6 SFiüï Nico van Slobbe Nederlands tafeltenniskampioen Hans Hoogendi j k oogst goud en bewondering Nederlanders verdienen weinig tennisdollars Hollandiaan toont karakter Hans Lingen derde Driemaal brons voor Waterwegjudoka's In Vlaardingse voorronden: UVG heren halen Saturnus in Heren DWS verspelen kampioenskansen Van Mastrigt bijna kampioen maandag W maart 1381 VO/SC/WW S Utrecht - ln de gisteren gehouden Ne derlandse tafel tenniskampioenschap pen is opnieuw bewezen, dat Schiedam in het nationale toptafeltennis een stad ,,2s die meetelt, aangezien de eerste plaats door de bij 't Hooge Huys (Alk maar) spelende Schiedammer Nico van Slobbe werd opgeëist, terwijl Koren beurs-speler Hans Lingen met een e- venals vorig jaar behaalde bronzen plak aantoonde nog altijd bij de vader landse top te behoren. In de halve finale speelde Hans Lingen .tegen Jaap van Spanje, die eerder Bert :;van der Helm met 3-0 opzij had gezet. Na de winst in de eerste game (23-21) en ver lies in de tweede (16-21) kwam de Schie- damse tafeltennisser in de beslissende game met 18-15 voor. Jaap van Spanje stond zijn tegenstander daarna nog één punt toe, zodat hij met 19-21 zegevierde. In de vierde game kwam Lingen tot drie keer toe op 'spelpunt' maar na een 20-18 de laatste twee had gespeeld. In de eïnd- voorsprong verloor hij in oen voor het stnjd verloor de Schiedammer geen publiek zeer^ aantrekkelijke partij toch game. Met 21-13, 22-20 en 21-7 legde Nico nog met 25-27. Jaap van Spanje ontmoet- van Slobbe beslag op zijn derde nationale te vervolgens Nico van Slobbe, die zich titel. ten koste van clubgenoot Anne Vlieg bij Jan Vlieg werd in de kwartfinale uitge schakeld door René Hijne, waarvan de in niet verder dan de eerste ronde, de A-groep debuterende NOAD-speler Hans Lingen, die tijdens de enkelspelen Jan Simons in de eerste ronde al had ver- steeds werd gccoached door oud-bonds- loren. Ook Ron van der Aa (Korenbeurs) trainer Dusco Tiegeman. bleef met Jan en Hans van den Broek (NOAD), die met Vlieg in het dubbelspel net buiten de 3-2 van Sjoerd Meijer verloor, kwamen prijzen. Het Schiedamse duo moest René Hijne en Han Gootzen in de strijd om de derde en vierde plaats met 18-21,16-21 de eer laten. Eerste werden Ron en Jaap Spanje, terwijl Nico van Slobbe en Anne Vlieg beslag legden op de tweede plaats. Tijdens het organisatorisch niet al te best verlopen kampioenschap, kwam Hans Lingen ook tijdens het gemengddubbel- spel achter de tafel met clubgenote' Emma Baas. welk tweespan niet slaagde de eerste ronde te overleven. Weinig succes was er ditmaal ook voor Jan Landsbergen (NOAD), de nationale' B-kampioen van vorig jaar, die al in de" voorronde via een 3-0 nederlaag tegen Hamelaars uit het toernooi werd gewipt. De overige NOAD-spelers in de B-groep, Dick de Vaal en de broers Peter en Ron van der Wijk, kwamen evenmin erg ver. Zij vielen af in de poules en de voorron den. Voor Karin Vente, de enige NOAD- dame. was uitschakeling in de C-groep in de tweede ronde een feit. Harderwijk Broer en vooral ook coach Frans tilde hem even los van grond- De vreugde in het kamp Hoog- endijk was na de finale van het Nederlands kampioen schapjudo in Harderwijk bij zonder groot. En niet zonder reden, want Hans Hoogen dijk vierde zijn come-back in de klasse tot 65 kilo op bijna e^en overtuigende wijze als dat hij zijn mededingers in de, districtskampioenschap pen van de mat had geveegd. Sléchts