mm VDL: goed resultaat Hermes DVS in zijn element 'Blubberen zonder goals' J 4 HVPiM Hoofdrol voor scheidsrechter Bulk 1 Martinit maakt het niet af Broederlijk gedeeld.... liollandiaan - Fortuna: fest ■-k 5 Excelsior"20 laat punt liggen 0-2 bij HION iiiiiii!iiiuii)iiininuin!ii!ii[ijni!ni:iiii!iiiijiUi!niii!iii!!i!iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiu!iiM^^ SÉ"" nuandsgr I 9 maart 1981 j VD/SC/WW DHS:ook en vooral eigen schuld schreven, maar het meest kwaliike vond ik van de scheidsrechter het verkeerd uitleggen van vooral buiten spelsituaties". Ond. Schiedam Zelfs de aanhoudende vlaagregen kon de bui van Wilhelmus-trainer Chiei Jansen niet verslech teren. Integendeel, de 2-1 winst op DHS was al aanlei ding („Ik geloof, dat we hier nog nooit hebben gewon nen") tot enige feestvreugde, maar nadat het bericht over het verliezende Westlandia de kleedkamers had bereikt, kon er helemaal niets meer fout. DHS bleef, kijkend richting degradatiezone, wat moedeloos achter. Voorburgse overwinning fel zijn ze ten onrechte opge- op het kleine, modderige veld, was zeker verdiend. Daar was vriend en vijand het wel over eens, alhoewel scheidsrechter Bulk zeker de bepalende fac tor in de vrij pittige strijd vormde. Jan Kooiman, trainer van DHS schetste het als: „Bij ons zitten een paar jongens qua voetbalintelligentie op een 4, 5, terwijl bij Wilhelmus het gemiddeld een zeven is met uilschieters naar boven. Wat de hardheid aangaat, heb ik toch wel van hun kant over tredingen gezien, die eigenlijk geen tolerantie verdroegen, zoals deze scheidsrechter han teerde". De officiële waarschuwingen voor Wim Schaap en de als linksback acterende Ton Bo ting (Chiel Jansen: „Maarten Rog had een schorsing en Ga- bri Winkels meldde zich ziek, waardoor ik moest schipperen met vleugelverdedigers") vormden een smet op de zege. Jansen opnieuw: „Zonder twij- Jndanks dat Wilhelmus in de eerste helft al snel van gevaar lijkere bedoelingen blijk gaf dan de thuisploeg, duurde het Wel nog tot de 22-ste minuut, alvorens Frank Hendriks een van doelman Ton Kooiman wegspringende bal definitief in de touwen kon plaatsten: 0- In de gehele eerste helft mocht en kon DHS middels de voet van Marcel van de Ven daar één kans tegenover stel len, maar de wind in de rug en de achterstand in gedachten, tapte DHS de tweede helft uit een iets beter vaatje. Maar waar het team van Jan Kooi man, dat de geblesseerde Hans Vorstenbos al na vijftien mi nuten in de tweede helft voor Joop Koster zag uitvallen, het van hoge ballen in het over volle centrum moest hebben, daar counterde Wilhelmus slim naar veel betere openin gen. „Als we écht onze dag hebben, dan wordt het toch gewoon 5, 6-0", overdreef Chiel Jansen, die met de misbruik van kan sen van vooral Toine Linders simpel nog bofte met de 0-2 vijf minuten voor tijd van Ton Boting. Want, in de modderige melée en de lengte plus goede timing van de in de spits op duikende voorstopper Fred Meerhof had het flipp effect, meer kunnen lipperkast r Kunnen opleveren dan nu een afgekeurde treffer van Jan Viergever, een kansje voor Martin de Zwart en een glijpartij van Joop Koster. Eén serieus moment was er, waarop DHS in de wedstrijd had terug kunnen komen. In de dertigste minuut (toen was het dus nog 0-1) soleerde Mar tin de Zwart het strafschopge bied binnen en werd simpel onderuit gehaald door Martin van de Donck. Géén straf schop besliste scheidsrechter Bulk, die daarmee woede van DHS en de terechte opluchting bij Wilhelmus ten deel viel. Ergens in het achterhoofd zag hij zijn fout wel in en toen bij de stand van 0-2 en nog één minuut te spelen, opnieuw Martin van de Donck binnen het zestienmetergebied een ditmaal correct duel met Mar tin de Zwart aanging, lag de bal razendsnel op de stip. Zo kon Jan Kerssemeijer de eind stand aantekenen: 1-2. Jan Kooiman, die Nol Roozen in de