If TSB bemoeilij kt leerproces PPSC MVV '27 houdt Hoekse Boys op afstand Vlaardingen verspeelt voorsprong HBSS: niet on tevreden WSILm ij in SBiül Schiedams kampioenschap weer uit zicht Klinkende overwinning DSS'26 Pouïus opvolger Schiedon André Corveleijn: rBoerekoolvoetbal9 &C?: |H 'M I JL. Centraal wonen Emancipatie Boeiende streekderby onbeslist: 11 Effect 'Danny Molendijk' werkt tien minuten maandag 9 maart 1981 VD/SC/WW mm Vla ard ingen Hij kon zich nog groot houden, Arnold Lobman. Had het over een 'leerproces' en Volwassen worden' van zijn PPSC. Zocht ook geen excuus voor de 2-1 neder- laag, het harde spel of het falen van sommige spe lers. Nee, Arnold Lobman, die nu het gat met NTW naar drie punten zag groeien, gaf een eerlijk beeld van het duel en om dat collega Dirk Hoogen- boom nauwelijks anders kon en wilde, ontstonden er wat betreft géén mis verstanden. TSB, dat zich nu definitief vei lig stelde, had simpel meer in huis. Een gegeven, dat de thuisploeg ongetwijfeld al meer dit seizoen in zijn bagage weet, maar nu eindelijk kwa men de twee punten waar ze thuishoorden. En dat, terwijl het team van de scheidende Dirk Hoogenboom ("31 mei is officieel het afscheid, maar in de beker én heel misschien de competitie is nog wel wat te realiseren") met pech te kam pen had. Eerst viel al na zeven minuten Hans Cam pen gebles seerd uit ten gunste van Jos Odijk en op dat moment ke ken de Vlaardingers ook al te gen een ongelukkige 0-1 ach terstand aan. Een afstandsschot van Koen Winkelman in de vierde mi nuut ketste namelijk af op de hak van Cor van de Beemt, waardoor de inlopende Jaap Husselman ineens een niet te missen kans kreeg: 0-1. „Het was weer te vroeg, die goal", vervloekte Arnold Lobman die glorieuze openïngsmïnu- ten. Inderdaad, met de voor sprong in de zak blufte PP precies een kwartier lang TSB af. Daarna was het gebeurd of zoals Lobman stelde: „Ineens kwam de terugslag. En dat ge beurt eigenlijk iedere wed strijd. Normaal tegen mindere ploegen is het op te vangen, maar nu was het gelijk afgelo pen". Of van TSB-kant gezien, er was orde op zaken gesteld en de tegenslagen verwerkt Arjo Peters tekende voor de eerste serieuze kans, Leen Boon voor de tweede en Peter van Leeu wen (paal) voor de derde, maar doelpunten vielen er nog niet te noteren. Die bleven bewaard voor de laatste zeven door Emile Schelvis minuten tot de rust. Eerst le pelde Wim Maurits een vrije trap op het hoofd van Peter van Leeuwen, die onder de langzaam vallende doelman John Rost inkopte en met een behulpzaam tikje van Leen Boon in het net eindigde: 1-1. En nauwelijks een minuut la ter beproefde Leen Boon van afstand zijn geluk met een ef fectvol schot, dat via de rug van Dick Vos in de uiterste hoek verdween: 2-1. Jos Odijk en Arjo Peters misten nog kansen op 3-1, zodat de span ning voor de tweede helft bleef gewaarborgd. En dat kwam zeker uit, want in de vooral van Schiedamse zijde (vooral de opgeschreven Ron de Bruin maakte het soms te gek) hard gespeelde strijd, bleef het geheel boeien. Op en neer golvende aanvallen, waarbij TSB door middel van Arjo Peters en Rob de Jonge gelegenheden op 3-1 kreeg, maar ook PPSC via Jaap Hus selman (daarna gewisseld voor Erik de Nijs), Koen Winkel man en Leo Alders -door Ton Roovers van de lijn gehaald- was dicht bij een treffer. Intel ligentie in het opportunisme ontbrak