8 SPORT Titel voor koelbloedige Sinkeldam The Green Eagles naar halve finale voor De Korenbeurs en is geen voor kam i>i oen SZC toont karakter Eerste overwinning Succes WIK zorgt voor sensatie welen Biljarten in 'De Griffioen Hoofdrol voor Ton Thomassen Ondanks hattrick Hans Lingen: wnt-wvz $-9 maandag februari 1981 VD/SC/WW Vlaardingen - Het gevecht om de nationale titel vierde Idas libre biljarten is uitge groeid tot een boeiende achter volgingsrace. Hoofdrolspelers in de met veel toeschouwers gevulde biljartzaal van De Griffioen waren Marcel Sin keldam uit het Noordhollandse Opperdoes en Tini van Gee nen uit Oss, De openingsronde had die twee reeds tegenover elkaar gebracht, waarbij de 24- jarige Sinkeldam in 28 beurten de winst naar zich toe trok. Die nederlaag inspireerde de Brabander tot een meedogen loze achtervolging. Tegenstan der na tegenstander werdt kansloos opzij gezet Van Cee- nen bereikte in de vijfde ron de daarbij zijn top toen hij Jan Hilkhuysen uit Delft in 12 om lopen (moyenne 5.00) versloeg. Marcel Sinkeldam liet zich qua partijmoyenne ook niet onbe tuigd. Met Jan Hilkhuysen als slachtoffer liet hij 3,52 nole ren. Met de hulp van de Zeeuw Joos uit Kloosterzande slaagde Van Geenen in zijn achtervolging. In de zesde ron de moest de grote favoriet Sin keldam wijken voor de wils krachtige Zeeuw, 60-49 in 29 beurten. Inmiddels was het duidelijk geworden, dat om succes te boeken in een tïteljacht bij de lagere libreklasse ook hier een speelsterkte uit een hogere klas nodig was. Bij het ingaan van de slotronde ging Tini van Geenen voorop. Evenals Sin keldam stak zijn moyenne ver uit boven de grens van 1.70. De Ossenaar had het tot 2.20 gebracht, de.man uit Opper does tot 2.22. In de slotronde toonde Marcel Sinkeldam zich de ware kampioen. Terwijl Tini van Geenen tegen zich zelf en de goed partij gevende Lieferink uit Apeldoorn vocht maakte Marcel Sinkeldam zijn karwei koelbloedig af. In 22 beurten degradeerde hij zijn opponent van Leussen tot een figurant Tini van Geenen kwam moeizaam in 37 beurten tot winst hetgeen toch nog goed bleek voor de tweede plaats. De eindstand: Sinkeldam 12 2.19 18; Van Geenen 12 2.09 21; Lieferink 8 1.87 18; Joos 8 1.77 14; Van Leussen 6 1.69.11; van Gorp 4 1.70 10; Van Doprn 4 1.65 13; Hilkhuysen .2 1.72 18. MaassluisDe heren van the Green Eagles zijn zon der problemen doorgedron gen tot de halve finale van de Nederlandse Basketbal beker. Tegen' S.V. Kombi uit Amsterdam werd twee keer gewonnen. Na een 105- 80 zege in Maassluis werd in Amsterdam eveneens een ruime 88-73 overwinning behaald. Coach Jaap Boon was uiter aard zeer tevreden omdat er deze keren toch wat meer tegenstand was, dan in de laatste competitiewedstrij den het geval was. Er moest weer eens een keer geknokt worden voor de punten, zeker omdat deze jongens fysiek ook vrij sterk waren en over een redelijk portie techniek beschikten", aldus zijn commentaar na dat zaterdag de basis voor het bereiken van de volgen de ronde gelegd was. Pas na tien minuten slaagden de Maassluizers erin een kleine voorsprong te nemen, maar dat genoegen duurde niet lang want de gasten kwa men sterk terug. Met nog twee minuten in de eerste helft kwam Kombi zelfs weer, op gelijke voet. Toen zette Boon Ton Thomassen in het veld en hij was het die alsnog een comfortabele voorsprong bij rust bewerk stelligde (47-36). Na rust speelde diezelfde Thomassen