ISFQBT stort KORT VFC dooft laatste restje hoop van Groeneweg miss Eerste over winning Pollux-dai 12 es 9BRESB& Mitrovic mist penalty Ursus toont karakter DVO'32 toont eindelijk karakter Wolter Bos: kansen gemist fafcr.-ü v,| .5; g,'l P SL»...*... RKWIK deelt netjes Hoekenaren pootj e gelich t (6W Hockey competitie barst weer los maandag 9 maart 1981 VD/SC/WW Op«nm.gs öffensiief Fortuna vloert FC V\laardingen Scheidsrechter Kraayo, die de wedstrijd TSB- PPSC onder zijn leiding had, liet het duel tien mi nuten later beginnen dan gepland- De arbiter had namelijk op weg naar de Vijfsluizen als EHBO-'er geassisteerd bij een auto ongeval en arriveerde daardoor uiteraard niet op tijd. Paul Vork speelt weer. De Maassluise voetbalzi- geneur was vorige week weer op de training te bewonderen en zal bin nenkort ook weer in de competitieverband actief zijn. Danny Molendijk, de transfervrije ex-prof van de Washington Diplomats en de Philadelphia Furies, is een beetje teleurgesteld in de Nederlandse betaald voetbalorganisaties. „Ik heb FC Vlaardingen aan geboden om daar te ko men voetballen voor echt heel weinig geld, maar ik kon alleen komen als ama teur". „En dat doe ik niet» dan speel ik liever bij de VV Vlaardingen, dan heb ik géén verplichtin gen". Overigens blijft Molendijk proberen om van het voetbal weer- zijn beroep te maken, in Nederland, België of Frankrijk. DHS rekent op 8 septem ber het gerenoveerde hoofveld in gebruik te kunnen nemen. Als offi ciële openingsact staat een vriendschappelijk duel met SVV (waar Rob Ja cobs dan aan het roer staat) op het programma. Deze week hoopt DHS uitsluitsel te krijgen om trent het al dan niet ver dwijnen van Sportpark Kethel. Uit een schrijven van de Sportraad zal moeten blijken of er in derdaad plaats is in het plan Woudhoek-Noord voor de accommodatie- arme club. Hoekse SV toonde zich in een oefenwedstrijd voor het veldkorfbalseizoen te gen Succes met 8-2 de sterkere. De overige -oe fenwedstrijden werden af gelast. Ronald en Mare Jacobs van de Schiedamse hoc- keyvereniging Asvion, alsmede On no Cats van Pollux, hebben nog twee selectiewedstrijden voor de boeg, alvorens de de finitieve selectie van het Nederlandse jodenhoc- keyteam voor de Olym pische spelen in Tel Aviv bekend wordt ge maakt. Schiedam Bijna had Henk van Loenen Ursus in de laatste minuut van de wedstrijd tegen SVPW uit Rotterdam nog de winst bezorgd, maar de scheidsrechter keurde zijn in de ogen van trainer Aad Bier huizen zuiver doelpunt af. Slechts drie minuten daarvoor had diezelfde Henk van Loe nen Ursus op 3-3 gebracht. Ursus toonde karakter tegen SVPW karakter. Hoewel de Vlaardingse ploeg in de eerste helft de meeste aanvallende ploeg was (11 corners in de eerste twintig minuten), kwa men de Rotterdammers toch door een uitval op 0-1. Weer zojn uitval kort na rust bete kende zelfs 0-2. De Schiedammers bleven ech ter terugvechten. Aanvanke lijk zonder succes, maar L6 mi nuten voor tijd bracht Rob Bonte de achterstand toch te rug tot 1-2. Het antwoord van SVPW op deze treffer leek verwoestend, direct uit de af trap werd er voor de derde maal gescoord. Nog gaf Ursus niet op, Bert Fiegel scoorde in de 81 minuut 2-3 en Henk van Loenen bracht uiteindelijk de gelijke stand tot stand. Vlaardingen/Schie- dam Pluvius en de zij nen hebben er op pas sende wijze voor gezorgd, dat het RVBwaterbal let slechts op bescheiden wijze doorgang kon vin den. Zodoende was de keuze wat betreft de te volgen wedstrijd voor de ware liefhebbers niet al te moeilijk. DVO'32 voor de Vlaardingers en WK voor de Schiedammers. Een betere en eerlijkere verdeling viel er niet te maken. DVO'32—Hellevoctsluis 3— 2 (0—2) DVO'32 heeft eindelijk ka rakter getoond. Na een kort na rust al bereikte 02 ach terstand, stroopten de spelers nu de mouwen op en zorgden ervoor dat in een wedstrijd die meer spannend dan mooi was er bij het eindsignaal een welverdiende 32 overwin ning op het scorebord prijkte. Het leek allemaal al vroeg mis te lopen, want al in de derde minuut strafte Helle- voetsluis een verdedigings- fout op adequate wijze af, 0 1. Hoewel ook in deze fase van de