SCHIiOAMSCHE COURANT in Ik nee proef Raad mokkend akkoord met 4 miljoen voor CAI B SE 1 Studie naar goedkopere reconstructie kruising \T1—1 deze Duik in water mag niet baten Loonzakjes gestolen Huisartsen gelaakt Holyvrouwen geprezen Anti- Bulderbaan krijgt niet méér krant Greenpeace ondervindt bij het publiek veel waardering. Een gesprek met Jan Luyendïjk, hèt gezicht van de milieubeschermersin dezestreek. DHS: eigen schuld (verloren dus). Pagina vijf. TSB versloeg streekgenootPPSC.die daardoorhet kampioenschap verder uit zicht ziet verdwijnen. Pagina zes. Ook FC Vlaardingen verloordit weekeind. VanFortunaSC. Pagina zeven. De heren van Broleco behouden door een 3-1 winst de kans op promotie. Pagina acht: Schiedamse dansschool blij met kampioenen dames ff] JAPONNEN |i Peter Blonk stapt uit gemeenteraad Rijk en gemeente samen ••4 joa° lyiaaodag 9 maart 1981 Broeravest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262568 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD •105de jaargang no. 47-a PAOifWS 3111 EA SCHIEDAM EN KEtHEL Vlaardingen Een duik in de haven mocht de 23-jarige Vlaardinger, die in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Westhavenplaats aangehouden werd voor een alcoholcontrole, niet baten. De man werd aan de Oosthavenkade door poli tiebeambten keurig uit het wa iter opgevist en alsnog aan con trole onderworpen. Het bleek dat de jonge man flink ge dronken had. Het gebeurde vond plaats rond vijf uur *s ochtends. 'Schiedam Op klaarlichte dag zijn afgelopen vrijdagmid- dag uit een keet aan de West- frankelandsdijk door onbeken den 9 loonzakjes ontvreemd met een totale inhoud van ƒ3,200,-. Vlaardingen „Onverant woordelijk en onbegrijpe lijk". Dat waren de kwalifi caties die de Vlaardingse huisartsen van de gemeente raad kregen toegevoegd naar aanleiding van hun schrij ven, dat het slechts eenmaal ophalen van huisvuil een ge vaar voor de volksgezond heid zou betekenen. „Een jammerlijke zaak" noemde Kees van der Windt (PvdA) de brief van de huis artsen. „Dit is zonder argu menten onrust zaaien. Weten zij dan niet dat elders het huisvuil al jaren eenmaal per week wordt opgehaald? Zon der dat er problemen zijn ge weest met de volksgezond heid." Hij kreeg bijval van CDA-woordvoerder Schriel. Voor de actie van de Holy vrouwen had de raad overi gens veel waardering. Men prees de wijze waarop ge tracht is de eisen met argu menten te onderbouwen, maar zei toch niet op eerder genomen beslissingen terug te kunnen komen. Schriel sprak in dat verband van „machteloosheid." Schiedam Aan wereld kampioenen stijldansen Alan en Hazel Fletcher heeft de Schiedamse dansle- raar Wim Ha jee een waar lijk kassucces gehad. Druk ker dan het in zijn dans school op de Dam ooit had kunnen zijn, was het zater dagavond in het Haagse za lencomplex Aroidtia, waar Ha jee via zijn dansstudio Swing de wereldkampioe nen de vloer over liet vlie gen. Alan en Hazel Fletcher bleken de vele aanwezigen later behoorlijk geïnspi reerd te hebben, want na hun optreden was er op de Wereldkampioenen Alan en Hazel Fletcher inspi reerden een vol Amicitla tot ouderwets stijldansen- Een avondje waar muziek In zat voor de Schiedamse studio Swing. dansvloer een komen en gaan van toeschouwers. De stijlen, die de Fletchers hanteerden, vallen alle on der de noemer latin-ameri- cain. De dansen, die in die categorie werden ingezet, waren in willekeurige vol gorde de cha cha cha, de jive, de rumba en de samba en de paso-doble. Het zijn ook dansen, die het echt paar Hajee in zijn studio Swing op de Dam in Schie dam leert. Dambewoner wil oude panden restaureren ife! ®s&#SS?P« Schiedam Opnieuw komt een particulier met het plan om een klein stukje Schienoko te verbeteren. Aan de Prinsensteeg wil A. Mettes, bewoner van de Dam, drie leegstaan de panden restaureren om er twee woningen en een kantoor in te vestigen. Die opknap beurt gaat bijna 1,9 ton kosten. Bij gemeente werken en bouw- en woningtoezicht is kri tisch naar het plan gekeken, omdat het met acht bepalingen in de bouwverordening in strijd is, maar om verdere verpaupering van de oude