een nog grotere rol toen hij keer op keer de Amsterdamse verdediging voor schut zette waardoor the Eagles een definitieve voorsprong konden nemen. Uiteindelijk was het aan deel van Thomassen in de ruime overwinning een sco re van maar liefst 29 pun ten. Harder Met de ruime zege op zak traden de Maassluizers vrij ontspannen aan in Amster dam en kon Jaap Boon het zich permitteren om zijn sterkste vijf aan de kant te houden en de bankspelers een ruime kans te geven. Ook nu weer duurde het vrij lang voordat the Eagles een voorsprong wisten te nemen en net als in de thuiswedstrijd kwamen de Amsterdammers voor rust weer langszij. Omdat een overwinning toch wel pret tig is zette Boon na rust wel zijn basis in' het veld en dat had direct resultaat Ook omdat men zich niet meer liet imponeren door het kei harde spel van de thuis ploeg werd het steeds dui delijker dat de volgende ronde in zicht kwam. De scoringsmachine van the Eagles kwam weer op gang (er werden in de tweede helft maar liefst 54 punten gescoord) en de Amster dammers waren kansloos. In de volgende ronde ont moeten the Eagles of het uit Delft afkomstige DAS of Blitz uit Voorschoten en te gen beide ploegen hebben the Eagles een zeer redelij ke kans om de finale te be reiken. i Leen van Bree smasht langs hes door Geert Trompetter geleide blok. Het mocht de Vlaardingse ploeg niet baten. Vlaardingen Zelden zal er een team volleybalkam pioen van-de eerste divisie zijn geworden met zo'n overmacht als Valkenberg-. /Martinus. Zaterdag haal de de Amstelveense forma tie tegen de nummer twee op de ranglijst, het Vlaar dingse Broleco. de titel de finitief binnen door een klinkklare 0-3 zege. Nie mand had overigens an ders verwacht, immers in deze gehele competitie ver loor Valkenberg tot nu toe slechts één set, en wel te gen het Tilburgse Sarto. Gezien de wijze waarop de Dat is een gevolg van concen- Amstelveners de Vlaardingse tratiegebrek, steeds weer moet Schiedam - Succes lijkt alsnog een eindsprint' in te zetten om de degradatie 'in de korfbal competitie'te ontlopen en behaalde de eerste 'zaaloverwinning. Ook Harga haalde flink uit 'en won in Zierikzee de moeilijke uitwedstrijd Vtegen All Ready. De overige verenigingen had den vrijaf, omdat de interland Nederland - België op het programma stond. AU Ready-Harga 13-15 Een wedstrijd, die. nagenoeg een kopie van de eerste wedstrijd was. Maar ditmaal was Harga de ploeg, die de tik uitdeelde. Binnen tien mi- iriuten stond Harga op een riante 0-6 voor sprong. Een achterstand, die AU Ready niet %ieer kon overbruggen. Karei van der Linden iwas de grote man met zeven treffers en daar- 5née een groot aandeel in de eindzege. Daarbij jgoed gesteund cnder de korf door Anja Pran ger, die alles afving. Harga moest ditmaal te- ;rugvallend op de jeugd, daar het tweede team 'ook een belangrijk duel had. De jeugdleden de rden het niet onverdienstelijk. Diane Suttorp acteerde de eerste helft, terwijl Marielle Win kelman in de tweede helft haar plaats in nam. De eerste helft sloot Harga af met 4-10 en in het tweede bedrijf liet men de teugels vieren. Uiteindelijk werd het een 13-15 overwinning. Charlóis-Succes 3-6 Een tegen de degradatie knokkend Succes had rigoreus de bezem door het team gehaald en de gehele opstelling sterk gewijzigd. Dit leverde direkt resultaat op en de eerste zaaloverwin ning voor de Schiedammers was een feit. Met een