Gebrek aan wedstrijdritme breekt Green Eagles op Opbouw moet worden voortgezet' DWS laat het er lelijk bijzitten B REKKMJB qPSCHOOL. DE KRANT HEEFT EDE! 2 wees SCHAAKEtUBlIIEK. Wim Verhoorn: afscheid met pijn Hoogendijk tweede in testloop Zowel voet- als honkballers tegen oud-internationals Juventus Keren verliezen opnieuw Sportagenda MSV971 tien jaar Hoofdklasser schap NOAD in gevaar Traditie voortgezet dfiwfag 24 februari 1981 VD/SC/WW Schiedam /Maassluis Voor Juventus heren viel er dit weekeinde weinig eer te beha len tegen koploper Snel uit Dordrecht Na een zeer slechte wedstrijd van de Schiedam mers verloren zij met maar liefst 114-82. De dames van Juventus reisden naar Gronin gen om te trachten van de een na laatste plaats af te komen, maar slaagden daar niet in. Groene Uilen won, na een zeer matige wedstrijd, met 56- De Green Eagles dames moes ten voor het eerst sinds drie weken weer eens spelen en dat gebrek aan wedstrijdritme brak de Maassluise ploeg op. Het Haagse Argus besliste in de laatste seconden de wed strijd en zegevierde met 57-56 Groene Uilen-Juventus (d) 56-37 De competitie bij de dames m de promotie divisie wordt on deraan steeds spannender. Boxtel is intussen nagenoeg kansloos geworden om aan de degradatie te ontkomen, maar- voor de andere degradatie plaats komen maar liefst drie ploegen in aanmerking. Na de nederlaag tegen Groene Uilen staat Juventus samen met US en Olympia op die eéri na laat ste plaats en de ploegen ont moeten elkaar ieder nog een keer. Een gehandicapt Juven tus, nog steeds zonder de ge blesseerde Silvie Fransen, had maar zes speelsters en dat is de Schiedamse ploeg opgebroken. Na een zeer slechte eerste helft waarin Juventus slechts elf punten wist te scoren (28- 11) kwam de ploeg van Frits Spaak de tweede helft veel ge motiveerder het veld in. De zóne press van de Schiedamse dames had binnen vijf minu ten resultaat, met als gevolg dat het verschil werd terug ge bracht naar 5 punten. De press had echter zveel kracht gekost dat Groene Uilen zich de vol gende acht minuten geen zor gen meer hoefde te maken, want zolang duurde het voor dat Juventus weer wist te sco ren. Uiteraard was het toen te laat om nog enige kans te ma ken en verloren de Schiedam se dames. Snel R - Juventus <h) 114-82 De ploeg van Carel Verwer had drie weken niet gespeeld en miste duideljk het wed strijdritme tegen de koploper van de tweede divisie. Vooral verdedigend lieten de Schie dammers veel gaten vallen, waar Snel gretig van profi teerde. Ruststand werd dan ook 60-33, De tweede helft speelden de Schiedammers een stuk onbe- vangener met als gevolg dat de score een enigszins draaglij ker aanzien kreeg. Door deze nederlaag blijft de gradatie de Schiedamse ploeg boven het hoofd hangen en zal er in de komende wedstrijden gewonnen moeten worden. Argus - The Green Eagles (d) 57-56 Een geluksschot in de laatste seconden besliste de wedstrijd, waarin Green Eagles de aan sluiting met de kopgroep had kunnen behouden. Dat het niet zo heeft mogen zijn heb ben de dames van Kees Brug man voor een groot deel aan zichzelf te danken. Ondanks het feit dat men de laatste 'wedstrïjdloze* weken getraind had tegen een 1-3-1 zone ver dediging kwam het er niet uit. Bovendien faalde het schot waardoor de score zeer laag bleef. Positief was wel dat de Haagse zone press geen enkel effect had. Hierdoor ging de wedstrijd volkomen gelijk op en brak de rust aan bij een 30- 32 stand. De tweede helft had een heel ander gezicht, nu