6 SPORT Hoge verwachtingen voor Waterwegjudoka's Green Eagles laat kans op grote overwinning liggen 'Ik snap er helemaal niets van' Finaleplaats vrijwel zeker Regen treft DHS SPORTKORt VVV Korfballers oefenen V olleybalteams moeten winnen Aad Putters hulptrainer bij SVV OpNKin Harderwijk: SVV op zijn hoede voor Leen Boon in het gips Viking en VZC naar Merwede Gerrit Schreij, slachtoffer van bezuinigingen: Jeugdplan niet van de baan.. w*to8 t3 mum -SSI vo/sc/ww Wanneer de KNVB tot algehele afgelasting van het amateurpro gramma overgaat, speelt W Vlaardingen toch en wel vriend schappelijk tegen Jong SVV. Aanvang in de Broekpolder 14.30 uur De afgelaste wed strijd tegen het A-team van SW is ook op nieuw vastgesteld. Dinsdag gaan de teams van Joop Molendijk en Sander Popovics als de w eersgoden het toe staan opnieuw het veld betreden. Voor de Schiedamse hockeyveren igingen Asvion en Spirit is het lustrumtijd. Asvion hoopt op IS april zijn lustrum dag met activi teiten als receplïe's, ca baret en bal na te vie ren, terwijl de zondag en maandag daarna ge reserveerd zijn voor het grote paas toernooi. Wat Spirit betreft blij ven de festiviteiten bewaard tot de derde week van augustus. Voetbalvereniging Demos start zoals be kend maandag met de sloop van het huidige houten clubgebouw. Met ingang van die da tum kunnen de leden en eventueel ook der den, die zich geroepen voelen te helpen, zich dagelijks vervoegen op bet sportpark om de sloop snel te laten ver lopen. Voor de trainingen op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond kan Demos beschikken over de kleedkamers van Hertnes DVS. Dit onder voorwaarde dat deze na gebruik wor den schoongemaakt. Voor het spelen van thuiswedstrijden en het vertrek bij uitbeurten mag er vanaf 22 maart gebruik worden ge maakt van de kantine van buurman GSS. 'Voetavoltoumooi* »s de naam van een zaal voetbal-, tafeltennis-, en volleybaltoumooi dat tennis- en badmin tonvereniging The Smashing Fellows op 13 maart in de Mar- griethai houdt- Er wordt om 19.30 begon nen. Bij de handbalvereni ging DWS is de trainer van de dames, Gerrit de Jonge, gestopt met zijn trainersactivitei ten- Dit omdat hij zijn activie loopbaan weer wil gaan hervatten bij het Haagse Hellas. De Schiedamse dames worden pu een avond in de week getraind door John Vertdeloo, eerste teamspeler. Vlaardingen/Schiedam Spi rit oefent dit weekeinde op het veld tegen Maassluis, terwijl Harga aantreedt tegen Ons Huis. Ook Vlaardingen en Oranje Nassau willen dit weekeinde oefenen voor de hervatting van het veidkorf- balseizoen volgende week. Ook de andere teams proberen voor zaterdag of zondag oefen wedstrijden vast te stellen om weer kennis te maken met de min of meer drassige sportvel den. Schiedam/VIaardingen De volleybalcompetitie bereikt haar laatste stadium en de di verse clubs zullen nu het on derste uit de kan moeten ha len om de gewenste posities te bereiken. Broleco gaat naar Lïnne waar de lastige wed strijd tegen de gelijknamige ploeg uit die plaats gespeeld moet worden. MVC moet te gen DFC de punten binnen halen om degradatie te ontlo pen en hezelfde geldt voor de dames van B en P die tegen Terra Nova spelen. Tenslotte spelen ook de heren van B en P een uitwedstrijd en wel te gen Minenco. Aleen de dames van Broleco spelen een thuis wedstrijd. Vanavond treden zij binnen de lijnen tegen Gemi ni/K 2 en om nog kans te ma ken op een kampioenschap moeten de Vlaardingse dames winnen. Schiedam Aad Putters wordt volgend jaar de assistent van hoofdtrainer Rob Jacobs bij SW. Putters zal voor een groot deel de taak van Jan van der Velden, die evenals San- dor Popovics vertrekt, overne men. Van der Velden houdt zich voornamelijk bezig met het C-team. Ook dit seizoen is Potters al aan SW verbonden. Hij assis teert zowel popovics als Van der Velden. Of zijn functie volgend door iemand andere wordt overgenomen moet nog worden bekeken. VlaardingenDe Neder landse kampioenschappen judo is ook dit jaar weer een zeer spannende