SCHIEEAMSCHE COURANT Clubhuis Zuid kraakt oude hoofdkantoor GTB Eén aanvangstijd voor alle scholen Ik neem Juffrouw Floddertje trouwt heer Woudhoek V°-r TEXTIEL BU HANS 9Te lang aan het lijntje gehouden Turks café brandt uit: twee ton schade Instellingen nemen het op voor de Kabel Inspraak garage zelf betalen Agenten willen geen politiehond in huis Renovatie PKD in tweede fase *NUUVMiS!^ Blinden- vereniging krijgt geen subsidie Schoolraad adviseert start om half negen Familie betaalt boetes; 1845 M"5' r" .Maandag 2 maart L981_ - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - .105de jaargang no. 42 g pagina's Sroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Inbrekers, vandalen en ander gespuis zul len in Schiedam voorlopig nog niet bang hoeven zijn door een politiehond in de broek gebeten te worden. De vier politiehonden, die *e gemeente Schiedam zich voor het plaatselijk korps zou aanschaffen, kunnen namelijk niet worden ondergebracht in goede huisves'ng. Volgens de politieleiding is het houden van een politiehond al leen mogelijk, als een agent zich bereid toont zo'n beest in huis op te nemen. Voorwaarde is dat de politiehond een baasje krijgt dat tijd voor hem wil uittrekken, anders gaat zijn gedegen opleiding geleidelijk de mist in. Onder oud-burgemeester Arie Lems besloot de Schie- damse gemeenteraad in 1978 een Rotterdams schohngs- instituut vier potentiele politiehonden in training te la ten nemen, die dan ter beschikking van het Schïedamse politieapparaat zouden komen. Eén hond zou ongeveer 37.000 gulden kosten en de bedoeling was er vier aan te schaffen. Dit voornemen loopt echter stuk, nu er geen politieagenten kunnen worden gevonden die zo'n beest in huis willen hebben. Een ander heeft te maken met de vaak niet al te ruime huisvesting van de jonge poli tieagenten zelf. KïU&i Schiedam Vrijdagochtend is op basisschool De Woudhoek het jongste huwelijk van Schiedam gesloten. De negen jarige meneer Woudhoek trad om kwart voor tien m het hu welijk met de vijfjarige juf frouw Floddertje. De trouw partij, die werd bijgewoond door alle 350 kinderen van ba sisschool vie Woudhoek, was symbolisch voor de samenvoe ging van kleuterschool Het Onder toezicht van 350 kin deren trouwden gisteren juf frouw Floddertje en heer Woudhoek. Floddertje en lagere school De Woudhoek. Na de officiële hu welijksplechtigheid werd op het schoolplein de bruidstaart aangesneden door het kersver se paar, gevormd door de ne genjarige Björn Borgstrom en de vijfjarige Esther Wevers, Dankzij de medewerking van tientallen moeders kon na de ochlendpauze de gehele school genieten van de veertig cakes die speciaal voor deze gelegen heid waren gebakken. Overigens is er al veel langer samenwerking tussen de kleu terschool en de lagere school. Sinds november opereren de scholen als basisschool De Woudhoek. Ook de oudercom- missies van beide scholen zijn toen samengevoegd. Omdat de werkelijke samenvoeging mid denin een toch al drukke pe riode viel, heeft men de feeste lijkheden uitgesteld tol afgelo pen vrijdag. De gehele dag siond de school in het teken van het scholen huwelijk. 's Ochtends maakten de kinderen zelf de corsages die bij het huwelijk werden gedragen. Tegen tienen vond de officiële plechtigheid plaats en 's middags werd een carna valsoptocht door de wijk m Schiedam-Noord ondernomen. Vlaardïngen De renovatie van 52 woningen aan de even zijde van de Pieter Karei Drossaartslraat is begonnen. Terwijl aan de renovatie van de woningen aan de oneven zijde van de straat de laatste hand wordt gelegd, is de aan nemer begonnen met de voor bereidingen van de renovatie van het blok dat wordt aange duid als PKD-2. Eind van het jaar moeten de 52 woningen gereed zijn. Per woning is een bedrag van 78 500 gulden uit getrokken voor de rigoreuze opknapbeurt. De meeste gezinnen die aan de even kant van de straat wonen zijn verhuisd naar de overzij de, naar de gerenoveerde wo ningen die inmiddels zijn op geleverd. De rest van de ge zinnen heeft gedurende de op knapbeurt een wisselwoning gekregen in de Westwijk of heeft zolang zijn intrek geno men in wooncontainers die staan opgesteld in de Valk straat. Voordat aan de werkelijke re novatie van de panden kan worden begonnen moeten eerst alle binnenmuren, de plafonds, de keukenblokken en de achtergevels eruit. Vol gens de plannen van de ge meente blijven