SCHIEDAMSCHE COURANT Sociale dienst heeft zes man méér nodig Bewoners centrum verwachten cfiaos Vlaardingen krijgt mondiaal info-centrum Ik de proef krant I* BOXER: SHORTS iHahdigingepj&kt* door Zijdeveld Eurotax en ARB regelen vervoer Europese top Bij plaatsing parkeer meters: Slimme oplichter benadeelt bedrijf Partij verlaten geen oplossing GifGTB niet in drinkwater dinsdag 24 maart 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 58 PAGINA'S Broerevest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 klachten dienst 144X44 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen voert actie voor Nicaragua. Het doel: een bibliotheekje voor i Biuefield. Pagina drie. Een groep jeugdige inbrekers is tegen de lamp gelopen: 16 inbraken zijn opgelost. Pagina drie. VanderTakenLefeber waren gisteravond de smaakmakers in de kwartfinales van het Nederlands bokskampioenschap. Pagina vier. Maastricht/Schiedam De Europese top, die tot en met vandaag in Maastricht confe reert. vindt zijn weg naar ho tels en vergaderplaatsen dank zij de Schiedamse vervoersbe drijven .Eurotax en ARB. Vol gens Eürotax-directeur J. van der Meer hebben de twee zus- ter-BV's in totaal 22 luxe wa gens ingezet. Daarnaast zijn nog enkele 'Amerikanen' in gehuurd van een andere taxi centrale in Nederland, omdat Eurotax meer wagens niet kort missen. „Dan zou het dagelijk se vervoer in Schiedam en Vlaardingen in de knel ra ken," aldus Van der Meer gis teren in het hoofdkantoor aan de 's-Gravelandseweg. Zaterdagochtend zijn de eerste Mercedessen en Chevrolets naar Maastricht gegaan om daar de eerste arrivé's van de Europese top af te halen. In de loop ivan zondag zijn ook de andere wagens gegaan, alsme de een coördinator en een re-' paratiebus. Al geruime tijd ge leden hadden Eurotax BV en het zusterbedrijf voor speciaal vervoer. ARB BV (voor trou wen en begrafenissen), de op dracht verstrekt gekregen. De taxichauffeurs zijn niet de enige Schiedammers die in Limburg het bezoek van de Europese top begeleiden. Drie agenten van het Schiedamse politiekorps bevinden zich deze dagen eveneens in het zuiden. Zij leveren een bijdra ge aan een vlotte verkeersaf wikkeling in de Maastrichtse binnenstad. ADVERTENTIE glassatijnen kinder metbinnenbroehje kontnstbies MEDAV KOEMARKT AVONGSN D'A g£CKUA,V\£*V2L 57 ASS-US KOMrNGSHDEK Schiedam De Sociale dienst (GSD) heeft als de druk op de uitkeringen blijft toenemen tussen de zes en de acht extra per soneelsleden nodig. Al in de tweede helft van dit jaar dreigt de noodzaak tot een dergelijke aan vulling van het perso neelsbestand te ontstaan. Dat heeft directeur Gé- rard Smits van de sociale dienst gistermiddag laten weten. De toenemende druk op de dienst heeft al geleid tot plannen om de administratie van de uitkeringen en de uit betaling daarvan in eigen hand te nemen. Nu gebeurt dat bij het automatiserings centrum Zuid West Neder land, ondergebracht bij het Rotterdamse gemeentelijk re kencentrum, maar steeds meer blijken daarbij proble men te ontstaan doordat het aantal uitkeringstrekkers toeneemt. Elke maand wor den er nu al foutjes met de uitkeringen gemaakt, wat ex tra werk voor de sociale dienst tot gevolg heeft. Bere kend is al dat het in eigen hand nemen van de admini stratie sneller en goedkoper werken mogelijk maakt. Volle wachtkamers en stij gend ongenoegen bij wach tende cliënten wil de sociale dienst voorkomen door per 1 april te gaan starten met spreekuren op afspraak. Daardoor zal het niet langer mogelijk zijn om met proble men zomaar bij de sociale dienst binnen te stappen. In het vervolg moet eerst een telefonische afspraak worden gemaakt. Directeur Smits verwacht veel van de nieuwe werkwijze, die in Vlaardin gen overigens al anderhalf jaar wordt gevolgd. Doordat er niet langer met volle wachtkamers wordt gewerkt ontstaat per cliënt meer tijd voor een gesprek, zo ver wacht men bij de dienst. Zie ook pagina drie. Centrum distancieert zich van bouwplan Vooral in de woonstraten nabij het centrum verwachten de bewoners grote parkeeroverlast, als beiaald parkeren alvast wordt ingevoerd. Vlaardingen In een brief aan het college van B en W, die onder meer ook is ver zonden. aan de leden van de raadscommissie voor verkeer en vervoer, heeft een groep bewoners uit het centrum haar ongenoegen geuit over de beslissing van de gemeen teraad, om vooruitlopend op het verkeerscirculatieplan al vast betaald parkeren in de binnenstad in te voeren. De bewoners verwachten dat de parkeerproblemen in hun woonstraten door deze maat regel nog groter zullen wor den, als