6 SPOÜT SPORT KOR! life •'Voor herha tug vatbaar9 Jan Baksteen van De Gier: Laatste kans De Korenbeurs *s^jm 'Ik denk nog maar niet aan Olympische Spelen' m SVV voor niemand bang j Opstel- lingen Wolter Bos naar De Musschen FC Vlaardingen: moeile met de Jeugd Marry van derLelyna twee nationale titels: vrijdag 13 februari 19S1 VD/SC/WW KM 'Cruy ff/Beenhakker in/la ardigs jasje' Schiedam Voor tafeltennis- ereklasser De Korenbeurs is hel zaterdag er op of er onder. De Schiedammers bungelen immers met slechts één puntje onderaan de ranglijst. In de laatste spelronde (18.00 uur. Lange Haven. Schiedam) ont moeten Hans Lingen en de zij- VlaardingenWolter Bos, de trainer van VFC, die aan het einde van het seizoen de Vlaardingse zondag tweede klasser na vijf seizoenen de rug toekeert, vertrekt naar De Musschen in Rotterdam. De Vlaardingse oefenmeester heeft een psoilief gesprek af gerond en in de loop van de volgende week zullen de offi ciële handelingen volgen bij de Rotterdamse eerste klasser. "Voetbalvereniging DSS'26 zit zo krap in de A en B junioren, dal er bij één afschrijving on volledige teams het veld in moeten. De spelers worden in het clubblad verzocht hun vriendjes, neefjes, schoolkame raden ook mee te nemen naar DSS, opdat de elftallen weer compleet zijn. Voor het hon derdste jeugdlid is er zelfs een leuke verrassing. Het bestuur van voetbal vereniging TSB heeft een methode bedacht om alle le den inspraak te geven bij het aantrekken van een nieuwe oefenmeester. De le den worden opgeroepen om zich op maandagavond te verzamelen op het tranings- veld. Een bestuursdelegatie loopt vervolgens met de kandidaat-oefenmeester het veld over en wel zodanig, dat hij voor iedereen zicht baar is. Aan het eind van deze 'zicht- ronde' zal een ieder persoon lijk worden gevraagd wat hij van deze trainer denkt. De antwoorden zullen genoteerd worden door de secretaris, waarna na één uur de uitslag volgt Hei zal een ieder duidelijk zijn,jdat deze bestuursmedede ling niet serieus moet wordt genomen. Het is het antwoord op een brief in het clubblad van de commissie CCC. Deze commissie eist inspraak bij de benoeming van een nieuwe oefenmeester. Een grapje, die commissie CCC, zo meent het bestuur. Dt redactie van het club blad is daar echter niet zo van overtuigd. In een kort naschrift op de mededeling van het bestuur, geven zij te kennen ook best wel wat in spraak te willen zien. Olympus Schiedam houdt van wel snel zaken doen. Vo rige week werd bekend, dat Aad van Hassel als trainer op houdt bij de Schiedamse afde lingsclub. zijn opvolger is in middels ook al bekend. Het is Hennie Kuyten, oud-speler van Zwaluwen en de huidige trainer van de B-selectie bij Olympus. Sjaak Maagdenberg, secre taris van Olympus, is bij een zaalvoetbaltoemooi, met waarschijnlijk een zware hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn werkzaamheden binnen de vereniging worden zo lang overgenomen door Dick van de Meer. Danny Molendijk blijft wan hopig op zoek naar een dub. Bijna was een overeenkomst met De Graafschap getekend, ware het niet dat de uit de gratie gevallen Jo van Soest de voorkeur in de Vijverberg kreeg. VDL wilde gisteravond graag voetballen tégen Jong Sparta, alleen liet het ter» rein aan de Sportlaan in Maassluis dat mei toe. nen nieuwkomer Nikon Val- kenswaard. In dit team maakt de Engels man Bob Potion furore. Hij is nog ongeslagen en dat bete kent met name een interessan- tepartij