SPORT Knappe zege van Green Eagles Nautilus deelt eerste klap uit VZC en Shell behouden promotiekans SPORT KIRT i Teleurstellend verlies Juventus De Snaayer snel Erwin Heesemans en Miranda Penning Zuid-Hollands kampioen badminton JV. fif1 Hoefsloot sterkste 9Coureur9 VZC in middenmoot Winst voor gehavend SZC Receptie Nachtelijke prestatieloop HBSS tttmtfl 18B1 VD/8C/WW Schiedam/MaassluisDe basketballers van the Green Eagles, die vorig seizoen nog veel moeite hadden met Gouda, ze gevierden dit keer met zeer veel gemak. De Green Eagles dames speelden de las tige uitwedstrijd tegen Red Stars uit Soest en konden pas in de slotfase af stand nemen van de gastvrouwen. De heren van Juventus struikelden over Red Stars en komen daardoor direct weer in de gevaren zone terecht The Green Eagles - Rabo bank Gouda (h) 127-65 De gevreesde tegenstander van vorig seizoen bleek dit keer geen enkel moeilijkheid op te leveren voor de ploeg van trainer/coach Jaap Boon. Na een aarzelende start van de Maassluizers liep de score tussen de vijfde en de zevende minuut ineens zeer snel op en keek Gouda tegen een 24-12 achterstand aan. Het was te wijten aan de non- chalence van de Eagles dat het pleit niet voor rust al beslist werd, want de tegenstand bleek te verwaarlozen. Door alles veel te mooi te willen doen en te individueel spel was de voorsprong bij rust "slechts" 25 punten. De tweede helft was helemaal een wassen neus want de gasten hadden het al opgegeven en the Eagles geloofden het wel In feite was men met de gedachten al bij de halve finale van de beker, die donderdag en zaterdag te gen Blitz uit Voorschoten wordt verspeeld. Hierdoor werd er veel gemist en stopte de score bij 127 tegen 65. Erwin Heesemans. Zoeterwoude Erwin Hee semans (13) en Miranda Penning (12), beide van het VTaardingse Hefoba, zijn Zuid-Hollands kampioen badminton geworden bij respectievelijk de jongens en de meisjes tot en met 13 jaar. Samen met Paul Heuker van de 'Ritten* uit Spijke- nisse werd Erwin Heese mans ook eerste in het dub- beL In het gemengd dubbel werd hij tweede samen met Irene Wieten (Flair). Twee jaar geleden was de jeugdi ge Vlaardingse badminton ner ook al Zuid-Hollands kampioen, toen in de klasse tot 11 jaar. Vorig iaar kon hij door een gebroken arm niet deelnemen. Ook Miranda Penning was succesvol in het dubbel, sa men met Olivia Haring van CIO uit Leidschendam werd zij tweede bij de meis jes. Red Stars - The Green Ea gles (d) 46-63 Omdat dc- thuisploeg over één zeer goede speelster beschikte had Kees Brugman besloten om te beginnen met een zóne verdediging. Het gevolg hier van was dat de Green Eagles dames geen afstand konden nemen van Red Stars, Toen de coach van de tegen partij in de dertiende minuut besloot om de bewuste speelster te wisse len werd er direct overgescha keld op een man to man ver dediging. Van 13-13 liepen the Eagles uit naar 17-30 en leek er geen vuiltje aan de lucht. Na de pauze tapte Red Stars ineens uit een ander vaatje en werkten zij het verschil bin nen vijf minuten weg. (31-33). Duidelijk onder de indruk hiervan kwamen the Eagles hierna in moeilijkheden, maar n? een .time out van Kees E. jgman -kwam men weer op hért jv "ze spoor. De verdedi ging sloot ineens veel beter en met name Ingrid van de Kuil speelde hierin een hoofdroL Hierdoor leden de dames uit Soest veel balverlies en kon den de Maassluise dames de score weer in evenwicht bren gen. Doordat Laura van Hoorn erg veel ruimte kreeg en die goed wist te benutten werd de eindstand uiteindelijk op 46-63 bepaald, zodat de Eagles hun plaats in de kop van het klas sement konden behouden. Red Stars - Juventus (h) 82- 76. "Onnodig verloren" conclu deerde Harry Sluimer na de wedstrijd van de Schiedamse ploeg tegen het als laatste ge plaatste Red Stars. "Ais we