Rayonleider Jeugdpïan Nederland Piet van der Linden: Beproeving voor FC Vlaardingen Zwaluwen tegen sterk GVVV De Korenbeurs voelt zich genomen ;SZC: weg terug 'Ik doe het werk zo goed als pro-deo9 Tij moet keren voor S VV SPOiTIORT Beperkt voetbalprogramma Laatste •weekeinde zaalkorfbal illlill !niül!IlIO]Ul!IllilIliiIiljlDlIilIflMllS!IllIIIJiUüjUiI[UOnüliI![j!iII]IIIiIIUlllIIOill!liUIÜIII]EDIEIIIlll!li!l!lIIiliIlli!IIM Sportagenda Prestatieloop Schiedam vrijdag 27 februari 1981 Vlaardingen/ Schiedam Een inhaalprogramma deze week in het amateurvoetbal. 'Zwaluwen gaat op bezoek bij jet Veenendaalse GVVV, een uiterst zware klus daar deze ploeg uit de laatste acht wed strijden maar liefst 12 punten gehaalde en daarmee de dans **om de derde periode in de eerste klasse zaterdag leidt, .Speelt de ploeg van André jCorveleijn net zo als vorige wgek tegen Noordwijk, dan is een goed resultaat zonder meer mogelijk. In de derde klasse zaterdag kan TSB streekgenoten jPPSC en Vlaardingen een •handje helpen door te win- -nen van het bovenin goed meedraaiende VVGZ. Vlaar- 'dingen zelf speelt tegen Ex celsior Pernis en PPSC be kert tegen DZB. Op zondag komt slechts één 'wedstrijd in de KNVB, na melijk de derby RKWIK-Ur- sus. Ook in de afdeling zowel op zaterdag als zondag leuke derby. Zaterdag CION-VDL en zondag MSV'71-Olympus JSchiedam, de strijd tussen de .nummers één en twee. Schiedam De Korenbeurs is weer op de laatste plaats terecht gekomen in de ere klasse tafeltennis, door een 'onmogelijke* 9-1 nederlaag van Nikon Valkenswaard te gen Avanti, De nederlaag van Avanti tegen de debu tant heeft de verbazing opge wekt van De Korenbeurs. Voorzitter Jos Clazing: „Het is toch onmogelijk dat een Van Gasteren of een Van Vroenhoven van Bettine Vriesekoop of Ronald Rijs- dorp wint. Avanti moet wel zonder interesse achter de ta fel hebben gestaan". Tegen het Alkmaarse 't Hooge Huys moet zaterdag (18.00) De Korenbeurs proberen, het ene puntje achterstand op Nikon in te lopen. Gezien het 5-5 ge lijkspel in de eerste wedstrijd zijn de Schiedammers niet kansloos. -Degradatie dreigt nu serieus Ivoor De Korenbeurs, immers i tegen andere ploegen dan Ni- ;kon zullen de Schiedammers ^de grootste moeite hebben om •een puntje te pakken. Daarom Htomt de winst op Avanti van "Valkenswaard, De Korenbeurs Terg slecht uit. „Een onmogelij- 'ke nederlaag,zegt Jos Cla wing, „waar je echter niets aan kunt doen". Het enige wat de "Schiedammers kunnen doen is "de tweede wedstrijd tegen Val kenswaard op de slotdag van de competitie winnen. jSchiedam/Vlaardingen/Maas sluis ODO kan in het laatste Tzaalkorfbalweekende een be- 'slissïngswedstrijd afdwingen tegen Fiks uit Oegstgeest. Dan 'moet er echter wel gewonnen worden van Oranje Nassau. 