SCHIEDAMSCHE COURANT Ambtenaren allergisch voor kringlooppapier Belangengroepen halen fel uit naar Zij develd Radio Lokaal snel terug in de ether UB Bibliotheekdirecteur Van der Blij stapt op Nieuwe brug Ik. dé -ptfoei krant i ■trnsmm-iè Vlaardings huisvuil naar Amsterdam Mishandeling op arbeidsbureau Jeuk en uitslag9 "Met deze wethouder valt metste bereiken Zaterdag uit de luchtmaar: Huizen staan er nog niet, maar toch is de oprichting van een bewonersvereniging in Woudhoek-Noordalwat aan de late kant. Vinden de oprichters zelf. Pagina drie. Zainzai blaidatzaï Viaorïngers zain? De historische vereniging wel. Leve het dialect! Pagina drie. binder JOGGING - PAK 116/164 106%polyester Topberaad over bezwaar schriften Quast (VVD) valt college fel aan V siell M Dinsdag 10 maart 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Bnrersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 2625SS - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een boze cliënt heeft gisteren, vlak nadat het gewestelijk arbeidsbureau aan de Valeriusstraat open ging, een 25-jarige medewerker zo zeer mishandeld dat deze een gebroken jukbeen en een op gezette wenkbrauw opliep. De boze man, een 3ö-jarig heer schap uit Vlaardingen, was het jiiet eens met de arbeidsbe middeling, zoals de GAB-me- dewerker die had toegepast- ;pe politie is direct na de mis handeling uitgerukt om de Vlaardinger op te pakken. De -arbeidsbemiddelaar is in het ziekenhuis opgenomen. Vlaardingen De gemeen telijke afdeling interne za ken heeft B en W laten we ten het gebruik van het zo genaamde kringlooppapier met de nodige reserves te bekijken. Naast een bespa ring die het gebruik ervan oplevert signaleert het hoofd van de afdeling een aantal nadelen die zijn ver bonden aan het gebruik van kringlooppapier, zoals be perkte houdbaarheid, een langere verwerkingstijd en huidirritaties (jeuk en uit slag) bij de mensen die er mee werken. De opmerkingen van de af deling interne zaken komen nadat in de gemeentelijke stuurgroep voor de mi lieuhygiëne kritiek is gele verd over een te beperkt geruik van kringlooppapier bij de gemeente Vlaardin gen, Die kritiek kwam na een besluit van burgemees ter en wethouders om bin nen de gemeente waar mo gelijk kringlooppapier te gebruiken. De afdeling interne zaken. die onder meer verantwoor delijk is voor de gemeente lijke archieven, registratie, drukwerk en de inkoop van kantoorbehoeften, experi menteert al enige tijd met kringlooppapier, maar is over de gebruiksmogelijk heden daarover niet zo goed te spreken. Volgens het af delingshoofd komen de er varingen van zijn afdeling overeen met die bij de huis drukkerij van het stadhuis. Een tweetal personeelsleden heeft al verschillende ma len geklaagd over jeuk en uitslag nadat zij intensief met kringlooppapier had den gewerkt, zo Iaat het hoofd van de afdeling inter ne zaken weten. Hij acht de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat meer mensen last hebben gehad van huidirri- taties, maar voegt daar ge lijk aan toe dat hij de draag wijdte nog niet kan over zien. Verder laat het hoofd van de afdeling nu weten dat het voor archivering niet geschikt is omdat de houd baarheid van het papier zeer beperkt is. Onderzoe kers hebben aangetoond dat het kringlooppapier na 25 jaar bewaren zo bros zal zijn geworden dat het bij hante ren gemakkelijk zal breken. Ook kleven er volgens de afdeling interne zaken na delen aan het vermenigvul digen van kringlooppapier. Zo duurt het vermenigvul digen door middel van offs et drie maal zo lang door het vele stof dat het krin glooppapier veroorzaakt. Andere nadelen daarbij zijn dat er twee maal zoveel inkt nodig is en de appara tus*. niet voor kringlooppa pier geschikt