IS DAICOURANT Rivale volgt a Igetreden i vethoi der op. Parkeer garages: koppen zij n geteld Dielèmans furieus over uitlatingen van Mosman WÈL neem de proef krant Sollicitatie opbouwwerk niet getoetst Zogoed als zeker Coenen in college De Pijpers in financiële moeilijkheden BOUWPAKKETTEN-C.V. Trio Mustang op televisie Raad kiest stadhuis Afrol en Van der Windt Eerste man als peuterleider Advertentie al de dear uit 2M VlLLERIUS VRIJDAG 6 FEBRUARI ZATERDAG 7 FEBRUARI GRATIS ADVIES Holy vrouwen distantiëren. zich van SP-actie »o»o,le1 ï)«oboI\,. Donderdag S februari 1981 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 25 «pasha's Brers ven 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Trio Mus* tang is vanavond op tele visie. Het Vara-progrèmma 'Achter het'nieuws' zendt om tien voor half elf een reportage uit over 54 Ne derlandse piratenzenders en een daarvan is de - Schiedamse illegale om roep Radio Boemerang. En omdat Radio Boeme rang vaak muziek van het Schiedamse trio Mus tang uitzendt, leek het de Vara leuk om de drie muzikanten ook voor de buis te halen. Dinsdagmiddag 2ijn op namen gemaakt voor het Schiedamse stadhuis op de Grote Markt. Ook die locatie heeft weer een reden: het stad huis staat in het vignet van Radio Boemerang. Elly Coenen: Kandidaat wethouder? Zeker is er noa niets iedereen rekent en op dat de directe tegen standster van Gré van Eek het roer overneemt. in Suantumawilcnbegrip uit dewereld hetpen. Pagina twee. Gezamenlijke controle van vier politiekorpsen. Pagina drie. Cursisten van de Dagschool voor volwassenen inVlaardingenopstapindesneeuw. Pagina vijf. Cock Pols vindt het trainen van de Jeugd het mooiste dat er is. Pagina zeven. Peter Blonk (GDA): poging tot uitstel. Vlaardingen De koppen zijn geteld in de Vlaar- dingse raadzaal. De gemeenteraad heeft gisteravond nauwelijks nieuwe argumenten te horen gekregen over de locaties, waar in de toekomst parkeergarages gebouwd mogen worden. Noch de deelnemers aan het spreekhalfuur, noch de fracties zelf konden nog iets schokkends naar voren brengen: de verhalen waren allemaal al algemeen be kend. Feit is, dat de gemeenteraad wel uitgebreid de tijd neemt om haar mening over de materie kenbaar te maken. Gisteravond, tijdens de eerste avond van de raadsverga dering, is over niets anders gesproken. In die tijd kwa men alleen de fracties nog maar aan het woord plus in spraakwethouder Wijnstok: Goudriaan begint vanavond aan zijn beantwoording. Het is niet te verwachten, dat 'het betoog van de functionele wethouder wijziging zal bren- -gen in.de standpunten, zoals die zijn gevormd. Tenzij er in •de loop van vandaag alsnog ■schokkende ontdekkingen worden gedaan over een van de locaties zal de raad vana vond haar voorkeur uitspre ken voor parkeergarages bij het stadhuis, bij de Afrol en bij de Jacob van der Windtstraat, Van die drie is eigenlijk alleen de laatste echt in discussie ge weest: die plek zal bij de stem mingen vanavond met een meerderheid van slechts enke le stemmen uit de bus komen. Dat voor die plek niet meer medestanders te vinden zijn -ligt vooral in het feit, dat er rond deze locatie nog zoveel onduidelijkheden bestaan. Het college heeft nog nauwelijks -argumenten aangedragen waarom die locatie zo goed zou zijn, zo menen sommigen. Het CDA stemt verdeeld: van deze "partij zijn inclusief de twee wethouders slechts enkele fractiegenoten voor deze op lossing. Overigens zal de CDA- ,er Peter Blonk vanavond nog wel pogingen ondernemen de keuze van een derde locatie uitgesteld te