STAD/STREEK God, iemand moet die o ndj es toch helpen?' Voorlichtingsboekje voor nieuwe basis-leerlingen St Joris wellicht bestuurslid uit Waterweg erbij 9 NAAR SCHOOL NAAR WELKE SCHOOL Holy vrouwen zetten computer de voet dwars Lentefeest trefcentrum voor groots carnaval Margriethal D'66 getuigt Utrecht vaardigt prins Tober af Stadsgids bijna klaar Aanmelden leerlingenop 10 en 11 maart Ook brief naar Kroon Tram hoeft niet van wethouder WMv.d.LINDE financiering^ en assurantiekantoor Heipaal zoekt bestuursleden donderdag 12 februari 1981 VD/SC/WW Schiedam In het clu blokaal van Lentefeest, Broersvest 101, zitten vijftig- dames en heren in twee lange rijen, aan aaneengeschoven tafels. Het heeft iets van een gemoedelijk congres over een niet al te hoog dravend item, het zou ook het rustig begin van een bruiloftsfeestje kun nen zijn. Telkens is één persoon aan het woord; de anderen luisteren met een bewonderenswaar dig geduld. Het is haast niet te geloven, dat in zulk een bedaarde, poes lieve sfeer de voorberei dingen worden getroffen voor een grootse hospar- tij: carnaval. Tot in de puntjes wordt het gere geld, in volle ernst, want voor de te ver dachten 1500 gehandi capten en bejaarden mag zaterdag 21 februari in sporthal Margriet niets, maar dan ook niets, mis gaan. Zo ging het er dinsdagavond aan toe. Lentefeest en Lupardi, de Rotterdamse partner, maakten zich op voor loffelijk werk. Aantal microfoons, weggooi be stek, plaats van de podia, hoe- laat wie en waar, het kan zo futiel niet zijn of er wordt op ingegaan, want stel je tenslotte voor dat je slaatjes naar de Margriethal Iaat aanrukken, terwijl er geen plastic vorkjes zijn! Het carnaval zou er mooi mee in duigen vallen. „En dan nog wat," zegt Rietje Konings, „als wij daar straks in polonai se lopen, dring dan niet té veel aan bij die oudjes om hen mee te krijgen in de stoet, want dat door Kor Kegel Schiedam Speciale gast op het grote carnaval voor bejaarden en gehandicap ten, 21 februari in de Mar griethal, is de prins carna val van Utrecht, Ronnie Tober, ofwel prins Ronald I, Hij zal bekende liedjes zingen. De Blaaspiepers, een boe- renblaaskapel, en twee dansorkesten, Jumping Stars en José Marcello, luisteren de avond op. Voorts wacht de bezoekers vele verrassingen. Kaarten kunnen worden besteld bij stichting Lentefeest, op alle werkdagen bereikbaar van tien tot vijf uur onder nummer 010-73.08.31. vinden zij niet altijd fijn. Pro beer alleen te kijken of zij over de drempel te halen zijn, maar wees niet al te opdringe rig!" Ook dat punt wordt aan vaard, Het was belangrijk even aan te stippen, tenslotte ging het op het polonaisefront vorig jaar in de Vlaardingse Lijnbaanballen niet altijd even soepeitjes, Eiolje Konings is druk in de weer. Mededeling zus, opmerking zo „oh ja. Jacques Koedood, die komt ook weer, die helpt net zoals vorige jaren," het schiet haar ineens te binnen en zij straalt een blijdschap uit: Rietje Ko nings is wat in haar sas meö de vrijwillige hulp van de tenlen- magnaat uit de Spaanse Pol der. Koedood weet tenminste wat inrichten is en hoe je een feest op gang krijgt. Niei weg Rietje Konings mag de laatste tijd toch niet mopperen. Sinds zij een jaar geleden de pijp aan Maarten wilde geven, murw geslagen door 'tegenwerkende elementen', werd de helpende hand van derden toegereikt. De politiek sprong erin met wilder enthousiasme dan ooit, Rein van Raalte van het CDA ontpopte zich als een carnaval sprins, zijn PvdA-makker Arie Verlinde zette zich in op be stuurlijk gebied, wethouder Herman Posthoorn liet ook weer meer zijn neus zien. Het leek een beetje een actie voor het behoud van Rietje Ko nings, want Rietje wés Lente feest, de stichting die subsidie loos door het leven gaat en haar zonnetje laat schijnen on der nooddruftige Schiedam mers. Rietje Konings mocht niet weg. En nu is zij er dan ook nog. Terugkijkend: „Al die hulp heeft mij veel troost gegeven. Toen bleef ik maar. Ja, god, iemand moet toch die oudjes helpen?" Wat haar zo dwars zat, waren boze geruchten dat de boeken van Lentefeest niet zouden kloppen, dat Rietje haar werk voor Konings deed