de indelingen van de woningen hetzelfde: twee- en vierkamerwoningen. De bewoners hebben echter in het overleg met de gemeente gepleit voor driekamerwonin gen, zodat ook kleine gezi.tnen voor de \voningen in aanmer king kunnen komen, maar door wethouder Bas Gou- driaan is dat bewonersplan van tafel geveegd. De wethou der meende dat aanpassing van de plannen teveel tijd zou vergen en de kosten daardoor te hoog zouden oplopen. ADVERTENTIE katoenen maten 46-54 Zaterdag hebben de actievoerders allerlei voorzieningen voor clubhuiswerk getroffen in het gekraakte hoofdkantoor van de gemeentelijke technische bedrijven. SCHEOAM KOEMARKT 1 VLAAROeiGElV DW BECKAWJNSTvGEL 67 MAASSLUS KOWJ5SM06K Schiedam De Nederlandse vereniging van blinden en slechtzienden krijgt geen subsidie van de gemeente Schiedam. Het gemeentebe stuur vindt het niet nodig de 13 Schiedamse leden van deze vereniging te subsidie- ren, omdat reeds aan vijf biindeninstelhngen subsidie gegeven wordt. De vereniging heeft al meer dere malen subsidie aange vraagd bij de gemeente. In een brief aan het college be strijdt zij het argument van de gemeente, dat de vereni ging een landelijk karakter heeft. „Onze activiteiten zijn regionaal en rechtstreeks ge richt op de visueel gehandi capte inwoner, ook in uw ge meente," stelt de NVBS. Na een onderzoek van de ge meente naar de dertien Schiedamse leden is geble ken dat de namen ook voor komen bij instellingen die al subsidie krijgen. Er is dan sprake van een meer dan dubbele subsidiering, aldus de gemeente. Schiedam Scholen in Schiedam moeten voortaan allemaal om half negen 's ochtends beginnen. Dat advies heeft de schoolraad van de gemeente Schiedam uitgebracht aan wet houder Herman Posthoorn. De schoolraad ba seert zich bij haar advies op een onderzoek dat onder alle scholen van Schiedam is gehouden. Bij het onderzoek heeft de schoolraad gevraagd om zo min mogelijk varianten in aanvangstij den, In het verleden heeft het verschil in aan vangstijden voor grote problemen gezorgd. De tijden zijn in 1978 zelf door wethouder Herman Posthoorn voorgeschreven, na druk van onder meer de actiegroep Tijd Voor School. Posthoorn ergerde zich aan de grote verschillen die ïn de schooltijden optraden. Scholen die pal naast el kaar lagen begonnen 's ochtends soms op ver schillende momenten. Daardoor werd de school die al begonnen was, gestoord door kinderen die nog op het schoolplein ronddartelden. Maar een deel van de scholen heeft overigens de enquêteformulieren ingestuurd. Dat wekte teleurstelling op hij de schoolraad, vooral ge zien de drukte die in het verleden om de schooltijden is ontstaan. Juist om problemen dit jaar te voorkomen is men in de schoolraad ex tra vroeg gestart met de discussie over de schooltijden. Schiedam Dertig vrijwilligers en de beroepskrachten van het clubhuiswerk Schïedam-Zuid hebben zaterdagochtend om half elf precies het oude hoofdkantoor van de gemeente lijke technische bedrijven (GTB) gekraakt. Al anderhalf jaar zeggen zij door wethouder Herman Posthoorn aan het lijntje te worden gehouden en daarom hebben zij nu het heft in ei gen handen genomen. Gistermiddag is het fraaie gebouw aan de Dwarsstraat opengesteld voor de buurtjeugd en ook vol wassen wijkbewoners kwamen er een kijkje nemen. Sinds net clubhuiswerk in mei 1979 de Dukdalf de rug toe keerde, omdat het in deze ge welven van de Heilig Hart- kerk niet langer uit te houden was, hebben de beroepskrach ten en peuterspeelzaal De Uk- kenput het moeten doen met veel te kleine ruimte m het schoolgebouw waar ook de be wonersvereniging van Sehie- dam-Zuid zit, aan de Zwarte- waalsestraat. „Het is daar veel te krap," zei gistermiddag Ada Elshof namens de actievoer ders. Volgens haar heeft de ge meente al herhaaldelijk laten doorschemeren, dat het club- huiswerk gebruik zou mogen maken van de oude kantoren van de GTB, die in juni 1980 als ONS verhuisde naar de Van Heekstraat „Maar die toezeggingen werden niet waargemaakt en daarom hel pen wij de gemeente nu een handje. Nu is het uit, een club huis voor Zuid!" aldus het ac tiecomité. De clubhuiswerkers en de vrij willigers zijn niet van plan er weg te gaan en sommigen blij ven 's nachts voor de zeker heid slapen. Koud hebben zij het er niet, want sinds de GTB vertrokken is, was er nog steeds gas, water en elektrici teit. De politie is nog niet we zen kijken, wèl