bewondering restte voor de Vlaardinge techni cus, die in de finale zijn be kroning kreeg door 'eeuwige' concurrent, Harry van de Brandt, met een fikse af straffing te belonen. „In nauwelijks een week tijd nog geen koka tegen", memo reerde de kersverse kampioen, „Het is eigenlijk ongelofelijk. Vooral in de finale had ik niet gedacht, dat het zo gemakke lijk zo gaan. De poule leverde geen enkel probleem (John van Caspel lag al na negen se conden op 2ijn rug, ES), alleen in de halve finale had ik pro blemen met Joop Kooning, Dat is zo'n typische verdedi ger, dan moet je zelf constant het initiatief houden. Maar ja. de rest speelde me wel in de kaart". Voor broer Rob Hoogendijk was er wat minder reden tot ■«tvreugde. Na een gelukki- -ndeling en vlotte overwin ningen op Bijsterbosch en Haegens. was er al snel een halve finaleplaats bereikt, waar Jean-Pierre van Deursen de weg naar de finale versper de, Slechts een koka hield de Vlaardinger op afstand en een door een van de hulpscheids- rechters gegeven yuko werd niet overgenomen door de hoofdscheidsrechler. „Tsja, die mensen hebben het wat voor het zeggen. Je kunt hoog en laag spnngen. maar je staat ge woon machteloos", reageerde de jongste judotelg van Hoog endijk, die in de strijd om de derde plaats zelf ook maar via een koka verschil het brons binnen haalde. Brons was er ook weggelegd voor Rozenburger Iman Kars, die tot 95 kilo na een goede start in de poule en kwartfina les (Verhoeven. Peters en Jan Vos moesten het onderspit del door Ëmile Schelvis ven) uiteindelijk in de halve finales struikelde. Hennie Pleizier toonde toch, precies als op de districtskampioen- schappen. momenteel iets meer in huis te hebben. Met twee koka's haakte Kars af naar de strijd om de bronzen medaille, waar hij na een vin nig duel met Wim Nas pas via hantai (scheidsrechtersbeslis- sing) ook kreeg waar hij recht op had. Nog een bronzen medaille lag er klaar voor Leo van Oosten, de Vlaardingse judoka tot 86 kilo die recht op een finale plaats leek af te stormen. We ber werd eerst in de poule nog met moeite bedwongen, maar Siekman moest er met een beenworp aan geloven en toen Van Oosten ook in de kwartfi nales met de altijd lastige Rob Geurtsen op imponerende wij ze afrekende, waren de voor tekenen gunstig, Robert van de Geest maakte echter met drie koka's tegen één voor Van Oosten korte metten. En daarmee was er voor de Vlaar dinger "slechts* brons, een me daille die hij overigens in zijn schoot kreeg geworpen, omdat tegenstander voor die strijd, Sehilthuizen, al eerder had moeten opgeven. De laatste actieve Waterwegju doka, de 26-jarige Mahorokan- judoka Cees Meyers, kwam niet verder als de poule, waar nederlagen tegen Akkerman. Muntslag en Van de Geest een Hennie Pleizier toonde zich weliswaar sterker dan Maho rakan-judoka Iman Kars. maar in de finale moest hij toch het onderspit delven te gen Henk Numan (links) snel halt betekenden. De Maassluizen „Nou, voor mij was het meedoen ook belang rijker dan echt resultaat boe ken. Ik ben pas weer helemaal met de training begonnen, vanwege werk in het buiten land heb ik een tijd stil gele gen. Ik wil wel eens zien, hoe ver ik nog komen". Vtaardingen - De Amerikaan Tom Wilkison en de znveea Jan Norback hebben zich via de in het Vlaardingse tennis- centrum Hoogendijk gehouden voorronden van het ABN Wereldtennistoernooi gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi. Het