warming-up niet klaar voor het duel kon krijgen, ziet daarmee de problemen weer aankomen: „Kijk, vooral de prestatie van een Koorenge vel, was weer beneden niveau. Werk er dan in ieder geval voor. In de spits liggen nog door Emlle Schelvis steeds onze problemen. Beke- laar is eigenlijk pas weer voor volgend seizoen en we hebben weinig alternatieven. Met de beuk erin en de wetenschap, dat met wat geluk zelfs deze pot eruit hadden kunnen sle pen, moeten we ons hachje in de eerste klasse wel 2eker kunnen redden". Karei Doesburg ziet het on heil al aankomen, terwijl de Wilhelmusdefensle In de per sonen van Ben van Dam en Wim Schaap opruiming houdt. Schiedam - Martinit heeft on danks een overwicht VEP niet met lege handen naar huis kunnen sturen. Want VEP kreeg loon naar werken voor het slimme verdedigen en in casseerde tevreden de 1-1 eindstand. Martinit werd in het eerste gedeelte van de wedstrijd wat teruggedrukt, maar kwam niet echt in ge vaar. Na vijftien minuten nam Martinit het initiatief over om het om het in het verdere ver loop van de wedstrijd niet meer uit handen te geven. Een kleine tien minuten voor de rust kwamen de Schiedam mers dan ook op de verdiende voorsprong. Het was Giel Gou- ka die voor de 1-0 zorgde. In het tweede bedrijf bleef Marti nit dus overheersen, maar de geschapen kansen werden niet benut. Zo kregen Gerard van de Pluym en Ed Slavenburg goede mogelijkheden, maar het leer verdween niet in de touwen. Aan de andere kant kon VEP wel de goede weg naar het doel vinden, een counter werd goed afgewerkt. Dordrecht - Excelsior'20 heeft bij ODS een punt laten liggen, want toen iedereen dacht dat de Schiedammers met met een terechte 1-0 voorsprong naar huis zouden reizen, juist in de slotfase scoorde de thuisclub de gelijkmaker. En aangezien er weinig tijd overbleef de za ken weer recht te zetten, bleef het bij l-lIn de eerste helft begon Excelsior erg overtui gend en dit ondanks de twee omzettingen van Piet Roozen. Ton van de Leede en Hans van der Velden hadden de plaatsen ingenomen van Teun van Aken geblesseerd) en Hans Smolders (vakantie). Het was Rob Koevermans, die voor de enige Excelsior treffen zorgde. Ondanks deze voor sprong kwam er geen rust in de Schiedamse gelederen. Er werd te gehaast gespeeld, waardoor ODS langzaam in de wedstrijd terug kon komen. Maar de tegenstand was groot: een 0-1 score, maar ook de harde wind en de vele regen. Maar ondanks al deze tekens had het ongevaarlijke aanvals- fipel van ODS. lange halen gauw thuis principe, toch suc ces. Schiedam - Schiedam en Emma waren twee gelijkwaar dige ploegen en deelde de pun ten dan ook broed elijk. On danks de 0-0 was de wedstrijd toch het aanzien waard. De ploegen waren zelfs zo gelijk waardig ze elkaar bijna geen kansen gaven. In de eerste helft was er alleen een moge lijkheid van Nico Huet te no teren. Maar hij schrok zelf een beetje van de kans die hij kreeg. Uit een voorzet smoor de de bal voor zijn voeten, maar hij kon de bal niet intik ken. In de tweede helft kwam Rob Beukers in het veld voor Jan van de Luitgaarden, dit resulteerde in meer snelheid in de aanval. Maar echte kan sen kwamen er niet voor Schiedam, zo ook niet voor Emma L<r wedstrijd bleef het aar Lij Ken waard en ging niet vele 0-0 wedstrijden als een nachtkaars uit Dordrecht - VDL heeft bij EBOH een bijzonder goed resultaat behaald. De Maas- sluisse ploeg won na een achterstand met een mini maal verschil: 1-2. Het be gon voor VDL allemaal een beetje ongelukkig, want na vijftien minuten kregen de mannen van Cor van Nieu- wenhuizen een strafschop tegen. De ongelukkige (aan geschoten hands) penalty betekende evenwel 1-0. VDL kwam tien minuten voor de thee op gelijke hoogte. Jan van Altena on derschepte een bal en ging alleen op de goalie van EBOH af. Het scoren werd hem door het sluitstuk van Dordse ploeg echter on rechtmatig