STAD/STREEK rr CfötrJiff 'I Vastenactie voor boeren in Zimbabwe rRIëmfës 1 B Hoofdstedenbuurt zoekt meer coördinatoren 1980 topjaar voor Vlaardingse haven Van harte welkom op ons Open Huis, vrijdag27maart, 9.00-17.00uur. ra Ruime parkeer gelegenheid m a) gediplomeerde bejaardenverzorgsters b) assistente eetzaal/broodkeuken VLAARDiNGS DAGBLAD all-round magazijnbediende van heck&co.b.v. |i«j i' <1 Maatschappelijk avondgebed over gewetensbezwaren Stichting Huyse van Sint Christoffel binnen Delft Wij bespreken plaaiskaarten voor u in alle {Rotterdamse theaters en schouwburgen. automaterialen gereedschappen uitlaten woen»d»g 25 maart 1981 YD/SC/WW Mladeleiïi fietst oor iElnge. Is j eugdi proj eet Hoek van Holland Honderd kilometer trapte Madelein van Baaien eind vorige week tegen de ste vige wind in tussen Utrecht en Hoek van Hol land. Haar ovetjarige fiets hield het tot haar eigen verwondering uitste kend uit en Madelein kon dus een eerder gedane be lofte inlossen. „Geven jullie geld, dan ga ik die honderd kilometer fietsen." 20 had ze verteld tegen ieder die het horen wilde. Het geld is bestemd voor een jeugdproject in het Engelse Liverpool. Daar staat The Blackie, een jeugdhuis dat door het wegvallen van subsidies ernstig in zijn voortbe staan werd bedreigd. Al- Vlaardingen Met bijna 21 miljoen bruto kubieke meter behandelde lading van zeeschepen was i960 een topjaar voor de Vlaardingse haven. Die lading ■werd binnengebracht of opgepikt door 2105 zeesche pen. Er zijn weliswaar jaren geweest dat Vlaardin gen door beduidend meer schepen werd aangedaan, maar door het groter worden van de boten kon het ladingrecord worden bereikt. Ook is er het afgelopen jaar een einde gekomen aan de door schaalvergroting veroorzaakte daling van het aantal zeeschepen dat Vlaardingen aandeed. In '75 werden nog bijna 2700 bezoekende schepen gere gistreerd. Dat aantal bereikte vorig jaar een diepte punt van iets meer dan 1900, maar nu lijkt het weer aan te trekken. Het grootste gedeelte van de behandelde lading be stond uit massagoederen, die door de Vlaardingse vestiging van Swarttouw in de Vulcaanhaven werd verwerkt Het grootste deel bestond uiteraard uit ko len. Mogelijk zal dit jaar een verschuiving plaatsvin den naar meer arbeidsintensieve ladingsoorten, on der meer stalen pijpen. Gevolg daarvan zal wel zijn dat de verwerkte lading dit jaar beneden die van 1980 zal blijven. Het aantal binnengekomen binnenvaartschepen daalde vorig jaar met 920. Maar door schaalvergro ting die ook daar optreedt bleef de behandelde la ding gelijk (12 miljoen ton). lerlei acties werden ge voerd en Madelein pakte de zaak op haar eigen ma nier aan. Ze zocht spon sors die bereid waren om een bepaalde kilometer vergoeding te betalen en dat lukte aardig. Om pre cies te zijn kwam zij op twintig gulden per gefiet ste kilometer en dat bete kent dat zij iets meer dan tweeduizend gulden kan overmaken naar The Blackie. Om tien uur vertrok Madelein uit Utrecht en pas om zeven uur arriveerde zij in De Hoek. Een wereldrecord is het dus zeker niet geworden, maar de uit Hoek van Holland afkom stige studente was er tevreden mee. ..Het ging tenslotte om het geld en dat ia er geko men," zo verzuchtte zij toen ze na aankomst in de Hoekse Ra bobank een fraai boeket bloe men ontving. Vlaardingen Het eerstvol gende maatschappelijk avond gebed, een dienst georgani seerd door de werkgroep Kerk Samenleving van de Vlaar dingse Raad van Kerken, heeft als onderwerp gewetens bezwaren. Er wordt gepro beerd te formuleren wat gewe ten eigenlijk is en waarom mensen dienstweigeren. Ook de moeilijkheden die zij daar bij ondervinden komen aan de orde. De dienst wordt gehouden op zondag 29 maart om 19.00 uur in de Ichtuskerk op de Van Maerlantlaan, hoek Van Baer- lestraat. De theologische uitleg zal worden gegeven dcor een Delftse studentenpastor, PvO- chus Zuurmond, Wie suggesties of informatie heeft die gebruikt kunnen worden tijdens de themadienst kan terecht bij het secreta riaat, Kees Bregman. Dr A- Kuyperstraat 81. tel. 34.12.15. Bloemen voor Madelein en ruim tweeduizend gulden voor