tegen Hans Lingen, de Schiedammer die tot dusver slechts één partij inleverde. Potion steekt echter met kop en schouders boven zijn team genoten uit, zodat er voor De Korenbeurs toch nog wins tkansen zijn. En winst is broodnodig, im mers wederom een nederlaag betekent in feite regelrechte degradatie- De positie in de hoogste afdeling ts in tien jaar niet zo wankel geweest als nu. In de hoofdklasse wacht NOAD de zware uitwedstrijd le^cn Tafeltennishuis. En hoe wel het Schiedamse trio wis selvallig speelt, is de ploeg in Amsterdam toch niet kansloos. .€P C Vlaardingen De ophef, die dit seizoen gemaakt werd van het verschijnen van Johan Cruyff op de spelers- bank van Ajax naast trainer Leo Beenhakker, heeft toch zijn sporen nagelaten. In bijna dezelfde vorm kan de huidige samenwerking van Jan Baksteen met FC Vlaardïngen-trainer Jan de Gier, zij het uiteraard op kleinere schaal, worden gezien. De oud-Fortunaspeler, die zich overigens onder geen beding met Cruyff wil vergelijken, ziet in zijn plotselinge terugkomst in het betaalde voetbal wel dezelfde grote lijn. „Ik fungeer als een soort praatpaal, waar Jan de Gier zijn ideèen over het voetbal in het algemeen en de FC Vlaar dingen in het bijzonder kwijt kan", resumeert Jan Baksteen de doelstelling, waarmee het bestuur en werkgroep van de FC Vlaardingen hem naast de ervaring-arme Jan de Gier posteerde. „Het is inderdaad allemaal vrij snel gegaan. Tes- ke, Vilijn en Hofwegen kwa men" in eerste instantie alleen praten over een scoutingsappa- raat. Daarnaast kwam het pro bleem trainerswisseling ter sprake. Nou. die scouting ga ik in ieder geval doen en ingaan de het volgend seizoen, wordt het ook serieus aangepakt". Jan Baksteen: „Er wordt nu positief gewerkt" „Dick Beek en Cees Bouman, twee oudgedienden van de FC, zijn benaderd voor het bekij ken van wedstrijden", ver volgt Jan Baksteen, handelaar in metalen, „En als alles goed gaat, komt er in ieder geval een geheel ander C-team (of Jong FC Vlaardingen). Ik heb ze nu zien voetballen, maar eerlijkheidshalve zitten er op een paar na weinig jongens bij, die ik zie doorstromen na het betaalde voetbal. Maar ik kan je wel verzekeren, dat ais me ik ermee ga bemoeien er vol gend seizoen ook heel wat ech te Vlaardingse jongens in het C-team lopen. Dat zullen de amateursclubs me niet in dank afnemen, maar voor de spelers zelf en de ontwikkeling van het gehele voetbal, is het on ontbeerlijk. Er blijven al veel teveel goede spelers bij de amateurs hangen". Jan Baksteen memoreert het zelf al, voor de toekomst van de FC Vlaardingen slaat het sein nog niet op groen. Met Jan de Gier samen moet In ie der geval worden getracht wat mensen naar de Marathonweg tc lokken. Daarover: „We ver schillen wel wat in mening ten aanzien van het voetbal. Ik ge loof veel meer in aanvallend spel, terwijl Jan meer hamert op een verdedigend concept. Daar praten we over en ik ge- door Emile Schelvis loof dat de overgang van de amateurs naar de slimme en brutale semi-profs natuurlijk groot is geweest. De Gier schaamt zich daar niet voor en wil leren. Hij heeft in feite ge woon de eindverantwoording. Als hij straks zegt, ik wil het helemaal alleen doen, dan heeft m'n zegen". „Ik wil niemand in de weg lo pen, dat heb ik ook uitdrukke lijk gesteld. Mijn medewerking geef ik zomaar, ik krijg geen geld en dus ook geen verplich tingen. Precies zoals al die an dere mensen dat momenteel doen. Het betaald voetbal