SCHIEDAMSCHE COURANT Bar van Coco feestelijk open j Politici terughoudend &WZZE J Posthoorn stapt voor werklozen naar parlement krant SALOPE Eis Vrouwenhuis: eigen onderkomen Spontane actie ex-insprekers LIT OP ONZE KRANT VAN 1 APRIL VOOR MEER INFORMATIE!! Jongen nog in levens gevaar Kostuums in trek bij winkel dieven gevarieerde partij dames 'Uitbreiding nastreven van Trechter/SWA' Pand moet dagelijks open zijn Woningwet woningen in Woudhoek; over keuze Urbi Bouw - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Maandag 30 maart 1901 - Broersvest 3 - telefoon admmistratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL 13c jaargang no. 62 De vakbonden zijn nauw betrokken bij de fusie van de twee ziekenhuizen in Schiedam. Van de gestelde termijnen trekken ze zich echter geen fluit aan. Pagina drie. Een Schiedamseen een Vlaardingse deden zaterdag mee in de'Ted Show'; ook NCRV dus. Plezier hadden de dames genoeg. Pagina drie. Vlaardingen De zestienjari- ge Vlaardinger, die vrijdag- middag als inzittende van een personenauto ernstig gewond raakte toen de wagen in Raamsdonkveer in botsing kwam met een vrachtwagen, is nog steeds m levensgevaar De jongeman wordt nog steeds verpleegd in een ziekenhuis in Tilburg Zoals eerder gemeld kwamen de Viaardmgse politieman A Tempelaar, zijn zestienjari- f ge broer en hun vijftigjarige moeder bij het ongeval om het - i leven. Vlaardingen Ondanks het fraaie lenteweer waren twee- en driedelige herenkostuums nogal gewild bij winkeldieven j« Op de afdeling herenconfectte van V D werd zaterdag eerst een 25-jarige Hagenaar aange houden, die had geprobeerd er met twee kostuums ter waarde van 825 gulden vandoor te gaan De man werd aan de po litie overgedragen Enige uren later probeerden drie Rotter dammers hetzelfde zij hadden de bedoeling er met drie pak ken zonder betalen vandoor gegaan Als dat zou zijn gelukt zou het grootwinkelbedrijf een schadepost van nog eens 924 gulden hebben gehad De he ren kregen allemaal een pro-_ ces verbaal ADVERTENTIE SCKÊQEJVl KOEMARKT 1 VLAAR2XJGEM DW BfOCMAMNSTGEL 67 maassluk KONINGSHOEK Schiedam Op verzoek van Schiedamse werklozen gaat wethouder Herman Posthoorn proberen in de Tweede Kamer een discussie aan te zwengelen over subsidiering van werklo- zenprojecten zoals in Schie dam de Trechter/SWA (Schie dammers werkloos, toch ac tief) Er doen zich zoveel moeilijkheden voor bij het in stand houden van dergelijke projecten, dat volgens Post hoorn de tijd rijp is dat de mi nisteries van sociale zaken en van CRM daar wat aan doen De wethouder sprak die me ning vrijdagmiddag uit, tijdens een bijeenkomst met vijftig Schiedamse werklozen m de ontmoetingsruimte aan de O ve r s ch t eses t raa t Waar de Trechter het momen teel moeilijk mee heeft, is de beëindiging van het tijdelijk dienstverband van Ben van Pelt, Marjo Hansen en Tom Kooyman Het komt voor het eerst voor dat dne medewer- kers tegelijkertijd moeten stoppen, omdat de werkgele- genheidsverruimende maatre gel voor hen afloopt Het is voor de Trechter op die ma nier onmogelijk om het cur- sussenpakket en de mforma- tiewmkel in stand te houden, terwijl ook de openingstijden per 1 mei korter worden Zou hiervoor al een oplossing ge vonden kunnen worden, door dat bijvoorbeeld drie anderen op tijdelijke basis worden aan genomen, dan nog vreest de Trechter/SWA dat de conti nuïteit van het vele werk m gevaar komt Posthoorn heeft toegezegd dat hij zich in de gemeenteraad wil beijveren voor uitbreiding van het aantal vaste krachten van de Trechter Want hoewel het project m de eerste plaats bedoeld is om werklozen een nuttige tijdsbesteding te bie den, is dat werk onmogelijk als het gegarandeerd wordt door slechts twee vaste krach ten, in dit geval Hans Verlinde en. Piet Permmg Voorlopig denkt Posthoorn aan uitbrei ding met anderhalve kracht of, waarop vrijdag werd aan gedrongen, drie parttimers In dat geval zouden wellicht de dne huidige medewerkers in tijdelijk dienstverband kunnen blijven Stafkracht Piet Pen ning noemt dat overigens nog „een druppel op een gloeiende plaat" Hij zegt dat met om drie vaste krachten gevraagd wordt omdat de Trechter graag ruim in het personeel zit, maar omdat deze broodno dig zijn Posthoorn, die zich bereid had getoond in het openbaar een discussie met de werklozen aan te gaan, had een open oor voor hun problemen, maar kon weinig harde toezeggin gen doen Er moeten echter volgens hem op landelijk ni veau voorzieningen worden getroffen, waardoor het geen punt