SCHIEDAMSCHE COURANT m 'm Derde fase park Kethel Ik neein^ de proef Moeilijke jongeren op avontuur in Duitsland 0 HSBHEIIHS krant E«-." TÉt Ja tegen sporthal D'66 wil alsnog zijn kerstkado betaald I - Mb# jséZ'-& ü^i.. _'.j Raad akkoord met locaties parkeer garages Gedeputeerden op werkbezoek SPEELGOED Paul Beekman imposeertïn Schiedams atelier. 'Geen politiek menings verschil' fsjjlH TBllrrs Ir v-< VI Boltelmagazijn moet gesloopt Kosten één miljoen •tr^!oa ,6 Vrijdag 6 februari 1981 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 26 -9 paska's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kïachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM "EN KETHEL in Vlaardïngen heeft er een wijkvereniging bij: in Holy-Noord, in de Hoofdstedenbuurt. Pagina drie. Turkse wouwen hebben het moeiteiijk. Het leren van de Nederlandse taal is leuk, maar hun mannen vinden het een bedreiging. Pagina vier. Pagina vijf. LeenvanBree:„Er kunnen nog leuke dingen gebeuren." Pagina zeven. Schiedam D'66 wil van het college weten waar zijn 'kerst kado blijft November vorig jaar is de fractie beloofd dat op zeer korte termijn een defini tief voorstel voor een algeme ne inspraakverordening op ta fel zou liggen. Nu dit kerstkado achterwege gebleven is verwacht D*66 van het college een definitief voor stel in de raadsvergadering van maart De fractie heeft in 1978 al een inspraaknota aan geboden als eerste aanzet tot een verordening. 'Nadat in maart 1979 een open inspraak avond werd gehouden en ver volgens in januari 1980 een 'voorlopige concept-verorde ning* besproken werd» is het nu al een jaar lang stil rond de inspraakverordening,' schrijft D'66 in een brief aan het colle ge algemene inspraakverorde^ ning die D'66 voor ogen heeft, moet waarborgen scheppen voor goed verlopende in spraakprocessen voor elke burger. Een snelle realisering ■van een algemene inspraakve rordening vindt D'66 van het grootste belang. VVD over opstappen wethouder: Maassluis In een officiële reactie heeft het bestuur en de fractie van de VVD in Maas sluis gerageerd op het plotse linge vertrek van wethouder Gré van Eek. Het bestuur en de fractie respecteren het be sluit van de wethouder en la ten weten dat het terugtreden geen gevolg is van verschil van mening in politiek op richt De VVD gaat rich intern beraden over de nu ontstane situatie. De verwachting is dat al op korte termijn een beslissing wordt genomen over de opvol ging van Gré van Eek. De po litieke partijen in Maassluis hebben al kenbaar gemaakt dat de vacature door de VVD kan worden opgevuld. EUy Coenen, onderwijsspecialiste van de WD-fractie, wordt als ttteest serieuze kandidate ge- rien om de vertrifkkende Gré van Eek op te volgen. Tijdens de raadsvergadering van 3 maart kan een beslissing genomen worden over de op volging. j aren niets meer Schiedam Da gemesnta vindt dat ook OP koopavonden winkelende mensen moeten tietalan voor hun parkoerplaats. Tot nu too zijn de 260 parksermetera in do stad alleen goldig van maandag tot en met zaterdag van 8,00 uur tot 19.00 uur. Als do eccoord 3 binnenkort do plaatjes op da meters yte fj Vlaardingen Morrend ver klaarde de voltallige gemeen teraad zich gisteravond ak koord met de door het college voorgestelde drie locaties voor parkeergarages. Raadsleden van alle partijen in de raad hadden graag de nodige wijzi gingen in het voorstel aange bracht. Maar over slechts een verandering was de voltallige raad het eens: er zal nog nader worden bekeken wat voor type parkeergarage aan de Af rol moet komen. In het voor stel zoals dat door B en W aan de raad werd voorgelegd werd gesproken over een silopark- garage, terwijl dat in het her ziene besluit is veranderd in een parkeergarage Verantwoordelijk wethouder Eas Goudriaan (PvdA) kon digde tijdens het bijna tweeën eenhalf uur durende debat aan dat hij binnen drie maanden metvoorstellen zou komen voor betaald parkeren: Alvo rens de parkeergarages zijn voltooid, wil hij parkeermeters en parkeerautomaten' in de binnenstad. - In het raadsvoorstel zoals dat is aangenomen, - zijn parkeer garages gepland aan de Afrol, bij het stadhuis en