niet omdat er zoveel beter gespeeld werd maar omdat de enige scheids rechter door zijn warrige be slissingen irritatie alom ver oorzaakte. "Op zulke momen ten blijkt dan dat het team nog ervaring mist1' sprak - coach Brugman na afloop, daarbij doelend op het feit dat de Haagse dames van de verwar ring profiteerden door snel te scoren. Het schlemielige laat ste punt van Argus was daar een uitstekend voorbeeld van en dat betekende verlies voor de Maassluise ploeg. i Wim Verhoorn... berustend op de bank bij Hermes.... Schiedam Moest Wim Verhoorn weg of liep de relatie tussen de trainer en Hermes DVS inder daad stuk op het feit, dat de Hoekenaar een aantal competitiewedstrijden ge dwongen door werkom standigheden moet mis sen. Het juiste antwoord blijft voor een miniem aantal personen bewaard, want officieel heet het, dat Verhoom en Hermes als goede vrienden uiteen zijn gegaan en dat het ver trek niets te maken heeft met het uitgekeken zijn opelkaar. „Van mijn kant, is dat zeer ze ker het geval", zegt Wim Ver hoom, die na drie seizoenen opbouw toch met pijn in het hart afscheid zal moeten ne men, Ik wilde wel blijven. De selectie heeft in zijn totali teit ook zeer positief gerea geerd. En dat betekent nog al- De heren van DWS heb ben de kans laten liggen om op de eerste plaats in de derde divisie te komen. Omdat UVG met 19-17 koploper Olga Saturnus: versloeg kon DWS bij winst op EHC de eerste plaats overnemen van de Deidenaren. DWS verloor echter met 15-13 en blijft zodoende 1 punt achter Olga. De heren van Hol- landiaan verloren met 16- 15 van de Ancora reserves maar de dames klopten Ancora 2 met 2-8. De UVG dames weten nu ook waarom Treffers kam pioen is. Met niet minder dan 4-23 won Treffers in Schiedam. De dames van Unitas beslisten in de laat ste minuut de wedstrijd tegen Meeuwen un hun voordeel, 8-7. In de afde ling de volgende uitslagen Unitas-Treffers (h) 23-14, Wilton-Indus (h) 25-24 en bij de dames HVOS-WIK 6-7. EHC-DWS (h) 15-13 EHC, dat de competitie zeer matig was begonnen, had de laatste 5 wedstrijden gewon nen en DWS was dus gewaar schuwd. Na een 2-2 stand had DWS een goede periode en liep uit naar 2-5. EHC kwam echter goed terug en bij 6-6 stonden beide partijen weer naast ei kaar. DWS nam daarna met 6- 8 wederom de leiding en sloot de eerste helft af op 8-9. Na 8-10 en 10-12 kwam EHC met 12-12 voor de derde keer langszij om met 13-12 voor het eerst op voorsprong te komen. Na, 13-13 kwam EHC op 14-13 en toen moest DWS alles of niets spelen. Het werd niets want EHC scoorde 15-13 en won zodoende van een teleur gesteld DWS. tTVG-Oiga Saturnus (b) 19- 17 UVG kwam al snel met 0-4 achter en dat bepaald is niet gebruikelijk voor de Schie damse club. Weliswaar haalde UVG op tot 4-4 maar onnodig balverlies en verdedigingsfou- ten gaven Olga de gelegenheid om de eerste helft met een voordelige 8-10 ruststand af te sluiten. Na rust een verbeten strijdend UVG dat binnen 4 minuten de achterstand weggewerkte. Met een sterk keepende Martin DrSër aan het hoofd van de verdediging ging UVG het be kende wapen hanteren: de break-out. De score liep op tot 19-13 met nog 5 minuten te spelen. Toen miste Rene Bos een mooie kans waarna Olga .nog terug kon komen tot 19- J7. Door deze winst is UVG opgeklommen tot de derde plaats achter Olga en DWS, Ancora 2-Hollandiaan (h) 16-15 In de eerste helft had Hollan- diaan weinig moeite met de Ancora reserves. Ondanks het feit dat de aanval niet best draaide kwam de rust roet 