brandersbuurt te beperken wordt Mettes nu vrijstelling verleend. Drie leegstaande panden aan de Prinsensteeg krijgen een restauratiebeurt van bijna twee ton. De panden staan aan de Prinsensteeg 11, 13 en 15. Hoewel zij ongeveer een eeuw oud zijn, staan de pan den niet vermeld in het boek 'Bouwkundig bezit van de stad Schiedam', een uitvoeri ge inventarisatie van voor oorlogs onroerend goed. De oude Prinsensteeg komt daarin met slechts eén pand je voor, een woonhuis naast de achterkant van het Zak kendragershuisje. Het blijkt in Schiedam al en- kele jaren, dat alleen dankzij het particulier initiatief er nog eens wat gebeurt in de Vlaardingen Mopperend en mokkend is de Vlaardingse ge meenteraad vorige week ak koord gegaan met de extra verhoging van bet CAl-kre diet. Daarvoor moest de raad een toegift op het toch al hoge voorlopig krediet slikken van bijna 4 miljoen gulden. Dat de raadsleden zich bij het collegevoorstel neer zouden leggen had iedereen verwacht Men kon niet anders. Eenmaal gekozen hebbende voor een tamelijk duur systeem, waar van de aanleg nu in volle gang is, kon de raad ook niet meer terug. De beslissing zal over- mijdelijk verhoging van de abonnementsgelden tot gevolg hebben van waarschijnlijk iets meer dan 10 percent Verantwoordelijk wethouder Van der Velden sprak in de raad nogmaals zijn teleurstel ling over de verhoging uit Hij sprak over fouten in de kre dietbewaking bij de energiebe drijven, maar onderstreepte dat ook bij een goede bewa king die extra kosten toch ge maakt hadden moeten wor den. Oorzaak van de plotselinge verhoging is gelegen in een verkeerde taxatie van de ver antwoordelijke diensten. Deze hadden verwacht dat in de hoogbouw bij de aanleg van het zogenaamde (dure) mee- groeinet volstaan zou kunnen worden met restauratie van bestaande systemen. Men dacht dat het met het verbod van de PTT wel niet zo'n- vaart zou lopen. Wat dus an ders uitpakte: de PTT accep teerde geen restauratie van de oude systemen. Binnen de raad was het vooral de PvdA die, bij monde van fractielid Boender, grote moei te had met het krediet Had den wij dit allemaal eerder ge weten, dan zouden wij zeker niet voor het meegroeinet ge kozen hebben, meende Gerard Boender. Maar ook hij zei nu niet meer terug te kunnen. oude Schiedamse branders- buurt De gemeente onder neemt zelf nauwelijks stap pen om tot verbetering te ko men, zolang het ministerie dit verpauperend Schienoko- gebied niet aanwijst voor ex tra stadsvemieuwingssubsi- die. Bedrijven en bewoners wachten daar niet op. De laatste jaren zijn het uitslui tend particulieren geweest die tot restauratie overgin gen, in onder andere het Zakkendragershuisje, de Goudsbloem, distilleerderij Dirkzwager en enkele pan den aan de Schie. In twee gevallen deelde de histori sche vereniging daarvoor waarderingstegeltjes uit, ere- schildjes met het opschrift Scidam. Bij herstel van de vier Schiedamse molens is de gemeente overigens wel fi nancieel ingesprongen. Ook is er het plan om clubhuis Sint Joris Doele op te knap pen. Ondanks die activiteiten vallen de sloopwerkzaamhe den meer op. Het laatste iaar ging de oude distilleerderij van Simon Rijnbende plat, e- venals het complex aan de andere kant van de Noord- veatgracht, de voormalige distilleerderij van John Mel- chers. Schiedam De tradi tionele discussie over subsidie voor de Rot terdamse stichting Centraal Comité Anti-Bulderbaan zal woensdagavond weer op gang komen. De stichting heeft Schie dam om een financië le tegemoetkoming van 2500 gulden ge vraagd, maar er lijkt bij de gemeente geen bereidheid het volle pond te geven. Wel denkt de afdeling o- penbare werken aan een zelfde subsidiebe drag als vorig jaar, zijnde 1800 gulden. Meebetalen aan be roepszaken tegen een vliegvergunning voor Rotterdam Airlines (RAL) op Zestienho ven vindt de gemeen te niet op haar weg liggen en daarom krijgt het comité Anti-Bulderbaan niet de totale aanvraag ge honoreerd. Als woensdag de commissie voor ruimtelijke ordening vergadert, zal over dit agen dapunt weer gesproken wor den. In vorige jaren leverde dat aardige discussies op. De