SPORT BRIEVEN m Intelligent sparen. Metde Meesrente rekening. 0 i Nieuwe SVV-trainer Rob Jacobs: SP0RTK0RT I BankMees Hope nv 'Ongeschikt' Problemen voor De Korenbeurs en NOAD 51 1 MaasJander Leen Noordam 56e in alternatieve elfstedentocht Eurodax- loop De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. donderdag i 5 maan 1981 I VD/SC/WW l^aar aanleiding van het arti kel over mijn collega Jan de <^jer van FC Vlaardingen in get Vlaardmgse Dagblad- jrgchiedamse Courant van maandag 3 maart onder de ti- L?1 'Jan de Gier ongeschikt' hier mijn commentaar: ^Vellicht is het de moeite waard om bii het technisch on geschikt verklaren van trainer Jan de Gier, door het bestuur van FC Vlaardingen (Wie heeft hem overigens aange steld eens na te gaan welke trainer er bij FC Vlaardingen #el geschikt succes) is ge weest. We moeten dan terug rfaar de jaren '60, naar de tijd van Rinus Gosens toen FC Vlaardingen nog Fortuna Vlaardingen heette. Wat de staat van dienst in het betaald voetbal betreft van de FC Vlardingen, maakt een blik op de ranglijsten van de afgelo pen jaren ieder commentaar overbodig. Wellicht is dat wel te wijten aan ongeschikthei d/onbekwaamheid van andere personen dan de trainer. Het is mij een raadsel, hoe men durft om iemand publie kelijk ongeschikt te verklaren, terwijl men zelf al jaren niet m staat is om de eigen boontjes tc doppen. FC Vlaardingen be staat al jaren bij de gratie van giften en subsidies en niet door een eigen beleid. Het feit dat Vlaardingen nog steeds wacht op de eerste com petitieoverwinning onder Jan de Gieris natuurlijk uiterst vervelend, maar vervelend is ook het wachten op je salaris. AI is dat dankszij de subsidie voor elkaar gekomen. Alleen voor overwinningen kan je nog niet bij één of andere in stantie terecht. Dat heeft te maken met het materiaal, de organisatie en de omstandig heden waarmee en waaronder de oefenmeester moet werken. Kortom een beleidskwestie. Dat Jan de Gier géén Hans Dorjee of Martin van Vianen weten wij net zo goed, als dit de FC Vlaardingen géén Excelsior Rotterdam of FC Dén Haag is en nog minder een Ajax, At begint men met dit soort commentaar op de oe fenmeester al aardig in die richting af te glijden. Kortom een slechte beurt van de FC Vlaardingen. Je zal er maar mee 'gestraft' worden om daar geen oefenmeester meer te mogen zijn. j^n Kooiman trainer DHS •-Het damesteam van Broleco komt in de tweede ronde van de nationale volleybalbeker uit tegen Katapult. De wed strijd moet uiterlijk zaterdag 9 mei verspeeld zijn. Hermes DVS houdt op 28 maart een mede werkersavond. Het bestuur van Hermes ver staat onder medewerkers allen die zich op een of andere ma nier inzetten het voetbal en cricket bedrijf Hermes DVS te runnen. Uiteraard zijn ook (aanstaande) wederhelften van harte welkom. Martin van Deventer, jeugd trainer bij voetbalvereniging Olympus, heeft besloten zich in het Seizoen 1981/82 nog een jaar bezig te houden met de jeugd van de club uit Bijdorp. Schiedamse voetbal vereni ging PPSC wil gaan starten met meisjesvoetbal- Kent U ■meisjes die graag voetballen, Vteem dan contact op met W. Meyboom tel: 010-705622. Ji'Bert van Delden. politiea gent te Vlaardingen heeft ach tereenvolgens in Haarlem en Zwolle, veldlopen over negen kilometer, georganiseerd door 'de politiesportverenigingen al daar. gewonnen. Egbert van at Worp eveneens van de Vlaardingse gemeentepolitie werd in Haarlem zesde op de negen kilometer en in Zwolle vierde op de zes kilometer. Schiedam-De positie van de 'twee in de hoogste regionen spelen Schiedamse tafeltennis- •fearns is met nog vier wedstrij den te gaan verre van roos kleurig. In de ereklasse staat "De Korenbeurs onderaan, ter wijl NOAD in de hoofdklasse een gedeelde voorlaatste plaats inneemt Het wordt langza merhand dan ook tijd dat er punten behaald gaan worden. Of dat zaterdag ook het geval «al zijn, is echter nog maar de vraag. Zowel De Korenbeurs als NOAD krijgen te maken met een zeer sterke tegenstan der, De Korenbeurs reist af •naar Amsterdam om het op te •nemen tegen landskampioen .Tempo Team. Er zal daar voor •de Schiedammers weinig eer ,te behalen zijn. NOAD speelt thuis tegen Avanti 2, een wed strijd die om 18.00 uur in de Schiedamse Beurs begint 'Onderlinge concurrentie vergro ten' Leen Moordam weer terug in Nederland, na in het Finse Lahti 