belet. Een te rechte strafschop was het gevolg en John Gordijn scoorde: 1-1. Na de rust speelde VDL erg beheers, want met storm en regen tegen bleef men toch overeind. Zo goed zelfs dat VDL twee minuten voor de tijd de overwinning kon vieren. Het was Hans Bos die zich matchwinnaar mocht noemen, hij brak al leen door en passeerde het sluitstuk van EBOH moeite loos. De sportieve wedstrijd kende na deze treffer toch - nog een akelig moment. De keeper van EBOH kon het verlies niet verkroppen en ging in de allerlaatste mi nuut de scheidsrechter te lijf. De man in het zwart to verde als antwoord rood voor de ogen van de keeper. Rotterdam - In een niet gracieus, maar wel aan trekkelijk modderballet heeft Hermes DVS een zwaarbevochten, maar ui termate verdiende 0-2 overwinning behaald op HION. Zwaarbevochten, omdat het de Schiedam mers een flinke dosis energie en een aantal blessures kostten om op de been te blijven. En verdiend, aangezien de op het zware veld in het voordeel zijnde lichtvoeti ge Hermes DVS-aanval via counters verscheidene malen gevaar stichtte. Beolie Vermeer, de Rotter dammer die een blauwe maan dag voor SVV uitkwam, kreeg in de vijfde minuut de eerste kans in de wedstrijd, die toen nog het predikaat 'normaal' verdiende. Bob Molendijk was snel genoeg zïjn doel uit, zodat hij de aanvaller de bal van de voeten kon grissen. Een enor me en langdurige plensbui veranderde vervolgens het yeld in een modderpoel, wat in het voordeel was van de lichtere Schiedammers. In de achttiende minuut maakten zij daar reeds gebruik van, toen Jerry Visser een van het doel af draaiende voorzet losliet, waarop de als versteend staan de HION-defensie niet rea geerde. Voorstopper Ruud Bakker kreeg daardoor de ge legenheid om vanaf twaalf meter op zijn gemak in te kop pen: 0-1. Vijf minuten later slaagde doelman Eddy van Schaick er in een identieke si tuatie wel in een kopbal van Ruud Bakker te keren. Jeroen Hoovers kopte de rebound met een boogje in. De Vlaardingse scheidsrechter Ploeg keurde de treffer echter af wegens buitenspel van Frans Schaap. Na het afgekeurde doelpunt kreeg Hermes DVS het even moeilijk met schoten en solo's van met name Frans van Hou- welingen, terwijl het gebles- door Jan Schrijver seerd uitvallen van Rob van Vooren een tegenvaller was voor het Harga-team. Ben de Koning verving hem. Na de rust werd rechtsachter Rokus van Houwelingen naar het Rotterdamse front gediri geerd, terwijl ook laatste man Leen Janssen offensieve spel- deprikken begon uit te voeren. Zo passie de laatste man in de vijftiende minuut op zichzelf, toen de naar voren stormende Hermes DVS-laatste liin het speelveld wilde verkleinen. Leo van Hagen kon terugspe lend op zijn keeper op het laatste nippertje redding bren gen, waarna Leen Janssen als nog op doelman Bob Molen dijk inging. De actie van de Rotterdammer werd bestraft met een waarschuwing en een pijnlijke knie. vervanging voor de goed spelende doel man Molendijk was ook het gevolg, maar Hans Jonker toonde zich een waardige ver vanger. De Rotterdamse pressie had een averechts effect, aangezien Hermes DVS de geboden ruimte kundig benutte om een aantal gevaarlijke counters op de mat te leggen. Twintig mi nuten voor tijd werden de ac ties beloond met een tweede treffer, toen Jeroen Roovers vanaf de linker flank voorzet te. De voorbij de tweede paal vrijstaande Rob van der Tuin schoot de bal goed in, waarna doelman Eddy van Schaick toch nog redding bracht Frans Schaap was er als de kippen bij om de rebound in te schie ten. Vijf minuten later verliet de doelpuntmaker geblesseerd het vela, waarna Hermes DVS het restant met tien man fout loos uitspeelde. „Frans Schaap kreeg last van zijn oude lies blessure. Aangezien ik door mijn wissels heen was, heb ik eerst getracht hem nog voor spek en bonen te laten mee doen om via hem toch nog een speler te