een jeugdproject in Liverpool. Alle katholieke scholen en kerken in Schiedam. Vlaardingen en Maassluis werken tot pasen mee aan de dekenale vastenactie voor landbouwprojecten in Zimbabwe. Door mid del van onder meer col lectes, fancy fairs, discoa vonden en tentoonstellin gen wil men 75.000 gul den bijeen krijgen voor de aanschaf van zaaigoed en kunstmest in het bisdom Sin om. Door de vrijheidsoorlog in Zimbabwe (voorheen Rhodè- sië) is de landbouw in het slop geraakt en moet op veel plaat sen weer van de grond af aan Modehuis De gehele dag showen mannequins vee artver- overende mode uit onze unieke vooijanrskollek tie. Van schitterende pakjes, combi-mode en mantels tot en met verrassende japonnen en ensembles. Uiteraard onder het genot van een drankje en een hapje. Welkom! Broersvest 109 Schiedam Telefoon (010) 267416. o. ons modehuis Donderdag tot 21.00 uur koopavond. worden opgezet. Eén van de grote problemen is op dit mo ment het ontbreken van zaai goed voor de eerste oogst. Daardoor dreigt een voedselte kort én een geldgebrek om zaaigoed voor de volgende oogst aan te schaffen. Een vi cieuze cirkel dus. Door het de kenaat Schiedam, dat bestaat uit de drie Waterwegsteden, is het bisdom Sonoia uitgekozen om daar door middel van fi nanciële steun de boeren te helpen. Bovendien betreft het WONIMCRU1L Aangeboden: 3-KAMERFLAT In Emmen. Huur 328,55 p.m. Gevr.: 4- of 5-kam,wooing In Vlaardingen. Kuur tot pijn. 450.-. Ter. 05910-15949 na 18 uur. LESSEN EN CLUBS ZWEMSCHOOL Goederond. Privé en dublessen. Tel. 010- 349661 en 714707. KENNISMAKING ALLEENSTAANDEN v.a 30 jaar. zaterdagav. 6 uur dan9en In „Middelhuyaa", Konlnglnnel. 403. Vld. Erttr. f 2,50. Jnl, 015- 567086. ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN. SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Caltenburgstr. 80. Vlaardingen. Tel. 34.30.96. TE KOOP AANGEBODEN Het luiste adres voor al uw MEUBELSTOFFEERWERK Fa. Heesels en Co.. Eendracht- stroat 52, teJ. 341583 - 348764 na 10.00 uur. NOOTEBOOM autobanden - B.y, Zw»luwta»n84 Schredarri/Kethei Tel,' 7Q0069-708976 v b.'g.g. 708328/ zaterdags lot 13,00 uur geopend een groep boeren die door de oorlogsomstandigheden veelal weggetrokken zijn uit hun oorspronkelijke streek. Een ei gen stukje grond hebben zij dus niet meer. Met het plaatse lijke bisdom is overeengeko men van de vatsenactie-op- brengst die boeren een eigen stukje land en zaaigewassen te geven voor het levensonder houd en een groter stukje land voor het oogsten van produc ten die verkocht kunnen wor den. Met de opbrengst van de verkoop kunnen de boeren dan volgend jaar zelf hun zaai goed en kunstmest aanschaf fen. Vorig jaar was de keus geval len op een landbouwproject in Zambia dat dringend een maismolen nodig had. In totaal is toen 184.000 gulden opge haald. waarvan 50.000 voor de molen. De rest van het bedrag is naar andere projecten in Zambia gegaan. Voor informa tie over de actie kan men te recht bij A ad van der Horst, tel. 35.06.20. Vlaardingen De nieu we wijkvereniging voor de Hoofdstedenbuurt heeft tijdens haar eerste vergadering nog geen be woners kunnen begroeten van de Bemweg, de Brus- selweg en de Wenenweg. Hierdoor heeft men voor deze drie straten nog geen coördinator kunnen aan stellen, zoals voor de an dere flats in de wijk in middels wel is gebeurd. Het voorlopig bestuur van de vereniging is op zoek naar enkele mensen, die een dergelijke functie zouden kunnen bekleden. Op woensdag 8 april wordt in zaal De Deel de officiële op richtingsvergadering van de nieuwe vereniging gehouden. De statuten zijn inmiddels in concept klaar; die kunnen op die bijeenkomst door de wijk bewoners worden goedge keurd. De vergadering begint overigens als jaarvergadering van de bewonersvereniging Luxemburgweg, die het initia tief voor de nieuwe wijkvere niging heeft genomen. Die be wonersvereniging zal aan het einde van dat gedeelte van de vergadering het voorstel tot opheffing bespreken. Na de pauze vindt de oprichting van de nieuwe vereniging plaats. Inmiddels zijn binnen de nog niet eens officieel bestaande vereniging al plannen ont staan om de nodige activitei ten te starten. Zo is er al een initiatief om een foto- en film groep te beginnen, zo meldt de tweede uitgave van het Hoofd- stedenjo urnaal. Papenstraat 22. telefoon 13.23.44 Daar de verzorging In ons tehuis toeneemt, hebben wij plaats voor: full-time voor de dagverzorging full-time, èên keer per veertien dagen weekenddienst Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitaties richten aan mevrouw P. J. de Min, dlrektrice. I BREDE HAVENSTRAAT 6 I VLAARDINGEN - TELEF. 