mag zijn iemand van een tijdelijk dienstverband ovei te hevelen m een vaste aanstel ling „De gemeenschap betaalt het toch," zo waren de werklo zen het met Posthoorn eens Waar nu de kneep zit, is dal een WW'er betaald wordt uit de rijkskas, terwij] mensen die dankzij een werkgelegenheids- verruimende maatregel hun geld ontvangen via de ge meente Posthoorn „De ge meente heeft het geld niet om WW'ers m te zetten waar deze nodig zijn, want dat is een rijksaangelegenheid Vlaardingen De werk groep, die ingesteld is om tot realisering van een Vrouwenhuis te komen, kan met het eerste lijstje van wensen en verlangens de onderhandelingen met wethouder Ary Maarle- 'Frederik Hendriklaan moet open blijven' s De nieuwe bar van Coco Is open. Er werd zaterdag al meteen flink gebruik van g 1 gemaakt. f| Maassluis Het bestuur van het jongeren centrum Coco weet nog niet of het gerech telijke stappen gaat ondernemen tegen de onlangs ontslagen projectleider Lou Koper. Momenteel is er een onderzoek gaande naar het financiële beleid van de afgelopen twee maanden. Na dat onderzoek wordt pas een beslissing genomen Veel meer wil het bestuur momenteel niet kwijt over de onverkwikkelijke affaire. In een officiële verklaring, die door penning meester Leo van der Holst tijdens de offi ciële opening van de bar en de nieuwe ruimte werd voorgelezen, stelde het besuur dat de privacy van de ex-werknemer zal worden beschermd en dat daarom geen be richten naar buiten worden gebracht Het was zaterdag gezellig druk tijdens de o- penmg van de bar van het jeugdcentrum. Velen hadden de moeite genomen om naar Coco te komen Een heerlijk koud buffet stond op de gasten te wachten Vlaardingen Met een spontane actie heeft een groepje bewoners van Holy zaterdag nog eens de aandacht gevestigd op het resultaat van de inspraak procedure, die in het ka der van het verkeerscircu latieplan in de wijk ge houden is. Een belangrijk deel van dat resultaat, de conclusie dat de Frederik Hendriklaan voor het ver keer geopend moet blij ven en dat daarentegen de Dillenburgsingel dicht moet, heeft het college van B en W naast zich neer gelegd in haar raads voorstel. De insprekers zijn hierover bijzonder te leurgesteld. Zaterdagochtend kwam de groep in actie. Op de Frederik Hendriklaan werd met pion- netjes een soort fuik gemaakt, waarm de automobilisten m«n of meer vastreden en vervol gens door de actievoerders werden geénqueteerd over hun voorkeur voor een van de verkeersoplossmgen Gedu rende de actie, die ongeveer een half uur duurde alvorens er op verzoek van de politie een emd aan werd gemaakt, werden 176 weggebruikers on dervraagd 172 van hen wilden de laan openhouden, terwijl 4 van hen voor een afsluiting waren Later op de dag werd de enquête in het winkelcen trum Holierhoek voortgezet. De automobilisten werden In een soort fuik gelokt, waar ze op hun voorkeuren wer den ondervraagd. 535 ondervraagden verklaar den zich tegen de afsluiting, en 24 voor. Alle automobilis ten namen het nogal gemoede lijk op, ook al hepen ze wel de nodige vertraging op; Boze reacties werden met verno- men. Inspraakvoorzitter Van *t Hoen. „De inspraak is zeer duidelijk geweest over de af sluiting' we waren het alle maal met elkaar eens dat de Dillenburgsmgel dicht moest en niet de Fredenk Hendrik laan. Daarom zijn we erg te leurgesteld over de wijze, waarop het college dit kern punt naast ziph neer heeft ge legd. Ik zie het zo. we hebben voor de inspraak begon een duidelijke opdracht gekregen en die hebben we zo goed mo gelijk uitgevoerd Ondanks dat hebben we met een 9 gekre gen, maar een I." De actievoerders zullen probe ren hun mening alsnog naar voren te brengen tijdens het spreekhalfuur bij de aanvang van de vergadering van de ge meenteraad, aanstaande woensdag. Al zegt Van 't Hoen wat troosteloos- „Ik ben bang dat het met veel zal helpen De koppen zijn waarschijnlijk al geteld," veld starten. Tijdens een discussie- en informatie avond die donderdag avond werd gehouden werd duidelijk dat de aan wezige deelneemsters, ge organiseerde en ongeorga niseerde vrouwen, het nut en de wenselijkheid van een Vlaardmgs Vrouwen huis hoog hadden zitten. Als lijstje met wensen en ver langens kreeg de groep die het geheel tot nu toe voorbereidde het nodige mee. Een eigen on derkomen, met voldoende ruimte voor discussie- en the ma-ochtenden een bibliotheek annex documentatieruimte, de mogelijkheid tot het volgen van cursussen en kinderop vang hadden bij de aanwezige vrouwen de hoogste prioriteit. Als