uitblinkende Leo Kruinïger en Poula de Geus kon Succes de eerste helft met 1-3 afslui ten, al had de eerste aanval moeite met scoren. In de tweede helft liep Succes.uit naar 1-6, ter wijl Charlois pas in de slotfase de stand een iets beter aanzien kon geven, 3-6. Door deze overwinning staat Succes nu één punt boven Reeuwïjk en nog slechts twee punten achter USV. Deze beide vereningen moeten nog tegen Succes aantreden, zodat Succes iets meer greep heeft om een eventuele degradatie te ontlopen. Vlaardingen - Het 9-9 ge lijkspel van WIK tegen koploper WVZ mag een re gelrechte sensatie worden genoemd. Immers de Zoe- termeerse waterpoloheren verloren tot nu toe nog geen punt. De heren van VZC spoelden Numansdorp vol ledig weg, 15-3. Viking kon tegen Koudekerk niet voor een verrassing zorgen, 7-10. De dames derby tussen Vi king. en Shell werd met 4-7 door de laatst genoemde ploeg gewonnen. WIK bleek een te sterke oppo nent voor DSZ te zijn, het won dan ook met 4-1. WIK leek tegen WVZ kans loos, want eerder dit seizoen verloren de Vlaardingers met maar liefs 19-3. De wed- r strijd verliëp nu verrassend genoeg geheel anders. De start van WIK: was erg goed, binnen een mum van tijd was het 2-0. De ploeg uit Zoe terra eer kwam ech ter terug. Tot in de derde periode bleef de strijd gelijk opgaan. Daarna leek het ge daan met WIK, WVZ liep weg tot 5-8. Maar in het laatste kwart nam WIK wat meer risico,* waardoor zelfs de overwinning voor WVZ nog in gevaar kwam. Viking-Koudekerk 7-10 Tegen het snelle Koude kerk was de Viking niet op gewassen. Door het niet goed functioneren van zo neverdediging van Koude kerk kon Viking in het be gin nog bijblijven. Maar naarmate de wedstrijd vor derde ging die zoneverdedi ging beter werken en was er voor Viking geen door komen meer aan. VZC-Numansdorp 15-3 VZC had totaal geen moeite roet het laaggeplaatste Nu mansdorp. Doordat Nu mansdorp met een mini maal aantal mensen in Vlaardingen aantrad, kwam in de laatste twee periodes van de wedstrijd "stoom" te kort om de Vlaardingers bij te houden. Het surplus aan zwemvermogen kwam toen ook duidelijk in de stand tot uitdrukking. Viking-Shell 4-7 De dames van Shell leken een gemakkelijke overwin ning te gaan behalen, zeker toen zij in de eerste periode op 2-0 kwamen. Viking bleef echter lange tijd goed bij, doordat Shell na dit goe de begin wat te gemakkelijk ging spelen. Pas in de laat ste periode kon Shell de wedstrijd beslissen met name dankszij Lia Spa die maar liefs vijfmaal scoorde. WIK-DSZ 4-1 In een goede wedstrijd heeft WIK een terechte overwinning behaald. Het bewegelijke DSZ dwong WIK tot hard werken maar de routine en de werklust gaven in het derde kwart toch de doorslag, want het werd toén 3-1 voor WIK. formatie oprolde, moet het voor Geert Trompetter en de zijnen wel haast frusterend zijn om in deze competitie zo weinig tegenstand te ontmoe ten. Het behalen van de titel en daarmee de promotie naar de eredivisie moet dan ook wel haast eén verademing zijn. Maar toch nauwelijks vreug de-uitingen na afloop bij de Amstelveners. Eigenlijk ook niet zo gek, immers al heel vroeg in het seizoen stond vast, dat er maar een serieuse titelkandidaat was in de eerste divisie, namelijk Valkenberg. De overkomst van internatio nal Bert Goedkoop en de 40- je je concentreren ook al sta je 4vier punten achter. Eigenlijk tegen beter weten in". door Ruud Bijl jarige oud-international