SCHIEDAMSCHE COURANT Posthoorn laat I indianenstam in I schoolbuitenhuis I mm Werkgroep wil Hielpen bij afkicken Caravans Bassie en Adriaan mogen bli jven staan Ik. n ïeit i proef krant FNV helpt met belasting aangifte PAKKEÏ Ti TEXTIEL BIJ HANS SS»"* Er is meer geld nodig voor het vernieuwen van het Frans Haisplein. Pagina drie. VOSVIaardingen bestaat vijf jaar. Dat wordt gevierd met een grote reünie. Pagina drie. Wijkagent Van Brakeb Na verbouwing van 5 ton: CPN tegen verhoging ouderbijdrage Zigeuners moeten donderdag weg Illegale vogel vangst swaVc>^e Dinsdag 24 februari 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 38—4 PAGINA"} Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL 'Utrecht! aan rus tiger sinds start j er i, ^cf opvang' Vlaardingen Het is een stuk rustiger geworden in en om de Utrechtlaan» sinds het buurthuis De Heipaal de jeugd regelma tig met allerlei activitei ten opvangt. Die conclusie trekt wijkagent P. van Brakel uit Holy in zijn vaste rubriek in de buurt krant van de Hoeven- buurt, Sinds de zomerva kantie van vorig jaar houdt het wijkcentrum De Heipaal iedere woensdag-, donderdag- en vrijdag middag een jeugdopvang, terwijl er ook regelmatig disco-avonden waren. Volgens de wijkagent heeft de groep jongeren, die in hoofdzaak verant woordelijk was voor aller lei ongeregeldheden op de Utrechtlaan en rond de school Speel-werkhoeve, veel van deze mogelijkhe den gebruik gemaakt. Er hebben zich in de periode voor die zomervakantie heel wat problemen afgespeeld, als alleen al naar de Keren is ge keken dat de politie in actie moest komen. Brandstichtin gen en vernielingen, dieren mishandeling op de kinder boerderij, crossen met brom fietsen in het wijkpark, balda digheid en andere vormen van overlast: omwonenden hebben er steen en been over ge- Schiedam Bijge- staan door vijftig 'indianen' heeft g wethouder Herman g Posthoorn gister- I middag het ver- bouwde schoolbui- tehhuis van de ge- g nieente Schiedam I officieel geopend. De officiële ope- ningshandeling van 1 de wethouder liep j i achter op de prakti- 11 sche ingebruikne- j§ ming, want lagere school 'De Noten- 1 kraker' zat al een 1 dag vermomd als indianen op het 1 buitenverblijf in §i Oosterhout. S De verbouwing van het H tehuis heeft vijf ton ge- kost, die de gemeente Schiedam heeft opgehoest uit de zogenaamde water- gelden die binnenkwamen toen Rotterdam het drink water ging leveren. Be heer Van Kouwenhoven, penningmeester van de stichting schoolbuitenhui- zen, maakte gisteren een toespeling op die watergel- den toen hij voorstelde het buitenhuis de naam 'goud vis' te geven. Van Kou wenhoven: „Het is de ge woonte dat al de buiten huizen dierennamen krij gen; het is dan aardig om het Schiedamse huis een naam te geven die aan het water terug doet denken." Leden van de commissie voor vorming en recreatie, leerkrachten, vertegen woordigers van de school raad en schoolbestuurde ren uit diverse richtingen waren met wethouder Posthoorn gisteren per touringcar naar Ooster hout gekomen om het ver nieuwde buitenhuis te be zichtigen. Bij de verbou wing is de keuken van het tehuis grondig herzien eh is een handenarbeidlokaal bijgebouwd. Sinds de grote opkapbeurt hebben een ziekenboeg, stafruimte en aparte slaapplaatsen voor de schoolleiding een plaatsje gekregen in het gebouw. Op dat laatste werd door de de onder- wijsconsulent van de ge meente, Lex Tigges nader ingegaan. Volgens Tigges trekken de scholen met steeds meer begeleidend personeel naar Ooster hout. Bovendien komt het vaak voor dat het perso neel vermoeider is dan de kinderen zelf en daardoor behoefte heeft aan een aparte slaapruimte. Bij verschillende leer krachten is gisteren onge rustheid ontstaan over de opdeling van de grote slaapzalen in kleinere ka mertjes; het is daardoor veel moeilijker geworden om toezicht te houden op de kinderen, zo vreesden die leerkrachten gister middag. ^iiiiiiiiniiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiinBUiiiuiiuuniiinwiuiiiiiiiiiiiiniiiniiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniini klaagd. Al die feiten werden volgens de wijkagent vooral gepleegd door jongelui, die af komstig waren uit één groep. De wijkagent vraagt zich in zijn rubriek af wat de aanlei ding is voor dit wangedrag. Verveling, onvrede met de si tuatie thuis of met de maat schappij en aandacht trekken