echter en daarmee kon de uitblinkende TSB-goa- lie Fred Hol zijn doel over het algemeen zonder problemen schoon houden. Vlaardingen DSS'26 heeft tegen Hazerwoudse Boys een klinkende 30 overwinning behaald. De stand had zelfs nog een ruimer aanzien kun nen genieten als bijvoorbeeld John Klein niet tot tweemaal toe alleen voor de keeper had verzuimd de geboden moge lijkheid in klinkende munt om te zetten. Het eerste doelpunt kwam op naam van Ronald Schotel die een voorzet met het hoofd in de touwen prikte. Vervolgens moesten de trouwe fans tot vijf minuten voor rust wachten al vorens Rene Oudheusden nummer twee vanuit een scri- mage in doel werkte. Een schot van diezelfde Rene Oud heusden vijf minuten voor tijd werd door de HB-doelman verkeerd beoordeeld en dat betekende een terechte uitslag van 30 voor de Vlaardingers die vrijwel de gehele wedstrijd de betere ploeg waren. Schiedam HBSS en Hilie- gersberg besloten na negentig minuten voetbal tot de enige terechte uitslag die de wed strijd verdiende, namelijk een gelijkspel en wel 22. Geen van beide ploegen heeft het gelijke spel echter cadeau ge kregen, want tweemaal vijfen veertig minuten werken wa ren er voor nodig om tot dit resultaat te geraken. Vreugde om een voorsprong en verdriet om een achterstand viel de beide teams ten deel zodat de emoties na afloop vrijwel van dezelfde aard waren; echte on tevredenheid viel er niet te bespeuren. Nadat Hillegersberg een voor sprong had genomen waren het Bas van de Leije en Fred van Eijs die de stand een posi tief aanzien gaven: 2-1. Helaas was er twee minuten voor tijd nog wel de tegenvaller in de vorm van de gelijkmaker, maar gezien het totaalbeeld was toch niemand echt onte vreden. Vlaardingen De VV Satel liet heeft in de persoon van de 51—jarige Wim Poulus een op volger gevonden voor de naar Pelikaan vertrekkende Rob Schiedon. Poulus is in het be zit van het Bdiploma. Na zijn laatste club, het Schiedam se SFC, heeft Poulus zich een jaar lang op het marathonge- beuren gestort, maar nu pakt hij de draad bij de zaterdag vierdeklasser weer op. SSS iets minder slecht dan Zwaluwen Klaaswaal De inne mende glimlach van Sijm Beuk stond in schril con trast tot de sombere ge laatsuitdrukking die het gegroefde gelaat van An dré Corveleijn ontsierde. „Boerenkoolvoetbal", schamperde de oefen- meester van Zwaluwen na de 2-0 nederlaag tegen SSS, die zijn ploeg plots klaps weer angstig dicht in de buurt van de twee en een halve te vergeven degradatieplaatsen had gebracht. „Nog minder dan het niveau van de derde klasse,,, betoogde hij teneergeslagen. „En als we die eerste goal niet zo stom weggeven, heb je nog alle kans dat we met zo'n gehavende ploeg hier een puntje hadden ge pakt". Klare taal van de scheidende (terug naar CVV) trainer, die zich Jater maar al te graag achter excuses zou verschui len. Zoals de afwezigheid van Leen Pijpers en Gert-Jan Be- zemer (beiden geblesseerd) en Ab Nijgh, Gernt de Goede en Martin van der Kooy, welk drietal de geneugten van een wintersportvakantie lieten prevaleren boven het koude gedoer in Klaaswaal. Corve leijn: „Tja, het zijn en blijven tenslotte amateurs. Maar al met al was het kwaliteitsver lies te groot om dat redelijk op te kunnen vangen". Wat dat laatste betrof, slaagde SSS, dat in Vlaardingen des tijds luidruchtig de eerste sei- zoenzege had bejubeld, er