'eventjes' tweehonderd kilometer te hebben geschaatst 'Hoe verder, hoe mooier' Maasland „Ik was gelukkig voor het donker binnen, want schaatsen in het duister dat is niets". Maaslander Leen Noordam (42) eindigde zaterdag om één minuut voor half zes, na 9.29 uur schaatsen, als 56e in de alter natieve Elfstedentocht in het Finse Lahti, ruim tweeenhalf uur later als winnaar Jan Roelof Kruithof. Maar nog ruim voor zo'n veertig andere dapperen, die de 200 kilometerlange tocht voltooide. „Ik denk dat de laatste die binnenkwam er 2o'n kleine twaalf uur over heeft gedaan. Precies weet ik het niet, maar mijn ka mergenoot finishte in 11 uur 11 en toen waren er nog dertien of veertien rijders op het ijs". Voor Leen Noordam was dit de eerste keer dat hij (a raison van 1.000,-) naar Finland trok om deel te nemen aan de alternatieve Elfstedentocht. Wel deed hij in 1963 al mee aan de laatste 'echte' elfste dentocht, maar toen werd hij ter hoogte van Franeker na 137 kilometer van het ijs ge haald, omdat de banen door de hard wind dicht stoven en verder schaatsen onmogelijk was. Eigen race „Het is me honderd percent meegevallen", zegt de vete raan. „Ik had helemaal géén moeite om de afstand te vol brengen. In de laatste ronde ben ik zelfs nog weggelopen bij het groepje, waar ik toen mee schaatste. Ik ben hele maal op zeker gegaan en heb mijn eigen race gereden. Langzaam begonnen en dan doorgaan. Ik heb altijd even nodig om warm te worden, maar dan kan ik het heel lang volhouden", klinkt het zelf verzekerd. Zo'n drie jaar geleden pakte Leen Noordam het schaatsen op, toen zijn zoons interesse toonden in die sport. „De jon gens wilde schaatsles hebben en dan ga je mee. Na een paar keer kreeg ik de smaak te pakken. Twee jaar geleden ben ik begonnen met het ma rathon schaatsen. Vroeger Door Ruud Bijl schaatste ik ook altijd veel, maar dan op natuurijs. De ge legenheid daartoe werd echter steeds minder en ik had ook geen zin om op de kunstijs baan in Amsterdam (De haag- se Uithof was er toen nog niet, red.) te gaan trainen". Training Vrijwel het hele jaar is land bouwer/veehouder Noordam in training voor het marathon- schaatsen. Als het seizoen is afgelopen, doet hij elke week nog een duurloop. Om straks eind mei begin juni de training weer helemaal op te pakken, met twee.drie keer in de week een duurloop en daarnaast wat grondoefeningen. Ook wordt er dan af en toe een prestatie loop meegepakt Op het mo ment dat de Rotterdamse Menken-ijsbaan opengaat in september begint voor de Maaslander de ijstrainïng. Voorlopig één keer in de week, maar als half oktober de Haagse Uithof opengaat drie keer in de week. „We doen dan vooral interval-werk. Een rondje sprinten, twee rondjes rustig en dan weer twee rond jes sprint Dat werkt buitenge woon", aldus de enige West- landse deelnemer aan de alter natieve Elfstedentocht. „Ove rigens", zo voegt hij er aan toe. „geloof ik beslist, oat het zwa re werk, dat ik elke dag doe een gunstig invloed heelt om mijn conditie, 's Winters zit ik in de spruiten en 's zomers ben Ik aan het hooien en dat soort dingen, daar krijg je een ster ke rug van". Ook in Lahti hebben de ma rathonschaatser nog even ge traind, de dag na de 'grote race*. Hoewel dat eigenlijk meer ontspanning was. Noor dam: .Zondag hebben we nog een wedstrijd langlaufen ge daan over tien kilometer. 3k had hetnog nooit gedaan, maar bet ging toch wel. Het eerste rondje van vijf kilome ter deed ik in 46 minuten, het tweede in 32 minuten, dus ik leerde snel. Er was overigens een jongen bij, die die tien ki lometer in 38 minuten afraf felde. Ik vind het wel een mooie sport. Erg goed voor de conditie Verder Hoewel Leen Noordam deel neemt aan het marathon- schaatsen op de baan (15e dit jaar in de C-kiasse, red.) is het rijden van echt lange tochten toch zijn ware hartstocht.Hoe verder, hoe mooier", zegt hij enthousiast „De mensen we ten niet wat het is. Het is zwaar, maar als je goed ge traind bent en mentaal sterk genoeg dan is het prachtig". De ontberingen, die marathon schaatsers moeten leiden om op natuurijs hun 'hobby' te be oefenen, neemt Noordam op de koop toe. „Toen we in Lah ti 's morgens om 08.00 vertrok ken was het al -16 graden, dat viel een beetje tegen voor de organisatie want er was gere kend op -10. Ik heb er echter helemaal geen last van gehad, er is niets bevroren, hoewel