aan de Ja cob van der Windtstraat Mochten de aan- en afvoer- routes bij de laatste locatie echter problemen 4 opleveren dan zal worden gekozen voor een parkeergarage aan de Jou- bertstraat Een amendent van CDA'er Peter Blonk om om de keuze voor een parkeergarage aan de Jacob van der Windt straat uit te stellen tot duide lijk is dat de ontsluitingswegen geen problemen opleveren werd slechts gesteund door veertien raadsleden: vijf van rijn fractieleden, de voltallige VVD en de fracties van PSP, SGP en GPV Schiedam Het bottelmagazijn aan het Groenweegje wordt ge sloopt De kosten zijn te hoog om het magaziin om te bouwen tot één- en tweepersoonshuishoudens zoals de bedoeling was. Vol gens het ministerie van Volkshuisvesting gaan de geraamde kos ten boven de normen van rijkssubsidie uit. Ook voor andere be stemmingen van het bottelmagazijn zullen de herstelkosten waarschijnlijk te hoog worden. De stuurgroep één- en tweepersoonshuishoudens wil na de sloop van het pand een aanzienlijk aantal woningen voor alleens taan- den en 2-persoonshuishoudens realiseren. De commissie ruimte lijke ordening neemt het punt volgende week in behandeling. van het r Schiedam Voor «je derde fase van de aanleg van het park Kethel is een krediet van ruim één miljoen aange vraagd. 70% van dit bedrag wordt gesubsidieerd dóór CRM, de resterende 30% ko men voor rekening van het fonds welzijnsvoorzienin gen- In 1982 hoopt de ge meente over het aangevraag de krediet te beschikken» Volgende week woensdag behandelt de commissie ruimtelijke ordening het derde faseplan van het park- De derde en op een na laatste fase omvat het gebied Harre- weg met een uitloper naar het Bachplein. Dit gebied zal in de toekomst de schakel vormen tussen Midden-Delfland en het Prinses Beatrixpark. Het Bachplein is al tijdelijk Inge richt In het plan zullen de voetpaden betere aansluitin gen krijgen ap de speelweide en de Harreweg. Nabij boerderij "Lansbergen' aan de Harreweg wil de ge meente een schoolwerktuin creëren voor natuur-educatief gebruik. In Woudhoek worden voetpaden aangelegd die lei den langs verschillende akkers met kruidenvegetatie. Ten noorden van de weg uit Woudhoek-Noord bij de aan sluiting van de Harreweg is een brede groenstrook ontwor pen. Vlaardingen Er komt een tweede sporthal in Vlaardingen. Wanneer is echter vooralsnog echter onbekend- Weliswaar nam de gemeenteraad gisteren een positief besluit over het voorstel om bijna drie miljoen galden ter beschikking te stel len voor de uitbreiding van de Westwijkhal, maar voordat tot realisering kan worden overge gaan moet eerst goedkeuring van Gedeputeerde Staten (GS) worden afgewacht. En moet het geld ook daadwerkelijk op tafel komen. De bouw van een tweede sporthal is de laatste grote Vlaardingse investe ring voor de komende vijf jaar. Zo onomwonden stelde financiënwet-' ■houder IJsbrand van der Velden (PvdA) het. „Het college is bezig een sluitende meeijarenbegroting op te stellen en dat betekent heel concreet dat u het straks bij de behandeling in mei bij het opstellen van een prio riteitenplan voor de komende jaren erg gemakkelijk krijgt, want er kan niets meer. En u heeft het maar te slikken. Het hele beleid van het col lege zal er op gericht zijn om de meerjarenbegroting goedgekeurd te krijgen door GS. We kunnen dan ook slechts inhoudelijk blij rijn met dit voorstel". 'Er kan de komende Maarten Vrolijk: met college van GS op be zoek. Vlaardingen Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, onder leiding van mr Maarten Vrolijk, komt volgende week naar Vlaar dingen. Zij brengen een werkbezoek van een hal ve dag aan de stad en zullen *s middags op het stadhuis een bespreking hebben met het Vlaar dingse gemeentebestuur, waarbij tal van zaken' aan de orde kunnen komen. Volgens een woord voerder van het stadhuis gaat het om een bezoek zoals dat eenmaal in de zoveel tijd plaatsvindt Een schokkende aanleiding voor het bezoek is er niet. Vanaf 16.00 uur staat een rondrit per bus door een deel van de stad op het programma. Belangrijkste reisdoel is de Broekpolder, waar chef plantsoenen J. Davidse hen het nodige zal vertellen