krijgen, zoals hij al in de laatste commissie ver keer aankondigde. Gezien de stemverhoudingen in de raad sn de in dit opzicht geheel dwarsliggende coalitiegenoot PvdA is het niet te verwach ten dat die motie het zal halen. Voor het Veerplein als beste locatie stemmen vanavond al leen de fracties van WD en D'66, zo is de verwachting. Veel kritiek was er van de VVD-er Jan van Hemert op „het fiasco van de inspraak". Hij meende dat het beter was geweest als al die deelnemers aan de inspraakprocedures thuis waren geble ven, gezien de manier waarop het college met de inspraak, is omgesprongen. Vooral Goudriaan kreeg nog enkele fikse ve gen uit de pan vanwege de wijze, waarop hij telkens had laten blijken lak te hebben aan wat sommige insprekers uiteindelijk willen. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft haar eerste mannelijke peuterleider. Het is de 28-jarige F. S. M. de Witte uit Hulst Hij komt in dienst van de Stichting Cultureel Op bouwwerk Vlaardïngen-Holy, 'waar hij al sinds december vo rig jaar werkzaam is, Gisteren keurde het college officieel zijn benoeming goed. De heer De Witte studeerde aan de .Pe dagogische Academie van 'Dongen. Maassluis Elly Coenen, raadslid voor de WD in de Maasluise gemeenteraad, neemt zo goed als zeker de plaats in van de deze week afgetreden WD-wethouder Gré van Eek. De wethouder voor sociale zaken, maatschappelijk werk, volksgezondheid, onder- wijs en personeelszaken legde dinsdag met onmiddellijke ingang haar functie neer, omdat zij zich in de gemeenteraad niet meer zag gesteund door haar eigen fractie. Volgens haar zeggen is dat vooral veroorzaakt door aanmerkingen op haar onderwijsbeleid door partijgenote Elly Coenen, die zich bij de begrotingsbehandeling aansloot bij de door de PvdA geleverde kritiek. fractie en wethouder niet de wereld uitgeholpen. Ondanks afspraken is dat conflict tussen fractie en wethouder niet de wereld uitge holpen. Vorige week zou de zaak nogmaals aan de orde komen in een fractievergadering. Toen dat niet gebeurde trok wethouder Van Eek haar conclusies en diende haar ontslag in bij burgemeester Jan van Es. In een verklaring zeggen bestuur en fractie van de WD het vertrek van de wethouder te betreuren. Ook de andere partijen sluiten zich daarbij aan en verklaren dat mevrouw .Van Eek haar taak altijd goed heeft gedaan. VVD-fractieleider Klaas de Roo zal zo spoe dig mogelijk contact opnemen met de andere partijen in de raad over de vrijgekomen wet- houderspost. PvdA en CDA, die samen met de VVD in het college zijn vertegenwoordigd, zijn het ermee eens dat de plaats weer door een VVD'er wordt bezet, maar stellen wel dat er dan wel een goede kandidaat moet zijn. In principe zijn vier van de vijf VVD'ers in de raad beschikbaar voor de post behalve Leen de Zeeuw maar bij voortduring klinkt de naam Elly Coenen als opvolgster van Gré van Eek. Desgevraagd verklaarde Elly Coenen dat zij nog geen ja heeft gezegd, maar dat zij een eventuele wethouderspost met haar gezin gaat bepraten. De opengevallen plaats in de raad voor de VVD zal worden ingenomen door John Scheerstra, die volgens fractieleider Klaas de Roo al de nodige ervaring heeft opgedaan jdoor het bijwonen van fractievergaderingen. Zie verder pagina drie. Vlaardingen Showband De Pijpers heeft financiële zorgen. Door een grote aanloop van nieuwe leden komt het bestuurde niet meer uit. De jeugdafdeling van de Pijpers kan niet verder meer uitbreiden dan de honderd le den die er nu zijn en de doorstroming naar de senioren wordt bemoeilijkt omdat