SPORT 'Eindelijk ook in de prijzen' Vlaardingen verslaat Nederlands doventeam WIK ronde verder Van Mastrigt: Nog één punt Marjoleine van Unen, gehuldigd voor Europees succes: VDL verplettert Excelsior M SPORTKORT Geen problemen voor FC Vlaardingen m s \<f Nieuwe kans voor Meijnhardt van Schoor VlaardingenZe was er eigenlijk een beetje beduusd van, Marjoleine Unen. De 18-jarige Vlaardingse judoka, die op de afgelopen Europese kampioenschappen in Madrid twee bronzen medailles rijker huiswaarts keer de, kreeg gisteravond een onverwachte, maar wel de gelijk aangename verrassing gepresenteerd in de vorm van een kleine huldiging in Sportschool Westwijk. Ge organiseerd door haar leraar Rob Hein en luister bijge zet door Fokke Possel, hoofd van de scheidsrechters- commissie van de Judo Bond Nederland, alsmede de judoka's van Sportschool Westwijk werd de Vlaarding se onder de bloemen bedolven. Een beetje verlegen en toch ook onder de indruk, liet Marjoleine van Unen over haar gemoedstoestand geen twijfel bestaan. „Ik ben erg gelukkig, ja", klonk het vast beraden uit haar keel, die overigens vandaag voor het eerst zonder amandelen zal moeten functioneren, „Het is de eerste keer, dat ik van een EK of WK met een me daille terugkeer. Ik heb er altijd zo dichtbij gezeten. Vo rig tijdens de Europese in Udine was er een vijfde plaats en ja, het verhaal van de eerste wereldkampioen schappen in New York, is bekend. Het enige geluk daar, was dat Anita Staps de wereldtitel pakte, wat toch ook voor mij een stimulans is geweest. Je wist, dat een Ne derlandse ook succes kon hebben". Dubbel Weliswaar geen goud, maar in ieder geval toch een dub bel resultaat. Want naast de bronzen medaille in haar ei gen gewichtsklasse boven 72 kilo, was er een plak van hetzelfde metaal voor haar weggelegd in de klasse 'alle categoriën'. „Ik heb eerst mijn eigen klasse gedraaid. En dat ging in het begin vrij vlot Mijn poule, met onder meer de Fran^aise VIgneron kwam ik als tweede uit De kwartfinale was tegen de Ia- tere finaliste Kieburg (Maar Zuïd-Beijerland Geen problemen voor de FC Vlaardingen in het vriendschappelijk duel met de Zuid-Beijerlandse afdelingsclub ZBVH. Hoe wel de magere 0-5 uitslag en het feit, dat trainer Jap de Gier over precies eli veldspelers kon beschik ken, niet bepaald gege vens zijn waarmee de FC Vlaardingen positief in het nieuws komt. Zonder Mitrovic, Wotte, Pot, Den Arend, Hoogmoed en de op Haagse proef acterende Meijnhardt van Schoor, kwam de Vlaardingse eer ste divisieclub op basis van conditie (rust slecht' 0-1) langs de thuisploeg. Drie treffers (met het hoofd) van Erik Versteegh, alsmede een solo van Stans en een af standsschot van Hon de Vos van Steenwijk waren de enige Vlaardingse oplevingen in de matte strijd. Een pikant detail was wel, dat na het uitvallen van Patrick Janssens doelman René van Antwerpen als spits- speler moest invallen. De tweede doelman van de FC, Rob Remmers waal, speelde voor het eerst na een slepende buikspierblessure weer een hele wedstrijd en De Gier had slechts Van Antwerpen nog over als wissel. liefst 110 kilo schoon aan de haak) uit West Duitsland en die verloor ik helaas met een koka verschil. En dat was jammer, want ik heb haar acht seconden in een houd greep gehad". door Emile Schelvis In de herkansing, die al ge lijk een derde positie inhield, deed Marjoleine van Unen de houdgreep nog eens dun netjes over. Maar de Engelse Bradshaw bleek niet bestand tegen het tachtig kilo geweld wat de Vlaardingse op de mat gooide. „Kun je nagaan", vertelde haar leraar Rob Hein, „Ze is net achttien, weegt verreweg het minste van al haar concurrenten. Dus als 2e normaal haar top sporttraining kan blijven doen en er niets tussen komt als: een eigen sportschool be ginnen of verkering, verlo ving, dan kan ze nog min stens tien jaar aan de top staan". Grondwerk „Omdat het damesjudo toch veelal grondwerk is en dan het gewicht, dat je in de schaal legt dus heel belang rijk is, valt er nog wel bij te schaven", vult Marjoleine, gelukkig niet ontspeend van zelfkritiek, verder aan, „Dat merkte ik ook bij de klasse alle categoriën, waar ook wat mindere zware dames aan bod komen. In het begin liep het erg goed, de poule met de Engelse Melley, de Deense Thoresen en de Italiaanse Motta was ik goed door en in eerste afvolronde pakte ik de Fran?aise Moktaa Daarna kwam opnieuw de kink in de kabel voor Marjo leine, die in de kwartfinale's de vijfvoudig Europees kam pioene Claassens (West Duitsland) te sterk aantrof. Na een doeltreffende houd greep, werd Marjoleine op nieuw naar een herkansing verwezen. De Oostenrijkse Kranzel werd daar het slachtoffer van de jacht naar de tweede medaille, want met een yuko en drie koka's, belandde Van Unen voor de tweede maal op het erescha- vot. „Ik voel ook, dat ik nog niet aan miin top zit", zegt Marjo leine, lerend voor assistent- judotrainster