35.4*25 I Tevens theatergeschenkbonnen I voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.08 en 13.30-17.00: uur Op zaterdag geeJoten VAN HECK CO. B.V., importeur van auto materialen, gereedschappen en uitlaten, zoekt voor zo spoedig mogelijk een Leeftijd tot ca. 40 jaar. Sollicitaties na telefonische afspraak aan: 's-Grave!andseweg 379, Postbus 103. 3100 AC Schiedam. Te!. (010) 62 12 OO. Th. H. B. Schoenma kers De voormalig voorzitter van de CDA-jongerenorganisatie in Schiedam, Theo H. B. Schoenmakers, is be noemd tot voorzitter van een conferentie over Rijnmond als hart van Europa. Schoen makers is al jaren actief in de jongeren raad van de Eu ropese Beweging in Neder land (JEB). De conferentie, die op zaterdag 11 april in de grote vergaderzaal van het o- penbaar lichaam Rijnmond, Vasteland te Rotterdam, wordt gehouden, is georgani seerd door de jongerengroep Rotterdam/Delft van de JEB. Sprekers op de Rijnmond conferentie zijn onder ande- .ren minister ir Danny Tuyn- man, Rijnmond raadsvoorzit ter dr ir Ad Oele, lid van de Europese Commissie mr Frans Andriessen en Eras mus-econoom drs A. J. Doe. Ook zal er een forum zijn onder leiding van PvdA-par- lementslid dr Schelto Patijn. Hans Huis in 'l Veld Al geruime tijd werkt Hans Huis in 't Veld inmiddels bij de gemeente Schiedam, als BNA-architect op de stafaf deling stedebouw, maar pas de laatste tijd blijkt dat op hem de titel 'stadsarchitect* van toepassing is. Dat is een functie die al bestaat sinds de oprichting van de dienst ge meentewerken, zo'n 300 jaar geleden, maar in de jaren zestig en zeventig is er wat verwarring over die verou derde benaming ontstaan. Hoewel de stadsarchitect van origine een gemeenteambte naar was, werden ook de on afhankelijke adviseurs van de gemeente Schiedam, de stedebouwers Rein Fledderus en Bart van Gent, wel stad sarchitecten genoemd. Tot zijn pensionering twee jaar geleden is J, C. Putter de werkelijke stadsarchitect ge weest. De laatste dagen bleek die titel weer gebruikt te worden, voor Hans Huis in 't Veld. J.Rinkel De heer J. Rinkel is onder scheiden met de zilveren er- medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, Hij kreeg de onderscheiding we gens zijn verdiensten voor de Maasluise Harmonie. Giste ren was de heer Hinkel pre cies vijftig jaar lid van de harmonie. De jublilaris is ge boren in 1917 in Culemborg. Vanaf 1945 dreef hij in Maassluis achtereenvolgens een brandstoffenhandel, een bortselfabriek en verhuurde hij wasmachines. Sinds 1976 is de heer Rinkel voorzitter van de harmonie. Ook als docent klarinet en saxofoon zet hij zich in voor de harmonie. Daarnaast haalt hij sinds jaar en dag met zijn vrachtauto bij de le den oud papier op ten bate van de verenigingskas. REDUKTIE TOEGANG voor de manifestatie HOUDEN VAN DIEREN in de Ahoy' hallen te Rotterdam. Openingstijden: vrijdag 10 april 1981 van 18.00 - 22.30 uur zaterdag 11 april 1981 van 10.00- 18.00 uur zondag 12 april 1981 van 10.00 - 18.00 uur met coupon uit het Volwassenen betalen ƒ6,00 p.p., maar tegen Inleve ring van REDUKTIEBON NO. 1 ƒ2.00 korting (bon max. 2 pers.). Kinderen t/m 14 jaar betalen p.p. 4.00. Kaarten uitsluitend aan de kassa van Ahoy" verkrijg baar. HEBT U NOQ GEEN EVENEMENTENPASPOORT BESTELD? Stort dan nu 4,00 op ons gironummer 11000 en wij zorgen dat u het boekje, boordevol v-ordeelcoupons, snel In uw bezit heeft. U kunj het paspoort ook tegen contante betaling van 4,00 alhalen aan ons BESPREEKBUREAU. Ook verkrijgbaar bij de Losse Verkoopadressen van het Tel. 010-144144

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4