Zwarte Pijl en FCN'66 ontevreden Den Bosch twee minuten voor tijd op winst Rolf Latuperisa: Derde kampioen schap lonkt voor B en P SP0RTK08Ï Diploma- zwemmen in Kolpabad boksinstuif Holy-Noord 9 Twaalfde bosloop 'Staelduin- klitters' mm donderdag 28 februari 1381 VD/SC/WW SV zwaar teleurgesteld VHertogenbosch Zelden zal Bas van Noortwijk, keeper van SVV, zo kwaad geweest zijn als toen. inval ler Arie Romijn tegenstander FC Den Bosch in de 88e minuut op 2-1 zette. Scheidsrechter Blankenstein rea geerde echter niet op zijn protesten en ook grensrech ter Piet Wagenaar had niets "ien. „Eerst wordt Leen Warnaar door een Bosschenaar vastgehouden en dan houdt die Romijn de bal met de hand tegen om een vervolgens in te schieten", mopperde de alweer gekal meerde maar nog steeds hevig teleurgestelde doelman na afloop. De kater na deze inhaalwed strijd was groot. Temeer daar SVV zelf pas vijf minuten voor tijd op gelijke hoogte was gekomen door een fraaie Door Ruud Bijl goal van invaller Cor Peits- man, die een doorgekopte bal ineens op de schoen nam en Hans van der Pluym, de Bos sche doelman, kansloos liet. Een gelijkspel, en daarmee het eerste punt in de laatste drie wedstrijden, leek binnen handbereik. Een droom die wreed verstoord werd door Arie Romijn. -Sandor Popovics had zijn team voor deze wedstrijd op drie 'plaatsen gewijzigd. Bart Kreft, Cor Peitsman en Richard Cor Peitsman (hier op een ar chieffoto) scoorde tegen Den Bosch het enige Schiedamn- se doelpunt en ook een gele kaart Dercks licht geblesseerd aan de heup) zaten op de bank, voor hen speelden Hans de Wilde, Johan Versluis en Henk Salari. Het concept van SVV was dan ook uiterst be houdend, totdat FC Den Bosch in de tweede helft door Wessel van den Bosch op 1-0 kwam. Daarvoor lieten de Schiedam mers zich gewillig in de verde diging drukken en kwamen er pas dan uit als er werkelijk mogelijkheden waren. Kansen waren er in de eerste helft als gevolg van deze taktiek nau welijks. Slechts Rob Kiebert kwam eenmaal in goede posi tie, maar zijn schot met het zwakke linkerbeen stuitte af op een verdediger. De Bosschenaren daarentegen kregen kansen te over, maar roet name Cees Storm wist niet de juiste richting te vin den. Hoewel hij daarbij wel de pech had dat Bas van Noort wijk in bijzonder goede vorm stak gisterenavond, want de Sehiedamse doelman verricht te de meest fraaie reddingen. In het eerste kwartier van de tweede helft kregen de 'Oetel- donkers' een ware kansenre gen, maar Gerard Aichom (voor een leeg doel) en Cees Storm faalde ook nu. De wissels Bart Kreft voor Jos Zoetmulder en Cor Peitsman voor Harry Meyboom brach ten verandering in het spel- beeid, SVV trok wat meer naar voren en kreeg nu ook wat meer mogelijkheden. De aanvalsdrift van de Schiedam mers nam nog meer toe, nadat de 1-0 achterstand was opgelo pen. En met succes. Miste Cor Peitsman eerst nog op een voorzet van Rob Kiebert, vijf minuten voor tijd was het toch raak. Terecht „Uiterst terecht, dat SVV in die periode gelijk kwam", meende Den Bosch-manager Ad Zonderland, „om onduide lijke reden kwamen wij in de verdrukking en zij profiteerde goed van de weinige mogelijk heden". Den Bosch kwam echter toch nog op winst en daar konden de Schiedammers in het korte tijdsbestek niets meer aan doen. Al probeerde Cor Peits man het nog wel door Gerard Aiehorn te torpederen. Maar dat leverde slecht (terecht) geel op van scheidsrechter Blankenstein, die deze kaart overigens ook al had laten zien aan Cees Storm. Vlaardingen In april wordt er gestart met een wekelijks boksinstuif in de turnzaal aan de Albert Schweitzerlaan in Holy- Noord, zo heeft het dage lijks bestuur van de VRSR beslist. Aanvankelijk zul len de lessen worden ver zorgd door boksvereniging Westland, later zullen een recreatie-sportleider en beroepsbokser Cor Ever- steijn als instructeurs op treden. Jongens tot 16 jaar kunnen van 18.30 tot 19.30 terecht," de ouderen aan sluitend tot 21.00 uur. 