SCHIEDAMSCHE COURANT PvdA-bestuur steunt anti-Zijdeveld groep Vrouwen roepen op tof staking lil Ik ,t neem dé proef Gouden speld voor J. Thurmer Houden vb,n dieren. Boeme rang: dag over lokale radio BABYJURKJES TEXTIELBIJHANS deze krant r Tweede druk van bouwkundig bezit9 Jaqueline Kim en Henk in Tedshow Schepen schoonmaken weg uit Voorhaven Voor lichting geeft tasjes weg 9Afgifte- stations op diverse plaatsen Hl Pagina drie. Vermiste vrouw dood op strand Noggeen besluit over visserijmuseum _d"***ü?a**L>en ï'eVy°0f'''7nV""^e Vrijdag 27 maart 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -13e jaargang no. 61—8 PAG(NA*S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het partijbestuur van de PvdA-Scnïedam valt wethouder Chris Zijdeveld af ten aanzien van diens optre den in de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaan den en tweepersoonshuishou dens (1 2). Voorzitter Hans Bakker heeft onomwonden verklaard, dat Zijdeveld een goed functioneren van de stuurgroep heeft geblokkeerd door niet op gemaakte verwij ten in te gaan. Ook het ontbre ken van een goed woning bouwprogramma voor Schie dam, waarom de PvdA al en kele malen heeft gevraagd, wordt als storend ervaren. Het partijbestuur vindt, dat de stuurgroep moet blijven be staan en behandeld moet wor den als volwaardige gesprek- sparter en seneus adviesJi- chaam. Daarom dient er op za kelijke basis vergaderd te wor den, aan de hand van duidelij ke afspraken. Daarmee onder schrijft het bestuur de mening van de drie organisaties, die boos op Zijdeveld uit de stuur groep zijn gestapt: actiecomité De Laan en de Jonge Socialis ten, gesteund door het lande- lijk overleg van belangengroe pen voor huisvesting (LOBH). Hans Bakker, namens het PvdA-bestuur, zou deze orga nisaties zelfs graag terugzien in de stuurgroep. „De verte genwoordiging van bepaalde groepen in de stuurgroep is aan discussie onderhevig, om dat De Laan en de Jonge So cialisten nauwelijks achterban zouden hebben. Maar het zou zonde zijn, als op grond daar van mensen die een uitsteken de inbreng hebben gehad, van het werk in de stuurgroep uit te sluiten." Ook Hans van der Vlist, een van Zïjdevelds ambtenaren, zij het op verkeerstechnisch ter rein en niet op het vlak van huisvesting, is die mening toe gedaan. „Ik ben doodsbang voor een discussie, die ernaar tendeert dat die groepjes te klein zijn om nog iets voor te stellen. Het gaat om de des kundigheid. Die kennis moet je niet weggooien." Daarmee stak Van der Vlist de opge stapte organisaties een hart onder de riem. Hoewel Bakker de stellingna- me van De Laan, de JS en het LOBH onderschrijft, heeft hij kritiek op persoonlijke opmer kingen die Hans Konings (JS) over Zijdeveld had gemaakt. Konings, die ook in de ge meenteraad zit, had de wet houder veel vrije tijd gegund in theekransjes, met andere woorden: ontslag. Oud-Pvd A-raadslid Tiny Knkke, die namens de bejaar den in de stuurgroep zit, vindt dat de stuurgroep maar opge heven moet worden: „Tegeno ver vijf gewone mensen zitten vijf dure ambtenaren, dat is helemaal geen vergelijk, dat kost ons handenvol geld." Als de stuurgroep toch blijft be staan, wil zij de bewonersvere nigingen erbij betrekken. Ook zou dan achter gesloten deu ren vergaderd moeten worden, vindt zij. „Als men almaar wil dat het openbaar is, kan de wethouder zich niet altijd uit spreken over ontwikkelin gen," aldus mevrouw Krikke. Zii vindt het voorts schande lijk dat De Laan, de JS en het LOBH met hun kritiek naar de krant stapten. Schiedam Radio Boeme