wat rustiger gespeeld hadden en wat meer tijd hadden geno men voor het schot, was er niets aan de hand geweest" al dus de routinier van de zeer jonge ploeg. Na lange tijd gelij ke tred te hebben gehouden wist de thuisploeg snel na rust een beslissende voorsprong te nemen. Ondanks het feit dat coach Carel Verwer in de slot fase nog een press organiseer de, die uitstekend werkte, was de tijd tekort om nog een posi tief eindresultaat te behalen. Door een overwinning op Red Stars had JuventU3 zich voor- toed uit de moeilijkheden unnen werken. Nu moeten er uit de volgende wedstrijden nog minimaal drie overwin ningen behaald worden om het tweede divisieschap te be houden. Aad Klos (12) tracht voor Green Goudse center. Eagles scoren, daarbij gehinderd door de Vlaardingen Fort una-at leet Marius de'Snaayer heeft bij een 'wegwedstrijd' over 20 kilometer in Alphen aan den Rijn aansluiting gevon den bij de nationale tcp door te finishen in een tijd van 1.06.46 uur. Hij bleef hiermee andere deelnemende Vlaar- dïngse atleten ver voor. Henry Riedijk had 1.09.52 uur nodig, Ed ScMrlman 1.15.03 uur en Marcel van Dorp 1.29.13 uur. Bij de veteranen liep Sjaak Hoogendijk de 15 kilometer in 53.06 minuten, waarmee hij de beste Fortunees was voor Karei Leeuwangh (57.09), Sjaak Budding (1.03.26) en Frank Meuws (1.08.10). Bij een loop over 16 kilome ter in het Rotterdamse Kra- lingse Bos eindigde Henri de Boer in precies één uur in de voorste gelederen. De in stil te aan zijn terugkeer wer kende Bert Stigter had 52 minuten nodig voor de twaalf kilometer. Vlaardingen Door in de laatste ronde medevluchter Arie van der Lugt met een flitsende demarage op achter stand te zetten beliste Rob Hoefsloot de tweede rit van de interne competitie van de Vlaardingse Wielrenvereni- 'De Coureur' in zijn voor- Hoefsloot en Van der Lugt sloegen al in de tweede ronde toe. Aanvankelijk kregen zij op hun vlucht Jan Noorddijk en Martin Drop nog mee, mnn» deze renners moesten na enke le ronden toch afhuV^n Alleen Peter Heifeter en Ferry van der Touw bleken in staat de beide leiders te volgen, zij het op ruimte afstand, van der Touw toonde zich ln de laatste ronde de sterkste van dit tweetal. De sprint van de der de groep werd gewonnen door de ruim 50-jarige 'supervete raan' Man us Brinkman, die Ruud Liebregta, Ruud Chrb- toffers, Ton Steens en Aad Houtbraken te snel af was. Spijkenisse De kam pioen van de ZRO-B- zwemcompetitie is in feite na de eerste ronde al be kend. Nautilus uit Dord recht heeft na tien van de in totaal 50 programma- nummers al een zodanige voorsprong genomen, dat de achtervolgers zich te recht al geslagen voelen. door Karei Slrack van Schljndel Ook de strijd onderin lijkt al beslist. Daar staat ZV Rotterdam eenzaam op de laatste plaats en de ploeg kan zich opmaken om na degradatie in 1979 uit de A-poule voor het tweede achtereenvolgende sei zoen te gaan vechten voor het behoud in de B-afde- Iing, Interessanter is de strijd van de middenmoters. PCG (Go- rinchem), SCOM (Hoogvliet), Strijen, De Linge (Leerdam), ACZ (Capelle aan den IJssel) en VZC (Vlaardingen) doen weinig voor elkaar onder. Vooral de prestatie van SCOM is opmerkelijk. Voor aanvang van de wedstrijden werd de debutant in de B-af deling feestelijk onthaald door de organiserende vere niging Strijen en toonde di rect al aan voor geen enkele andere ploeg onder te hoe ven doen. Overigens waren het aantal topverrichtingen in het fraaie zwembad Waterland in Spijke nisse op de vingers van één hand te tellen. De meest in het oog lopend was de prestatie van Leen Beider. De Strijense zwaargewicht verbeterde zijn persoonlijk record op de meter schoolslag tot 2.2* M demonstreerde daarmee, dat hij vorige week ten onrechte afwezig was op de nationale kampioenschappen. Zijn tijd leverde