is, zodat er veel meer arbeidsuren in gaan zitten. Ook vermenig vuldigen met een fotoco- pieerapparaat is niet ideaal, omdat de bestaande appara tuur er niet op ingesteld is. Zo is het aantal storingen ongeveer zes keer zo groot als bij het gebruik van nor maal papier. Schiedam Met ongewoon felle verwijten aan het adres van wethouder Chris Zijdeveld hebben drie be langenorganisaties gisteren besloten de stuurgroep voor huisvesting van een- en tweepersoonshuishoudens (1 2) te verlaten. Morgenochtend zullen zij niet op de ver gadering in het stadskantoor aanwezig zijn. „Met deze wethouder valt niets te bereiken. In onduidelijke be sluiten kan je niet wonen," zei gisteravond Sies Emonts, consulente van de landelijke organisatie be langengroepen huisvesting (LOBH). {De LOBH is samen met actie comité De Laan en de Jonge Socialisten uit de stuurgroep gestapt, nadat jarenlang gepro beerd is de bouwmogelijkhe den voor kleine huishoudens in de stuurgroep te bespreken. Steeds liep dat stuk op forma lisme van de wethouder, Pau- lus de Beer van actiecomité De Laan: „Uiteindelijk wist je niet eens wat Zijdeveld nu precies deed met onze aanvullingen en opmerkingen. Niets waar schijnlijk. Er werden vage be sluiten genomen, de notulen waren incompleet, voor- en te genargumenten werden nooit uitgewisseld. Zijdeveld is een wethouder zonder mening." Vorige maand stelde Zijdeveld een notitie in het vooruitzicht, die een betere weg moest aan geven. Nu deze notitie er is, zijn de drie organisaties er weinig mee in hun nopjes. Henk de Veld namens de Jon ge Socialisten (JS): „Hij zoekt een zondebok, als oorzaak van alle frustratie. Verder komt die man niet". Die zondebok is de JS-afgevaardigde in de stuurgroep, tevens gemeente raadslid, Hans Konings. De wethouder verwijt hem die twee functies door elkaar ge haald te hebben. De drie orga nisaties vinden dat een vol strekt verkeerde analyse. Vanochtend was de wethouder niet voor commentaar te be reiken. r' i Schiedam Radio Lokaal, een van de Schiedamse zendpira ten, heeft gisteravond alweer uitzendingen verzorgd, nadat zij zaterdagmiddag om kwart over twee door de politie en de radiocontroledienst van de PTT uit de lucht was genomen. Bij die actie aan de Burgemeester Knappertlaan werd voor, vijfduizend gulden aan apparatuur in beslag genomen. Bo vendien werden drie medewerkers van het station meegeno men naar het politiebureau, waar zij vier uur lang werden vastgehouden. De terugkomst van Radio Lo- kaal in de ether is mogelijk ge maakt door hard werken van HU Yin! SQCDAM KOEMARKT 1 VLAARDMjEN DWBKkMAhJNSWGH.67 maassluis koningshoek de medewerkers en door steun van luisteraars. Zaterdagavond al hadden de zendamateurs met behulp van een noodzen- der een extra uitzending inge last waarin de trouwe luiste raars van het station om fi nanciële hulp werden ge vraagd. Op het gironummer van Radio Lokaal (12.54.41.193) zijn inmiddels door fans van het station al vierduizend guldens gestort om uitzendingen in de toe komst mogelijk te maken. Bo vendien zijn honderden telefo nische reacties binnengeko men van fans van het station. „Radio Lokaal gaat d.n ook door," zegt disc-jockey Harry de Keyzer. „Aan onze uitzen dingen komt geen eind. Na tuurlijk kost het ons telkens als wij uit de lucht worden ge nomen geld; maar het kost de politie en de controledienst ook geld. Die mensen zijn er een paar dagen mee bezig om ons het uitzenden onmogelijk te maken. Wij zullen het ge woon langer volhouden dan de politie. Stel dat wij binnenkort weer worden gepeild, dan gaan wij de dag nadat wij uit de lucht verdwijnen gewoon verder." Radio Lokaal zendt drie dagen per week uit. Elke maandag en donderdag is zij van zeven tot tien uur 's avonds