en daarna pas voor de stich ting, dat doet er nu niet toe, de boekhouding ligt bij een ac countant, alles is dik in orde, er blijkt zelfs een winst uit lo terijen en bingo's te zijn ge boekt van anderhalve ton, waarvan dit jaar een invali denbus zal worden betaald en wat als aanzet zal dienen voor toekomstige nieuwbouw voor Lentefeest en de Rijnmond band, want ook die Schiedam- se fanfaretrots meldde zich als joviale genoot. Zo gaat het Lentefeest aardig voor de wind. De doelgroep verheugt zich erin. Zomaar iemand, L. Kerssen, bewoner van de 's- Gravelandseweg, schreef pas nog een briefje waarin hij Lentefeest bedankte voor het plezier en de hulp, en zulke blijken van waardering doen Rietje Konings gewoon duize len van geluk. Luipaarden Met de Rotterdamse carnavals vereniging Grote Lupardi is Lentefeest inmiddels een paar jaar dikke maatjes. Nauwe sa menwerking met de Rietzei lers in Schiedam is er nooit zo van gekomen, al schoof de grootste carnavalsclub van Schiedam wel eens een centje af, en zelfs veel meer dan dat, maar de Grote Lupardi heeft een aanhang 'luipaarden' die het met de Lentefeest-clan goed kan vinden. Het klikt, om zo te zeggen, en samen hebben zij zich ten doel gesteld Rietje Konings: veel troost... het isolement, waarin veel be jaarden en gehandicapten ver keren, minstens eenmaal per jaar te doorbreken. Wat daarvoor allemaal komt kijken, is meer dan zo'n oiga- nisatieavondje als dat van dinsdag. Iedereen heeft wel een paar taken. De een bestelt de slaatjes, de ander praat met de sporthaldirectie, een derde richt de Margrïethal in, een vierde belt hoelaat Ronnie To ber komt, ga zo maar door, het is net zo druk als een doorde weekse dag goed hutshouden. Alleen al het verspreiden van de deelnemerskaarten is een karwei met een grote K. Het is zaak dat Lentefeest en Lupar di een beetje snel weten hoe veel bejaarden en gehandicap ten uit Schiedam en Rotter dam naar sporthal Margriet willen komen, want dan kan alvast een aantal bussen voor het vervoer worden besteld. Eij dat vervoer zijn rolstoelen of bedden geen probleem, de twee organisaties regelen dat wel. En dan denk je alles gehad te hebben, dat de hele boel gere geld is. „Niets vergeten?" vraagt Peter van Zandvoort, voorzitter van Lupardi. Ja, Rietje Konings weet dan nog wel wat. Geen naaldhakken dragen in de sporthal, dames. En bejaarden, vergeet niet uw medicijnen mee te brengen en zorg voor een extra vest of een plaid, u weet nooit! En is de burgemeester al uitgenodigd? En... Hoe laat begint het eigenlijk, op de eenentwintigste? Om vijf uur 's middags, en de dikke pret duurt voort tot in de nacht. Kaarten a 7,50. Daar voor krijgen bezoekers onder meer een uitgebreide koffieta fel, uiteraard afgestemd op speciale behoeften van bij voorbeeld diabetici. Precies: ook daaraan is gedacht. Maassluis De nieuwe stads gids is bijna klaar. Als alles meezit zal de nieuwe gids van Maassluis omstreeks 18 februa ri huis aan huis worden be zorgd. De samenstelling en verspreiding was dit jaar voor het eerst in handen van recla mebureau Holland Avertising in Den Helder, hoewel de ver antwoordelijkheid voor de re dactionele inhoud bij de ge meente is gebleven. Voor deze commerciële opzei heeft hei gemeentebestuur bij wijze van proef besloten, omdat de kos ten van een eigen gids voor de gemeente nogal zwaar druk ken. Vlaardingen Een geza menlijke werkgroep van het openbaar en bijzonder onderwijs heeft een voor lichtingsboekje laten sa menstellen, dat op beide onderwijsrichtïngen wordt gebruikt om ouders van nieuwe leerlingen goed te informeren. Dit boekje komt ïn de plaats van de verschillende folders, die tot nu toe werden gebruikt. Alle ouders van kinderen die m de eerste helft van dit jaar vier jaar worden of dat intussen zijn krijgen het toegestuurd, net als ou ders van kinderen die dit jaar naar de lagere school kunnen. Het voorlichtingsboekje heeft als titel „Naar school naar welke school?". Het biedt in formatie over allerlei aspecten waar de ouders en de nieuwe leerlingen mee te maken krij gen, zoals de integratie van het kleuter- en basisonderwijs, de relatie tussen de