leverde elk van de spelers vijfhonderd dollar (circa 1150) op. Belangrijker voor hen is echter de 1575,- die deel name aan het in Sportpaleis Ahoy' mimi maal oplevert. De kans. dat het hoofdtoernooi meer oplevert is met name voor de op de 80-ste plaats van de ATP-wereldrangüjst geno teerde Tom Wilkison gering, omdat hij in de eerste ronde zijn als eerste geplaatste land genoot Jimmy Connors zal ontmoeten. De Zweed als 97- ste op de ATP-lijst voorko mend, treft het beter met de als zevende geplaatste Vijay Amritraj. Jap Norback bewerkstelligde zijn kwalificatie door in de eerste ronde Rolf Thung in drie sets (6-7/0-7, 6-4, 6-2) uit te schakelen, welk resultaat de nummer vier van Zweden ook in een eerdere confrontatie in New Vork op de Nederlander boekte, „In tie tweede set kreeg ik meer vat op Thungs service, waarop ik toen meer pressie kon uitoefenen", ver klaarde Norback zijn herstel na de verloren eerste set. Ook in de tweede ronde tegen de Fransman Goven moest hij de eerste set (0-6) uit handen ge ven, waarna de volgende set via 6-2. 6-3 alsnog de overwin ning opleverde. „Goven speel de in de beginfase erg sterk en forceerde meteen een paar ser- vtipedoorbraken. Ik heb hem toen de eerste set laten winnen om me te sparen, terwijl een 6- 0 uitslag in de eerste set een mentaal nadeel betekent voor dé winnaar, als er sprake is - van gelijkwaardige tegenstan ders aldus Norback, die ook In de voor kwalificatie beslis sende halve finale tegen de Amerikaan Chris Edwards drie sets nodig had. Na een overtuigende 6-1 zege in de eerste set. kwam Edwards via 2-6 terug, waarna de derde set hem echter minder voorspoe dig afging en een 5-1 achter stand opleverde. Het wegwer ken van een aantal matc hpoints bleek tevergeefse door Jan Schrijver moeite, toen de Amerikaan op 5-3 via een dubbelfout toch moest capituleren. De linkshandige Tim Wilkison schakelde in de eerste ronde via 4-6. 6-3, 6-0 Moreton en in de tweede ronde via 6-2, 6-2 zijn landgenoot Schneider uit, waarna hij het in de halve fi nale opnieuw tegen een Ame rikaan. de als 102-de op de ATP-ranglijst voorkomende Eddy Edwards, moest opne men. Deze kon tot 6-6 de ba lans in evenwicht houden, waarna een ace van Wilkison op een 5-3 stand in de tie break goed was voor de eerste set In de derde set dwars boomde Wilkison op een 2-1 voorsprong dankzij een ace een dreigende servicedoor- braak van Edwards, waarna diens tegenstand gebroken was en een snelle 6-1 de toeschou wers een extra lange pauze toestond. In het kwalificatietoernooi werden de Nederlanders Rolf Thung, Huub van Boeckel en Michiel Schapers toegelaten, al gebeurde dit niet op basis van Rolf Thung kwam er in de voorronden niet aan te pas hun plaats op de ATP-rang lijst, welke respectievelijk 411, 424 en 599 is, maar op grond van een speciale invitatie (de zogenaamde 'wild card'). Het avontuur van de Nederlanders was slechts van korte duur, aangezien het trio in de eerste ronde volledig werd gelikwi- deerd, terwijl alleen Rolf Thung een set bemachtïgde. Mïchiel Schapers presteerde bijna hetzelfde tegen Eddy Ed wards. doch hij gaf een 5-2 voorsprong in de eerste set uit handen, waarna hij in de tie break opnieuw een voorsprong van drie punten verspeelde en na een uiteindelijk 14-12 ver lies weinig energie overhad om de Amerikaan ook in de tweede set voldoende tegen stand te bieden (6-i). Huub van Boeckel ging tegen Schneider via 6-2, 6-4 