te beluis teren en elke zaterdag zendt zij uit van 's ochtends tien tot 's avonds tien op de 94,3 Mhz en de 100.8 Mhz. Het station brengt naast muziekprogram ma's ook een sportprogramma en informatie over lokale ge beurtenissen. Harry de Keyzer is bijzonder te spreken over de samenwer king die er tussen de verschil lende radiostations gegroeid is. Zaterdag zond radio Veronica uit Vlaardingen een half uur lang een band uit van Lokaal. Ook radio Boemerang gaf in formatie over de gebeurtenis sen rond Lokaal op de zater dagmiddag. Vlaardingen Het ophalen van het huisvuil hoeft helemaal niet zo duur te zijn als momenteel het geval is in de gemeen te Vlaardingen. Dat concludeert de heer Hommels uit Am sterdam in een brief aan de Vlaardingse directeur van ge meentewerken Gerritze. In het woonblok van de heer Hom mels wordt het huisvuil maar liefst viermaal per week opge haald. En dat tegen de helft van de prijs die een inwoner van Vlaardingen ervoor moet betalen. Eerlijkheidshalve vertelt Hommels er wel bij dat hij op de sectiegrens van de gemeen tereiniging woont, waarbij het huisvuil in de zijstraat tegeno ver het huis van Hommels op twee andere dagen in de week wordt opgehaald dan in de straat van de Amsterdammer zelf. Hommels heeft zo te doen met de Vlaardingse situatie dat hij zijn kennissen die in Vlaardin gen wonen te hulp is gescho ten. Iedere keer dat Hommels op bezoek is neemt hij enkele vuilniszakken mee uit Vlaar dingen naar Amsterdam om die door de Amsterdamse ge meente reiniging te laten af voeren: „Zelfs een kip kan be grijpen dat dit slechts een daad is om hulp te bieden in een noodsituatie wat de vuilafvoer betreft." Tegen het deponeren van het huisvuil voor de toe gang van het stadhuis hebben zowel Hommels als zijn ken nissen bezwaar. Vandaar dat Hommels het vuil maar mee neemt naar Amsterdam. In de brief aan Gerritze dringt Hommels aan op bemiddeling van de directeur om te komen tot het weer tweemaal ophalen van het huisvuil in Vlaardin gen. De ondernemende Amster dammer besluit zijn brief met het verzoek om 82,57 over te maken op zijn rekening. Kos ten die gemaakt zijn door Hommels voor het vervoer van het huisvuil van Vlaar dingen naar Amsterdam. Schiedam Meningsverschil len met aanvankelijk rijn fi- iiaalhoofden en in later instan tie burgemeester en wethou ders hebben bibliotheekdirec teur W. F. van der Blij (57) er toe genoopt rijn functie neer te leggen. Met onmiddelijke in gang hebben B en W hem bui tengewoon verlof verleend, met behoud van bezoldiging. Het is de bedoeling dat voor hem een andere betrekking binnen het gemeentelijk appa raat wordt gezocht, omdat een 'gouden handdruk' te duur zou zijn, maar Van der Blij zei in zijn woonplaats Den Haag gis termiddag hiervan zelf nog niets gehoord te hebben. Hij is in Schiedam twaalf jaar biblio theekdirecteur geweest. Van der Blij, die ondanks de meningsverschilltng loyaal wil blijven, heeft met B en W af- gesproken geen commentaar te geven op zijn besluit het di recteurschap neer te leggen. Van gemeentelijke zijde is al leen meegedeeld dat er een verschil van mening was over reorganisatie bij de gemeen schappelijke openbare biblio theek in Schiedam. De directie wordt nu voorlopig waargeno men door de dames E. A. M. von 't Steen en G. T. M. van de Lende, die al in dienst wa ren bij de bibliotheek. De problemen moeten voor zover naar buiten toe bekend is geworden betrekking hebben gehad op onwil van de directeur om in teamverband met zijn personeel het beleid te bepalen. Onenigheid is er niet in die zin, dat Van der Blij geen opdrachten van B en W zou hebben uitgevoerd. Nu hiï zijn functie heeft neer gelegd. zal een speciale stuur groep B en W gaan adviseren over de