'Dit is de enige wedstrijd, die 'nog werkelijk van belang is, in alle andere competities is het *pleït al beslecht. rHet al kampioen zijnde Spirit "Speelt de laatste wedstrijd te gen Velox en Succes, dat al ge degradeerd is, neemt afscheid wan de le klasse afdeling Rot terdam met een wedstrijd te gen usv. •Voor Maassluis (thuis tegen NIQ), Hoekse SV (uit tegen •het Leidse SEV), Vlaardingen (uit tegen Actief) en Harga (uit .tegen HPV uit Rotterdam) is de laatste wedstrijd van geen enkel belang meer. zij berei den zich al voor op het ver volg van de veldcompetitie. Vlaardingen - SZC lijkt de 'goede weg terug terug, na de overwinning op SVH te heb ben gevonden. In de uitwed strijd tegen KZC (Beverwijk) zal echter moeten blijken of de opleving van lange duur is. De héren van WIK ontvangen in eigen huis (kolpabad) de Zil vermeeuwen. De aanvang van' deze wedstrijd zal om 20.40 be ginnen. Hiervoor spelen de da mes van diezelfde vereniging tegen Vivax uit Oegsgeest De dames van Shell gaan in Dord recht bij Merwede op bezoek en zullen moeten winnen om het VZC nog lastig te kunnen maken 'Zonder steun van de clubs beginnen we niets Vlaardingen Officieel mag hij dan al begonnen met zijn werkzaamheden als rayonleider van het jeugdpïan Nederland in de regio Waterweg zijn, maar diep in het hart strekken de gevoelens van Piet van der Linden zich nog steeds uit naar Fortuna. Al drie seizoenen mag de 45-jarige Vlaar- dinger zich de steun en toeverlaat weten van trai ner Jan Postema, die de- saltnietteftain samen met zijn elftalleider én selectie gedurende een evenlange periode al de kampïoens- boot voorbij heeft zien va ren. Het aanstaande kampioen schap zal Piet van der Lin den, die uiteraard vol levens lust met zijn nieuwste taak is aangevangen, immense ge noegdoening schenken. Uit leggend: „Ik heb totaal elf jaar in de jeugdcommissie van Fortuna gezeten. Dat is nadat een auto-ongeluk op 28-jange leeftijd mijn actieve loopbaan -ben overigens nooit verder gekomen als in cidenteel het eerste- voor ge zien moest houden. Je rolt zo naar de jeugd toe en het leu ke is, dat van die pupillen waar ik destijds meebegon er nu vijf in het eerste rond stappen". „Dat is toch schitterend, trou wens, we hebben gewoon een fijn groepje bij Fortuna", ver volgt Piet van der Linden, dïè drie jaar geleden de elftallei- door Emile Schelvis dersfunctie van Jan van de Berg overnam, „Het was wel weer eens wat anders dan de jeugdcommissie, en die jochies van toen waren ineens vol wassen gezichten in de selec tie. Een kwestie dus van an ders instellen. Kijk, en lang zaam is toen het besef ge groeid, dat ik wel weer op nieuw met jeugd iets wilde gaan opbouwen. Fortuna was een bijna afgerond geheel en met het Jeugdpïan Nederland, start je weer in het diepe*'. Rayonleider Van der Linden, die Leen Pil opvolgt als rayonleider in het gebied wat zich uitstrekt van Rotterdam-West, via Schie dam en Vlaardingen naar Maassluis en Maasland, hapte toe. „Ik doe het werk op on- kostenbasis, dus zo goed als pro-deo. Ik moet dus coördine ren en in een team samen Van Swaneveld, Benjert en Van de Bos de talentvolle knaapjes Piet van der Linden... jeugd weer op laten bloeien... eruitpikken/ Het jeugdpïan Nederland wil een betere doorstroming van het talent bevorderen en in het kgder daarvan moet wij in de twee categorién tot 12 jaar en tot 14 jaar twee selecties van ieder zestien man leveren, die het volgend seizoen met de ove rige drie Rotterdamse