'ODO riJP voor de tweede klas' Maasland Nog nimmer is korfbalvereniging ODO zo dicht bij de tweede klas van de micro-competitie geweest als dit seizoen. De Maaslanders zijn de trotse lijstaanvoerders, al vrijwel vanaf het begin van deze competitie. Het probleem is echter dat die plaats gedeeld moet worden met het Oegst- geestse Fiks. Als beide teams aanstaande zaterdag hun laatste wedstrijd winnen, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. ODO en Fiks hebben ieder drie verliespunten. Opmer kelijk is daarbij dat ODO ze alle drie aan Fiks verspeelde. Eén keer werd het gelijk, de tweede keer verloor ODO onverdiend en ongelukkig op het nippertje met één doel punt verschil. Fiks verspeel de de twee overige punten aan Zuidwesters, waar ODO weer van won. De Maaslanders beleven in de micro-competitie dus een goed seizoen onder zijn nieu we trainer Rolf Latuperisa. De in Zoetermeer wonende oefenmeester (34) is inmid dels ook een tweede seizoen met ODO overeen gekomen, waarbij de promotie dus geen rol heeft gespeeld tijdens de onderhandelingen. „Ik heb het bij ODO erg naar mijn zin", aldus Latuperisa, die zelf vorig jaar bij Pams nog hoofdklasse speelde. „Graag wil ik een tweede jaar aanblij ven om de dit seizoen ingesla gen weg voort te zetten. De mogelijkheden meer te berei ken zijn er. Doorgaand op de huidige basis is ODO toe aan de tweede klasse". Op het veld was die tweede klas al eens gehaald, maar daaruit degradeerde ODO vo rig seizoen op ongelukkige wijze. Dit veldseizoen doet ODO bovenaan weer mee, maar ook hier is het Fiks dat de Maaslanders in de wielen rijdt Zij het dat de kansen voor ODO nog maar minimaal zijn, want Fiks heeft al vijf punten voorsprong. In die huidige basis bedoeld Rolf Latuperisa, die nu nog zijn partijtje in een lager team van het Haagse Pams mee draait, zeker het inzetten van de jeugd. „De jeugd komt er aan aldus de trainer. „Vooral bij de dames komt er steeds meer doorstroming". Voorbeelden daarvan zijn Ma rijke en Anja Noordam, maar zeker ook de pas 17-jarige Fenny Broek. Anja Noordam was bij vorige trainer Piet Kersbergen echter uit de gra tie geraakt. „Ik wilde haar er bewust weer bij hebben", al dus Latuperisa, „want zij be schikt over een goede tech niek". Bij de heren is doorstroming nog niet zo nadrukkelijk aan wezig. Routine overheerst hier met eind twintigers Martin Bosch ma, Cees van der Vaart, Bram Hanemaaijer en als oud ste Kees van der Kooij (35). Juist hij is echter qua in2et nog een voorbeeld voor velen. Constanter „Het verschil met het vorige seizoen is, dat ODO veel con stanter is geworden. Zowel op het veld als in de zaal. Het grote pluspunt is nu vooral", aldus Latuperisa. „dat we een ploeg hebben, die met veel vertrouwen het veld in gaat Ook bij oen achterstand raken we niet zo gauw meer in pa niek" Toch wordt er tegen de zin van ODO-trainer soms nog wat te gretig gespeeld. Maar met het door hem gepredikte systeem gaat al steeds beter. „Het zoeken naar de mogelijk heden om van onder de paal de mensen te lanceren. Het is als een vierkant opbouwen rond de paal, waarbij de orga nisatie nu veel groter is dan in het begin van het seizoen". Het team van ODO In beeld. Nog één hindernis wacht ODO alvorens het aanspraken kan maken met een hernieuwde kennismaking met Fiks. Za terdag moet in Vlaardingen Oranje Nassau nog worden verslagen. Ondanks de ruime winst in de eerste wedstrijd, wil Latuperisa waken voor on derschatting. „We moeten eerst nog maar eens zien te winnen. Oranje Nassau speelt thuis en het element van een streekderby telt zwaar mee. Het wordt daarom ook erg moeilijk". Vlaardingen Het Kolpabad staat in de voorjaarsvakantie (volgende week) weer bol van de extra activiteiten. Heel de week kan er 's morgens van 08,30 uur tot 10.00 uur worden vrijgezwommen voor vijftig cent. Op de overige uren is er vrijzwemmen tegen het spe ciale tarief van één gulden. Op 2, 3 en 4 maart kunnen recptievelijk de jeugdzwe- memblemen brons, zilver en goud worden behaald. Aan