er geen geld is voor nieuwe instrumenten. Hoe de problemen opgelost moeten worden is voor het bestuur van de showband nog een raadsel. De moeilijkheid ïs namelijk dat de inkom sten maar moeilijk verhoogd kunnen wor den. De subsidie die de vereniging van de ge meente krijgt is verre van voldoende en de prijs voor een optreden kan ook al niet om hoog, omdat niet alle bands in Nederland ge negen zijn om mee te gaan in prijs. De contributies kunnen eveneens niet stijgen gezien de huidige economische recessie. Het bestuur zit dan ook met de handen ïn het haar. Het liefst zou men zien dat de gemeente de subsidie zou verhogen. Het bestuur stelt in de laatste uitgave van het verenigingsblad ech ter met enige bitterheid vast dat een 'toeter- club' niet belangrijk is voor de gemeente. De Pijpers denken overigens niet aan opge ven. De 150 jongeren die wekelijks in de weer zijn voor de vereniging en de vele vrij willigers maken dat De Pijpers nog wel zul len blijven voortbestaan. Het bestuur zal de gemeente echter wel het belang van de vereniging duidelijk maken om. op die manier meer subsidie los te krij gen. Schiedam De sollicitatie procedure voor tweeënhalve opbouwwerkers in de oude advertentie SCHEQAM KDEMAFKT t VLAARCTGBM DWES>T-mcrCa.S7 MAASSUJS KCMNGSHGEK wijken van Schiedam is van start gegaan, zonder dat hij door het SSWO-bestuur is goedgekeurd. Hoewel het goedkeuren een vergadering terug een bijzonder bard punt was, waarvvO. net ad verteren zelfs werd uitge steld, werd dinsdagavond door de SSWO vrij luchtig over die eis heengestapt. Wel is afgesproken op de eerste vergadering tot overeen stemming te komen over de sollicitaties in de verschillen de wijken. Twee jaap geleden ontston den juist rond die sollicitatie grote problemen. De overleg groep in Schiedam-Zuid koos voor de eigen kandidaat, het bestuurslid van de bewoners- vereniging, Armand van Puyvelde. Het SSWO meen de dat niet alle groeperingen in de wijk voldoende waren vertegenwoordigd en wei gerde Van Puyvelde te be noemen, ook al omdat hij niet de vereiste papieren had. Een gerechtelijke proce dure tegen het SSWO was het gevolg. Toen de gemeente eind 1980 besloot twee opbouwwerkers extra de wijken in te sturen, stelde het SSWO dan ook dat herhaling moest worden voorkomen. De wijkoverleg- groepen moesten daartoe zelf huishoudelijke reglementen opstellen, die dan door het SSWO moesten worden goedgekeurd. Een sollicïta-" deprocedure zou daarin war den opgenomen. Alle wijken behalve Cen trum stuurden de reglemen ten tijdig voor de laatste ver gadering toe aan het SSWO, dat echter verzuimde alle re glementen te verspreiden. Zuid maakte zich daar dins dagavond erg kwaad over. Juist die wijk had de vorige keer haast willen maken met de sollicitatieprocedure, maar zag het adverteren een maand uitgesteld vanwege de reglementen- Om niet meer tijd te verlie zen is dinsdag toch zonder de reglementen de vacature uit gegaan. Dat heeft tot gevolg dat in een volgende vergade ring overeenstemming moet worden bereikt. De eerste dinsdag van maart hopen de bestuursleden van het SSWO dat ook te bereiken. Lukt dat niet, dan heeft de SSWO wéér geen garanties dat alles volgens de regels verloopt. ADVERTENTIES U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BR0ER8VELD 187 - 010-731611 9111LO - SCHIEDAM EN is de All-Air demonstratiebus voor u aanwezig op de Van Hogendorplaan Kom kijken en vraag Schiedam „Zuur, ongenu anceerd en nergens op geba seerd" noemt PvdA-raadslid Nikolaj Dielemans de uitla ting van CDA-fractievoorzit- ter