STAD STREEK 'Niemand garandeert plekje als je een ontheffing hebt' Ook lullig van Arie... Politici hebben kater van kwestie rond zigeuners HOREN BI HEN Steen en Brons Bewoners centrum in actie tegen parkeermeters-nu rr (29) All-in voor oud L V-ers Schiedam helpt Sri Lanka Bij bouw bestolen Auto's zonder licht en geluid Brommer in brand 'Inbrekers aangehouden !lül Bingo Ooievaars Vogelasiel wordt steeds drukker Marxist Bram Uil Coco My Mkinga 23 maart 1981 va/sc/ww Vlaardingen Sociëteit All- In wordt morgenavond weer gehouden in gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Oud-le den en ouders van L&V-ïe- den zijn om 20.00 uur welkom voor een praatje, een drankje en een spelletje. Schiedam Het dorpje Sïppi- maduwa op het eiland Sri Lanka is in de maand februari weer twee stappen verder ge komen in haar vijfjarenplan. Dankzij de Schiedamse werk groep die ijvert voor de ont wikkeling van deze arme leef gemeenschap werden er vori ge maand twee pakketten met schoolartikelen verzonden. De Goeman Borgesiusschool nam daartoe het initiatief, na dat men met de werkgroep in contact was gelreden. Behalve de schoolartikelen hebben de Schiedamse kinderen ook te keningen gemaakt voor hun Aziatische leeftijdgenootjes. Ook bracht de werkgroep drieduizend gulden bijeen om agrarische projecten in het dorp wat verder te helpen. Weer een stapje verder in het vijfjarenplan dat in 1983 moet zijn voltooid. Belangstellenden voor deze Schiedamse hulpac tie kunnen contact opnemen met Hans van der Broek, tele foon 34.51.93. Schiedam Tijdens werk zaamheden bij ae bouw in Woudhoek-Noord is een 55-ja- jrige Gouwenaar bestolen van zijn portemonnee met 520 gul den. De man had, toen hij zijn overall aantrok, zijn broek in "één van de in aanbouw zijnde woningen gehangen. Bij het wisselen van werk kloffie voor pantalon bemerkte de inwoner van Gouda de vermissing. Schiedam Twee 'verstra- lers' zijn door onbekenden van een geparkeerde auto ge schroefd. De lampen, die een waarde van tweehonderd gul den vertegenwoordigen, wa ren eigendom van een 21-jari- ge Schiedammer. De auto stond op het parkeerterrein aan Kreupelstraat/Boterstraat. Zevenhonderd gulden kostte de cassetterecorder met boxen die tot voor kort de muziek verzorgden in de auto van een 34-jarige inwoner van Schie dam. In het holst van de nacht hebben dieven de installatie uit de auto weggehaald. De po litie vermoed dat er gebruik is gemaakt van een valse sleutel. Schiedam Hoog sloegen de vlammen op uit de bromfiets "van een 32-jarige Schiedam mer. toen onbekenden er de vlam in hadden gestoken. Razendsnel wist de eigenaar van de bromfiets het vuur te doven, maar dat kon niet voorkomen dat een schade 'van duizend gulden ontstond. De brommer, merk Sparta, 'stond geparkeerd in de Dwars straat. Maassluis De politie heeft, -een 19- en een 17-jarige Maas- si uizer aangehouden op ver denking van diefstal door mid del van braak, zoals het delict officieel heet. De jongelui had- 'den ingebroken in een trans portbedrijf. een opslagbedrijf, het voormalige gebouw van de sociale dienst, het BGSW-ge- bouw, een caravanimportbe- drljf. een discotheek en een rijwielhandel. De totale waar de van de gestolen goederen bedraagt ongeveer 5000 gul den. Uit een auto werd verder een communicatiezender ont vreemd. Schiedam Schiedamse bin- 1 go-liefhebbers kunnen vana vond terecht in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Het eerste nummer van de Bingo van De Ooievaars wordt afgeroepen om acht uur. Vlaardingen Het wordt weer een drukbezochte bijeen komst: de vergadering van de commissie voor verkeer en vervoer, volgende week dinsdag. Dan zal een flinke groep bewoners van het centrum de commissieleden en wethouder Bas Goudriaan gaan vertellen, wat zij vindt van de plannen om alvast betaald parkeren in het cen trum in te voeren. Die mening is niet zo positief. Zoals ze deze week aankondig den zien ze de bui al helemaal hangen. Als betaald parkeren wordt ingevoerd vóór de ge plande parkeergarages zijn gebouwd, dan wordt de