controleurs van de openbare nutsbedrijven (ONS). De krakers hebben te lefonisch contact gehad met burgemeester John ie Loo en wethouder Reinier Scheeres. In verband met carnaval zou den zij de zaak echter pas van daag nader bekijken. Vlaardingen Een felle, uitslaande brand in een Turks café aan de Ooster straat in Vlaardingen heeft zondagochtend om kwart voor drie voor meer dan twee ton schade aangericht. De brand is in de keuken van het hoekpand Ooster dwarsstraat ontstaan, ver moedelijk door kortsluiting. In het gebouw was niemand aanwezig, ook niet in de wo ning boven het café. Omdat hierover pas laat zekerheid bestond, was behalve politie en brandweer ook de GGD paraat. Volgens de Vlaar- dingse officier van politie Gijs Bierling werd even een zelfde situatie gevreesd als in de Nicolaas Beetsstraat in oktober 1979, waar bij een cafébrand vier Turken om het leven kwamen. De brandweer had de vlam menzee binnen twintig mi nuten bedwongen en om tien over drie kon het sein 'brand meester' worden gegeven. Bij het bestrijden van de brand werd een Magïrus-ladder in gezet, alsmede twee tankau tospuiten. Het café is geheel uitge brand. Ook de woning erbo ven liep zware schade op. Vlaardingen De Vlaardingse stichting voor club- en buurthuiswerk, het sociaal- cultureel werk Vlaardingen-West en het sociaal-cultureel en opbouwwerk in Holy hebben er bij de gemeente op aangedron gen werklozenproject De Kabel te steu nen. De gemeente zette eind vorig jaar de subsidie stop. De drie instellingen menen echter dat de gemeente over dit jaar als nog een subsidie moet toekennen. De subsidie werd stopgezet omdat het project te weinig mensen zou bereiken en de plannen te vaag zouden zijn. De instel lingen achten het raadsbesluit om de sub sidiekraan dicht te draaien echter strijdig met enkele in het 'algemeen bewustzijn levende beginselen van behoorlijk be stuur, zoals het zorgvuldigheidsbeginsel, het motiveringsbeginsel en het beginsel van opgewekte verwachtingen'. Zij me nen dat B en W onzorvuldig hebben ge handeld door in de besluitvorming van de gemeenteraad niet het standpunt te be trekken van de door het college ingestelde werkgroep sociaal-culturele activiteiten, dat pleitte voor voortzetting van de subsi die aan De Kabel. Ook vinden zij het raadsbesluit de subsidie te stoppen onvol doende gemotiveerd en niet genoeg met feiten onderbouwd. Tevens vinden de drie instellingen het een kwalijke zaak dat het college van B en W de verwach ting heeft gewekt de subsidie te verlengen door een vertegenwoordiging van het werklozenproject uit te nodigen om zitting te nemen in een werkgroep voor alterna tieve werkgelegenheid. Vlaardingen BenW zijn niet van plan mee te betalen aan de kosten die burgers heb ben gemaakt bij de inspraak procedure voor de locatiekeu ze van drie parkeergarages. De heren Bul va en Steenbergen, die zich tijdens de inspraak sterk hebben gemaakt voor de belangen van de middenstand, hadden daar de gemeente om verzocht. Per persoon hadden zij een claim van 9.900 gulden bij de gemeente ingediend om de kosten te bestrijden. De middenstanders hebben van de inspraakprocedure veel werk gemaakt en over de pro blematiek zelfs een rapport sa mengesteld. Toen het college de uiteindelijke locaties be kend maakte de Afrol, bij het stadhuis en aan de Jacob van der Windtstraat waren de middenstanders zeer ver ontwaardigd dat met het meerderheidsstandpunt van de insprekers voor een garage op het Veerplein was overgeno men. Het college heeft de twee mid denstanders nu laten weten dat zij niet op de een of andere tegemoetkoming in de ge maakte kosten kunnen reke nen. Burgemeester en wethou ders verwijzen daarbij naar het 'draaiboek' van de in spraakprocedure, waarin geen sprake is van fïnaciele vergoe dingen voor insprekers. Vlaardingen Politieagenten hebben zaterdagochtend om acht uur een 28-jarige Vlaar- dinger van zijn bed gelicht en meegenomen naar het hoofd bureau Delftseveer, omdat de man al enkele boetes niet had betaald. Het ging hierbij om een totaal bedrag aan bekeu ringen van 1845 gulden Later op de dag is familie van de Vlaardinger alle boetes komen betalen en kon de man weer huiswaarts gaan. Dü nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kouten beiorgd m combinatie bel Rotterdam» Nieuwsblad. lO®6®# -a»®" O» zot* na»*-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1