Strijen echter een for se pun ten winst op. Nautilus kende traditioneel zijn vedetten in Carla Stasse (1.12.9 op de vlinderslag en 1.03.7 op de vrije slag), Danny van Leeuwen (1.07.8 op de vlinderslag) en Marco van Rooyen <1.28.2 op de schools lag). Hendrine Zoutewelle (ACZ) verraste op de 10Q meter schoolslag door de Dordse Bianca van de Bosch 0.1 secon de voor te blijven en in 1.25.5 dit nummer te winnen. Hier mee komt de 12-jarige Capelse dicht in de buurt van de tijd waarmee haar bekendere clubgenote Barabra Tjioe an derhalf iaar geleden de natio nale titel veroverde. De zwemploeg van VZC In zwembad 'Waterland' te Spij kenisse Vlaardingen - De heren van SZC hebben in Bever wijk een goed resultaat be haald, want een nog steeds verzwakte Schiedamse for matie won van KZC met 7- 8. Van de damesteams ver loor alleen Viking, ZPB was voor de Vlaardingse dames te sterk. Zowel VZC als Shell wonnen, en blij ven beide zo kans maken op de tweede plaats (en daarmede promotie) in de eerste klasse van de ZEO. VZC kreeg tegen Poseidon teveel, 5-2. De dames van Shell hadden totaal geen' moeite met SVH, 5-3. KZC-SZC (h) 7-8 De beren van SZC blijven gehavend operen, want ook nu weer moesten drie basis spelers gemist worden. Naast die twee mensen uit de zxeke- boeg, Leen van Noortwijk en Wim de Jong was dit keer ook Frank Ruseier niet van* de partij (vakantie). Ondanks dpTP handicap speelden de SZC'ers een goede wedstrijd. In het grote zwembad in Be verwijk werd een afwachten de houding aangenomen. Dit behoudende spel wierp in de eerste periode al ^irect zijn vruchten af, want de Schie dammers kwamen toen op een 2-0 voorsprong. Een be langrijke voorsprong, daar in het verdere verloop van de wedstrijd KZC niet meer op gelijke hoogte met SZC kon Komen. Alleen in de derde en vierde periode kon de thuisclub SZC tot op één doelpunt naderen, maar echt gevaarlijk werd het nooit voor SZC. Viking - ZPB <d) 2-4 In deze wedstrijd was duide lijk te zien dat men hier te doen had met twee ploegen uit de middenmoot, want zo wel Viking als ZPB kwamen op de beslissende momenten net wat te kort In het begin kon Viking ondanks het on- b re ken van een aantal basis speelsters (vakantie) nog goed bijblijven. Dit kwam met name door het goed spel van Yvonne Goedendorp, maar in de tweede periode kon ook het haar goede spel de zwakte van Viking niet meer camoufleren. ZPB nam een 2-3 voorsprong. In de vierde periode kreeg deze voorsprong voor de Stolwijk- se dames nog een beter aan zien. VZC-Poseidon <d) 5-2 Deze uitslag wekt de sugges tie dat VZC gemakkelijk en verdiend heeft gewonnen. Dit is echter maar gedeelte lijk waar, want gemakkelijk ging het wel, maar echt ver diend was het zeker niet Po seidon was namelijk een ge lijkwaardige opponent, maar de ploeg uit Ridderkerk had te weinig kracht in de aanval en kon zodoende slechts tweemaal scoren. In de eerste periode begon VZC erg goed, het kwam toen op 3-0. Maar in de twee de periode bewees Poseidon dat het gelijkwaardig was, want VZC moest zich beper ken tot verdedigen en kon zo niet scoren. Toen in de derde periode Connie Boer zich wat nadrukkelijker met het spel ging bemoeien was het verzet van Poseidon gebroken, 5-0. SheU-SVH (d) 5-3 Shell had totaal geen moeite met SVH. In het eerste kwart kon de ploeg uit Hillegers- berg de schade vooralsnog beperkt houden, maar in de volgende drie kwarten liep Shell gemakkelijk weg. Via Ann et Schoen, Connie Bode- ker en Joke Bekker (twee maal) kwam de Vlaardingse ploeg op 4-0. In laatste spelperiode kwam J 'i tot 4- 3 terug, maar door een tref fer van Carla Blokland kwam de verdiende overwin ning tot stand. Vlaardingen Op 1 april Is het 50 jaar geleden dat voetbalvereniging 'Vlaardingen (toen onder de naam Olympiaj werd opgericht Ter gelegenheid hiervan