aange legenheid. In de Sporthal De Sypel in Harderwijk rollen startbewijzen voor de komende EK (Mei, in Hongarijé) en de WK (Sep tember, in Maastricht) de voornaamste doelwitten van Necrlands sterkste ju doka's zijn. Wat de regio Waterweg betreft, kan ge rust van een zeer sterke vertegenwoordiging wor den gesproken. Allereerst is daar Rob Hoogendijk, reeds twee- maal kampioen van Neder land. Inmiddels ook weer ZuidHollands kampioen en in zijn klasse tot 60 kilo zonder twijfel de meest ge talenteerde. De Vlaardin- ger heeft in leder geval af te rekenen met de nummer twee van de distri ctskam- ploenachappen, Susan Mos- towfi en het kernploeglid Jo Gevers. Voor broer Hans Hoogendljk (tot 65 kilo) lijken de kansen op een gouden medaille al even groot De 22-jarige Vlaardinger is na zijn machtsvertoon op de di- strictskampioenschappen duidelijk op de weg terug en de vraag is wie hem in deze vorm kan tegvnh ou den. Hetzelfde -alleen in minde re mate- geldt voor de ook al uit Vlaardingen afkom stige Leo van Oosten, die tot 86 kilo in ieder geval Nederlands kampioen en voornaamste kandidaat Bert Verhoeven op zijn weg zal vinden. Ook Maho- rokanjudoka Cees Meyer (onverwacht tweede op de ZuidHollandse kampioen schappen) geeft tot 86 kilo acté de presénce. De tweede Mahorokan- dcelnemer, Iman Kars, zal de strijd in Harderwijk on getwijfeld aangrijpen om het sinds de open Ameri kaanse kampioenschappen verloren gegaan terrein in zijn gcwichtklasse tot 95 kilo trachten te herwinnen. Met geestelijke vader Koos Henneveld als morele steun, krijgt de nog steeds In Rozenburg woonachtige judoka naast vaste concur rent Hennie Plezier ook te maken met Olympisch bronzen medaillewinnaar Henk Numan. Ook voor deze Amsterdammer, die een mindere tijd achter de rug heeft, staat de NK in het teken van het opnieuw bewijzen. Door Ruud Bijl ftU<; •Green Eagles was tegen Blitz zondermeer de betere ploeg, maar In de laatste minuten lieten de Maassluizers de mogelijkheden op een grote overwinning liggen Dercks weer terug Schiedam „De plaats die FC VVV op de ranglijst inneemt staat in geen enkele verhou ding tot de kwaliteit van die ploeg". Sandor Popovics, de trainer van Het Schiedamse SVV, is duidelijk op zijn hoede voor de Venlose ploeg, die SVV de grootste nederlaag van dit seizoen bezorgde (4-1), „De 5-0 overwinning op Veen- dam zal ook wel een behoorlij ke stimulans voor die ploeg zijn, evenals de komst van on der andere Peter Ressel", ver volgt Popovics, die voor deze thuiswedstrijd vier van zijn zestien selectiespelers mist Jos Zoetmulder moet vier we ken rust houden in verband met een gescheurde meniscus, Aad van der Vlist zit met zijn rechterenkel in het gips, John van der Munnik heeft griep en Cor Peitsman is geschorst. Vooral de schorsing van Peits man komt Popovics slechts uit „Ik had net de sleutel ontdekt, om wat produktiver te worden in de thuiswedstrijden", con stateert hij. Die sleutel is dan het kopspecialistenduo Peits man en Salari naast elkaar in de voorhoede en hoge ballen voor de pot Tegen Veendam, veertien dagen geleden, wierp dit ook voor het publiek aan trekkelijke concept al zijn vruchten af. Tegenover de blessures staat wel de terug keer van Richard Dercks. Ppovics: „Hij is nog wel niet helemaal fit. heeft «wat condï- tiegebrek. maar een Dercks op 70 percent kan de ploeg toch al ae nodige impulsen geven". Vlaardinger Leen Boon heeft toch nadelige gevol gen ondervonden van zijn terugkeer in het eerste elf tal van TSB. De 34-jarige middenvelder kampt on verwacht met een ge scheurde meniscus en af gescheurde kruisbanden en zit tengevolge daarvan in het gips. Het herstel zal zeker enige maanden ver gen. Direct na de wedstrijd tegen PPSC, waarin hij een trap had ontvangen van Ron de Bruin, nad Leen Boon nog weinig last en hij ging zelfs nog aan het werk. Tijdens zijn werk kreeg Boon echter last van de knie, waarna een onderzoek de eerder genoemde kwetsuren uit wees. Vlaardingen - De heren van SZC kunnen dit weekeinde