in Vlaardingen moet voor mij ge-" woon. Dat staat buiten kijf. In~ de glorietijd is dat bewezen." Maar een aantal zaken. zoais: het verkopen van spelers, is' voor mij wel een raadsel ge-' bleven. Er is wel ruimte ge-' weest voor bepaalde personen" om er beter van te worden. Er* heeft natuurlijk door de jaren' heen nog al wat ontbroken: En' ook de medewerking van dë gemeente en de amateurs-: clubs". Vooral het laatste punt is waf Jan Baksteen, die de B en C-- junioren van Fortuna met zeer" veel overgave en overigens zonder diploma traint, betrefr zeer actueel. „Bij Fortuna heb=* ben ze zeker niet staan jui»- chen, toen ze van mijn band- met de FC hoorden", legt Jan- uit, „Ik heb persoonlijk altijd- m'n grieven geuit over de- slechte acceptatie vanuit For tuna naar de FC Vlaardingen toe. TerwijL ze feitelijk via de kantine,veldhuur, gas en elek-. tïciteit, eet. extra inkomsten hebben. Ze hebben me wel ge vraagd om als* elftalleider te gaan fungeren bij Fortuna, maar met een aantal bestuurs leden heb ik vanwege mijn mening -zachtjes gezegd- niét zo geweldig contact". Schiedam/VIaardingen SVV heeft morgen de kans om Heerenveen - de pleeg, die er indirect (1-2 verlies tegen Den Bosch) de oor zaak van was, dat de Schie dammers de tweede perio- detitel net miste - de reke ning te presenteren. Of dat zo makkelijk zal gaan is echter de vraag, immers Heerenveen staat bekend als een ploeg, die in eigen huis enorm sterk is. Deze week nam de Friese vereniging de lichtinstalla tie in gebruik. De eerste volgende competitiewed strijd wordt dan ook onmid dellijk in de avonduren ge speeld. „Een probleem voor ons", zegt Sandor Popovics,. „we zijn niet gewend aan het spelen van lichtwed- strijden. En daar komt nog bij, dat er in het noorden sneeuw ligt, daar zijn we ook niet aan gewend". Hoe wel SVV speelde dit jaar al een keer eerder op sneeuw, namelijk tegen Vitesse (2-1) en dat was nu toevallig één van de beste wedstrijden van de Schiedammers tot nu toe. Net als tegen Eindhoven zal Popovics in Heerenveen met twee spitsen aantreden. „Ik hoop alleen, dat de uit voering. en ook het resul taat, beter zal zijn. We hoe ven voor "niemand bang te zijn. En het kan en moet nog beter. De bewustwor ding van de spelers is nog niet helemaal zoals het zijn moet", meent de succesvolle oefenmeester. Slachtoffer van het spelen met twee spitsen zal waar schijnlijk Cor Peitsman zijn. Popovics zei vorige week al dat Henk Salari, na zijn uit stekende spel tegen Hel mond Sport een nieuwe kans zou krijgen. Nu zegt hij: „Salari heeft de hele week last gehad van een ze nuwontsteking in de kaak, maar ik verwacht wel dat hij morgen fit is. En dan speelt hij ook". De komende twee weken zullen uitwijzen of SVV ook in de derde periode een be langrijke rol kan spelen. Tegenstanders zijn achter eenvolgens Heerenveen, Telstar (22 februari) en FC Den Bosch (25 februari). „Uit die drie wedstrijden wil ik proberen drie tot vier punten te pakken. Lukt dat niet, dan is het jammer. We hebben er gewoon de ploeg niet voor om als maar te blijven winnen. We zijn nu. als je de wedstrijd tegen DS niet meetelt, zo'n dertien, veertien weken achtereen ongeslagen. Ik heb nooit Jn wonderen geloofd, maar nu ben ik er wel bijna aan toe". cs' Vlaardingen De opmerking kwam al halverwege de eerste helft van het geslaagde oefenduel tussen de FC Vlaardingen en de Vlaar dingse jeugdselectie. Manager Hugo van Houten zei ijskoud: „Dit