zijn enkele van de mogelijkhe den, die hij daarbij aangeeft. Frappant vindt de wijkagent het wel, dat het aantal klach ten zo sterk verminderd is sinds De Heipaal meer aan jeugdopvang doet „Al deze ge gevens samen moeten volgens mij de plaatselijke overheid en anderen duidelijk aanspreken. Blijft het bij de huidige situa tie, dan kunnen we volgens, mij ïn de toekomst nog grote problemen verwachten met onze jeugd." De wijkagent heeft zich in dezelfde rubriek in het verleden al enkele ma len een groot voorstander ge toond van een eigen centrum voor de Holy-jeugd. De ge meenteraad heeft tijdens de behandeling van de begroting voor dit jaar een voorstel om een dergelijk onderkomen te realiseren afgewezen, omdat er niet voldoende geld be schikbaar is. Schiedam De Federatie Nederlandse Vakbeweging afdeling Schiedam wil leden helpen het aangiftebiljet in komstenbelasting 1980 in te vullen. De FN V-belastingmede wer kers zullen gedurende de maand maart elke avond zit ting hebben in het gebouw aan de Stadhouderslaan 119 om te zorgen dat u niet on nodig teveel belasting moet betalen. Men moet hiervoor wel een afspraak maken. Dit kan al leen gebeuren op zaterdag 28 februari tussen tien en twaalf uur in het FNV-ge- bouw, Stadhouderslaan 119. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. ADVERTENTIE kinder] 1ZB-154 MARINE BLEU SOffiDAM MCCMARXT 1 VLAARDWGEN DWBECKMANNSNGEL67 maassluis koningshoek Vlaardingen In wijk centrum De Heipaal in Holy start 9 maart een vernieuwde werkgroep* onder de naam 'Verslik je niet'. Vlaardingers die in overleg met de huisarts met het slikken van kal meringsmiddelen zoals valium willen stoppen kunnen in deze werk groep praten over de er varingen. Het komt name lijk nogal eens voor dat zich bij het 'afkicken' ont- wenningsversch ijnselen voor doen, waar de men sen het moeilijk mee heb ben. Door over de proble men in de werkgroep te praten wordt men ge steund en krijgen de men sen de gelegenheid om het hart te luchten. De werkgroep draait al sinds 1979, maar een aantal mensen van het eerste uur is begonnen met andere activiteiten. De groep wordt dus weer nieuw leven in geblazen. Volgens Loes Kraak, een van de initia tiefneemsters, is er in Vlaar dingen wei degelijk behoefte aan de werkgroep. „Het is een probleem dat in heel Vlaardin gen speelt. Het is de geest van de tijd. Vroeger had je nog tijd voor elkaar, maakte je gere geld een praatje maar tegen woordig is dat er niet meer bij. Dat werkt frustrerend. De huisarts heeft meestal geen tijd om een half uur of drie kwar tier met zijn patiënten over de problemen van het afkicken te praten. In de groep kan dat wel." Het is de bedoeling dat de werkgroep een folder gaat uit geven met daarin alle infor matie over de werkgroep en het doel er van. De folder zal worden verspreid in alle wachtkamers van de huisart sen en in het Holyziekenhuis. Op maandag 9 maart is er om 20.00 uur een informatie bijeenkomst in wijkcentrum De Heipaal. Iedereen die belangstelling heeft kan dan terecht voor meer informatie. Het is de bedoeling dat de werkgroep eenmaal per week bij elkaar komt. In het verle den is gebleken dat er bij veel mensen een drempel is om deel te gaan nemen aan de werkgroep. Die drempel wil len de initiatiefnemers nu pro beren weg te nemen. Voor meer informatie kan men te recht bij wijkcentrum de Hei paal, telefoon 74.51.42. Bas en Adriaan van Toor: caravans mogen blijven. Vlaardingen De staca ravans van Bassie en Adriaan, die nu al enkele maanden staan gepar keerd aan de Nieuwelaan in Vlaardingen, zullen daar nog wel enige tijd blijven staan. Pas als de twee bekende Vlaardin gers weer op toernee gaan met het circus verdwijnen de caravans. De politie heeft niet overwogen om de caravans te verwijde ren. In het winterseizoen mogen Schiedam CPN-raadslid Ul- fert Bruseker is tegen de ver hoging van de ouderbijdrage voor peuterspeelzalen en kin derdagverblijven. De gemeen teraad heeft vorige week be sloten de ouderbijdrage voor de peuterspeelzalen Honki Ponk en Katje te verhogen met 1,25 gulden. De ouderbij drage komt ou op 4,75 gulden. Bruseker vindt de prijzen van de gemeentelijke peuterspeel zalen veel te hoog in vergelij king met anderen in de stad die bijvoorbeeld onder het club- en buurthuiswerk val len. „Ouders betalen' bij ande re peuterzalen zo rond de 2,50 gulen. We moeten ons tekort niet