voorwaarde werd daar naast gesteld dat het Viaar dmgse Vrouwenhuis iedere dag en avond geopend moet zijn, zodat men er altijd kan binnenlopen Behalve de eisen waaraan het Vrouwenhuis moet voldoen kwamen nog twee punten ter tafel de behuizing en het be nodigde geld De aanwezige vrouwen hadden hun oren en ogen echter al goed de kost ge geven en de suggesties over pandjes die als Vrouwenhuis ingericht kunnen worden wa ren legio Waar het de finan cien betreft zal het geheel zich moeten afspelen binnen een bedrag van 13 000 dat als pro memoriepost op de ge meentelijke begroting werd opgenomen voor een eventu eel Vrouwenhuis Mits dit Vrouwenhuis gesteund en ge dragen wordt door een zo breed mogelijke basis, dat wil zeggen mits zo veel mogelijk vrouwen, georganiseerd of on georganiseerd, van het Vlaar dingse Vrouwenhuis gebruik zullen maken. Dit is een voor waarde die wethouder Ary Maarleveld uitdrukkelijk heeft gesteld. Schiedam Uiterst te rughoudend reageert poli tiek Schiedam op het feit, dat weer een dochter van projectontwikkelaar Bre- dero, Urbi Bouw BV uit Utrecht, uit een langduri ge aannemersselectie naar voren is gekomen als bou wer van 200 woningwet woningen in Woud hoeks deelplan 2-A. De diverse politici nemen aan dat Urbi Bouw goedkoper, sneller dan wel beter zal bouwen dan andere aan nemers in het vooruitzicht hebben gesteld, maar zij noemen het zacht gezegd opvallend dat het weer om een Bredero-BV gaat. Met deze bouwreus heeft Schiedam tenslotte, gezien de ervaringen rond de binnenstad, geen al te ple zierige ervaringen. Nau welijks durven de politici het vermoeden uit te spre ken, dat de deal rond Woudhoeks deelplan 2-A op voorhand is gemaakt, ruimschoots voordat de aannemersselectie zou plaatsvinden. Bredero staat trouwens op het ogenblik toch al weer flink in de belangstelling in Schiedam Gesproken wordt vooral over het feit, dat de gemeente Schiedam in een akelig juri disch gevecht verwikkeld kan raken, als de huizen met zon- neénergie in Woudhoek-Noord met gebouwd zouden worden, Ook wethouder Chris Zijde veld heeft dit toegegeven Het zou volgens Zijdeveld „voer voor juristen" zijn, als de bouw van woningen met energiebe sparende snufjes en zonne warmte onhaalbaar mocht blij ken. Dan immers zou opnieuw een overeenkomst met de Utrechtse bouwmammoet Bre- dero met nagekomen worden De ontwikkeling van de bin nenstad van Schiedam zou zelfs weer door Bredero-doch- ter Empeo BV begeerd kun nen worden. Vong jaar hebben de gemeen te Schiedam en projectontwik kelaar Empeo besloten een tien jaar oude overeenkomst ongeldig te verklaren, waarin bepaald was dat de BV zorg zou dragen voor alle woning en winkelbouw in de Schie damse binnenstad In ruil voor die ongeveer 450 bmnenstads- wonmgen met winkelvoorzie ningen zou een andere doch teronderneming van Bredero, de BV Bredero Vastgoed, wo ningen met zoncollectoren mo gen gaan bouwen in Woud hoek-Noord, ten noorden van verpleeghuis Driemaasstede. Het ging hierbij om een bedui dend geringer aantal wonin gen, te weten om en nabij de 120 Maar omdat de ontwikke ling van de binnenstad ernstig in het slop dreigde te geraken, namen de Bredero-bazen met die ruil genoegen. Het zou echter een pikante si tuatie opleveren, als nu ook de bouw van die energiewomn- gen m Woudhoek niet door zou gaan In het besluit van de gemeente en Empeo om het binnenstads-akkoord te ver nietigen is de nadrukkelijke voorwaarde opgenomen, dat Bredero m Woudhoek bouwt Gaat dat met door, omdat bij voorbeeld zonnewonmgen in de nabije toekomst al een ach terhaalde zaak kunnen blijken door andere energiebesparen de mogelijkheden, dan kan met uitgesloten worden dat Bredero zijn oude rechten in de binnenstad claimt. Op nieuw zou er een patstelling komen in de realisatie van een nieuwe binnenstad- Zijdeveld noemt de situatie die zou ont staan „volstrekt hypothetisch, maar met irreëel". Hij prijst zich gelukkig dat er juist schot zit in de plannenmakerij In deelplan 2 van Woudhoek- Noord (in 2-D staan de zonne wonmgen vermeld) zijn zeer recent nog grote vorderingen geboekt door een verschuiving van koopwoningen naar hui zen in de woningwetsector en premte-huursfeer Volgens Zij develd staat mets de realisatie van woningen met zonneëner- gie nog in de weg. Voor Brede ro, met zijn dochteronderne mingen Bredero Vastgoed en Empeo, zal er dan ook volgens de wethouder geen reden zijn de bedrijfsjuristen in te scha kelen. ADVERTENTIE G°^<i i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1