binden. Hij had er echter te veel last van. In zo'n geval laat ik dan het belang van de speler zelf prevaleren legde de aan het eind van dit seizoen scheidende en met 'nieuwe' clubs contact hebben de trainer Wim Verhoom uit. Vlaardingen - Twee tevreden trainers na afloop van de modde rige derby tussen De Hollandiaan en For- tuna Vlaardingen. De 0-0 eindstand was, volgens trainer Jan Postema, zeker niet nadelig voor zijn ploeg, mede omdat Feyenoord -de groot ste concurrent voor het kampioenschap in de derde klasse- twee punten had verloren bij Alblasserdam en EMMA gelijk had ge speeld tegen Schie dam. Hollandiaan-trainer Hans Ruytenberg, die weer punt rijker in de degradatiezone werd, vertelde: „Op zich ben ik niet ontevreden met een gelijkspel tegen de koploper, maar als er een ploeg was, die recht had op de volle buit vanmiddag, dan waren wij dat geweest". Hollandiaan trok in de eerste helft het spel wat naar zich toe. Gevaarlijke acties over de linkerflank met als spel maker Mar van der Cijs stichtten gevaar voor het Fort una-doel- De attent kee pende Fortuna doelman Remi van Leerdam ver werkte in de vijftiende mi nuut op een schitterende ma nier een schot van de door gebroken Mar van der Cijs. De regen maakte goed voet bal op de vrij snel omge- 'MwsSh ploegde grasmat vrijwel on mogelijk, maar vanwege het harde werken was de strijd nog wel het aanzien waard. Fortuna opereerde met vier middenvelders en probeerde gevaarlijk te worden via de counter. De gevaarlijke spits Ron Hofman kreeg na een half uur een goede kans om de voorsprong te nemen, maar zijn schot werd ge keerd door De Hollandiaan- goalie Hans Verhart De do minerende thuisploeg, die geen echte uitgespeelde kan sen kon creëren, bleef zo doende steken op het 'slechts' in de tang hebben van Fortuna. In de tweede helft was het voorspelbaar, dat de conditie de doorslag zou geven. Hol landiaan koos in de tweede helft wederom voor de aan val en kreeg gelijk in de der de minuut een goede kans. Peter van der Waal werd door laatste man Cees Stam weggestuurd over de rech terkant, trok de bal voor en Paniek en modder In de Fortuna-defensle bij de con stante druk van De Hollan dlaan. Remy Leerdam en aanvoerder Hadde van der Meyden tijken dan ook een bezwerlngsdans uit te voe ren. Mar van der Cijs kreeg de kans om de bal tussen de pa len te schieten, maar Remi Leerdam kon met zijn voet een achterstand voorkomen. Na een kwartier voetbal in de tweede helft was er dui delijk te merken, dat de spe lers van belde teams het moddergehap een beetje zat waren. Ook de conditie speelde parten in het lang- zaaia dalende niveau van de wedstrijd. Toch hadden beide ploegen nog genoeg kansen, zoals in de 22-ste minuut Ger Don die op een schitterende vooreet van Ron Berveling grandioos over de bal maai de. Dit was de beste kans van de wedstrijd voor Fortu na. Trainer Jan Postema wisselde de dienstplichtige militair Andre de Haas nog voor de geblesseerd aan de wedstrijd begonnen Wim van der Berg. Deze frisse middenvelder opende gelijk met een schitterende breed tepass op Mari Visser, een voorzet volgde op Ron Hof man, die meteen uithaalde, maar zijn inzet wederom ge stopt zag door de van blessu re herstelde Hollandiaan doelman Hans Verhart. Zo eindigde de blubberderby tussen De Hollandiaan en Fortuna precies zoals hij was begonnen. De perpectieven zijn wat minder gelijk. Jan Postema: Met nog vijf thuiswedstrijden en een uit, en volgende week Feye noord thuis, mogen we lang zaam aan de tweede klasse gaan denken. Hoewel er na tuurlijk van alles kan gebeu ren". Hans Ruytenberg's toe komst was minder zonnig: Met zo'n team hoeven we ah^ soluut niet te degraderen. Het programma met vijf uit wedstrijden is wel bijzonder zwaar. De spelers weten ech ter waarvoor ze staan. Ik heb er toch vertrouwen in".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5