vang steeds 08.30 uur. Naast de badentree, moet één gulden worden betaald voor deelna me. Voor de zwemvaardïg- heids-diploma 1, 2, 3 en 5, in de volksmond ook wel aange duid! als c, d, e en f, kan er op maandag 2 maart worden proefgezommen en op vrijdag 6 maart kan er examen wor den gedaan. Het proefzwem- men kost niets, deelname aan het diplomazwemraen kost naast de badentree 1,50 ex tra. Voor informatie omtrent de eisen voor de diverse ieugd- zwememblemen en diploma's kunnen inlichtingen worden verkregen aan de kassa van het Kolpabad. Schiedam Zowel het bestuur van voetbalver eniging Zwarte Pijl als dat van FCN'66 hebben een brief naar deze re- daktie gestuurd met het verzoek tot rektificatie van het bericht in de krant van dinsdag 17 fe bruari, waaruit blijkt, dat het duel tussen de beide koplopers na afloop on der supporters verder zou zijn uitgevochten. Volgens FCN'66 waren het begrijpelijke emoties, die enige supporters (geen spelers) na het winnende Sehiedamse doelpunt in blessuretijd tentoonspreidden. Hierbij werden alleen dreigende opmerkingen in de rich ting van scheidsrechter Ooms waargenomen. „Als preventieve maatre gel", vervolgt de brief van secretaris Hoogstadt, „heeft het bestuur van FCN'66 de politie gebeld vanwege de verantwoor delijkheid die zij als thuisspelende vereniging voor de scheidsrechter heeft Hierbii zijn geen klappen gevallen en alles is onderling uitstekend geregeld". Het bestuur van Zwarte Pijl, dat middels secreta ris Banffer van zich laat horen, is het daar uiter aard volledig mee eens en in hun brief geeft het bestuurslid nog eens aan dat de goede naam van de vereniging, waar zij zo hard mee bezig zijn, door dit soort berichten wordt aangetast Het geplaagde bericht overigens is letterlijk overgenomen van de perspublicaties, die de gemeentepolitie van Schiedam naar aanlei ding van politierapporten uitvaardigt.. Schiedam Voor de vol leyballers van de Sehie damse vereniging Both en Partners gaan een derde kampioenschap op rij steeds meer gestalte krij gen. Gisterenavond ver sloeg het team van trai ner/coach Peter van de Gugten het in de derde divisie laag geklasseerde SDL met 3-D (setcijfers 15- 2, 15-3 en 15-11). Door het resultaat van deze inhaal wedstrijd is het gat met de drie teams sterke achter volging op zes punten vast gepind. „We hebben even een in zinking gehad", memo reerde Peter van de Gug ten de achterliggende pe riode van twee weken ge leden, „Maar we hebben veel gepraat. Feitelijk is het geweldig, dat we met zo'n jonge ploeg doorsto men naar de tweede divi sie. Dat wordt een enorme uitdaging, nog een klasse hoger. Ik merk trouwens ook al, dat Ben P met al die kampioenschappen langzaam begint te leven. In volleyverband, vooral dan. Maar in die gesprek ken zijn we het ook heel duidelijk met elkaar eens geworden, dat we nu niet door concentratieverlies het hele jaar moeten ver knallen. Het resultaat was vooral gisterenavond weer duidelijk te zien". Met de uitblinkende spelver delers JLlles Degeling en Perry van de Blink walsten de Schiedammers over het arme SDL heen. De ploeg uit Ou denbosch had geen verweer en pas na de bres van de eerste sets konden de Brabanders ook wat verweer gaan denken. B en P zag met verbazing een 4-4 tussenscore in die eerde set, maar het uiteindelijke ver schil van 15-11 vertelde nog genoeg. „We hopen over twee wedstrijden het kampioen schap binnen te halen. Het moet mogelijk zijn, ook al om dat de concurrentie in de ko mende tijd elkaar onmoet. En dan elkaar \oor ons afslacht". Naast het vertrek van trai ner Wolter Bos, krijgt VFC aan het einde van het seizoen nog een gevoelig verlies te verwerken. Doelman Rob Bre- kelmans zal namelijk defini tief stoppen en zich van de voetballerij op de scheidsrech- terij gaan storten. Brekelmans bevindt zich overigens op de overgangslijst van de afdeling naar de KNVB. VDL krijgt in tijdsbestek van een week twee Rotter damse eredivisieclubs op be zoek. Dinsdag 3 -naart komt