over de ontwikkeling van het bosgebied, over de aanleg van sportterreinen en dergelijke. Ook wordt een bezoek gebracht aan de accommodatie van VV Vlaardingen en van hockeyvereniging Pollux. Nadat elf jaar geleden bij de o- pening van de huidige West wijkhal al direct gesproken werd over de bouw van een tweede hal, is dan nu eindelijk, het definitieve besluit geno men omtrent de realisering van een dergelijke Sportac commodatie. Zonder proble men eigenlijk, want de gehele gemeenteraad was voor, be- oudens dan de SGP/GPV fractie, die de financiële con sequenties te groot achtte. De overige partijen vonden de nood in de Vlaardingse (bin nen-Sportwereld dermate hoog, dat langer uitstel van een tweede sporthal niet ge rechtvaardigd is. Slechts DY66 woordvoerder Don Rodrigues en PvdA-fractieleider Hans Versluys wezen op de eventu ele gevolgen met betrekking tot de uitvoering van andere prioriteiten. Versluys: „Het nemen van dit besluit heeft tot gevolg dat we in mei, tijdens de behandeling van de meerjarenbegroting, voor uiterst pijnlijke keuzes zullen worden gesteld. We zul len ons af moeten vragen of het reeël is om te komen met een sluitende meerjarenbegro ting. Wij denken van wel. En daarom is het nureeds zaak te denken aan een eventuele ver hoging van de onroerend belasting (OGB). Waarbij dan niet wil zeggen dat een eventueel verhoging van de OGB een gevolg zou rijn van het besluit, om een tweede sporthal te bouwen". Uitdagingstocht moei leiden tol zelfkennis Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bexorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. ■ioe qïUAM»! Ai'.®5' ïostc -aeuw >YJo—.aodelP05 Itteq® 1 sluis" u-u*1 Roll®'1 aal»- 30» VB Schiedam De Sint Joris Doele, het afgelegen clubhuis voor de moeilijkste en meest onhandzame groep jongeren in Schiedam, gaat dit jaar een experiment wagen om deze jeugd met de eigen remmingen en problemen te confronte ren- Een uitdagingstocht door het buitenland zal moeten lei den tot een zelfconfrontatie, waaruit meer begrip voor ande ren kan ontstaan- „Dat avontuur hebben zij nodig om de ei gen identiteit vast te kunnen stellen,? zegt Leo Herwig, ini tiatiefnemer. Zelf zal hij aan de reis door West-Duits land deelnemen in zijn functie als coördinator van de Scbiedam- se federatie voor sociaal-cultureel werk en samenlevingsop houw. „Het is te makkelijk die jonge ren af te doen als delinquen ten, omdat zij van alles doen dat niet door de beugel kan," aldus Herwig. „Zii hebben het ontzettend moeilijk, niet alleen thuis maar ook met elkaar, al houden zij zich groot Het zal dan ook geen nette, cleane ex cursie worden, zoals de jeug duitwisseling die de Schiedam- se Gemeenschap altijd met de partnersteden organiseert Dit wordt te zwaar om door de SG te laten doen. Ik verwacht er een enorm conflictueuze situa tie van, waarin zij het met el kaar geweldig moeilijk krij gen, maar juist daaruit kan iets ontstaan waarmee rij in het le ven verder kunnen. Volgens Herwig is de afstand van de staf van de Sint Joris Doele tot de bezoekersgroep erg groot veel groter dan in andere clubhuizen het geval is. „Die groep jongeren, die daar komt is dan ook niet het ge makkelijkst Maar langzaam is de staf ervoor gaan voelen zo'n uitdagingstocht aan te gaan. Twee medewerkers en ik zelf gaan mee» samen met ongeveer twaalf jongeren. Ik heb inmiddels een enthousias te brief uit Duitsland ontvan gen, waar wij om te beginnen een zeiltocht gaan houden." Leo Herwig wijst trouwens op het grote belang van de Sint Joris Doele, het clubhuis dat achteraf in de brandersbuurt staat, temidden van leegstaan de pakhuizen en onbewoonde huizen. „Die jeugd kan daar veel beter terecht dan in bij voorbeeld clubhuis Oost, de wijk waar de meesten van die jongeren wonen. Zet je ze bij andere groepen in clubhuis Oost, dan rammen, ze elkaar de tent uit Het verdraagt el kaar gewoon niet Daarin wil len sommige gemeenteambte naren zich nog wel eens ver gissen." advertentie merk j DEGELIJK KINDER van metaal! robots! SCHEDAM ICEMAHCT 1 VtAAONjfflOWEÉCXMAfKMEfi? MAASSUJCS NCWGSHOEK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1