veel beter in de door de schorsin gen van rechterspits Gert Ver maas en spelbepalende mid denvelder Jan Roodbol (inval lers Wim-Kees Makkenze en Hans Veldhoen) ontstante leemten op te vullen. Want ook al waren Ad Huisman en Bas van der Heiden nog lang niet hersteld van een griepje, SSS probeerde er tenminste nog iets van te maken, acteer de veel doortastender en werd daarvoor dan ook terecht be loond. Hetgeen SSS, hoe opmerkelijk, als debutant in de top van het 2aterdagvoetbal de laatste maanden beslist geen windeie ren heeft gelegd. Met de uit stekende score van twaalf punten uit de laatste acht wed strijden, heeft de Klaaswaalse brigade zich op het oog riant in de middenmoot genesteld en heeft het in theorie zelfs slechts drie punten achter stand op koploper Rijnsburgse Boys. En kan het zich boven dien volgende week, bij winst op Rijnsburg en verlies van GWV, de titel van de tweede periode toeéigenen. De confrontatie met Zwalu wen was evenwel niet in over eenstemming met die gedach- tengang. „Het was een slechte door de tweede helft nog een beetje het aanzien waard. Dat uitgerekend Wim-Kees Makkenze, stand-in voor Jan Roodbol, het genoegen smaak te om SSS al na zeven minu ten naar 1-0 te 'poeieren', gaf de stevige middenvelder een brok zelfvertrouwen dat hem de hele wedstrijd steun gaf. Ook Leo van der Veer, na twintig minuten in het tweede deel, kreeg de beloning voor zijn uitstekende spel door een door invaller-do el man Jan Onk verkeerde beoordeelde hoekschop van André Zegers met een forse knik in het ny lon te jagen. Zwaluwen kon daar niets, maar dan ook totaal niets te genover stellen. Het verviel vanaf het begin in een soort 'postbodevoetbal* dat al bij voorbaat tegen de achterhoede van SSS, met Theo Hoek als Henk de Bruin kan Ad Huisman niet afstoppen. Cees Vogel (links) en Leen Seekles (rechts) zien het met 'pijn' aan. onbetwiste uitblinker tot mis lukken was gedoemd.Corve- leijn: „Iedere keer werd het initiatief verlegd. Ik werd er doodziek van Donald Bax partij," beaamde winnende trainer Sijm Beuk volmondig. „Maar daar hoor je over een paar dagen niemand meer over. Het belangrijkste is het resultaat en dan heb ik in deze situatie toch liever twee pun ten, dan dat ik goed speel en ik verlies. Eigenlijk was alleen De vereniging Centraal Wo nen Schiedam heeft vorige week een nieuw bestuur ge kozen. Jan Scholte is voorzit ter geworden als opvolger van Henk Tiggelhoven, die nu de penningen beheert Carla den Buitelaar bleef se cretaresse en Jan Derks is benoemd tot publicist. Ove rige bestuursleden zijn Hans Konings, Henk de Veld, Frieda Evenberg, George de Haan en Ingrid Zwart. De vereniging heeft inmiddels een achterban van zo'n vijf tig Schiedammers. Mevrouw Cornelisse-Hop is benoemd als plaatsvervang ster van mevrouw J. Kie- boom in de overleggroep emancipatienota. Mevrouw Kieboom en haar plaatsver vangster Cornelisse maken deel uit van de overleggroep namens de Vlaardingse vrouwenraad. Hoek van Holland Net als in Maasland eindigde nu ook in Hoek van Ho- land de streekderby tuus- en Hoekse Boys en MW '27 in 11. Op het goed Tom van der Pijl is voor een keer MW-bewaker Jan Poot te slim at en scoort 1-0 voor Hoekse Boys. bespeelbare Hoekse veld was die eindstand louter in het voordeel van de Maaslanders. Hoekse Boys blijft immers op één punt achterstand en heeft bo vendien al