reorganisatie. Hierbij moet ruimte ontstaan voor functie-opwaarderingen. De stuurgroep bestaat uit de staf van de bibliotheek, personeels leden en personeelschef en de directeur van de nieuwe ge meentelijke dienst personeel en organisatie (P O). De bibliotheekcommissie is hierbij, niet betrokken. Deze commissie is vorige week wel over de ontwikkelingen inge licht, evenals de raadscommis sie voor vorming en recreatie. De Oosta bis brug over de Schia wordt binnenkort In gebruik genomen. Schiedam Nu de ge meente Rotterdam klaar is met de bouw van de Oost- abtsbrug op Schiedams grondgebied, is het overleg tussen beide gemeenten nog lang niet afgerond, al gaat het overigens om formali teiten. Zo zal de gemeente Schiedam nog de openings tijden van de nieuwe brug over de Schie vast moeten stellen. Voor Schiedam is daarbij van belang te weten op welke tijdstippen er veel scheepvaart is. En Rotter dam gaat het vooral aan al vast te bepalen op welke uren van de dag er veel vrachtverkeer zal zijn: de brug komt er tenslotte ten behoeve van de toekomstige industrie in de Oostabtspol- der, ten noordoosten van Kethel. Schiedam In het stadhuis heeft gistermiddag een to po ver leg plaatsgehad, waar hoge ambtenaren en leden van het college van B en W verzameld waren. Dit topberaad werd ge houden, omdat de verschillen de diensten van de gemeente Schiedam steeds vaker met be zwaarschriften ingevolge de wet-Arob te maken krijgen. Gistermiddag werd in het stadhuis op de Grote Markt eens bekeken hoe dat valt op te vangen. Het waren niet de eersten de besten, die zich over dit kriti sche punt uitlieten. Naast bur gemeester John te Loo en wet houder Riet Taverne waren aanwezig al die directeuren die in hun dienst veel kritiek van Schiedammers ontvangen: drs Gérard Smits van de socia le dienst, Wob van der "Veen van bedrijfsgemeenschap Schiemond en P. Kulik en J. van Heerde van woningbe- heer. Namens de politie waren commissaris Cees van der Haagen en hoofdinspecteur Piet van den Hengel present. Vlaardingen WD'er Floor Quast vreest dat het gemeente bestuur zich aan de inspraak resultaten van de Holy bewo ners even weinig gelegen zal laten liggen als aan die van de centrumbewoners. Hij schrijft dit in een nabeschouwing, te vinden in het plaatselijk par tijorgaan van de VVD, over de raadsbehandeling van locatie keuzes vorige maand. Sprekend over het deelcircula- tieplan Holy, dat zich in een afrondend stadium bevindt, schrijft hij: „Daarin wordt de volgende argumentatie neer gelegd. De Pr. Hendriklaan dicht, omdat dit in het struc tuurplan staat. De Dillenburg- singel dicht omdat het uit de inspraak komt. Maar een dich te Dillenburgsingelsingel komt niet voor in het structuurplan en de insprekers willen de Fr. Hendriklaan openhouden." Quast geeft vooral PvdA- raadslid Kwakkelstein een ve nijnige veeg uit de pan. Hij noemt hem „deze woordvoer der van de actiegroep ENFB". Kwakkelstein pleitte eerder al in het openbaar voor een af sluiting van beide wegen. Dat zal nu ook wel gebeuren, meent Quast. „We hebben van de behandeling van de nota parkeergarages geleerd dat PvdA en CDA krampachtig vasthouden aan een slecht on derbouwd collegeprogramma. Er is, als men het 20 bekijkt, geen beter calvinist dan een socialist. En het CDA is nog roomser dan de paus, want ze moeten toch waarmaken dat ze in augustus 1978 toelatings examen hebben gedaan voor het college!" JH» Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder estra koeten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. oal \r,WtA fs-dse5"' teW**' ^.<sl ■Del' vb\°P' kde* P°* i s»1 ten S3* 3000 VB - 105de jaargang no, 48 PAGINA'S rbl jrl iilüj }vt5 IJ; 4- 918

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1