4-9. Punt voor punt bracht Ancora na rust de achterstand om ten slotte gelijk te komen. Bij 12- 12 was de strijd helemaal open en nu was het de beurt aan Ancora om de leiding te ne men. Weliswaar wisten de Vlaardingers drie keer een achterstand weg te werken maar de vierde keer lukte dit niet zodat de zege met 16-15 voor Ancora was. Ancora 2-Hollandiaan (d.) 2- 8 Ondanks het feit dat HoIIan- diaan met drie invalsters speelde hadden de Vlaardingse damen geen problemen met Ancora. Ancora kon het spel van Hollandiaan niet voldoen de ontregelen waardoor de Vlaardingse dames de rust in gingen met een 1-4 stand. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. Hollandiaan miste weliswaar twee strafworpen maar ondanks dat kwam de zege niet in gevaar. Met 2-8 gingen de punten mee naar huis. Unitas-Meeuwen <d) 8-7 Pas in de laatste seconden heeft Unitas de wedstrijd te gen Meeuwen definitief be slist. Een late beslissing, die volkomen onnodig was, want Vrijwel de gehele wedstrijd had Unitas een overwicht te gen Meeuwen, toch werd slechts met 8-7 gewonnen vrijwel de gehele wedstrijd hebben de Maassluise dames twee doelpunten voorgestaan. Vijf minuten voor het einde was de stand nog 7-5. Een kor te inzinking gaf Meeuwen de kans op terug te komen tot 7- 7, maar het gelijke spel ging toch nog aan hun neus voorbij. VIaardingen Sjaak Hoogen dijk (AV.Fortuna) is als twee de geeinóigde tijdens een test loop over 25 kilometer in het Staalduinse Bos in een tijd van 1.28.30 uur. Deze testloop, ge houden door atletiekvereni ging Olympus, diende als voorbereiding op de Westland- marathon. Achter Sjaak Hoogendijk, die vorige week de Hosmanbeker kreeg van zijn vereniging For- tuna voor zijn prestaties in, 1930, eindigde de Mari Paal vast (1.28.55), Marie Schippers (1.36.23). Jan van der Gaag (1.37,43), Karei Leeuwingh (1.39.40), Cees Heydra (1.42.05), Rien Oele (1.43.17), Marcel van Dorp (1.52.071 en Gerrit Pen- ders (L55.0U. Ook op de 10, 15 en 20 kilome ter liepen Fortuna-atleten mee. René Steen liep de 10 ki- lomter in 55 minuten, zijn va der Wiebe deed tien minuten langer over 15 kilometer en Gerrit Langstraat beeindigde de 20 kilometer in 1.144)0 uur. Vanavond: 20.30 uur, Barry Hughes te gast bij de Vlaardingse Scheïds- rechtersvereniging, Mar- nixlaan, Vlaardingen. Woensdag: FC Den Bosch-SVV, 19.30 uur. Stadion de Vliert, Den Bosch, TSB-Zwaluwen (vr), 19,30 uur. De Vijfs luizen, Vlaardingen, B en P-SDL (h), 19.15 uur, Sporthal Margriet, Schie dam. tijd meer voor me dan duizend gulden meer. Trouwens, finan cien is nooit een punt geweest. Ik hoef er niet van te bestaan en in nauwelijks vier minuten is dat altijd geregeld. Nee, ik denk dat in net geheel geno men het prestatief wat tegen is gevallen „Maar ik heb het aangedurfd met een opbouw te beginnen. Echte Hermesjongens breken nu door. Rob van de Tuyn, Booby Rietveld, Benny Lans bergen, Marcel Braat, Ruud Bakker en toch ook een Je roen Hoovers en Leo Hagen. Het elftal is jong, maar tech nisch, conditioneel en ook tac tisch rijp voor die eerste klas se. Alleen de juiste balans in het team en natuurlijk de er varing is er (nog) niet Iedere wedstrijd is weer een stapje in die richting. De routiniers, zoals een Co Goudriaan, Roy den Hartog en Frans Schaap dienen in dit geval als leer meesters voor de jongeren". Wim Verhoom zal zelf de vruchten van de verjonging niet kunnen plukken. „Tsja, ik weet niet of mijn opvolger de zelfde ideëen heeft En wat er gebeurt met het spelersmate