re vanche nemen voor het slech te resultaat dat ze eerder dit seizoen bij MZPC behaalden. Toen verloren de Schiedam mers namelijk met 9-5. Een overwinning moet mogelijk zijn, daar de Schiedammers hoger op de ranglijst genoteerd staan. De VZC'ers spelen eveneens een thuiswedstrijd en wel te gen RWV 3. WIK gaat naar SZPC. Zowel de dames van Viking als van VZC gaan bij Merwede op bezoek. Viking komt uit te gen het tweede team van deze Dordse vereniging, terwijl VZC het tegen het derde ze vental op moet nemen. Een opmerkelijk feit is dat deze beide wedstrijden in de voor middag (12.00 en 12.40) ge speeld worden en dat mag ze ker meer navolging krijgen. De dames van SZC gaan op bezoek bij de Gouwe. Maassluis De 110-92 overwinning van Green Eagles Op Blitz In de halve finale om de Nederlandse B-beker zal waarschijnlijk ruim voldoende zijn voor het behalen van de eind strijd, Maar het feit, dat de Maassiuise ploeg een voor sprong van 32 punten (10e minuut tweede helft) zover verloren liet gaan is op zich triest. Coach Jaap Boon had er geen verklaring voor, „Hun beste man gaat op dat moment met vijf fouten het veld uit en dan komen ze toch nog terug. Mis schien, dat die jongens door een paar mazzeltjes een zetje in de rug hebben gekregen". Het feit dat Green Eagles van af halverwege de tweede helft moest spelen zonder routiniers als Roel Pieper, Peter van de Waal en Wim Kannegieter (al len vijf persoonlijke fouten) was in ieder geval niet de oor zaak volgens Boon. „Nee, de jongens, die nu in het veld stonden hebben al meer wed strijden met grote cijfers in hun voordeel beslist". Green Eagles begon erg moei zaam tegen het uit Voorecho- ten afkomstige Blitz. Ook al omdat Wim Kannegieter bin nen vijf minuten tegen drie persoonlijke fouten aanliep. Pas na een kleine tien minu ten kwam de Maassluise for matie voor het eerst op voor sprong (21-19), om die daarna ook niet meer af te staan. Na een 51-40 ruststand gaf The Eagles in de eerste tien minu ten van de tweede helft even gas, met als resultaat een voor sprong van 32 punten. Een voorsprong die aanvankelijk makkelijk geconsolideerd kon worden en aan uitbreiding toe leek, maar vanaf 15e minuut ging het fout Jaap Boon: „Het spel werd nogal vaak stil ge legd en dat haalt je uit je spel". De rust was uit het team, Blitz slaagde erin een paar uitste kende breaks uit te voeren en daarmee de achterstand iets te verkleinen. De wissel Robbert Wever als tweede guard naast Lieuwe van Loon voor de goed spelende Rob Schriel (12 punten in 6 minuten tegen een percentage van ruim 80, RB) nad ook niet het effect 'rust' dat Jaap Boon daar mee be oogde. De Voorschote naren brachten die rust in de laatste minuten wel op, maar slaag den er niet in de achterstand verder te verkleinen dan tot 18 punten. Ondanks de - gezien de moge lijkheden van de Maassluizers - te kleine overwinning, zijn de mogelijkheden op een fina leplaats natuurlijk volop aan wezig. Achttien punten voor sprong moeten voldoende zijn voor de return, die zaterdag wordt gespeeld. Ook de resul taten in de competitie tegen ditzelfde Blitz geven vrij grote zekerheid, immers zowel de uit- als de thuiswedstrijd werd met ruim verschil gewonnen. Scores: Aad Klos 29, Henk van der Vaart 20, Ton Thomassen 15. Peter van de Waal 14, Roel Pieper 12, Ron Schriel 12, Wim Kannegieter 3» Robbert Wever 3 en Lieuwe van Loon 2. De geplaagde DHS-kantine In wateroverlast. Schiedam Opnieuw is de kantine van DHS het slachtoffer gewor den van de waterover last Het gebouw, dat sinds de verandering van het afwateringsys teem van Sportpark Kethel, aan het ver zakken is geslagen, heeft nu te lijden van dertig centimeter wa ter. Voorzitter Jan van Unen, die de schade nog niet heeft kunnen begroten, ziet het som ber in. Hij zegt: „Ieder jaar hebben we met langdurende regenpe- riode's deze ellende. En ze kunnen het water ook niet wegpompen, want de vijver waar het water in zou moe ten stroomt zelf ook over. Het is gewoon weer wachten tot het 2akt en dan