Geert Trompetter van Delta Uoy- s/AMVJ is daar natuurlijk niet vreemd aan. Tesamen met de boomlange -eveneens voor de nationale selectie geselec teerde - Marco Brouwers vor men zij de moter van de kam- pioensploeg. De Vlaardingse formatie van Paul de Haan kon slechts wei nig doen tegen dit geweld. Al leen in het begin van de eerste set konden de Vlaardingers, die verzwakt waren door hei ontbreken van Leo Ebeli (ziek) en het slechts half fit zijn van Rob Morelis, nog op gelijke hoogte blijven. Maar na 7-8 was het ook in de eerste set gebeurt (7-15). De twee vol gende sets (9-15 en 8-15) wa ren eigenlijk stereotiep, zij het dat de Vlaardingers in de laat ste- set alleen maar konden scoren, omdat Valkenberg de wedstrijd met een geweldige aanval wilde besluiten. Iets, dat niet lukte, omdat tweede scheidsrechter Van Dorp de sfeer helemaal niet aanvoelde en bij de stand 8-14 een vak- fout bestrafte en de Amstelve ners die titel aangaf. Ondanks de kansloze neder laag van Vlaardingen, ver maakte het weer talrijk aan wezig publiek zich uitstekend. Terecht, want het blijft na tuurlijk een genoegen om te kijken naar de creatieve aan- valsvariaties van het trio Goedkoop, Trompetter en Brouwers. Het Vlaardingse pu bliek kreeg aanvallen voorge schoteld, die het nog niet eer der te zien kreeg in de West- wijkhal. Paul de Haan, de 36-jarige spe ler/coach van de Vlaardingers was vol lof over het uitsteken de spel van de tegenstanders. „Gewoon een klasse apart Je probeert als coach van alles om er iets tegen te doen, maar het lukt gewoonweg niet Ik vind het wel jammer, dat we niet het niveau hebben be haald van de laatste weken. AptfWüüirn Ondanks een dit seizoen formi dabel spelende Hans Lingen, komt De Koren beurs steeds dichter bij de degradatie uit de ereklasse. Een overwinning in-de uitbeurt bij De Veluwe had die dreiging moeten afwenden, maar zover is het bij lange na niet gekomen. In Apeldoorn leden de Schiedammers een kans loze 73 nederlaag. De Veluwe bracht het verschil op de ranglijst daarmee van één op drie punten, zodat het er voor De Korenbeurs wel heel erg somber uitziet De Veluwe had de te kloppen tegenstander moeten zijn, aldus de verwachting van Han. Lingen vóór de aanvang van deze competitie. Aan Lingen zelf lag die nederlaag ook niet, want opnieuw kwam hij met en hattrick ach ter de tafel vandaan. Al zijn derde in de vier gespeelde wedstrijden! In tegenstelling tot de najaarscompetitie krijgt Lingen nu echter te weinig steun van Jan Vlieg en Ron van der Aa. Vooral Jan Vlieg stelt erg teleur, terwijl van hem toch de aanvullende punten moeten komen. Slechts tegen 't Hooge Huys kon hij Hans Lingen met twee keer winst voldoende steunen om tot een Schiedams sukses te ko men. Ook tegen De Veluwe verloor De Koren beurs het dubbel, waarmee de nederlaag in fei7 te werd getekend. Want de Vlieg toebedachte winstkansen tegen Reinier Jens, de invaller vor de nog steeds met een achillespees-blessure tobbende Henk van Spanje, vervielen. De Ve luwe leidde toen al met 6—3 waarmee de wed strijd al was beslist. Dankzij de ook nu weer opvallend sterk spelende Hans Lingen kreeg de wedstrijd, gevolgd door zo'n 40 a 50 toe schouwers, toch nog wat inhoud. Want waar Jan Vlieg en Ron van der Aa in vrijwel al hun partijen in twee games kansloos waren, dolde Lingen met zijn tegenstanders. Jaap van Span je en Reinier Jens speelde hij eenvoudig van