twee wedstrij den meer gespeeld. In een boeiende tweede helft kwam het gelijke spel tot stand, waarmee Hoekse Boys het meest tevreden Vlaardingen 'Danny Molendijk, nooit van ge hoord', zo ongeveer moet NTVV-trainer Adriaan Buys gedacht hebben toen hij de opstelling van de VV Vlaardingen onder ogen kreeg. Tien minuten na het begin van Vlaar- dingen-NTVV kende Buys, diezelfde Danny Molendijk van beroep voetballer, wel degelijk. Zijn ploeg, toch de koplo per in de derde klasse za terdag, stond toen echter, al wel met 2-0 achter. Een achterstand, die bij de rust zelfs al 3-1 was, maar die de ploeg uit Nieuwe Ton- ge twee minuten voor toch nog gelijk kon trek- ien^tot 3-3. De W Vlaardingen startte overdonderend tegen de kop loper. Na vijf minuten al mocht Danny Molendijk uit een penalty 1-0 aantekenen, nadat een verdediger een voorzet van de ex-prof met de hand uit de doelmond had ge slagen. André Montijn verdub belde de score even later door een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied in een keer achter de slecht rea gerende Joost de Jong te depo neren. Een vrije trap overi gens toegekend omdat Molen dijk gemangeld werd door twee verdedigers. Uitgewerkt Na de snelle 2-0 was het ver rassingseffect 'Danny Molen dijk* uitgewerkt, Adrie Robijn en Wim van Dam werden zijn vaste bewakers. De koploper liet het hoofd ondanks de on verwachte tegenslag niet han gen, maar vocht terug. Het geen na ruim een kwartier re sulteerde in 2-1 door Ab Noorddijk, die van dichtbij vrij mocht uithalen. Het leek een kwestie van tijd, tot de koplo per bij de formatie van Joop Molendijk langszij zou komen. De aanvallen liepen echter steeds stuk op de uitstekende keepende Dick Bos, waarbij Vlaardingen alle geluk had dat matige leidende scheidsrechter Tjonk de hal niet op de stip deponeerde toen Jan Kramer (38) Teus Felsbourg binnen de beruchte lijnen vloerde. Zo'n tien minuten voor rust was het aan de andere ineens echter wel raak. Cor Hanenberg, middenvelder van NTW, kooté een voorzet van André Montijn, bedoeld voor de diep gaande Danny Molendijk ach ter zijn eigen blunderende keeper De Jong. NTW leek deze slag niet meer te boven te komen, want nu gaf de ploeg uit Oude Tonge ineens schitte rende kansen weg aan André door Ruud Bijl Montijn, Danny Molendijk en Jan Peter Elshcker, maar De Jong revancheerde zich voor zijn eerdere fouten roet een aantal even fraaie als specta culaire reddingen. Pressie Voor de wind spelend namen de mannen van Adriaan Buys in de tweede helft alle risico's om toch maar op 3-2 of mis schien zelfs 3-3 te komen en ontwikkelde een enorme druk op het doel van Dick Bos. Vlaardingen kon de enorme pressie in eerste instantie nog wel opvangen, hoewel Bos di verse malen moest ingrijpen om de Nieuwe Tongese voet ballers het scoren te beletten. „Maar ja, het blijft natuurlijk nooit lang goed gaan", sprak de teleurgestelde Joop Molen dijk na afloop. „De jongens bleven maar voor het doel hangen en als je dan de bal hebt, dan moet je passen en niet zelf de bal gaan brengen. Ik heb het nog gezegd in de rust, maar het is nog altijd zo, dat als de jongens in de wei staan je geen enkele vat meer op ze hebt". De levende muur van Vlaardingen-spelers be zweek in de 78e minuut voor de tweede maal. Arie Hartig ramde een uit een melée van spelers terugspringende indi recte vrije trap loeihard achter