situa tie in hun woonstraten nog problematischer dan nu al het geval is, vrezen ze. „De ver keersoverlast wordt alleen maar groter. Voor de bewo ners komt een ontheffingssys teem, is eens gezegd, maar er is niemand die kan garande ren dat je met je ontheffing ook een plekje kunt vinden. Centrumfcêzoekers zetten hun wagen tóch wel neer, of het nou mag of niet," zo wordt ge- vreesd. De problemen kwamen ter sprake onder enkele bezoekers van het buurthuis De Haven. Dat resulteerde uiteindelijk in een bijdrage over dit onder werp in de Centrumkrant, de buurtkrant van De Haven, en een vergadering die op 11 maart werd gehouden. Opval lend was dat die vergadering werd bezocht door mensen die zich tot dan toe niet of nauwe lijks met de verkeers- en par- keerproblematiek hadden be ziggehouden. Flauwekul Aad Bernoster, een van de ini tiatiefnemers van de nu ont stane actie: „Straks komt de inspraak voor het verkeerscir culatieplan in het centrum op gang, maar de parkeermeters heeft men er al uitgehaald: die worden alvast geplaatst om de bevolking te laten wennen aan het betaald parkeren. Een flauwekul-argument: dat wen nen kan net zo goed over drie jaar, als die parkeergarages er zijn. Ik had liever gezien dat de gemeerde gewoon gezegd had: we willen er nog wat ex tra geld mee in het laatje krij gen. Hoewel dat relatief is. want parkeermeters kosten vaak meer dan ze opleveren." Verontwaardiging is er ook over het feit. dat er nog steeds geen oplossing is voor de vraag, waar de bewoners van het centrum straks hun auto moeten neerzetten. Goudriaan deed enige tijd geleden de uit spraak, dat de bewoners ont zien zouden worden; dat die gratis zouden kunnen parke ren. Ed Vergroesen: „Maar nu zegt Goudriaan, dat de bewo ners niets méér hoeven te be talen dan andere Vlaardingers. Dat kun je op verschillende manieren uitleggen, dat kan ook betekenen dat wij voor onze parkeerplaatsen moeten gaan betalen!" Nog ondraaglijker De belangrijkste angst van de centrum bewoners is echter, dat bezoekers van het centrum straks massaal zullen proberen de parkeermeters of parkeer automaten te ontwijken, door een plekje te vinden in een van de omliggende straten, iets verder van het centrum van daan. Als dat gebeurt, dan wordt de toestand voor hen nog ondraaglijker dan-ie nu al is. Ed Vergroesen: „Je krijgt een enorme stroom zoek-ver- keer. zodat onze straten onvei liger worden. Ook de bewo ners zelf moeten gaan mee doen aan dat zoeken naar een parkeerplaats. Dat is lekker voor mensen in de continue- dienst: die kunnen hun wagen nooit meer kwijt. En wat dacht je van bejaarden en mensen die niet meer zo goed ter been zijn? Daar worden de problemen ook veel groter voor." In een controlesysteem op foutparkeerders en mete rontduikers gelooft de bewo- nersgroep niet: „Dan kun je wel op iedere straathoek een agent neerzetten!" Over de grieven die de bewo ners over het betaald parkeren hebben is inmiddels ook een Maria Vergroesen, Els de Bruyn, Ed Vergroesen en Aad Bernoster: enkele van de bewoners uit de groep. brief gestuurd naar het college van B en W. Het is verder de bedoeling om in de week van 13 tot en met 18 april een en- trumgezinnen. Aan die enquê- quête over deze kwestie te te wordt meteen een handle- houden onder de 3100 een- kemngenactie verbonden. Schiedam De autocross- club Schiedam is boos op Arie Verlinde. Volgens voor zitter Goof Hendriks heeft de club aan het PvdA-raads- Iid zestien bekeuringen te danken, die de politie grif uitdeelde toen donderdag avond de sportraad in het stadhuis vergaderde en de hele Grote Markt vol gepar keerd stond met auto's. Woest waren enkele omwo nenden om al die fout gepar keerde wagens en daarom hadden zij de politie ingeseind. In het stadhuis echter voelde de clubleider van de autocros sers Arie Verhnde aan de tand. Ook hij bleek de politie gebeld te hebben. „Dat is nou echt lullig van hem," zei Goof Hendriks gisteren. „Arie zei nog dat hij ons niet had willen duperen, maar hij kon aan de auto's 2ien dat zij van ons wa ren. Dat