strijd het veldspel van DVO al beter verzorgd was wisten de Vlaardingers in de eerste helft niet tot scoren te komen. Een beginoffensief in de tweede helft leverde al in de derde minuut een doel punt op, echter weer voor Hellevoetsluis, 02. Laatste man Johan Breederveld werd nu ingewisseld voor rechtsbuiten Sjaak Koster om zodoende meer opportunisme in de ploeg te brengen en de score af te dwingen. Het ren dement van deze wissel was al direkt duidelijk, want nog geen twee minuten later scoorde diezelfde Sjaak Kos ter de eerste tegentreffer om het vervolgens een kwartier later nog eens dunnetjes over te doen, 22.. Dat DVO de smaak van het karaktervoet bal te pakken had bleek nog maals toen Roel Sentges vlak voor tijd 32 in-de touwen tikte. WKRockanje 12 (0 0) Een beter voetballend WK heeft opnieuw de winst niet kunnen bemachtigen. Het schijnt dat in tegenstelling tot wat voorheen altijd het. geval was het goede spel nu niet al tijd de basis hoeft te zijn voor een sprekende overwinning. Sterker, dit seizoen werd er meer malen verloren dan in alle voorgaande jaren bij el kaar. Niets aan de hand, want de ploeg staat nog steeds ruim bij de eersten, maar toch een teken aan de wand. Tegen Rockanje, coun- terploeg bij uitstek, werden er al voor rust legio kansen gecreëerd, maar paal en lat stonden succes in de weg. De tweede helft kreeg Rockanje tweemaal de kans om doel punten van een duister allooi te scoren en deed dat ook. De WKploeg moest nu niet alleen meer goed voetballen, maar ook scoren. Alleen Ruud de Wit lukte dat, zodat de totale balans negatief bleef: 1-2. Sittard Fortuna SC staat er om bekend, dat het met een sterk openingsoffensief de tegenstander op de knieën tracht te krijgen, hetgeen ook tegen de FC Vlaardingen het geval was. De Vlaardingers bleken niet bestand tegen deze tactiek en moesten twee keer capituleren. De bres die hierdoor werd geslagen kon den de Vlaardingers, ondanks dat in de tweede helft beter voetbal werd geproduceerd, niet meer verklei nen, terwijl FSC op een bal op de lat na niet meer ge vaarlijk werd. Een 2-0 Limburgse zege bleef zodoende als eindprodukt achter. Een aanval over de linker ver- dedigingsflank van de Vlaar dingers betekende in de ze- Volgens Studio Sport-com- mentator, Mart Smeets kan Ron de Vos van Steenwijk na zijn derde gele kaart beter op vakantie. vende minuut de openingstref fer, hetgeen mede te wijten was aan het te wensen overla tende meeverdedigen van Pa trick Meynhardt Van Schoor, die na liet de voorzet via een sliding te blokkeren. Doordat middenvelder Cor Pot er niet in slaagde de voorzet te onder scheppen, kon ex-Vlaardlnger Wim Koevermans de bal met het hoofd in de linker boven hoek knikken. In de twintig ste minuut was het opnieuw raak voor de thuisploeg, toen Tiny Ruis van zijn linkerspit spositie was afgezworven om op de rechterflank met zijn rug naar het Vlaardingse doel toe de bal in ontvangst te ne men. Via een fraaie schijnbe weging draaide hij zich vrij, waarna René van Antwerpen geen verweer meer had op hei vanaf twintig meter gelostt schot. Voorstopper Ron de Vo* van Steenwijk beging daarm een te harde overtreding, dit door scheidsrechter Maurice de Hond met een gele kaart werd bestraft, waarna trainer Jan de Gier hem verving door Frans Ludwig. „Aangezien het zijn derde gele kaart, waar door schorsing automatisch het gevolg is, betrof en gezien zijn 'behoorlijke' verleden, ook wat rode kaarten betreft", legde de Vlaardingse oiefenmeester zijn preventieve maatregel uit. De trainer voerde in de vijf tiende opnieuw een wissel uit, doch dit keer met het oogmerk offensieve impulsen te geven: Patrick Jarissens verving Frans Stans. Tegelijkertijd werd Cor Pot van het midden veld naar de spits gedirigeerd, hetgeen al snel tot een fraai aanval leidde. De 'nieuwbak ken' spits schoot met een hal ve omhaal een voorzet van Rob Snijders rakelings over. Tien minuten later had Henk den Arend met een diagonale kopbal op een voorzet vanaf de linkerflank pech. De paal stond Vlaardings succes in de weg. In de 35-ste minuut creëerde Rob Snijders een goe de kans door de bal terug te