jeug- delftal wint moeiteloos van ons hui dige C-team. Geen enkel pro bleem". Een mening, die na twee maal drie kwartier voetbal simpel werd bevestigd, 3-3. Waarbij uiter aard de drie doelpunten van DSS'26-spits Ronald Schotel als de meest treffende exponent van krachtsverschil kon worden aange geven. FC Vlaardingen zit in de pro blemen, dat mag genoegzaam ■bekend zijn. Buiten het veld, maar ook daarbinnen loopt het verre van vlot. De juiste sa menstelling kan nog niet wor den gevonden en de communi catiestoornissen in het veld zijn legio. Ook schorsingen (René den Os heeft vier wed strijden gekregen) en blessures (Mitrovic, Kooien. Van Ant werpen, Eggers en Ludwig) hebben invloed en zo kon dit betaalde team weinig impone ren tegen totaal 15 Vlaarding se jongens, die voor de eerste maal met elkaar samenspeel den. „Zeker voor herhaling vat baar", was ook een veel ge hoorde kreet zowel bij de FC Vlaardingen. die begerig zijn Ogen uitkeek naar al dat ta- Ronald Schotel driemaa Als ik de kans voor het betaalde voetbal niet door Emile Schelvis lent, maar ook de spelers zelf toonden wel ambitie. Daarom al was het puur jammerlijk, dat nu RKWIK en Fortuna geen medewerking wensten te verlenen. Zo werden bijvoor beeld jeudïgde spelers als Kon Hofman, Ron Bervelmg (bei den Fortuna) en een Jos Wen- nekes (RKWIK) de kans ont nomen zich in een vertegen woordigend team te manifeste ren. Goed, er bleef nog een prima elftal over. Waarbij Dick Kei- zerwaard (geblesseerd uitge vallen) zich in eerste instantie Maasland Grote af wezige bij de junio ren-wereldkampioen schappen langlaufen, die dit weekeinde in 'Schönau worden ge houden, is Marry van der Lely. De zeven tienjarige Maaslandse veroverde het afgelo pen weekeinde de na tionale titels op de 5 en 10 kilometer, maar prefereerde toch haar school boven alweer een paar dagen van huis. „We zijn mo menteel met allerlei schoolonderzoeken bezig en daarom heb ik besloten om af te zeggen. Uiteindelijk komen er nog meer seizoenen waarin ik aan een dergelijk toernooi kan deelne men", aldus de blon de ski-kampioene. Voor trainer Wim de Graaf en chef d'équipe Dick de Bles een fikse teleurstelling. Want juist Marry van der Lely is momenteel één van de toonaangevende Neder landse langlaufsters. De overmacht waarmee zij het afgelopen weekeinde beide tilels veroverde - en passant behaalde zij in de senioren- estafetteploeg ook nog een gouden medaille - was voor Nederlandse begrippen onge kend. Toch is het wel te begrijpen, dat de school ru enige aan dacht eist „Ik ben vanaf no vember eigenlijk ieder week einde weg naar wedstrijden in Duitsland en België. In de vakanties komt daar ook nog eens een trainingskamp bij in Oostenrijk, zodat ik nau welijks aandacht voor mijn schoolwerk heb gehad." zegt Marry van der Lely. „Na tuurlijk neem ik op dié rei zen wel mijn, schoolboeken mee, maar om eerlijk te zijn komt er van studeren bitter weinig terecht." De ontwikkeling, die de Maaslandse dit seizoen heeft doorgemaakt, is op z'n minst opmerkelijk te .noemen. Twee jaar nadat zij door het enthousiasme van vooral Wim de Graaf in aanraking met de skisport ls gekomen, heeft zij al drie nationale ti tels op haar conduite-staat. „Als je het zo bekijkt, dan vraag je je natuurlijk wel af waar het einde van haar mo gelijkheden ligt", vertelt Marry's jnoeder Mies van der Lely. „Voorlopig hebben we nog maar niet gedacht aan de mogelijkheid van Olympische spelen, maar