roem loos ten onder. De Nederlan ders hielden 100 aan de en-* kele partij in Vlaardingen over. De resultaten van de Neder landers zijn teleurstellend ver geleken bij de kwalificatie, die Paul van Min vorig jaar tn Vlaardingen afdwong, terwijl Rolf Thung. Martin Koek en Michiel Schapers toen allen een ronde overleefden. Het te genvallend resultaat is echter niet aan de Nederlanders te wijten, doch aan de toegeno men internationale belangstel ling voor het kwalificatietoer nooi. Zo werden in Nederland toch gerenomeerde tennissers als Martin Koek, Wouter Fok en Theo Gorter dit weekeinde in de voorronden niet toegela ten. terwijl ook zeventien bui tenlanders een tevergeefse reis, en dat zeker niet om de Visbank of andere toeristische attracties, naar Vlaardingen hadden gemaakt Schiedam Vlaard ingen/Maas- sluis Met een ijzersterke eindsprint heeft UVG een ach terstand van zeven punten op koploper Olga Saturnus geheel weggewerkt .UVG klopte zelf Meeuwen met 21-16 en Olga verloor met 14-13 van EHC. Ook al omdat DWS de punten in Vlaardingen liet zal een be slissingswedstrijd tussen UVG en Olga nu uit moeten maken wie het kampioenschap en daarmee de promotie behaalt. Bij de dames won Hollandiaan met 7-6 van Velo en UVG sloot de competitie af met een 9-6 zege op Oliveo. In de afdeling de volgende uit slagen: WIK-Spartaan (h) 13- 11. Vires-Wilton <h) 15-17 ,In- dus-Unitas (h) 20-17 en bij de dames WIK-UVG 2 9-5 en HVK-Atomium 6-2 .Door de overwinning op Atomium ont snapte HVK op de laatste speeldag ternauwernood aan degradatie UVG-Meeuwen <h) 21-16 Het lukte UVG moeizaam om afstand te nemen van het op de voorlaatste plaats staande Meeuwen. Groter dan 2 doel punten werd het verschil in de eerste helft niet waardoor zo wel UVG als Meeuwen .dat theoretisch nog kon degrade ren, vrij zenuwachtig speel den. Na een 9-7 ruststand pro beerde UVG's trainer/coach Gerard van Eijk een andere opstelling maar ook dat team raakte niet los van Meeuwen .Eindelijk na 17-15 liep het verschil op voornamelijk door de enorm op schot zijnde Aad Ham die maar liefst 12 treffers liet aantekenen. Mede door het bijzonder sterk keepen van Martin Draer won UVG ver diend met 21-16 en volgt voor UVG de reeds genoemde be slissingswedstrijd. Hollandiaan-Velo (d) 7-6 Daar beide ploegen niets meer te verliezen hadden werd het een aantrekkelijk duel. Beide ploegen waren uitstekend aan elkaar gewaagd hoewel Hol landiaan meestal een kleine voorsprong had. Na een 4-3 ruststand won Hollandiaan verdiend met 7-6 en behaalde zo een gedeelde derde plaats in de derde 'divisie achter Tref fers en MMO samen met Westlandia. Vlaardingen - Door een 12-11 nederlaag ïn de streekderby tegen het Vlaardingse De Hol landiaan is DWS nu definitief uigeschakeld voor het kam pioenschap. DWS-trainer Joop Meershoek nam de nederlaag niet al te hoog op:„We hebben aantrekkelijk handbal ver toont, maar het geluk was deze keer voor de Vlaardingers. Nu onze kansen voor het zaal handbalkampioenschappen voor ons verkeken zijn kun nen mijn jongens zich volledig gaan concentreren op het veldseizoen". Hollandiaan-traïner Wim Schaap had helemaal geen be langen aan deze wedstrijd:.,Ik beschouwde deze wedstrijd meer als een oefenwedstrijd als voorbereiding op het veld seizoen, mede doordat wij een middenmoter zijn en geen pro motie of kampioens kansen hebben". Aan het spel van de Vlaardin gers was duidelijk te merken dat er voor hun