trekken op Patrick Janssens. Deze knalde, ondanks dat de Limburgse afweer uit positie was gespeeld, hard over. De beste mogelijkheid kregen de gasten toen laatste man Bux de bal binnen de 16-meter-lïj- nen met de hand aanraakte. Maurice de Hond legde de bal zonder pardon op de stip, die voor Krsto Mitrovic echter toch nog te ver van het doel was verwijderd. Zijn inzet was te zacht om doelman Hanssen voor Droblemen te zetten. Bij Fortuna SC kreeg Hanssen een gele kaart wegens tijdrek- ken. Zevenhuizen Pas in de laatste minuut stelde het Vlaardingse VFC zijn over winning veilig door de stand via Peter Jeup, die doelman Cees Heuvelman voor de tweede maal het na kijken gaf, naar 0-2 te tillen. Onder erbarmelijke weers omstandigheden hebben Groeneweg en VFC nog ge tracht er het beste van te maken. Door de gestaag neervallende regen werd het spelen steeds moeilijker. Doordat de Vlaardingers iets meer in hun mars hadden kwam de overwinning toch bij de ploeg die er het meeste recht op had. Groeneweg heeft niet van de mogelijkheden ge profiteerd om een gunstiger resultaat af te dwingen. Met name Cees Hordijk faalde bij de afwerking toen hij op enke le meters voor het door Rob Brekelmans verlaten doel nog tegen verdediger Mar Benjert schoot. Na de 1-0 achterstand kreeg de thuisclub ook nog uitstekende mogelijkheden om langszij te komen, maar ook VFC creëerde 2ich diverse kansen om de score open te breken. Vooral Teun Kornaat (tweemaal) en Jack Riedijk faalden op de juiste momen ten. Groeneweg-trainer Hans Ha- zenbroek: „Wij blijven positief. De jongens hebben er keihard voor gewerkt, maar wij missen dat kleine beetje geluk om ons over het dode punt heen te helpen. Wanneer Cees Hordijk die kans benut, wordt het op slag een heel andere wedstrijd. Ook in de tweede helft zijn er voor ons nog mogelijkheden geweest op een beter resul taat". Wolter Bos van VFC, die de .gffsHgg club aan het einde van het sei zoen verlaat: „Wij hebben wel gewonnen, maar ik ben beslist niet tevreden over het ver toonde spel. Wij hebben teveel kansen gemist. Voor hetzelfde geld wordt het 1-1 in plaats van 2-0. Door het goede kee- Serswerk van Rob Brekelmans ebben zij de overwinning binnengehaald". Onder leiding van de uitste kende arbiter L.Butter uit Rot terdam kwam de thuisclub goed uk de startblokken. Groeneweg kreeg in de eerste 20 minuten enkele reële kan sen op een openingstreffer. Cees Hordijk verzuimde in de 2?ste minuut 2ijn team op voorsprong te schieten. Mar Benjert blokkeerde de inzet van Hordijk. Diezelfde Benjert stelde Groeneweg-doelman Cees Heuvelman op de proef met een knal die met een ref lex-beweging het leer over de lat tikte, Cees Hordijk voor kwam een Vlaardingse treffer door aanvoerder Harry Schui ten het scoren onmogelijk te maken. Hierna verzuimden Teun Kornaat en Jack Riedijk om hun team op voorsprong te zetten. Na rust ging de thuisclub op nieuw in de aanval, maar ook nu werd van dichtbij niet ge scoord. In de derde minuut maakte Teun Kornaat zijn voor rust gemaakte fouten vol ledig goed door de bal hard achter Heuvelman te knallen: 0-1. In de volgende minuut kreeg Groeneweg mogelijkhe den om langszij te komen, doch Wim Braat en Piet Stuurman faalden m de afwer- Chris Hendriks hoeft eigen lijk geen sliding In te zetten. De Groeneweg aanval miste alles om daadwerkelijk VFC in de problemen te brengen. king. In de 19e minuut schoot Arie Kortlever de bal uit een vrije trap in de muur. De thuisclub bleef aandringen, maar zag geen kans om te doelpunten. Ondanks het stu wen van Hordijk en. aanvoer der Bert Kouer bleef de Vlaar dingse achterhoede overeind. In de slotfase kwamen de be zoekers uit de verdediging en was het Petc-r Jeup die aan alle onzekerheid een einde maakte en de bal beheerst langs doelman Heuvelman de plaatste: 0-2. Vlaardingen - Zowel RKWIK als Meeuwenplaat hadden recht op een punt, vandaar ook dat de 2-2 in het vierde klasse treffen een terechte eindstand was. De doelpunten werden ook netjes over de twee helften verdeeld, In de eerste vijfenveertig minuten kwam RKWIK via Jur de Rond op 1-0, De middenvelder benutte een strafschop, nadat