wist ie drommels goed!" Het commentaar van Arie Vertinde: „Ik snap die boos heid van Hendriks niet. Ik heb niets tegen die autocrossers, absoluut met. ik ga er zelfs wel eens kijken in Keihei en ik vind het nog een leuk gezicht ook. Toen ik de politie belde, deed ik dat alleen omdat dat mooie plein voor het stadhuis vol stond met auto's en daar ben ik tegen. Ik wist niet dat het wagens van de crossclub waren. Dat had trouwens niet uitgemaakt." De autocrossclub is nog naar het hoofdbureau van politie gegaan, maar aan de Lange Nieuwstraat kon inspecteur Cor van Dongen alleen advise ren de bonnen met te betalen en de zaak voor te laten ko men. De bekeuringen onge daan maken kon hij niet „Wij betalen dus met," zegt Goof Hendriks, „wij laten het voor komen. Het was koopavond, dan kan je je auto nergens in de stad kwijt! Daarom hebben wij ze bij het stadhuis gezet. De vergadering van de sport raad pakte voor de crossers verder wel redelijk positief uit. Wethouder Herman Post hoorn zal een alternatieve lo catie gaan zoeken voor het crosster rei ntje in Kethel. Ook Arie Vertinde is daar voor stander van. Schiedam Het Vogela siel Schiedam krijgt het steeds drukker. Dat blijkt uit het verslag over de pe riode november 1979 tot en met december 1980, dat, onlangs is verschenen. Hoewel het asiel in de ver slagperiode nog volop be zig is geweest met het op bouwen van het Babbers- molencomplex, dat tol vo gelasiel is omgebouwd, heeft men toch al 349 vo gels kunnen opvangen. Van dit aantal konden er na verzorging 154 na ver loop van tijd weer m de natuur worden terugge bracht. Vooral in de eerste twee maanden van de betref fende periode heeft men nog heel wat gedaan aan de totstandkoming van het asiel, dat onderdeel is van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging, afdeling Wa terweg-Noord. Het meren deel van de werkzaamhe den werd verricht in de molen, waar grote volières werden gebouwd en ande re voorzieningen aange bracht. Verder is ook op het rietland veel werk verzet: een groot stuk werd afgezet met 1 meter hoog gaas. In dit afgezette stuk werd een vijver ge graven. Het geheel is be doeld voor de opvang van vogels die niet zo snel wegvliegen. In het riet land werden ook enkele volières bijgebouwd. Van de 349 vogels die in de verslagperiode in het Schiedamse vogelasiel werden opgevangen was het merendeel het slacht offer geworden van ohe- vervuilmg op zee, van hel verkeer of van hoogspan- ningsleidingen. Soms ook waren vooral bij knob belzwanen en bij wilde eenden de problemen te wijten aan onachtzaam heid van hengelaars: die dieren waren verstrikt ge raakt in achtergelaten vis lijnen en soms hadden ze een vishaak in hun li chaam. Zo'n 90 vogels hadden zulke zware ver wondingen opgelopen, dat ze niet meer te redden ble ken. De beheerders van het asiel. G.J. van der Hoek en zijn vrouw, verwachten in de komende tijd dat het steeds drukker zal worden met de opvang van ge wonde vogels. Du wordt geconcludeerd uit het feit dat er steeds meer vogels zijn aangeboden, naarmate het asiel een grotere be kendheid kreeg. Vlaardingen Tenminste twee gemeenteraadsleden hebben aan de ontwikkelin gen rond de zigeunerfamilie Petaio, die onlangs probeerde een tijdelijke Vlaardingse standplaats te krijgen, een kater overgehouden. CDA- wethouder'Cees Bot en PSP- ratfslid Leo Zeef, die het col lege naderhand aan de kaak stelde over de uitwijzing van de zigeuners, laten in twee lokale politieke periodieken de gebeurtenissen nog eens de revue passeren. In Rood Vlaardingen geeft Zeef een uiteenzetting van de interpellatie in gemeente raadsvergadering over de kwestie rond de Petaio's. „Het griezelig formele stand punt van het college en het politieke spel van de PvdA, maar ook van het CDA, heb ben duidelijk een kater ach ter gelaten. Zeef constateert dat in ande re gevallen dan de kwestie rond de Petaio's de wet veel minder strikt wordt toege past. Hij verwijst naar de ar- bortuspraktijk en de wet op de minderjarigen. Hij besluit zijn verhaal met: „Jammer, dat