rayons strijden moeten om een plaats in het Rotterdams elftal". Dat team, dat overigens in handen is van Vlaardinger Joop Dekker, kan dus in per centage's gezien slechts een vierde deel uit deze regio be vatten. Van der Linden, zelf ooit gestart bij Zwaluwen en daarna verhuist naar Fortuna, bevestigt da. Rij: „Die gefrus- teerde knaam^s opvangen zal niet gemakkelijk zijn. Maar ik weet wat mijn taak is en ik weet zeker dat uit deze regio, die gewoon de laatste jaren schromelijk is verwaarloosd, vele goede voetballers zullen voortkomen". Steun „Kijk, zonder de steun van de verenigingen zijn we nergens. Die moeten ons helpen en de spelertjes begeleiden. We pre senteren ons netjes bij het - jeugdbestuur en -indien aan wezig- de jeugdtrainer. En al les gaat in overleg. Ze moeten ons niet zien als figuren met een* hoge hoed diep over onze ogen stiekem op zoek naar verborgen talent. Het is geen scouting voor het betaalde voetbal. Wél een stap in de richting om het totale voetbal weer wat meer inhoud te ge ven. We moeten overigens voor Mei die beide selecties af ronden, Ik zal dus heel wat wedstrijdjes van eerste jaars B en eerste jaars C-tjes gaan zien. Dat zijn degenen die dan in aanmerking kunnen ko men". Het gebied telt niet bepaald weinig clubs. Kantoorbediende Piet van der Linden, die ove rigens door zijn nieuwe job nog niet zeker ook zijn functie als elftalleider van Fortuna hoeft en wil opgeven, daaro ver: Bij alle verenigingen kunnen potentiéle kandidaten zitten. Het is een beetje een haastklus, maar dat komt door de geringe aandacht in het verleden. Het kost een hoop tijdFmaar die heb ik beschik baar. Je wilt toch iets in de voetballerij blijven doen, nou wat is er dan mooier om bij de jeugd te werken". Er zijn er veel te weinig die dat doen. Trainers* ook. De clubs 2ouden gewoon veel meer geld moeten uitgeven aan de jeugdelftallen precies in die kneedbare leeftijdspe- riode. Daar heb je veel meer rendement van. En zonder een beetje chauvinistisch te wor den; bij Fortuna is dat altijd goed verzorgd geweest. Mis schien kunnen we daar dit sei zoen met zowel het eerste, tweede en derde de vruchten van plukken. Nou, dan moetje eens zien hoe je als vereniging verder opbloeit". n*,, Krsto Mltrovic....waarnemend train®* Vlaardingen/Schiedam Zonder de een week met vakantie zijnde Jan de Gier, krijgt FC Vlaardingen morgen avond opnieuw een be proeving te doorstaan. Juist in de periode (de begroting voor volgend seizoen moeten voor eind maart bij de Bud get Bewakings Insti tuut zijn ingeleverd') wanneer een beslissing gaat vallen omtrent het voortbestaan, staat weer een zware uit wedstrijd op het pro gramma. En hoewel SC Cambuur een mindere periode als in voorgaande jaren door gaat. zal de Vlaardingse ploeg alle zeilen moeten bijzetten om niet dezelfde afgang als tegen de Graafschap te beleven. „Dat kunnen we nu zeker niet hebben", zegt ook Jan de Gier, die vana vond nog de wedstrijdbe spreking doet en daarna het technisch roer over doet aan Krsto Mitrovic en manager Hugo van Houten, „De selectie is op het bekende geval Paul Kooien na volledig