Rob Timmer was neergelegd. Maar nog voor de pauze kwam de Meeuwenplaat op gelijke hoogte. Na de rust nam Meeu wenplaat zelfs een voorsprong. RKWIK was toen aangeslagen en leek ook een nederlaag te gemoet te gaan. Maar de Vlaardingers kwamen de in zinking te boven. Rene van Delden bracht de partijen weer op gelijke hoogte en daarmee was terechte uitslag een feit. Hoek van Holland De kan sen van Hoek van Holland op een koppositie zijn sterk ver minderd door het 2-0 verlies tegen AD5, dat met hard spel nog meer schade in de Hoekse gelederen aanrichtte. Henk Boon verliet al na drie minu ten geblesseerd het veld. Men- no Bouma verving hem. Nog voor de rust scoorde ADS uit een hoge voorzet en werd Toon van der Bent geblesseerd vervangen door Rïen Voois. Nadat in de tweede helft ook Karei Bouwens gekwetst het veld had verlaten, bracht de ploeg uit Loosduinen de stand op 2-0 uit een strafschop. ADS-spelers Van Mourik, Hoenstok en Bemdewegens kregen een waarschuwing. ADVERTENTIE Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autonchten, kv/aliteitsauioplaat-en spuitwerk Bokelweg 100. 3125 AD Schiedam Tel. {010|-154540 Vlaardingen/Schiedam De hockeysticks zijn, zij het ten dele, weer uit het vet gehaald. De enigen die het verstandiger achtten om het 'slaghout' nog een weekje te laten rusten wa ren de dames van Ever green. Veel punten wer den er door de ovberige teams niet behaald, slechts de dames van Asvion en Pollux wisten de volle winst te behalen. Verder behaalde de heren van Spirit een doelpuntloos ge lijkspel bij Ring Pass. HIC—Asvion (h) 41 AI van te voren moest worden gesteld dat de wedstrijd tegen het op de derde plaats bivakkerende HIC zeker geen 'makkie' zou worden. Maar liefst zes basisspelers ontbraken in Amstelveen, Het werd dan ook een 41 neder laag die met geheel aan het spelbeeld voldeed. De invallers vochten waar zij konden en gingen na af loop 'op de knieën' het veld af. Ondanks al de goede bedoelingen wist al leen Marijn Mentink te scoren vanuit een strafbal na goed doorgaan van Mare Jacobs. Ring Pass—Spirit (h) ft— 0 Een bijzonder spannende wedstrijd waarbij alle doelpogingen verzandde in de modder. Het werd een keihard duel met twee el kaar niet ontziende ploe gen daar de bovenste plaatsen inzet waren. Ring Pass had over het alge meen genomen het betere van het spel maar wist ook niet tot scoren te komen. Spirit had eért doelrijpe kans toen Jan ter Braak na een solo net naast schoot. WaddinxveenEver- green (h) 10 Op een veld waarop het een schande was dat het geheel doorgang mocht vinden heeft Evergreen twee punten laten liggen. Waddinxveen scoorde na dat de bal over drie Maas sluise sticks was heen ge wipt. Daarna volgde er een hevige pressie van Maassluise zijde, maar alle goede bedoelingen ten spijt wisten ze niet te scoren. PolluxForescate (h) 0—1 Paal, lat en gemiste straf- corners stonden aan de ba sis van de 2oveelste neder laag dit seizoen van Pol lux. Ditmaal bleek Fores cate te machtig voor de Vlaardingers. Frenk Hor- tensius raakte éénmaal de paal en dat was het enige van wezelijk belang in aanvallend opzicht. Pollux—Voorne <d) 21 Een doelpunt van Jacque line Heinema betekende de eerste overwinning dit seizoen voor de dames van Pollux. Het slechte weer werd hiervoor als rede aangevoerd, zodat het voor de dames te hopen is dat het weer voorlopig slecht blijft. Mieke Meerhof had daarvoor de dames al de goede route gewezen door de score te openen, een doelpunt van Voorne mocht hierbij de pret niet meer drukken. ZandvoortSpirit (d) 2—1 Een goede wedstrijd van Spirit, dat, hoewel de uit slag anders doel vermoe den, zeker niet de mindere was. Een twijfelachtig doelpunt gevolgd door een 'beauty' zorgden voor 2 0, alvorens Annette Hengst tegen kon scoren na aangeven van Marijke van Leeuwen. CraeyenhoutAsvion (d)O-l Ondanks geblesseerden, zieke speelsters en het zonder vervangers ver trekken behaalde Asvion tegen Craeyenhout toch twee karaktervolle pun ten. Een doelpunt van Yvonne Lomans vaf de kop van de cirkel in de lange hoek betekende de enige, treffer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7