als de ontwikkeling in Neder land door blijft gaan zoals het nu gaat, dan vinden we echt binnen een jaar of vijf aansluiting met de wereld top. En als dan het NOC een ploeg wil afvaardigen, dan hoeft Marry alleen nog maar tot de sterkste drie van Ne- door Karei Strack van Schïjndel derland te behoren." Een simpele gedaebtengang, maar de werkelijkheid op dit moment is nog heel anders. „De achterstand die we nog hebben op landen met sneeu- wrijke winters is onnoeme lijk groot En om bij de beste tien van de wereld te komen zou je veel meer op echte sneeuw moeten kunnen trai nen", verduidelijkt Marry. „Ik denk liever nog maar niet aan Olympische Spe len." En juist in die sneeuwtrai- ning dreigt nu de klad te ko men. „Ik maak erg veel be- J zwaar tegen de hoogtetrai- L ning die de meisjes vorig jaar in de zomer in Oostenrijk hebben gedaan." zegt moeder Mies van der Lely, „Ook de dokter zit het niet zo erg zit ten. De meisjes komen aan op 3000 meter hoogte en moeten gelijk met de trai ning beginnen. Er is hele maal geen acclamatisatietijd. Alleen als er een lager ge bied in bijvoorbeeld Noorwe gen wordt gevonden." Het leeuwendeel van de trai ningen blijft echter gewoon rondom Maasland plaatsvin den. „Bijna elke loop ik zo'n dikke vijf kilometer hard. Bovendien ga ik vaak met mijn vader en moeder in het Staelduinse bos lopen." De regio biedt in ieder geval ge noeg faciliteiten. Ook de con currentie in de eigen club, Rotterdam-Westland, biedt wat dat betreft mogelijkhe den, De club van Wim de Graaf is met bijna driehon derd leden de grootste in Ne derland, en nog dagelijks ko men er nieuwe aanmeldin gen bij. Marry van der Lely.Over vijf jaar aansluiting met de wereldtop. onderscheidde door zijn orga nisatievermogen. Een grote verrassing was zeker ook voorstopper Hans van Twist (CION), die eindelijk builen het afdelingsgebeuren kon la ten zien wat hij in huis had. Geen van de geselecteerden faalde echt en juist dat gege ven, bracht FC Vlaardingen (waar zich toch een complete Haagse huishouding bevindt) een beetje wrange smaak in de mond. De eerste helft leek het nog al lemaal normaal te gaan met de FC Vlaardingen. Via Cor Pot (eindelijk zijn eerste treffer) en John Loriê werd het 2-0, maar de keeperswisseling Van Antwerpen/Verhart, die van 1 het 'jeugddoel' naar het 'FC- doel' verhuisde, kwam de or ganisatie niet ten goede. Ro nald Schotel profiteerde daar al heel snel van met een schit terende vrije trap in de krui sing en even later voor de ge lijkmaker. Invaller Patrick Janssens knalde van afstand 3-2 in, maar weer Schotel rondde een uitstekende aanval via Albert de Pee en Edward van Peil met het hoofd af: 3-3. I Vlaardingen De S opstellingen van 3 beide teams S waren: FC Vlaardingen: 3 Van Antwerpen ff (Verhart), Ludwig ff Wotte, De Vos var 5 Steenwijk, Van 3 Dop, Den Arend, Pot (Janssens), 3 Lorië, Snijders, 3 Hoogmoed, 3 Meijnhardt van 3 Schoor (Stans). Vlaardingse jeugd: 3 Hans Verhart-De 3 Hollandiaan (Dick Bos- VV ff Vlaardingen), Karei Bodegom- 3 Satelliet, Dick 3 Keizerwaard- H Zwaluwen (Rob de 5 Jonge-TSB). Hans 3 van Twist-CION, 3 Wim Bergwerf- Sparta (Casper van de Velden-HVO), Eric Teunisse- VFC, Albert de I Pee-Zwaluwen, Ronald van H Rossu m-DSS',26 3 (Annies Souhoka- HVO), Frank Lokker-VV Vlaardingen, Ronald Schotel- E DSS'26 en Edward van Pelt-VV 5 Vlaardingen. 3 Scheidsrechter was Martin I Bannet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6