Siem Rosman over de woningbouw in Schiedam - Noord. Rosman heeft, zoals onze krant maandag bericht te, wat gas teruggenomen en vindt nu, in tegenstelling tot wat hij vijf jaar geleden ver kondigde, dat er in Woud- hoek en Spaland te veel gebouwd gaat worden. Diele mans, die namens de PvdA- fractie spreekt, zei gistermid dag Rosmans uitlating heel wrang te vinden ten opzichte van milieugroepen „en poli tieke Schiedammers, die 2ich vijfjaar geleden tegen-de uit breiding in Schiedam-Noord met vijfduizend .woningen verzetten. Dielemans: „Ik vind het merkwaardig, dat Rosman zoiets tussen neus en lippen door opmerkt tijdens een dis cussie over een heel andere kwestie, of Schiedam hoofd stad van Rijnmond moet worden. Na zoveel jaar komt het onze fractie vreemd voor, dat Rosman zonder ar gumenten te hanteren zo maar even op zijn eigen stel- lingname terugkomt. Hij kan echter, evenals toen, niet aantonen waarom hij dat vindt. Een minderheid was in 1976 tegen de uitbrei dingsplannen in Noord en daarvoor werden goede ar gumenten gebruikt, waarvan ik vind dat zij nog steeds gel den. Rosman heeft die nooit kunnen weerleggen, maar zegt nu en passant dat hij het er wel mee eens is. Wij vin den dar heel vreemd." Dielemans stoort zich ook aan Rosmans uitspraak, dat het teveel aan woningen in Schiedam-Noord betrokken zou kunnen worden door de provincieambtenaren van Rijnmond, die hier komen als Schiedam inderdaad hoofdstad wordt „Dat is heel zuur van Ros man, zo van» we bouwen toch te veel, wat we over hebben geven we maar aan die provïnciejongens. Ik vind dat hoogst ongepast," aldus Dielemans, „Ik zou van Ros man wel willen weten waar hij zijn nieuwe standpunt op baseert en bovendien, of hij nu eerst denkt aan werkgele genheid of aan woningnood. Hij kan het niet maken om bij meer dan 7000 woning zoekenden in Schiedam luk raak te zeggen, ach, we krij gen te veel, geef maar weg, dat is goed voor de werkge legenheid. Wij vinden dat alle zeilen bijgezet moeten worden om eerst de woning nood op te lossen en zo goed koop mogelijk te bouwen." Dielemans bedoelt daarmee niet dat hij zelf nu ook is te ruggekomen op zijn stand punt in 1976, dat er in Woud- hoek en Spaland minder gebouwd moet worden. „Ik 'ben die mening nog steeds toegedaan," aldus Dielemans, die niet elke vorm van stad suitbreiding afwijst maar eerder denkt aan andere lo caties die geschikt zijn voor .woningbouw, met name de binnenstad en Schienoko. Vlaardingen De tegen het gemeentelijk huïsvuilbeleid ac tievoerende huisvrouwen uit Holy distantiëren zich met klem van de vorige week door de Sociallstiese Partij gehou den demonstratie. ven? Daarom willen wij na drukkelijk stellen dat wij met die actie van Remi Poppe en de SP niets te maken willen hebben. Wij wijzen die af." Zoals bekend bestaat tussen beiden actievoerende groepen enige rivaliteit; tot samenwer king is het nooit gekomen om dat de huisvrouwen niet onder een politieke vlag wilden gaan varen. Daarbij werd de ingang van het stadhuis met huisvuil ge blokkeerd (en later overigens weer keurig opgeruimd). Rieneke Beemsterboer. na mens de actiegroep van Holy vrouwen: „Wij hebben ontzet tend veel boze telefoontjes ont vangen van mensen die zeg gen: hoe halen jullie dat nu in je hoofd? Daar hebben wij toch geen handtekening voor gege- JÊÊk> Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra koeten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. .v\ad Has»' opPsl :o«l PvdteV- yjoOaP1 QPcSV jnet 334

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1