is er op die dag een receptie voor genodigden. Twee dagen ater is er in het clubhuis In sportpark de Broekpolder van 20.00 tot 22.00 uur een receptie voor (oud-)lederu Schiedam HBSS blijft een een bijzondere vereniging. Nu houdt de Schiedamse voetbal vereniging weer een nachtelij ke prestatieloop ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan van de club. Zaterdag 21 maart om 23.00 uur wordt het start schot gelost voor een loop over zes kilometer. Iedereen kan meedoen en het ligt in de be doeling, dat de tocht binnen drie kwartier wordt volbracht. Deelname kost vier gulden. Opgave kan vooraf geschieden bij Ben Hoekstra (Schiedam), tel. 70.76.95 of Rien Klink (Vlaardingen), tel. 34.20.49. Na afloop is er gelegenheid om nog gezellig even bij te komen in de kantine in sportpark Harga. Het cricketseizoen begint voor Excelsior'20 op 17 mei met een uitwedstrijd. Op 14 maart is er al de eerste selec tie-training bij Victoria, De Schiedamse cricketers kunnen van 6 tot en met 25 juli op va kantie, want zowel 12 als 19 juli zijn competitie vrije zonda gen. Aan het piroillentoumooi van Olympus Schiedam op 19 april doet ook een Engels schoolelftal deel, namelijk de Baeconsfield Children Middle Schools F.A_ Hoewel er maar een elftal speelt, zal de Engelse afvaardiging toch uit 39 spe lers bestaan. SVDPW maakt van de vrije zondag 15 maart gebruik om tegen DRZ te oefénen. Aan vang 14.30 uur. Het dam es-softball team van Schiedam vertrekt donderdag 19 maart voor zes dagen naar het Zweedse Stockholm om daar deel te nemen aan een to urn ooi met 13 andere teams uit Zweden, Finland, Dene marken en Nederland. Het zaalvoetbalteam van de gemeente Schiedam heeft deelgenomen aan een zaal voetbal to run ooi in het Duitse Esslingen. Alleen de eerste van de drie wedstrijden kon den de ambtenaren winnen, de overige twee gingen verlo ren. Voornamelijk omdat er bij dit toumooi spelregels werden gehanteerd, die analoog zijn aan die van het veldvoetbal, dus met slidings en dergelijke. Martin van Oortmessen, spe ler van het ambtenarenteam, brak in de laatste wedstrijd bij een ongelukkige confrontatie zijn linkerbeen. Hij moest zo doende in een Duits zieken huis achterblijven, terwijl zijn teamgenoten al naar huis te rugkeerden. Tegen het tweede team van TTVN uit Nieuwkoop heeft het eerste tafeltennisteam van Radio Molenaar (RM)een 7-3 overwinning behaald. Noor- dink won drie partijen, even als Kloppers. Van der Mark kwam slechts éénmaal tot winst. Als RM volgende week za terdag van bet Leidse Scylla wint dan zijn er nog kansen op het kampioenschap. o Na de eerste thuisoverwin ning vorige week zijn de tafel tennissers van De Ooievaars weer in de oude fout verval len. In eigen huis werd met 1- 9 verloren van Charlois 1. Koos van Es, de vervanger van de talentvolle John du Chatinier, redde de eer voor de Schiedammers. Tijdens een judotoernooi in Spijkenisse, waarvoor maar liefst zeventien sportscholen judoka's afvaardigden, rijn ook Schiedamse judoka's in de prij zen gevallen. Bij de meisjes 12- 13 jaar tot 36 kilo was het Joeé Harms die derde werd, terwijl de gewichtskla*e 42-49 kilo bij de jongens 12-13 jaar een complete Lagerwaard-aangele genheid was. Paul van der Lee eerste, André Vermeer tweede en Raymond Fete ris derde. Bij de jongens 14-15 jaar w«s er een tweede plaats voor Erik Kramer (41-46 kilo) en een derde voor Gerrie Knikman (46-52 küo). SW oefent morgenavond in de Broekpolder tegen W Vlaardingen. De aanvang van dit duel is 19.30 uur. Annemieke Wille mac n, speelster van het eerste korf balteam van Vlaardingen, heeft toch eet. operatie aan haar gekwetste knie moeten ondergaan. Niet alleen baar kniebanden, ook de meniscus is geraakt tijdens het ver draaien van baar knie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4