fit. We missen dan ook alleen nog Den Os (nog twee wedstrijden schorsing) en Tabbernee, die in het C- team wedstrijdritme moet opdoen. Een gelukkige bijkomstigheid is dat Cambuur, ondanks een ploeg vol routine, wel de- fintief Hoekema moet missen. En tsja, we heb ben al eens eerder ïn Friesland gewonnen (Heerenveen: 0-2, red.)". Veendam SW krijgt tegen Veen- dam de gelegenheid om de tegenvallende resulta ten van de laatste twee weken (driemaal 2-1 ver lies, red.) uit te wissen. Uit werd met 3-1 gewon nen van de Noordelingen, een prestatie die voor herhaling vatbaar is. Hoe wel Veendam de laatste weken uitstekende pres taties levert, onder ande re een 3-1 overwinning op FC Den Bosch, de ploeg die zich woensdag met 2-1 de meerdere toonde van de Schiedam mers. Ondanks de wat mindere resultaten blijft Sandor Popovics er van uitgaan, dat het mogelijk moet zijn aan het einde van de competitie 34 tot 36 pun ten vergaard te hebben. „We zitten nu even in de hoek waar de klappen vallen, We hebben nu al les tegen, wat we steeds mee hebben gehad. Dat veranderd echter wel weer", aldus een zelfver zekerde Popovics. De Schiedamse selectie is behoudens Aad van der Vlist (enkelbanden) fit. Richard Dercks is welis waar licht geblesseerd aan de heup, maar de verwachting is dat hij zondag toch speelt Het herenjunioren team van de Vlaardingse handbalvereni ging WIK heeft zondag aan een gelijkspel tegen Spartaan voldoende om het afdelings kampioenschap van Rotter dam binnen te halen. Deze wedstrijd begint om 11,45 uur in Sporthal Westwijk in Vlaar dingen. Wanneer het team van trai ner Henk van Vliet inderdaad zegeviert, dan mogen ze op'7 maart in het Overijsselse Hat- tem gaan strij'den met nog drie teams (Het Haagse Hellas heeft zich al geplaatst, red) om een plaats voor de finalewed strijden om het algeheel kam pioenschap van Nederland, dat op J5 maart in Enschede staat te gebeuren. Vrijdag 6 maart houdt de Schiedamse tnvalidensportve- reniging De Ooievaars een bingo-avond in de grote zaal van de Christelijke Sociale Be langen, Lange Haven 73, Schiedam. De netto opbrengst komt ten goed-.1 van de vereni ging en de prijzen liegen er niet om: draagbare televisie toestellen, dames en herenrij wielen, eet. De zaal is open om 19,00 uur en het eerste num mer wordt afgeroepen om 2Q,00 uur. Cor Pot zal gewoon tot het einde van het seizoen actief blijven voor de FC Vlaardin gen. De Excelsiorhuurling, die door het sponsorcomité onder leiding van Hofwegen was aangetrokken, zag zijn aanblij ven in gevaar door het vertrek van Hofwegen. Na een ge sprek met Teske bleek echter een overeenkomst met Pot te stuiten. Fortuna oefent zondag thuis tegen tweedeklasser DRL. Aanvang 14.30 uur. Schiedam speelt om 14.00 uur thuis tegen Spartaan 20. Coach Dick Lamet van de Vlaardingse honk en softbal- club SC Holy is geslaagd voor het officiële coach-examen. Met de benodigde papieren heeft Lamet ook z'n oefenpro gramma vastgesteld. In de maand maart staan de volgen de thuiswedstrijden te gebeu ren: 15 maart tegen DVH. 21 maart tegen General Motors en 29 maart tegen Nado Voor uit Zaterdag 28 februari: SC Cambuur-FC Vlaardingen, 19,30 uur; GVVV-Zwaluwen. 