de tafel, slechts tegen Ron van Spanje moest' Lingen al zijn registers open trekken. Tegen de erg vaste Van Spanje trok Lingen aan het slot van de derde game toch de partij naar zich toe. Het persoonlijke sukses van Hans Lingen was kompleet, maar desondanks is de degrada tie weer dreigender geworden. De gamestanden: JensVan der Aa 2110, 21—10; Ron van SpanjeVlieg 2113, 21—10; Jaap van Spanje—Lingen 15—21, 1821; dub bel Ron en Jaap van SpanjeLingen/Vlieg 1521, 2115, 21—13; Ron van SpanjeVan der A a 2116, 2112; JensLingen 1921, 13—21; Jaap van SpanjeVlieg 21—15, 2113; Ron van SpanjeLingen 2115, 2022, 19— 21; Jaap van Spanje^—Van der Aa 21—18, 21— 15; Jens—Vlieg 22—20, 18—21, 22—20. Paul Gast, goed voor twee treffers, tipt de bal op de Lansingh-defensie uil balans te krijgen. Rotterdam - De uitslag (5-5) van de waterpolowedstrijd tus sen middenmoters SZC en de Lansingh doet vermoeden dat de beide coaches tevreden zou den zijn. Dat was echter geens zins het geval, Nico Noorder- graaf (de Lansingh) was hele maal niet te spreken:„Wé heb ben de wedstrijd bij een 2-4 voorsprong uit handen gege ven". Bij deze stand kwam net ver zwakte SZC (mist nog steeds ■Willem Jan Lócman, Wim de Jong en Leen van Noortwijk) goed terug en pakte zo het eer ste punt van de tweede compe titiehelft. En dat stemde Wim van der Kolk zeer tevreden- :„Wij hebben op karakter een kostbaar punt kunnen pak ken". In het begin van de wedstrijd probeerde de Lansingh het spel te dicteren. Dit lukte wel, maar echte mogelijkheden konden de Krimpenaren niet creeren. De score werd zelfs geopend door de Schiedam mers. Het was rlerman Steens die van afstand onhoudbaar voor doelman Jaap Breed veld inschoot. Uit een identieke si tuatie kwam de Lansingh door Theo Millingeo nog in de eer ste periode op gelijke voet. In de tweede periode kon de Lansingh het overwicht in de score tot uitdrukking brengen, goed spelende Wjggert Deel en bracht met een beheerste lob bal de 1-2 op het scorebord. De Schiedammers kregen in de laatste seconden van deze pe riode nog een goed mogelijk heid, maar de ihtipbal van Paul Goederond was iets te zacht. De Lansingh leek in het derde kwart de wedstrijd te gaan be slissen, maar het kwam bedro gen uit. Via een benutte straf- worp van Wout Plicht werd het wel eerst nog 1-3, maar door het uitbuiten van een nu- merieke meerderheid kwam SZC via Herman Steens tot 2-3 terug. Toen de Lansingh op 2- 4 (Jan Bleijenberg) kwam leek de wedstrijd gelopen. Dat pak te echter geheel anders uit, want de gastheren profiteerde bijzonder goed van het non chalante verdedigen direct na het uitnemen van de midden- bal en dat betekende via Paul Gast 3-4. Dennis van Alphen gaf de wedstrijd een geheel ander aanzien door de gelijk maker te scoren. Nico Noor- dergraaf over dat ongelukkige verloop:,,Wij hadden in bet be gin de wedstrijd moeten beslis sen, maar toen schoot onze aanval tekort". Hij noemde dat gedeelte van zijn ploeg zelfs „slecht". Het leek er zelfs even op, dat de 'Lansingh helemaal punt loos uit deze wedstrijd zou ko men, want in de laatste perio de kwam SZC voor de tweede maal op voorsprong (5-4) door een doelpunt van Paul Gast. Deze stand leek ook zo te blij ven, maar in de laatste minuut kreeg de Lansingh de redden de numerieke meerderheid. Theo Willigen was de man die de terechte 5-5 op het score bord bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 8