te kunnen uitoefe nen om straks zelf één of twee gymlokalen bij de school te kunnen bouwen. Het ministerie van landbouw en visserij, waaronder deze school ressorteert, heeft daarover nog geen uitspraak gedaan. Kwakkelstein: „Het is natuurlijk overal het aan halen van de buikriem. Ak- tueel is echter de vraag hoe veel uur deze school voor li chamelijk onderwijs no(dig heeft en hoeveel uur het mi nisterie daarvan wil beta len". Lokatie De gemeenteraad heeft zich in principe al uitgesproken voor een lokatie aan de Hofs ingel, ter hoogte van de Kluisweer. Het bestem mingsplan is al aangepast en die lokatie biedt voordelen boven de aanvankelijk ge dachte plaats in de driehoek Burg. van der Lelykade, Postlaan en Kluisweer. Ook' de inspecteur van het onder wijs is akkoord met een Huur plaats aan de Hofsingel. maar er komt zeker geen fulltime beheerder. In een eenvoudig opgezette sporthal past geen restaura tie, vindt het college. Voor het nuttigen van een con sumptie kan worden vol staan door het inrichten van een buffet. Onderzocht wordt nog hoe het toezicht het best kan worden opgezet, Volgens wethouder Kwak kelstein komt de huur van de hal te liggen tussen de 30 en 35 gulden per uur. „Dat is een redelijke nuur. De finan ciële inbreng zal voorname lijk uit het onderwijs en de gemeentepot moeten komen en slechts mondjesmaat uit de verenigingen". Schiedam/Vlaardingen - komend weekeinde: -Het voetbalprogramma voor het Zaterdag: Barendrecht-Zwaluwen, Excelsior M-JAC, PPSC- VVGZ, DSO-TSB, Capelle-Vlaardingen, Naaldwijk-MVV"27, Satelliet-KMD, 's-Gravenzande-DSS'26, HBSS-HVO, Afde ling: GSS-Botlek, DVO'32-OFB, Flakkee-VDL, CION- DES'67. ~VVK-Puttérshoek, GTb-Nationale Nederlanden. Zondag: Feyenoord-Fortuna VI, Alblasserdam-Schïedam, SVDP-SFC, SCO'63-RKWIK. Afdeling: Demos-Flakkee, Zwarte Pijl- DRZ, Germinal-FCN'66. OVV-SVDPW, MSV'71-FC Rotterdam, Olympus Schiedam-Schiedamse Boys.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6