14 30 uur. Excelsior Perms-Vlaardingen, 14 30 uur, TSB-VVG2.. 14 30 uur. sportpark de Vijfsluizen. Vlaardingen, SV'35- MVV27, 14 30 uur, DEVJO-Satelliet. 14 30 uur. DSS'26-TOGR, 14.30.uur. Marathon weg. Vlaardingen; Hille- gersberg-HBSS, 14 30 uur; DZB- PPSC (beker), 14 30 uur; Hoekse Boys-Rijnsburgse boys (beker), 14.30 uur, Harwich weg. Hoek van Holland; DVO'32-BerkeI, 16 15 uur. Marathon- weg. Vlaardingen; Hellevoetsluis- GSS, 14.30 uur, CION-VDL. 14 00 uur, Marathonweg. Vlaardingen; NBSVV-VVK. 14 30 uur. Putters- hoek-GTB. 14 30 uur; SMV-MW27 (d), 14 00 uur; DSS'26-SC Bollek 2 <d). 11 00 uur. Marathonweg, Vlaardin gen. MVV'27-Dos*32 <d). 1100 uur. sportpark De Commandeur. Maas- tand; Juventus-OSG (h). 2030 uur, Margriethal. Schiedam; Green Ea gles-A nquilla (d), 18 30 uur. Olympia- hal, Schiedam; BVO-Green Eagles (h), 17 30 uur. Juventus-US (d), 1830 uur. Margriethal, Schiedam: Maas- s!uis-NIO, 12.50 uur. Olympiahal. Maassluis; SEV-Hoekse SV. 16 30 uur. Oranje Nassau-ODO, 20 50 uur, Westwijkhal. Vlaardingen; Spint-Ve- lox. 21.10 uur. Westwijkhal, Vlaar dingen. Zondag 1 maart SVV-Veendam. 14 30 uur. sportpark Harga. Schiedam, RKWIrC-tJrsus, sportpark De Vijfsluizen, Vlaardin- gen; Eurosport-Dcmos, 14 30 uur;- DRZ-De Pechvogels, 14 30 uur, sport* park Kelhel, Schiedam; FCN'66- RDM, 14.30 uur, sportpark Harga, Schiedam; SVDPW-Zwart Wit. 14 30 uur, sportpark Harga. Schiedam; Schiedamse Boys-Abbenbroek, 14 30 uur,sportpark Harga. MSV'71-Olym pus S. 14.30 uur. Steendijkpolder, Maassluis: Actie-VIaardingcn, 12 40 uur. HPV-Harga, 13 50 uur; Succes- USV, 17 00 uur, Margriethal, Schie dam; WIK-VIRES (d), 13 60 uur. Margnethal. Schiedam. WIK-Hoog- vticl (hl. 14 50 uur; Margnethal. Schiedam; DWS-Spartaan (d). 12 00 uur; WF-Roda (d). Margnethal, Schiedam, WF-Unitas <h). 1330 uur, DWS 2-Umtas. Margnethal. Schie dam: Asvion-Zoetermeer (h), 14 30 uur. sportpark Thurlede. Schiedam; Spint-Te Werve (h). 14 30 uur. sport park Harga, Schiedam; Aledo-Pollux (h>, 14 30 uur; Evergreen-HDS <h), sportpark Steendijkpolder. Maassluis; Spim-Bennebroek (dl. 1100 uur. sportpark Harga. Schiedam; Leom- aas-Asvion (dj, 11 00 uur. Te Werve- Pollux (d), 11 00 uur. Schiedam - Voetbal- en honkbalvereniging Schiedam houdt zaterdag in samenwer king met atletiekvereniging Metro voor de zevende maal een prestatieloop. waaraan iedereen kan deelnemen. Er kan worden gekozen uit 3,5, 6, 8 en 16 kilometer, terwijl er voor de 'kleintjes' een mi- niloop is over een afstand van 2 kilometer. Het par cours wordt uitgezet in de sportparken Harga en Nieuwlandt. De startplaats, waar de mini- loop en de 3,5 kilometer om 13.00 uur en de overige afstan den 30 minuten later 2ullen worden weggeschoten, is op de Sportlaan te Schiedam, voor de ingang van de organiseren- de sportvereniging. Er kan za terdag vanaf 12.00 uur worden ingeschreven in de kantine van Schiedam voor een bedrag van drie gulden (miniloop 1,50). De deelnemers die niet voortijdig afhaken ontvangen een medaille.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7