vele bezoekers van het centrum zullen proberen de parkeermeters of automa ten te ontwijken. De situatie zal in hun straten daarom nog chaotischer en onleef baarder worden, zo wordt ge vreesd. De bewonersgroep, die overi gens bestaat uit mensen die zich tot nu toe nog helemaal niet met de verkeersproble matiek hebben beziggehou den, is vooral boos omdat met het invoerenn van het be taald parkeren niet wordt ge wacht, tot het circulatieplan is afgerond en de parkeerga rages zijn gebouwd. Door de aanzienlijk grotere parkeer- capaciteit die dan zal zijn ontstaan verwachten ze dat de moeilijkheden in de om liggende woonstraten dan minder groot zullen zijn. Daarnaast is de bewoners- groep boos over het feit, dat het plaatsen van parkeerme ters of automaten hiermee uit de inspraakprocedure is ge haald. Vlaardingen Zeer bin nenkort zal in Vlaardin gen een zogenaamd mon diaal informatiecentrum worden gerealiseerd. Voornaamste doelstelling van het centrum is be wustwording van de Vlaardingse bevolking van de problematiek in de ontwikkelingslanden. De omschrijving mondiaal in formatiecentrum is af komstig van burgemeester Kieboom, die verklaarde dat het nog een kwestie van enkele maanden is voordat het centrum kan worden geopend. Zo goed als zeker zal het cen trum worden gevestigd in het leegstaande schoolgebouw aan de Cornells Houtmanstraat. Het is de bedoeling dat het in formatiecentrum de beschik king krijgt over een drietal lo- kalen. In de overige zouden de activiteiten van het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) kunnen worden onderge bracht. Momenteel wordt on derzocht of het financieel haalbaar is een dergelijk cen trum onder te brengen in de school in Oost. De gemeente wil het project financieren met de gelden die nog steeds op de gemeentebe groting staan voor het onder houden van vriendschappelij ke betrekkingen met partner steden. De Zuidnoorse ge meente Larvik was zon part- nerstad van Vlaardingen. De ervaringen hehben echter ge leerd dat het partnerschap van de twee gemeentes niet veel voorstelde. Van beide kanten werd er weinig waarde aan gehecht Over en weer zijn en kele bezoeken afgelegd, maar van een echte uitwisseling op sociaal en cultureel gebied is nooit iets gekomen. Het ge meentebestuur vindt dat het bedrag dat nog steeds is gere serveerd beter besteed kan worden aan het confronteren var, de bevolking met de der de wereldproblematiek. Dat kan onder meer gebeuren door het geven van allerlei infor matie over het leven in de derde wereld landen. Ook het 'adopteren' van bepaalde ont wikkelingsprojecten zou daar aan kunnen bijdragen. Het plan, dat al in een ver ge vorderd stadium is, werd aan gekondigd door burgemeester Wim Kieboom tijdens een pre sentatie van de komende Nica- raguaweek die wordt georga niseerd door de kersverse VLOS, Vlaardingen voor ont wikkelingssamenwerking. Kieboom meent dat de VLOS, waarin instellingen uit het maatschappelijke leven zijn vertegenwoordigd, uitermate geschikt is om het centrum te gaan beheren. Schiedam Als de woningbouw in de binnenstad op gang komt, zullen de bestuurders van bewonersvereni- ging Schiedam-Centrum zich daar volledig van distan- ciëren. Het bestuur voelt zich. met die woorden, „be hoorlijk bedonderd" daor wethouder Chris Zijdeveld. De vereniging is inspraak beloofd voor fasen twee en drie van de woningbouw, op voorwaarde dat over het eerste deelplan niet gezeurd zou worden. Voorzitter Cees de Graaff kon gistermiddag moeilijk ontkennen dat Zijdeveld hem „handig ingepakt" heeft. „Ik moet er wel bewondering voor hebben, zoals Zijdeveld dit slim gespeeld heeft," aldus De Graaff. De bewonersvereniging kreeg in mei 1979 van de wethouder te horen, dat zij vanaf de te kentafel inspraak in de plan nen zou krijgen. Nu er vorige week echter eindelijk contact is geweest, blijkt dat de teke ningen van architect A.J- Kuipers al zo vaststaan als eert huis. „Belangrijke wijzi gingen zijn onmogelijk gewor den. Zij zouden voor vertra ging zorgen en daar wil de wethouder onder geen beding aan. De haast, waarmee de eerste paal de grond in moet, gaat kennelijk boven een goe de inspraak van de bewoners," aldus het boze verenigingsbe stuur. „Een beetje bedroefd" zegt wethouder Zijdeveld te zijn. „Deze kritiek komt erg onver wacht. Ik had een heel andere indruk van het gesprek dat wij gevoerd hebben. Het was ver domd gezellig, wij hebben ple zierig zitten praten, een dikke twee uur lang." Het bestuur zal, ondanks ern stige kritiek op het plan van Kuipers, geen bezwaarschrif ten indienen. Zo is dat