rang, één van de bekende Schiedamse zendpiraten, orga niseert zondag een Lokale Ra dio Dag. De zendamateurs wil len op die dag duidelijk maken wat lokale radio voor Schie dam zou kunnen betekenen. Van tien uur 's ochtends tot twaalf uur 's avonds heeft het station uitzendingen gepland rond dat thema. In de programma's op die dag 2ullen de verschillende menin gen over lokale radio in Schie dam op een rijtje worden ge zet. Radio Boemerang laat aan het woord komen: een disk jockey van Hilversum 3, een vertegenwoordiger van een platenmaatschappij, een politi cus, een aantal artisten en ie mand van een bestaande loka le omroep. Bovendien is aan een groot aantal Schiedam mers de mening over lokale omroep gevraagd. De medewerkers van het ra diostation willen zondag ook laten horen hoe een lokale ra dio zou kunnen klinken. Daar toe brengt men onder andere eigen nieuwsitems in plaats van het ANP-nieuws. Schiedam Eind april ver schijnt de tweede druk van *Het bouwkundig bezit van de stad Schiedam'. De eerste druk van het boek van de histori sche vereniging, een inventa risatie van waardevolle pan den in Schiedam, was al bin nen enkele maanden na de verschijning in december vol ledig uitverkocht Vooral na de aandacht voor het initiatief van de Historische vereniging in het televisieprogramma 'Van gewest tot gewest' bleek er een enorme vraag naar het werk te bestaan. Om aan die vraag te voldoen wordt nu de tweede druk voorbereid, die eind april in de boekhandel wordt verwacht ADVERTENTIE. schattige mskWijktrssissr «Me at rass S2-E3 SCHÊO&M KCÉMARKT t VLAAfCT-JGEN DW BECkMiVJ^STJCa 67 MAASSUJ6 kOWJGSHOOC Studie naar extra huisv il ophalen Vlaardingen Ja queline Heilema uit Vlaardingen, Kim Aurik uit Schiedam en Henk Bakker uit 's-Gravenzande zijn morgenavond te 'be wonderen' in de Ted show, de super kop pelquiz zonder huwe lijksvoorwaarden van de NCRV. Kim en Henk vormen een koppel tijdens de uit zending. Het resultaat houden we nog even geheim, maar we willen wel verklap pen dat een bijzonder spannende aangelegen heid is geworden. Wat begon als een grapje groeide uit tot een serieu ze onderneming die toch ook het nodige plezier opleverde. De uitzending begint morgenavond om 19.00 uur en zal tot 20.20 uur duren. Spelleider is Ted Braak. Als gast treedt op de populaire zanger Scott Fitzgerald, die enkele ia- ren geleden nog een nit had in Nederland met het nummer 'If I had words' (gebaseerd op een symfonie van Camille Saint-Saëns). Hij vormde toen een duo met Yvon ne Keeley, het jongere zusje van Patricia Paay. Druk was het zeker op de receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bedrljfsjublleum. Vlaardingen Het VI aarding- se bedrijf Shipmate Vlag J. T- hurmer BV had over gebrek aan belangstelling niet te'kla gen tijdens de receptie ter ge legenheid van het 50-jarig be staan. Zelfs koningin Beatrix was het jubilieum met verge ten. Een telegram van haar en prins Claus benadrukte nog eens de goede relatie, die het Koninklijk huis heeft met de firma. Namens de Koningin was haar secretaris aanwezig. De directeur van het bedrijf toonde zich blij verrast met het telegram. De firma maakt al jaren de standaards, vaan dels en wimpels voor de ko ninklijke familie. Ook het gemeentebestuur van VI a ar in gen was aanwezig. Burgemeester Wim Kieboom en wethouder Bas Goudriaan kwamen het bedrijf felicite ren. J. Thurmer had nog een verrassing in petto voor Wim Kieboom. Hij overhandige een enveloppe met inhoud. Het geld was bestemd voor het geuzenmonument dat in Vlaardingen