de kansloze Bos. De druk van de koploper werd hierna nog heviger. Vlaardingen probeer de wel met alle middelen de winst te behouden, maar al die -soms te harde - overtredingen en verre trappen ten spijt kon diezelfde Arie Hartog twee minuten voor tijd toch de ge lijkmaker inkoppen uit een fraaie vrije trap van de beste man van het veld Adrie Ro bijn. De hoop op een overwinning leefde in de laatste minuut nog even op in de Vlaardingfse harten, toen André Montijn vanaf de rand van het straf schopgebied weer een vrije trap mocht nemen, De Jong reageerde nu echter afdoende op zijn harde inzet mocht zijn. Zeker, MVV '27 was ook tevreden, vooral toen het hoorde dat andere concurrent Naald wijk de punten, aan Sche- veningen had gelaten. „Maar qua kansen," aldus trai ner Teun Groeneveld, „maak ten wij toch het meeste aan- door Simon van Zuylen spraak op de volle winst Van aJ die goede scoringskansen werd er echter maar één be nut". Hoekse Boys had in feite moeten winnen om nog een kans op de titel te behouden- .„De spanning was daardoor erg groot", aldus trainer Cor van Kooy, die vorig jaar nog in Maaslandse dienst was. „Na die 10 voorsprong zijn we juist krampachtig "gaan spelen. Toen hebben we het spel uit handen gegeven". Van Rooy was overigens vol lof over MVV. „Vooral Barry Zuid geest is een belangrijk aan speelpunt Daarnaast kan hij snel demarreren. Maar ook El- bert van den Berg maakte het onze defensie erg lastig". In de eerste helft was er voor het talrijke publiek nog niet zoveel te genieten. Aanvanke lijk was Hoekse Boys in het voordeel, maar een afstands schot van aanvoerder Ed van Dijk bezorgde Rïnus van de Wetering geen problemen, ter wijl een voorzet van Michel Kok door Ton van der Pijl ra kelings over werd gekopt Voor MVV kreeg Barry Zuid geest een heel goede kans, toen hij vrij voor Theo Hooy donk verscheen. De Hoekse doelman redde echter fraai, zoals hij later in de tweede helft nog diverse malen zijn goede vorm zou demonstreren. Niettemin liet Hooydonk heel Hoekse Boys kort na de rust nog even wit wegtrekken, toen hij een heel onschuldig vangballetje zo maar los liet Terwijl de Maaslandse aan hang al juichend opsprong,- kreeg Hooydonk de bal op een decimeter voor de lijn toch nog te pakken. „Je wilt het dan te snel doen", verklaarde de verder foutloos keepende doelman. Kans In de 25e minuut, net nadat Van Rooy John van der Bos voor Erik Klok had inge bracht nam de thuisclub toch de leiding. Een voorzet van Cees van der Pol werd door Jan Poot gemist zodat Ton van der Pijl voor de eerste en laatste keer los van hem was en een niet te missen kans kreeg: 10. De voorsprong maakte van Hoekse Boys ech ter geen winnend elftal.„Het was juist geen stimulans", vond Van Rooy, „door een on verklaarbare oorzaak gingen we steeds krampachtiger spe- len".Zijn tegenstrever Teun Groeneveld zag die oorzaak echter wel. „Hoekse Boys gaf het middenveld geheel uit handen en dat is bij ons juist het hart van het elftal". Het resulteerde in een serie aanvallen, die wel sukses moesten opleveren. Eerst kop1 te Piet van Dijk nog tegen de onderkant van de lat, maar in de 33e minuut, net nadat Arie van Aalst voor Wolter Gritter was ingevalen, kwam de ver diende gelijkmaker. Gert-Jan Broekman kopte een corner van Joop van Berkel laag in de hoek: 11.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6