maar kij ken hoe erg de schade is". Schiedam Hij kan het nog maar niet begrijpen, Gerrit Schrelj. De B-selectietrainer van Excelsior^ heeft van het beatunr te horen gekre gen, dat in het kader van de bezuinigingen geen plaats meer voor hem is. De 29-jari ge Schiedammer was naast Piet Booten als tweede be taalde kracht aangetrokken om in kader van het Excel- sior*29-jeugdplan het derde en vierde elftal van training te voorzien, maar omdat - zoals dat bestuurlijk zo fraai wordt omschreven- naar een effectiever rende ment van de trainingskoaten moet worden gestreefd, is Schrelj tot plaats maken ge doemd. Ik snap er helemaal nïeis van", zegt de Schiedamse tim merman, „we waren in onder handeling over een tweede seizoen. Per slot van rekening ging het ook helemaal niet slecht, ik was vooral aange- door Emile Schelvis trokken in kader van het jeugdplan om spelers vanuit de A-jeugd op te vangen in de B- selecüe om zo een betere door stroming naar de selectie te verkrijgen. Nu, dat gaat goed, zowel het derde als het vierde draaien mee en wat nog be langrijker is, er staan een aan tal jonge jongens op de drem pel van de selectie en mis schien wel het eerste". „Dus, ik had goede hoop", ver volgt de oud SW en DHS- speler, „toen de onderhande lingen begonnen en Excel- sior'20 zelfs een tweejarig con- Schiedam Secretaris van Excelsior'20, van Zon, legt nog eens de nadruk op het feit, dat met het vertrek van Gerrit Schreij het jeugdplan niet van de baan is..Inte gendeel", zegt het Schiedainse bestuurslid, „Er is alleen gekozen voor een andere opzet. Daar kan ik nog niets concreets over zeggen, omdat het eerst binnen de vereni ging verder moet worden uitgewerkt Maar het opzeggen van het contract met Gerrit Schreij is inderdaad in het kader daarvan. We moeten nu eenmaal tot een effectie ver rendement van totale trainingskosten komen. En een betaalde trainer alleen voor het derde -en daar kwam het feitelijk op neer- kunnen we gewoon niet maken in deze tijden van zuinig omspringen met geld". m Gerrit Schrelj..Jk begrijp het niet- tract op de gesprekstafel bracht. Mijn financiële eisen waren miniem. Ik heb slechts een D-diploma en daarbij ook de bereidheid getoond om zon der extra beloning ook keeper strainingen en extra trainin gen te geven. Hoewel ik er geen cent voor kreeg, ben ik zondag's het derde elftal zelf gaan coachen. Maar dit alles wordt blijkbaar niet gewaar deerd. Onder het mom van be zuinigingen moet ik langs de kant Aanpassingsproblemen Hoewel Gerrit Schreij in de voor buitenstaanders moeilijk te doordringen sfeer van Ex celsior'20 in het begin aanpas singsproblemen kende, is hij nu geaccepteerd en het protest tegen zijn vertrek is dan ook groot Hij: „Ze wisten met dat jeugdplan toch wat ze voor ogen nadden. Ik ben met veel tam-tam als een tweede be taalde trainer binnen gehaald en nu, nauwelijks een jaar la ter, is er ineens geen geld meer". Gerrit Schreij, die vier seizoe nen geleden net voor de actie- ve trainereperiode van Rob Ja cobs (notabene zijn docent bij de trainerscursussen) bij DHS definitief vanwege een knie- blessure moest afhakenrröoet verder. Hij: „Ik heb er'echt een hobby van gemaakt dat trainen. Na mijn actieve perio de had Jacobs, m'n grote voor beeld, me gek gemaakt van de trainerscursus. Ik was toen al elftalleider van het tweede van DHS, dat ook tweemaal het kampioenschap binnen haalde. Het heeft me enorm veel tijd gekost Maar ook echt plezier opgeleverd, want voor al het met jeugd werken is za lig". Tsja, het enige wat ik mo menteel nog heb, is het (pro- deo) trainen van de mini-pups bij DHS. Die vereniging laatje trouwens ook niet los. Ook Frans Schaap, die tegelijker tijd met mij de trainerscursus heeft doorlopen, traint dë jeugd bij DHS. Er stromen veel ex-voetballers door als trainen» en zo hoort het ook. Maar ja, als ze allemaal zoals Excelsior'20 handelen, gaat het plezier er wel uit Je weet dan niet meer waar je aan toe bent".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6