op de Markt moet komen te staan. Trots was directeur J. Thur mer met de gouden speld die hij kreeg uit handen van de heer L. Fokkema, voorzitter van de Nederlandse Export Combinatie (NEC). J. Thurmer kreeg de gouden speld vanwe ge diens verdiensten voor de Nederlandse uitvoer. Vlaggen van het Vlaardingse bedrijf wapperen overal ter wereld. Het NEC is een bundeling van vijfhonderd exporterende be drijven in Nederland. Het was uitermate druk op de receptie. Vele honderden rela ties waren naar Vlaardingen gekomen om te toasten op heb jubileum van Shipmate Vlag. Vlaardingen Ook in Vlaar dingen hebben vrouwen een stakingscomité opgericht. Het comité roept alle vrouwen op om maandag het werk neer te leggen, om daarmee te protes teren tegen de vaak onderge schikte rol die vrouwen krij gen opgedrongen maar vooral tegen de abortuswet die on langs door de tweede kamer is aangenomen. Maandagmorgen zal een aantal buurthuizen ruimte voor de vrouwen be schikbaar stellen die zich 's middags willen aansluiten bij een demonstratieve tocht door de binnenstad van Rot terdam. Belangrijkste eisen die cp de stakingsdag naar voren zullen komen zijn: abortus uit het wetboek van strafrecht en in het ziekenfondspakket en het beslissingsrecht over abortus bij de vrouw en niet bij de arts. Door het werk gedurende één dag peer te leggen willen de vrouwen duidelijk maken de samenleving niet zonder hen kap en daarom dan ook terde ge rekening met vrouwen dient te houden. Ook vrouwen die het huishouden doen wor den opgeroepen hun taak voor een dag neer te leggen. Dat werk is net zo belangrijk, al dus het stakingscomité, waarin onder meer Wij vrouwen eisen en de Rooie vrouwen van" de PvdA zijn vertegenwoordigd. De vrouwen roepen mannen op solidair te zijn door voor een dag het huishouden over te nemen en voor de kinderen te zorgen, zodat zij zelf kun nen demonstreren. Maandagmorgen vanaf kwart over negen zullen buurthuis de Haven, en de wijkcentra de* Heipaal en Westwijk hun deu ren openen voor de stakende vrouwen. Het is de bedoeling dat er discussies gevolgd zul len worden over de abortus wetgeving en over de sta kingsdag. 's Middags worden de vrouwen opgeroepen zich aan te sluiten bh een grote de monstratie in Rotterdam die om circa vier uur vertrekt vanaf de Van Vollenhove- stiaat 62. Manifestatie "Houden van dieren" Ahoy Rotterdam 10-11-12 april 1981 a hoy' «rniBaass^ wawssjB** Schiedam Het Schiedam se bedrijf Melasse mag niet langer schepen schoonma ken in de Voorhaven. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Het college komt met dat ver bod tegemoet aan de wen sen van de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid, die zich ergerde aan de overlast die voor de bewoners rond de Voorhaven ontstond. In de Gorzen had men vooral problemen met de lawaaioverlast die bij het schoonmaken van schepen in de haven plaatsvond. Voor de stroomvoorzienm- fen werd bij het schoonma- en gebruik gemaakt van een aggregaat, dat de erger nis van buurtbewoners op wekte. Melasse moet nu el ders haar werkzaamheden aan de schepen verrichten. Schiedam De gemeente Schiedam geeft vanaf volgen de week draagtasjes aan nieu we inwoners van de stad. De linnen tasjes zijn gesierd met een afbeelding van de Appel- marktbrug aan één zijde en het vignet van de afdeling voorlichting aan de andere kant De tasjes zijn gedrukt in een oplage van tweeduizend exem plaren. De kosten bedragen 5.300 gulden. De tasjes moeten de mappen vervangen, waarin nieuwe bewoners voorheen in formatie over de