weliswaar het Jong Sparta naar de Sportlaan, maar pre cies een week later bindt het team van de scheidende Cor Nieuwenhuizen de strijd aan met Excelsior. Bij de VV Vlaardingen is men gestart met een doelpun- tenpot. Deze 'beker', die in middels het bedrag van 170 gulden telt. wordt met 0,25 cent per doelpunt aangevuld. Het tweede team van de zater dagvereniging ging zelfs zo ver ook een bal in eigen doel met een kwartje te honoreren 17 maart start er een zoge naamde scheidsrechter oriën tatie cursus, die is bedoeld voor het leiden van uitsluitend wedstrijden van de eigen vere niging, waarvoor de KNVB in dit geval de afdeling Rotter dam) geen scheidsrechters heeft. De cursus is gratis en de aanmeldingen moeten worden gestuurd naar: Administratie Cursussen, KNVB, postbus 1336, 3000 BH Rotterdam. Sjaak Hoogendijk heeft de 15e 'Hosman-beker' van atle tiekvereniging Fortuna gekre gen voor zijn prestaties in 1980. Hierbij onder andere een knappe 2.30 51 uur op de ma rathon. Hoogendijk werd uit verkoren boven Cortne van den Berg hoogspringen, meisjes D. 1.45 meter), Ellen van den Berg hoogspringen, meisjes B, 1.57 meter), Jaap Dijksman kogelstoten, jon gens C, 15.19 meter) en Rob van Zanten 3000 meter stee ple chase in 9.23,9 minuten). Hans Seheffers kreeg het 'Fortuna-schild' omdat hij na tien jaar afscheid nam van het bestuur van de atletiekvereni ging. Clubkampioenen bij For tuna werden Rob van Zanten en Ellen van den Berg. Exelsior 20 kan begin mei weer rekenen op de komst van cricketramer Rupert Gomez. Het onderkomen van Gomez, die voor de derde jaar over komt, is voor de club nog een groot probleem. De voorgaan de jaren logeerde Rupert bij Paul en Ria Gijtenbeek, maar dat is nu geen haalbare kaart. Op de ledenvergadering van de Vlaardingse korfbalvereni ging Spirit zijn de bestuursle den A ad Hoogerwerf en Hans van der Berg niet meer her kiesbaar. Het bestuur stelt Pia Poot en Frans van de Krans als kandidaat in hun plaats. Naast een contributieverho ging zullen de korfballers van Spirit zich moeien buigen over een beleidsplan voor de ko mende drie jaren. TSB en Zwaluwen kwamen gisteravond niet in actie. Het verlichte veld op de Vijfslut- zen bevatte teveel hal en werd daarom afgekeurd. Er wordt nog gezocht naar een nieuwe datum voor het duel. Dirk Hofwegen heeft zich teruggetrokken uit de werk groep FC Vlaardingen, waar hij als voorzitter zitimg in had. SVV-er Aad van der Vlist zit voorlopig drie weken in het gips. Al wekenlang heeft hij last van zijn enkelbanden en een pees in de enkel. Gips moet de oplossing bieden. Voor de zesde maal dit sei zoen was er dopingcontrole bij SVV. De gecontroleerder, wa ren ditmaal Harry Meyhoom, Henk Salart en Jos Zoetmul der. Maasland/Westland Trim- groep de 'Slaeldumkl liters' houdt zaterdag voor de twaalf de maal een bosloop in het Staelduinse Bos Een bosloop voor iedereen, voor sportieve trimmers, voor leden van sportverenigingen, maar ook voor wedstrijdlopers. Er wordt over drie afstanden gelopen, te weten 3 kilometer (voor kinderen tot en met 12 jaar), 3 kilometer (alle leeftij den) en 6 kilometer (alle leef tijden). De starts zijn respectie velijk om 14.00, 14.30 en 15 00 -uur. De deelnemers, die de 3 kilometer binnen 30 minuten en de 6 kilometer binnen 45 minuten volbrengen, ontvan gen aan de finish een fraaie medaille met draaglint en een gezonde versnapering. Voor de snelste twee heren en de snel ste twee dames op iedere af stand zijn er extra prijzen te verdienen. Inschrijving is mo gelijk vanaf een uur voor aan vang. Het inschrijfgeld be draagt voor kinderen tot en met 12 jaar 2,50 en voor ou deren 3,50. Voorinschrijving is mogelijk bij F.Abbas, Ker- kweg 4, Maasland, tel. 01899- 19691 en A.C.Gog, Insulinde- sïngel 22, Vlaardingen, tel. 010-347102. De start is vlakbij de ingang van het bos bij Staelduinhoe- ve, tegenover de afslag Heen weg aan de Maasdijk tussen Hoek van Holland en Maas- dijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5