weinig op het spel stond. Hun gasten waren met een zwaardere belasting aan dit treffen begonnen, om dat zij bij winst nog kans maakte op een nacompetitie. Na het begin signaal koos DWS voor de aanval wat als resultaat opleverde dat de Schiedammers al snel een 1-4 voorsprong namen. John Ven- deloo had het grootste aandeel in deze voorsprong, want sa men met spelverdeler Jos Moorlands stichte hij aardig wat onrust in de verdediging van De Hollandiaan. Vechtlust De druk die DWS uitoefende op de thuisspeelende ploeg was maar voor korte duur. Na tien minuten was de ploeg van trainer Wim Schaap terugge komen op 4-5, wat de vecht lust van De Hollandiaan weer deed opleven. Dit had als re sultaat dat De Hollandiaan de rust inging met een 7-5 voor sprong. Trainer Wim Schaaps blikte dan ook uiterst tevreden terug op de eerste helft Als mijn jongens vanaf het eerste fluit signaal zo gespeeld hadden als de laatste 15 minuten, dan hadden we eerder zeker ge weest van de overwinning. Maar gelukkig hebben ze na die stormloop van DWS het koppie er bij gehouden en ge dacht aan wat ik ze voor de wedstrijd bad verteld," aldus de ex-trainer van DWS. De bijna 'uitverkochte* sport hal leefde in de tweede helft helemaal mee met beide teams, wat de spelers af en toe zo ophitste dat het Brabantse arbitrale duo het in de tweede helft nog erg moeilijk kregen. Twee hardwerkende ploegen die zeker geen medelijden voor elkaar hadden; dit was op te maken uit de vele terecht wijzingen die de mannen in het zwart moesten geven in de tweede periode, De Hollan diaan voerde de voorsprong op tot 11-7, maar DWS schatte de kansen nog goed In. De ploeg DWS hier in de aanval ver speelde tegen De Holland diaan de kansen op het kam-' pioenschap l kon vlak voor tijd zelfs nog te^ rugkomen tot 12-11, maar De Hollandiaan hield tot het laas- te fluitsignaal het hoofd koeL Voor De Hollandiaan scoorden Wijnard Geerlings (4), Martin van der Vlies (3), Jan vah' Vliet (2), Ben de Kok (2), Rob de Groot (i). Voor DWS: John Vendeloo (5), Simon WeedeÏH burg (3), Cees Schop (2) en Jpi Moerlands (1), Vlaardingen Het Vlaar dingse damkampioenschap kan Gerrit van Mastrigt bij na niet meer ontgaan. Zelf won hij in de achtste ronde •van Ron Bolderhey, terwijl naaste belager Wim Nies- tadt verloor van Cor van Veelen. Van Mastrigt heeft uit de twee resterende tgwee partijen slechts één punt nodig om de titel bin nen te halen. De andere twee partijen in de hoofd klasse, Tamboer-Van SpJunier en Lijklema-Van den Kerkhoff, eindigde in remise. Henk Autar had kampioen kunnen worden in de eerste klasse als hij gewonnen had van Jan Wisse, hij kwam echter niet verder dan re mise. Autar is zelf uitge speeld, Koos Vermeulen die van Lensvelt won, kan nog op gelijke hoogte ko men als hij zijn laatste partij in winst omzet. Dik Mast, met negen punten uit acht partijen derde in het klasse- ment. verloor verrassend van hekkesluiter - Van Woerden. Kars en Geldof speelden remise. Door de nederlaag van lijst- aanvoerder Jaap Voerman tegen de nummer twee Ton Burgerhout, brengt hun bei- den met nog één ronde te spelen samen aan de leiding in de tweede klasse met elf punten uil 2even partijen. Cees Suijker, die van Nen- tjes won, vormt met 10 pun ten uit zes partijen nog een ernstige bedreiging. Overige uitslagen in de klasse, Mos- tert-Stoker 2-0, Boudewjjns- Van der Sluis 1-1,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6