gemeente aantroffen. Omdat die mappen onhandig bleken in het ge bruik is de gemeente nu over gegaan op de tasjes. Het is de bedoeling van bureau voorlichting om ook bij pre sentatie naar buiten de tasjes met folders over Schiedam uit te reiken. Dat gebeurt voor het eerst tijdens het zaalvoetbal- toernooi voor raadsleden dat op 4 april in de Margriethal wogjk georganiseerd. Vlaardingen De gemeentelijke reini gingsdienst bestu deert een regeling, waarbij afval op en kele plaatsen in de gemeente kan wor den gedeponeerd op bepaalde dagen dat in de wijk geen afval wordt opgehaald. De directie van de dienst heeft dat laten weten naar aanleiding van opmerkingen van en kele leden van de raadscomissie voor volksgezondheid. De commissieleden zouden het toejuichen wanneer een dergelijke regeling tot stand kan worden gebracht. In sommige wijken, waar de huizen niet beschikken over een tuin, balkon of een ber ging waar de volle vuilnis zakken kunnen worden op geslagen totdat ze worden opgehaald, leidt het slechts éénmaal per week ophalen van huisvuil tot moeilijkhe den. Onlangs hebben ook en kele scholen laten weten dat zij met het afval in de maag zitten. Vooral de lege karton netjes met resten schoolmelk veroorzaken nogal wat stank. Nu schijnt het nog wel mee te vallen, maar de scho len verwachten over enige tijd, wanneer de temperatu ren gaan oplopen, grote pro blemen. De reinigingsdienst bekijkt momenteel of het binnen het betaande ophaalschema mo gelijk is enkele plaatsen in de stad aan te wijzen waar de bewoners hun huisvuil kwiit kunnen op een dag dat de vuilniswagens daar niet huis aan huis langs komen. Vrouwen in de politiek. De eerste uit een reeks verheien, die we de komendeweken op vrijdag publiceren. Hoe voelt een vrouw zich in het politieke wereldje; wat is haar invloed? Pagina drie. De Schiedamse boten buurt heeft een wijkvereniging. Met grootse plannen, zelfs. SemBraunwi! Simon de Bruin wéér doen vergeten. Pagina rijf. Schiedam/Noord wijk Op het strand ter hoogte van Huis ter Duin is woensdag het stof felijk overschot van een 32-ja- nge vrouw uit Schiedam ge vonden. De vrouw, getrouwd en moeder van twee kinderen, werd sinds 13 maart vermist Zij is door verdrinking om het leven gekomen. Volgens de politie verliet zij ongeveer twee weken geleden in overspannen toestand de echtelijke woning. Haar stoffe lijk overschot, dat door een vroege strandwandelaar werd gevonden, is gisteren overge bracht naar de algemene be graafplaats in Schiedam. Vlaardingen De onderhan delingen tussen het bestuur van het visserijmuseum, de ge meente en het rijk over de overname van het museum door het rijk verlopen nog steeds moeizaam- Als het vis serijmuseum inderdaad door het njk wordt overgenomen zou het een rijksmuseum wor den, Het njk zou dan ook alle kosten voor haar rekening ne men. De gemeente Vlaardin gen zou dan van alle kosten die het momenteel moet ma ken af zijn. Directeur Van Dorp van het vissenjmuseum is het lange wachten weliswaar moe, maar kan weinig ondernemen: „Het wachten is op een gesprek met staatssecretaris Wallis de Vries die over dit soort zaken gaat. Er is al verschillende malen aangedrongen op een gesprek tussen de gemeente, de stich ting en de staatssecretaris, maar tot op heden is een af spraak niet gemaakt" Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vmden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. :oel 7 10e>fc l0SU<=<5<» Cï.c*'«'d Jloa"1"— Pi 1 Vn^r-oAe' vJoontA*0 ,"7l0tideIP0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1