stichting, die strijdt tegen uitbreiding en overlast van Zestienhoven, deed overbo dig werk, vond onder ande ren CD A-oudste Jan de Ko ning. Hij had nog nooit een centje last gehad van welke vliegtuigmotor dan ook. Wel zijnswerkers in Schiedam- Noord hebben de stellige in druk, dat De Koning een uit zondering is. hinder f M PANTALONS 1*1 I SCHEEWM KC 1 VLAAfiDNGa MAASSlLBS» DEMARKT 1 V OlA BECKMAWJSWjEL 67 XWTJGSHXK Vlaardingen Het CD A-frac tielid Peter Blonk verlaat de Vlaardingse gemeenteraad. Hij wil zich actief in gaan zetten voor de dit weekeinde officieel optffirichte Evangelische Volkspartij (EVP) en acht daarom de combinatie met een CDA-raadszetel niet langer wenselijk. Hoewel hij zijn af scheidsbrief nog moet schrij ven, denkt Blonk dat de ko mende raadsvergadering te vens zijn laatste zal zijn. Blonk staat inmiddels ook op de landelijk kieslijst van de EVP, als nummer 5, zodat er, afgaand op het optimisme bin nen de EVP zelf, een redelijke kans is dat hij na de verkiezin gen ip de Tweede Kamer ver zeild zal raken. Daarmee zou hij het tweede Vlaardingse EVP-karoerlid kunnen wor den. Lijsttrekker Rien West- strate is immers een stadsge noot van hem. Blonk (27) heeft zijn sympathie voor de evan gelisch radicale beweging bin nen het CDA nooit onder stoe len of banken gestoken. In november besloot hij voor zichzelf reeds de uittreders. Peter Blonk heeft zijn lid maatschap van het CDA over laten schrijven naar de Evan gelische Volkspartij. HIJ ver laat daarmee de Vlaardingse politiek, om wellicht weer In de Tweede Kamer op te dui ken. die niet langer binnen het CDA meenden te kunnen functioneren, te volgen. Peter Blonk: „Er moet nu erg hard gewerkt worden aan de ver kiezingen. Maar als we het goed aanpakken komen we er. De EVP is de enige partij die daadwerkelijk iets nieuws te bieden heeft" Vlaardingen Rijkswa terstaat zal samen met de gemeente Vlaardigen de mogelijkheden bekijken om de splitsing Marat- honweg/Westlandseweg te reconstrueren. Vorig jaar al diende de ge meente een reconstruc tieplan in bij de minister van verkeer en water staat maar dat werd af gewezen omdat het te duur was. Realisering van de plannen zonder rijkssteun werd door de gemeenteraad verwor pen. Rijkswaterstaat heeft nu la ten weten samen met de ge meente naar een goedkopere oplossing te willen zoeken. Met het vorig jaar ingediende plan was een bedrag gemoeid van vierhonderdduizend gul den. De gemeente wil de kruising herzien om een eind te ma ken aan de gevaarlijke ver keerssituaties op de T-krui- sing en het vrachtverkeer, meer als nu gebeurt, om de stad te leiden. De plannen zoals die vorig jaar werden ingediend voorzien in ver keerslichten en een ingrij pende verandering van de splitsing, zodat voortaan het verkeer komende van de Ma- rathonweg zonder linksaf te slaan de opritten van de rijksweg kan bereiken. Het verkeer dat via de Westiand- seweg de rijksweg op wil zou in die oplossing rechtsaf moe ten staan. Voor de verkeers lichten had de gemeente een bedrag van 210.000 gulden berekend en voopr de recon structie van de splitsing 195.000 gulden. Als grootste voordeel van het voorgestelde plan noemt de gemeente minder vrachtver keer in de nabijheid van de binnenstad. vrachtwagens met het industriegebied als eindbestemming zullen dan automatisch rechtdoor de Marathonweg kiezen. En niet zoals nu in veel gevallen eerst de Westlandseweg om bij het Kolpabad pas rechtsaf te slaan en dan via de Pruis- singel naar het industriege bied te rijden. Het rijk beeft meegedeeld dat het in principe akkoord kan gaan met de ontwikkel de plannen, maar dat de er mee gemoeide kosten te hoog zijn. Daarbij komt dat rijks waterstaat bezorgd is dat uit voering van de plannen files zullen veroorzaken op de af ritten van de rijksweg. Dat zou namenlijk betekenen dat er aanvullende maatregelen genomen dienen te worden die volledig voor rekening van het rijk komen. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vindon, wordt tonder extra koeten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. vc*v- tele'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1