ouders en de scholen, het functioneren van de schoolarts, onderwijs voor kinderen die langdurig ziek zijn en die daardoor thuis of in een ziekenhuis worden ver pleegd, over de on der wijs-be geleidingsdienst en nog zo het een en ander. Ook alle in Vlaardingen ge vestigde kleuterscholen en la gere scholen komen aan de orde. In dit deel van het boek je is de toekomstige integratie al duidelijk te merken: de in formatie over de kleuter- en basisscholen is koppelsgewijs gegeven, waarbij ook wordt aangegeven in hoeverre er al de nodige contacten tussen de beide schooltypen zijn ont staan en hoe die ontwikkeling zich de komende tijd zal voort zetten. Het informatieboekje is sa mengesteld door de samen werkende schoolbesturen en is grafisch verzorgd door de drukkerij van het stadhuis, Len Munnik heeft de nodige tekeningen geleverd, terwijl Arie Wapenaar de foto s maakte. Geïnteresseerden die het boekje niet hebben ont vangen kunnen zich melden op de afdeling onderwijs van het stadhuis, telefoon 35.58.88 toestel 224. Op dinsdagmiddag 10 en ■woensdagavond 11 maart kun nen de nieuwe leerlingen wor den aangemeld voor de eerste klassen in het nieuwe school jaar, dat na de zomervakantie begint. Die inschrijving vindt plaats op de lagere scholen die de ouders hebben gekozen. De voorpagina van het in- formatieboekje, dat door de Vlaardingse schoolbesturen wordt verspreid. Vlaardingen De tegen het huisvuilbeleïd van de gemeente protesterende vrouwen uit de Holywijk willen de gemeente lijke computer een voet dwars gaan zetten. Bovendien zullen zij de koningin een brief schrijven waarin zij deze en haar ministers verzoeken het gewraakte raadsbesluit, voortaan maar één keer per week het huisvuil op te halen, ongedaan te maken. Dat zijn de nieuwe actiepunten van de 'Holy vrouwen'. De groep roept iedere burger die het niet eens is met het huis vuilbeleïd op de tweemaande lijkse afschrijving van het GEWB in het vervolg gesplist te betalen, met gebruik van ei gen girokaarten. Op eéh kaart worden de lasten geschreven minus de huisvuilbelasting. Op de andere kaart de huisvuilbe lasting met op de achterzijde de vermelding 'Ik protesteer'. Rieneke Beemsterboer, lid van de actiegroep: „Daardoor ont staat een flinke opstopping want de computer kan die kaarten niet verwerken. Maar verder is het wel geoorloofd omdat je gewoon je lasten be taalt. Wij voeren de actie om de gemeente nog eens duide lijk te maken dat wij serieus genomen willen worden." Als alle plannen doorgaan krijgt de computer van de energiebedrijven het trouwens toch al moeilijk. Deze week heeft ook de werkgroep Ver zet Woonlasten aangekondigd actie te ondernemen, maar dan tegen de steeds hoger wor dende gaspnjzen. Een van de actiemiddelen is het afplakken van de ponsgaatjes in over sell njvingskaar ten voor het GEWB met kleine stickertjes. waardoor de computer even eens in de puin draait, De brief van de Holyvrouwen naar de Kroon zal deze week de deur uit gaan. Voorts heeft de ombudsman van de VARA, Frits Bom, het huisvuilbeleïd van de gemeente Vlaardingen in bestudering. Mogelijk zal hij aan het probleem aandacht be steden in een van de uitzen dingen. Morgenavond vindt bovendien in het ontmoetings centrum Westwijk een bijeen komst plaats waar over de voortgang van de actie gespro ken zal worden. Vlaardingen De raads fractie van D'66 heeft in een brief aan de initiatief neemsters van de huisvui- lactie, in de wandeling de Holyvrouwen genaamd, getuigenis afgelegd van de wijze waarop destijds in de gemeenteraad is gespro ken over de verhoging van de huisvuil tarieven. „D'66 kan getuigen, dat deze beslissing door alle raadsleden met een bloe dend hart is genomen," al dus de democraten. In haar brief laat de partij ook nog even weten, dat de D'66-fraetie destijds heeft gestemd tégen het halveren van de ophaal- frequentie: van twee naar eenmaal per week. Ook in de toekomst zal het twee maal per week ophalen van het huisvuil voor de democraten een 'principië le keuze' blijven. De frac tie kan overigens geen ga rantie geven, dat er in de toekomst geen nieuwe verhogingen van de huts- vuiltarieven zullen