we zover voor zigeuners in Vlaardingen nog niet zijn." Ook wethouder Cees Bot heeft een kater overgehou den van de ïigeunerkwestie. In CDA-nieuws, het maand blad van de afdeling Vlaar dingen van zijn partij, laat hij blijken 'gestoken' te zijn door het feit dat niet door ieder een die in de zaak stelling heeft genomen hoor en we derhoor is toegepast. Volgens Bot is het college van Ben W m de kwestie niet lichtvaar dig te werk gegaan. „Wij hebben ons niet laten leiden door geruchten of verdacht makingen. Feiten en gezond verstand en afweging van belangen van de gehele Vlaardingse bevolking heb ben hierbij een rol gespeeld," aldus de wethouder. Cees Bot laat tussen de regels door merken teleurgesteld te zijn over het feit. dat ook sommi ge kerkelijke vertegenwoor digers in de stad blijkbaar geen hoor en wederhoor he- ben toegepast. In het bijzon der voor die kerkelijke ver tegenwoordigers, die verant woordelijk CDA-wethouder Jeile Wijnstok fel hebben aangevallen om zijn 'onbarm hartige' opstelling in het zi geunerprobleem. schrijft Bot: Cees Bot: beslissingen ne men niet altijd prettig... „Beslissingen nemen, zoals het college de afgelopen tijd heeft moeten doen, is niet al tijd prettig. Vaak zou je om allerlei redenen anders wil len. Maar een gemeentebe- Leo Zeef: jammer voor zi geuners... stuur mag zich niet alléén la ten leiden door barmhartig heid. Want waarom die barmhartigheid wel toepas sen in één geval en in andere gevallen niet?" De Westwijk is een planologisch schoolvoorbeeld van het motto „Nederland herrijst". Aan het eind van de vijftiger jaren werd onder invloed van de overstelpende woning nood een moderne, sociaal-gemêicerde, praktisch inge deelde en vooral snel voltooide nieuwbouwwijk uit de grond gestampt. Nu, ruim twmtig jaar later, begint de modelwijk van toen een beetje af te takelen. Nieuwere en modernere wijken hebben de Westwijk zijn avant-garde-glans ont nomen. Maar om het niet te vergeten: bij café Westwijk aan de Floris de Vijfdelaan staat als hómage aan de bouwers van Vlaardings paradepaardje van toen het beeld van „De Heter". Een stoere, sterke bouwvakker loopt met een groot „bronzen" blok beton te sjouwen en symboliseert daar mee alle harde werkers van toen. In 1951 maakte kun stenaar Han Rehm dit twee meter hoge eerbewijs. Visconti is een Italiaanse cineast die zijn marxisti sche visie op de Italiaanse samenleving nooit onder stoelen of banken heeft gestoken. In de film die vanavond vertoond wordt bij de Vlaardingse Filmli- Open jongerencentrum Coco in Maassluis opent aanstaande zaterdag zijn nieuwe bar. Ter gelegen heid daarvan wordt er een open huis gehouden. Za terdagmiddag speelt de uit zes studiomusici bestaande groep Tranqu-ü jazz en swing. Het begint om 15.00 uur. 's Avonds om 21.00 uur treedt de Eindhovense for matie Neon op. Deze groep kreeg bekendheid met op tredens in Paradiso, Eksit en m het VPRO-program- ma Oorkussen. Jongeren centrum Coco is gevestigd aan de Lange Boonestraat 33. ga gaat het om een Sici- liaanse visser die zich los wil maken uit het mono polie van een groothande laar. Hij wil voor zichzelf beginnen, maar Morgen avond, 20 30 uur. Hufluan 12, entree /3.50. Bram Uil maakte in Schiedam furore met de expositie „Voor het leven getekend" en daarna met zijn sollicitatie als museumdirecteur. Beide ondernemingen kregen niet het gevolg dat Bram zich had voorgesteld. Hij komt morgenavond in café De Goudsbloem in de Sint Annazusterstraat 30, gedichten uit eigen werk voor dragen en wordt daarbij muzikaal ondersteund door Ri- nie van Willigen alias Arie. Het begint om half tien. Toneel werkgroep Proloog komt morgenavond in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal met het toneelstuk „My Mkinga". Het centrale thema in dit maatschappijkriti sche werk is de inferieure en tweederangs gezondheids zorg waarmee de Derde Wereld door het ontwikkelde westen „geholpen" wordt „My Mkinga", mijn dorp, begint om 20.15 uur. Schiedam se weg 5 Ia-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3