afge sproken met Zijdeveld, in ruil voo. volledige inspraak in de volgende bouwfasen. Maar ook ziet het bestuur van beroeps mogelijkheden af, omdat Zij develd anders met het verdek te verwijt zou komen dat de bewonersvereniging de bouw vertraagt, waardoor de huren hoger worden. Daarom be perkt het bestuur zich ertoe zich van Kuipers' bouwplan te distancieren. Wat het nut daarvan eigenlijk is, is „weinig Zijdeveld: bewoners vereni ging handig ingepakt... of niets", geeft De Graaff evenwel toe. Maar afspraak is afspraak. Overigens is alleen het bestuur van de vereniging daaraan gebonden, de leden zullen zich in de lente nog op een extra vergadering erover uitspreken. Zijdeveld: „Het is natuurlijk ieders vrijheid zich te distan tiëren van een plan, dat door de gemeente gemaakt wordt Wij vragen van die vereniging ook helemaal geen verant woordelijkheid." Volgens de wethouder zal in de maand april een bouwplan ter inzage worden gelegd. Daarin nu nog veranderen betekent volgens hem onnodige vertraging. „Het heeft geen zin nu nog een oorlog te gaan voeren over wel of niet schuine daken, als dat alleen tot gevolg heeft dat het uitzicht erop vanuit het stadskantoor iets plezieriger wordt," aldus Zijdeveld. Vlaardingen Als je oplich ters op de radar zou kunnen waarnemen, dan zou een be drijf in radar-systemen aan de James Waltweg nu niet 20,000 gulden armer zijn geweest. De betreffende firma werd eind vorige week opgebeld door een man, die informatie wilde hebben over een bepaald ra dar-systeem. Later meldde hij zich bij het bedrijf en kreeg een rivier-radar, een beeldkast en een marifoon mee, een en ander ter waarde van zo'n 20 mille. Nadat hij met die appa ratuur was vertrokken heeft men niets meer van de man vernomen. Ook zijn identiteit is bij nader inzien niet bekend. Vlaardingen Waarne mend afdelingsvoorzitter W. Wiegers van het Vlaar dingse CDA heeft zich in een bijdrage in het afde lingsblad nogal afgezet te gen het vertrek van zijn voorganger, Rien West- strate, die lijsttrekker is geworden van de Evange lische Volks Partij (EVP). Wiegers schrijft dat hij er zo zijn twijfels over heeft of het verlaten van het CDA wel een juiste oplos sing is. „Een partij heeft mensen, die zich positief kritisch opstellen, nodig." Volgens de waarnemend voorzitter, die in functie zal blijven tot de ledenver gadering een nieuwe voor zitter heeft gekozen, heeft het CDA zich altijd ernstig beziggehouden met vraag stukken als kernbewape ning en kernenergie, steun aan onderdrukte groepen, vreemdelingenbeleid en dergelijke. Op de kritiek van Weststrate dat het CDA geen duidelijke stel- lingname heeft, maar dit soort problemen op hun politieke haalbaarheid toetst zegt Wiegers: „Het CDA is geen getuigenis partij. Het CDA aanvaardt staatkundige verantwoor delijkheid. Dit betekent dat de partij politiek moet bedrijven. Men zal dan re kening moeten houden met de belangen van een hele gemeenschap, wil men niet van die gemeen schap vervreemden." Volgens Wiersma moet een geest van eensgezind heid de basis van het CDA vormen, waarbij verschil lende opvattingen best mogen doorklinken. „Een partij de rug toekeren en vanuit een isolement pro beren een ieder van zijn gelijk te overtuigen bieden evenmin een oplossing," schrijft Wiersma, hoewel hii waarschijnlijk „onge lijk" bedoelt. De kritiek van Wiersma op het vertrek van West strate zal, hoewel die naam in de bijdrage niet wordt genoemd, ook ge richt zijn op het raadslid Peter Blonk, die heeft aangekondigd eveneens naar de nieuwe partij over te stappen. Schiedam De gevonden gif tige stoffen op het voormalige GTB-terrein aan de Dwars straat in Schiedam Zuid heb ben geen schadelijke invloed gehad op het drinkwater. Dat is de conclusie van de Openba re Nutsbedrijven die 'voor alle zekerheid" een onderzoek naar de kwaliteit van het water hebben ingesteld. Ook de resultaten van een on derzoek van de stichting voor bodem kartering uit Wagenin- gen zijn inmiddels bekend. De stichting heeft gezocht naar onnatuurlijke reuk en onna tuurlijke kleuren in de bodem. Op verschillende plaatsen heeft men dat gevonden. In welke mate het schadelijke concentraties betreft is nog niet bekend. Wel concludeert men dat lichte tot matige con centraties aanwezig zijn en in één geval een sterke concen tratie. Nader laboratoriumon derzoek van de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond moet nog worden afgewacht. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. SWUI oei ?ollC' „w 3 vb *34.300° dat»-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1