op deze manier corrige ren," aldus het CPN-raadslid. Onderwijswethouder Herman Posthoorn vond dat het hele peuterspeelzaalgebeuren op- Raadslid Bruseker: ouder bijdrage niet hoger. nieuw bezien moet worden. „Ook gezien de nieuwe ont wikkelingen van CRM om 8,5% te bezuinigen zouden we de subsidies misschien anders moeten verdelen," sprak de wethouder. Schiedam De zigeuners moeten donderdagmiddag Schiedam verlaten hebben. Dit heeft het gemeentebestuur gis termiddag beslaten nadat van uit Amsterdam nogmaals was gewezen op de vaste stand plaats, die daar zal worden ge maakt. De zigeuners zijn in Amsterdam welkom. Als de zi geuners terug willen krijgen ze weer hun voorlopige stahd- >de Kruisweg, plaats aan de Rode vlakbij een politiebureau. De zigeunerfamilie heeft tot nu toe echter steeds volgehouden naar die plek niet terug te wil len, omdat men daar niet vei lig zou zijn. De Amsterdamse gemeenteraad zal deze week een beslising nemen over de vaste standplaats aan de Buiksloterdijk, waarmee een bedrag van één miljoen ge moeid is. Het Schiedamse gemeentebe stuur ziet nu geen reden meer om de zigeuners langer in Schiedam te laten staan. Voor het gezin van het zieke kind, dat momenteel is opgenomen in een ziekenhuis in Vlaardin gen, zal als daar donderdag nog geen duidelijkheid over is een nadere regeling voor wor den getroffen. Voor fractieleider Gé Brouwer van de PvdA is het gestelde ultimatum van het Schiedams gemeentebestuur acceptabel. „Met de toezegging die Am sterdam gedaan heeft zie ik geen reden de zigeuners nog langer in Schiedam te laten verblijven. Ze wisten dat hun vestiging een tijdelijke zaak was en met het alternatief dat we nu hebben denk ik dat de zaak rond is. Een vaste stand plaats in Schiedam kunnen we hen toch niet geven, vooral ge zien de woonwagenbewoners van het Hof van Cyrene die al jaren ijveren voor een betere standplaats. Petaio moet beslist niet voorgetrokken worden voor onze eigen burgers," al dus Gé Brouwer. Overigens denkt Brouwer niet dat er harde acties van de poli tie te verwachten zijn als de zigeuners donderdag niet weg willen. „Ik geloof niet dat de burgemeester takelwagens en de Mobiele Eenheid zal inscha kelen om de zigeuners weg te krijgen. Het overleg is rustig verlopen. We wilden geen toe standen zoals Vlaardingen. We hebben hen en onszelf de ruimte gegeven om te overleg gen. Wat ik dan wel jammer vindt is te horen dat de zigeu ners zichzelf op het water aan gesloten hebben zonder op een reële manier contact gezocht te hebben met het gemeente bestuur. Ik vond dat niet erg elegant van hen. Maar ja» dat blijven dubieuze zaken. Inmiddels is Paul van Eeu- wijk, medewerker van het Rom, de stichting die zich het lot van de zigeuners aantrekt, op een geheim adres onderge doken. toeristische caravans normali ter niet langs de openbare weg worden neergezet. Voor de wagens van Bassie en Adriaan is een uitzondering gemaakt, omdat ze volgens de politie moeilijk in dezelfde categorie kunnen worden onderge bracht. Een probleem was ook dat de procedure om de cara vans te verwijderen nogal wat tijd in beslag neemt De politie wacht rustig het moment af dat het tweetal weer op toer nee gaat. Momenteel woont éen van ae twee artiesten in een caravan die geparkeerd staat aan de Nieuwelaan. Omwonenden vinden het maar een rare situ atie dat de caravans van Bassie en Adriaan wel door de politie worden getolereerd op een plaats waar het eigenljk niet mag, terwijl de zigeunerfami lie van Koko Petaio werd ver wijderd uit Vlaardingen omdat er geen geschikte plek voor hen was te vinden. Schiedam De politie heeft zaterdag een 51-ja- rige Rotterdammer aan gehouden die verdacht wordt van het illegaal vangen van vogeltjes. Op het zandlichaam van rijksweg 19 werden twee vangkooien met lokvo geltjes, een kneu en een sijsje, aangetroffen. In de struiken vond de politie een fijnmazig net waarin reeds zes vogeltjes ver strikt zaten. Zij werden in vrijheid gesteld. Ook werd lokvoer gevonden. De politie vermoedt dat de man de bijzondere vo geltjes wilde vangen voor handelsdoeleinden. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uk eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder erira kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad- oei O i leW00"'- Viöf ideÉ Bet."' ,e\oP z.y.' d*tp' iel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1