wor den goedgekeurd. „De si tuatie bij de AVR is nog steeds niet te voorspellen, terwijl de finaneiele posi tie van de gemeente Vlaardingen er met het jaar minder op wordt," al dus de brief aan de Holy vrouwen. Vlaardingen PvdA-wethou- der Bas Goudriaan verwacht niet dat de toekomstige snel tram van Rotterdam naar Schiedam-Nocrd nog zal wor den doorgetrokken naar Vlaardingen. In de raadscom missie voor vervoer en Ver keer verklaarde hij gistera vond dat de gemeente er niets voor voelt. Hij stelde dat wan neer het overleg over door trekking van de tram weer zal worden hervat de gemeente zal pleiten voor verbetering van het bussysteem. Vlaardingen heeft altijd op het standpunt gestaan dat indien de tram er komt die vanaf de Holy ondergronds naar het centrum doorgetrokken moet worden. Vorig jaar gooide de minister van verkeer en wa terstaat echter roet in het eten door te stellen dat de Oost- West-verbinding in Rotter dam voorlopig het laatste stuk je metro dat in Nederland wordt aangelegd. Goudriaan meent dat, wan neer de tram slechts tot Holy wordt doorgetrokken, dat een gevoelige klap voor het Vlaar dingse centrum zal betekenen. Hij verwacht dat veel bewo ners van Holy dan in Schie dam en Rotterdam zullen gaan wmkelen en zet grote vraagte kens bij het voordeel dat de tram moet bieden voor het woon-werkverkeer. „We kun nen beter alles op de as van de Spoorwegen plaatsen", aldus de wethouder. ADVERTENTIE 'ET. UDUINASTRAAT 82 SCHIEDAM TELEFOON 010-265459 263977 C Persoonlijke leningen Financieringen Hypotheken Alle varzekeringen - Kontlnukredlet betekent kortweg: Reiirvegsld Vlaardingen Het bestuur van wijkcentrum De Heipaal zoekt bestuursleden. De stichting voor het opbouw- en cultu reel werk van de Holywijk kan heel wat mensen gebruiken die zich in willen zetten voor het buurtwerk. Voorwaarde is wel dat de aspirant bestuursleden zelf in de Holywijk wonen. Opgeven bij de cultuieel werker van De Heipaal, Bart Noyon, Reigerlaan 49, tel. 74.51.42. Delft/Schiedam De voorzitter van het bestuur van het Sint Joris Gasthuis, mr F. J. Hehemann, voelt er veel voor alsnog akkoord te gaan met de provinciale wens om een vertegenwoordiger uit het Waterweggebied aan het bestuur toe te voegen. Het Joris-bestuur heeft zich tot nog toe nogal sterk te gen een extra bestuurslid uit Schiedam, Vlaardingen of Maassluis verzet. Voor de uitbreiding van het nu ze ven man tellende bestuur is een statutenwijziging nodig. In het kader van een door de. provincie gewenste betere spreiding van bedden moet de psychiatrische kliniek kleiner worden en een de pendance oprichten in het Waterweggebied. Het nieuwe ziekenhuis, van het als ideaal geldende formaat van 350 bedden, zal zeer waarschijn lijk in Schiedam worden on dergebracht. De plannen voor een polikliniek zijn in een vergevorderd stadium. ïn Delft betekent dat een te ruggang van ongeveer 500 naar 350 bedden, een opera tie waarmee zo'n tweehon derd arbeidsplaatsen zijn ge moeid. De provincie wil bo vendien een vertegenwoor diger uit het Waterweggebied in het Joris-bestuur. Voorzit ter mr F. J. Hehemann vindt dat uiteindelijk maar ak koord moet worden gegaan met de wens van de provin cie. „Wellicht is het het beste om de statuten maar dieno vereenkomstig te wijzigen." zegt hij. Dat bestuurslid zal dan, zoals ook al gebeurde met vier van de huidige ze ven, worden benoemd door gedeputeerde staten. Tijdens regionaal overleg dat eind november vorig jaar plaatsvond, werd overigens de suggestie gedaan om het complex van het huidige No- 1 etziekenhuis, dat straks vrij komt na de fusie met het ge meenteziekenhuis, te gebrui ken voor het stichten van een zelfstandig psychiatrisch ziekenhuis. Het Delftse zie kenhuis verzette zich toen hevig tegen het vestigen van een autonome kliniek in het Waterweggebied. Men wilde niet verder gaan dan een de pendance. De vestiging van een nieuw psychiatrisch ziekenhuis is overigens een van de onder werpen van bespreking ge weest tijdens het werkbe zoek. dat het college van Ge deputeerde Staten gisteren aan Vlaardingen heeft ge bracht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5