riaal. Roy (den Hartog, red) zal er waarschijnlijk volgend sei zoen niet meer bij zijn en ik heb nog wat geluiden gehoort. In de drie seizoenen heb ik me toch min of meer een vereni gingsman gevoeld. Maar ja, omdat je toch als enige betalin gen ontvangt voor je aandeel, wordt er toch anders tegen je aangekeken. Dat ik heb ook nu ondervonden". Maassluis MSV'71, de jongste Maassluise voetbal- (ers honkbal) vereniging bestaat volgende maand tien jaar en dat wordt ge vierd. De festiviteiten beginnen op zondag 1 maart, wanneer sport wethouder Koos Smit voorafgaande aari de wedstrijd MSV'71- Olympus S de jubi- leumvlag hijst. In dezelfde week, namelijk op 6 maart is er voor de le den een een groot jubileum bal met het orkest Koos Huijsman en Ben Cramer. Ook de jongste leden worden niet vergeten, voor hen is er op 7 maart in de grote zaal van de Koningshof een op treden van het jeugdtheater Tierelantijn. Op die dag wor den er in het clubgebouw ook twee receptie's gehou den, 's middags voor geno digden en 's-avonds voor de leden. Natuurlijk neemt ook de honkbalafdeling deel aan het jubileumgebeuren. Op twee de paasdag (20 april) speelt het eerste team een jubi leumwedstrijd tegen een team van oud-Internationals, met daarin bekende spelers als Herman Beidschadt, Bou- dewijn Maat en Hamilton Ri chardson. Het eerste voetbal team neemt het op 9 mei op tegen een elftal oud-interna tionals, Daar worden Reinier Kreijermaat. Ton van Uden, Theo Timmermans, Eddy Pieters Graafland en ook Coen Moulijn in verwacht. Scheidsrechter bij dit duel zal Lou van Ravens zijn. Voor de junioren zullen er in dit tiende jaar MSV een aan tal internationale toumooien worden gehouden. Oegstgeest - In de uitwedstrijd tegen Mizu, dat alle vijf voor afgaande wedstrijden had ver loren, is NOAD niet verder gekomen dan een teleurstel lend 5-5 gelijkspel. Door dit resultaat komt het hoofdklas serschap van de Schiedamse tafeltennissers in gevaar. De Schiedammers mochten niet klagen over het 5-5 resul taat, omdat Mizu halverwege nog leidde met 4-1. NOAD haalde toen wel op tot 4-4, maar kwam opnieuw achter. Met 15-21, 21-11, 15-21 winst op Polak stelde Ron van der Wijk, die tegen Mizu twee keer scoorde, in de slotpartij het gelijke spel alsnog veilig. Het spel van Jan Landsbergen was erg tegenvallend. De ver enigingskampioen was totaal uit vorm en boekte geen enke le winst Jan Simons daarente gen haalde uit met een punt gave hattrick. Het dubbel werd twee keer met 22-20 ver loren. Met nog vier wedstrijden voor de boeg is het behoud van de hoofdklasse nog lang niet ze ker, omdat met vijf punten uit zes wedstrijden de tweede de gradatieplaats wordt Ipezet NOAD 2 verloor met 6-4 van* medekoploper Mizu 2, waar door de promotiekans voor de Schiedammers aanmerkelijk is gedaald. De winstpanijen wer den geboekt door jDick de Vaal en Peter van der Wijk. c i Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamsei Invaliden Sportvereniging De dPoievaars hebben de traditie, dat zij in thuiswedstrijden gééns punten vergaren voortgezet u Tegen Amroba 2 werd het nu een 4-6 nederlaag. Vooral door een ge brek aan mentaliteit en i het volledig falen van Mare Cho- mette keken de Schiedammers halverwege de wedstrijd al te gen een 0-5 achterstand aam Een gelijkspel was nog wei- mogelijk geweest, maar Mare Comette verloor ook zijn derde partij. Wout Peeman en John du Chatinier deden het beter, zij scoorden beiden tweemaal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4