er wel mensen waren die daar last van hadden. Bij mij be vroor alleen mijn skibril, die had ik - zoals aanbevolen was - ingesmeerd met een soort zeep, opdat hij niet zou bevrie zen. Waarschijnlijk heb ik dat verkeerd gedaan, want die bril bevroor wel, toen heb ik hem heel de weg maar om mijn nek laten hangen. Zonder nadelige gevolgen, overigens". Schiedam „SVV heeft dit seizoen be wezen een volwaardi ge le divisieploeg te zijn. Ik vind, dat als je door zo'n ploeg ge vraagd wordt als trai ner, je dat mag zien als een promotie". Rob Jacobs, de trai ner die volgend sei zoen SVV onder zijn hoede heeft, is duide lijk blij dat hij nu de volgende stap heeft gezet op weg naar zijn uiteindelijke doel: trainer van een eredi- visieploeg. „Ik wordt nu sportief gezien de baas, na twee jaar als assistent was het voor mij een duidelijk zaak, dat daar een eind aan zou komen. In die twee jaar heb ik een hoop geleerd, zowel van Thuis Li- bregts als van Hans Dorjee. Dat neem ik, samen met mijn eigen bagage, mee naar SVV". Excelsior ziet Jacobs met lede ogen vertrekken. Het bestuur van de Rotterdam eredivisionist heeft er al het Door Ruud Bijl mogelijke aan gedaan om Ja cobs nog een jaar vast te houden voor het succesvolle C-team. Het is immers géén geheim, dat de Rotterdam mers Jacobs graag als hoofd trainer willen hebben, als de huidige trainer Hans Dorjee zijn twee-jarig contract heeft uitgediend. Jacobs: „Toen Li- bregts er nog was, is de mon delinge afspraak gemaakt, dat ik Thijs zou opvolgen, zo dra hij zou vertrekken. Thijs vertrok echter een jaar eer der, dan de bedoeling was. En aangezien ik toen nog niet in het bezit was van het A-diploma is Dorjee aange trokken. Logisch dat hij een twee-jarig contract wilde, want hij wil ook zijn stempel op de groep drukken". Driemaal tegen Vitesse, Rob Jacobs...'promotie'. Eindhoven en Veendam) heeft Jacobs dit seizoen zijn toekomstige ploeg aan het werk gezien. „Ik ken nu de kwaliteit, maar ik wil ze dit jaar toch nog wel een paar keer zien spelen. Verdedi gend zit het erg goed in el kaar, aanvallend zijn er wat problemen met het scoren. Ik wil voor volgend seizoen in elk geval een spelbepelen- de middenvelder en een voorhoedespeler aantrekken. Vooral om de onderlinge concurrentie te vergroten. Er lopen in de hoofdklasse en ook bij de toekomstteams spelers genoeg, die de con currentie met de huidige se lectie aan kunnen"- Ook bij het C-team van Excelsior lo pen wel een paar jongens, die volgens Jacobs bij SVV goed mee kunnen. „Ik heb in overweging om jongens die bij Excelsior nog géén con tract krijgen een jaartje erva ring op te laten doen in de eerste divisie. Misschien is een dergelijke samenwer king uit te werken tussen de beide besturen". Trainer worden bij SVV heeft voor Jacobs een beetje een emotioneel tintje, of ei genlijk meer voor zijn vrouw. Opa Gerrit Romeijn was namelijk jarenlang be heerder van de SVV-kanti- ne, evenals Sjaak Pols, de vader van Jacobs' vrouw. Oom Piet tenslotte speelde in de eerste na-oorlogse jaren in het eerste van SVV. Hoek van Holland Euro- dax-Hoek van Holland houdt op zaterdag 14 maart een bre vetloop over 25 kilometer. De start is om 11.00 uur bij het clubgebouw van de w Hoek van Holland aan de Lemaire- weg. De deelnemers mogen maximaal vijf uur doen over de loop. Het parcours gaat over strand en duinen, door het Staelduinse bos en het Westland. Liefhebbers kunnen zich tot een half uur voor de sxart aan melden bij de w Hoek van Holland. Inschrijving kost, in dien een gegraveerde medaille plus diploma na afloop is ge wenst, 11 gulden. Lopers, die alleen een diploma willen heb ben, betalen 3,50 gulden. Het geld kan worden overgemaakt op girorekening 1255908 van J. G. M. Vijverberg in Naald wijk. Inlichtingen bij het VVV-kantoor in Hoek van Holland (Rietdijkstraat, tele foon 01747—2456) of bij W. Hulsman, P. de Hoogh- straat 13, De Lier, telefoon 01745—6557. ADVERTENTIE Intelligent sparen. Dat is: Hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. in Hoge rente. Jmm Het percentage wordt maandelijks «2üJ vooraf vastgesteld. In maart 1981 bedraagt het 9V2°/o. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? UwMeesrente-rekenïng is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening Ook over dc mogefi jkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6