en sportmasseu- se plus daarbij al de behulp zame handen en benen be schikbaar stellend in lesuren van Sportschool Westwijk, „Het leuke is wel, dat wij van de Nederlandse dames- ploeg van Karei Gietelink resultaten neerzetten. Ik heb me dan ook bijzonder geër gerd aan de gehele actie van de herenboycot Getuigt van weinig realiteitszin". Daarbij tot slot aangevuld door Rob Hein: „Een typisch verschijnsel van het 'niet boeken van resultaten'. La ten ze een grote mond eerst maar eens bewijzen op de mat Ze zouden best een voorbeeld kunnen nemen aan de damesploeg". ■x SX' 'f Marjoleine, geflankeerd door de judoka's van Sportschool jegens hun lerares. Westwijk. Haar eigen aspiranten geven op geheel eigen wijze blijk van hun aanhankelijk Den Haag Patrick Meijnhardt van Schoor krijgt volgende week dinsdag een nieuwe kans om zich te bewij zen bij FC Den Haag. De eerste proefwed- strijd, gisteravond met de Haagse eredivisie- ploeg tegen het Noorse team. verliep matig. Martin van Vianen ex cuseerde zijn pupil, die vanwege griep en de weinige trainingen bij FC Vlaardingen wei nig actie kon laten zien. Meijnhardt van Schoor krijgt dinsdag tegen de Noorse kam pioen IFK Start (Kris- tianstad) een nieuwe kans. Een beslissing over een definitieve transfer is nog steeds niet genomen. Maassluis Carna vallen in de VDL- kantine gisteren avond, want het eer ste team had zojuist aartrivaal Excelsior M in een vriendschappe lijke wedstrijd met maar liefst 4-0 ver pletterd. Aart Trees opende in de 20e minuut voor ruim 1000 toe schouwers de score door een voorzet op maat van Jan van Altena vanaf 10 meter in de uiterste hoek achter Roel Jan Alblas te deponeren. Excel sior M was op dat moment nog de meest aanvallende ploeg, maar de gecreeërde kansen werd met het groot ste gemak om zeep geholpen. Zeven minuten na de eerste goal was het weer raak. Jan van Altena werd opnieuw de diepte in gestuurd, nu over links. Zijn voorzet was weer loepzuiver en nu stond Mar cel van der Vaart klaar om de bal in te knallen. VlaardingenDe W Vlaardingen heeft gisteren avond met 8-1 van het Ne derlands do venelf tal gewon nen. BLj de rust was de stand nog pas 3-0, maar na de hervatting liep het team van Joop Molendijk over de Oranjeleeuw heen. Joop Dekker, de coach van de gas ten in de Broekpolder, vroeg om begrip na de afstraffing, die overigens gestalte kreeg met vijf treffers van Hans van Eeden, twee van Danny Molendijk én één van Karei van de Mark. „De conditie heeft ons duide lijk de nekslag gegeven", ver telde de Vlaardingse leraar li chamelijke opvoeding Dekker, „Er zijn in Nederland maar vier of vijf typische dovenve- renïgingen. Die spelen vaak in de afdeling en toen ik op de man af vroeg, wie er trainden, staken er weinig hun vinger op. Daarbij werkt de handicap natuurlijk wel door. Ten eerste mis je het contact gedurende de wedstrijd. Je kunt niet echt coachen, alleen vooraf en in de rust kun je wat duidelijk maken". De formatie van Dekker, die zich via voorbereidt op de ko mende interlands tegen België en West Duitsland, kwam dui delijk ook lucht tekort. De 3-0 ^ruststand gaf al een kleine in dicatie van een mogelijk hoge uitslag. „Maar die treffers wa ren nog persoonlijke fouten", .meende Dekker, „Na de rust was er geen houden meer aan. Je moet het Nederlands do venteam als het compleet is en op elkaar ingespeeld, hooguit op vierde klasse niveau schat ten. Deze oefenwedstrijd was dus duidelijk te hoog gegre pen". Voor VV Vlaardingen was het zeer nuttig, aangezien het ex- profduo van Eeden en Molen dijk een op elkaar ingespeeld tandem beginnen te vormen, dat zelfs zijn vruchten in nog niet besliste competitie moet kunnen afwerpen. B en P verlengt sponsorcontract Schiedam Volleybalvereni ging Passage VCJ, beter be kend onder de sponsomaam Both en Partners, heeft het contract met deze sponsor voorlopig voor één jaar ver lengd. In de drie jaar dat de Schiedamse vereniging ge sponsord is, is de ploeg elk jaar kampioen geworden en zo doorgestroomd van de eerste klasse naar de tweede divisie. Het is zowel voor de sponsor als voor de vereniging nu mo gelijk het contract steeds met een jaar te verlengen, omdat het om het verlengen van een al bestaande verbintenis gaat. Zouden de Schiedammers met een nieuwe sponsor in zee zijn gegaan, dan was wederom een drie-jarig contract vereist ge weest, althans zo luiden de re- gels van de Nederlandse Vol- iyball Bond. De handballers van WIK hadden geen moeite het PIJnackerse Oliveo. Schiedam Het Schiedamse WIK heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de nationale veldhandbalbeker door een overduidelijke 20-6 overwinning op Oliveo. Van meet af aan was duidelijk, dat WIK zou gaan winnen. De Schiedammers, die in de tweeling Van Mooy (19) de uitblinkers had, stonden al met 5-0 voor. alvorens de tegenpartij kon scoren. Vooral voor rust speelde WIK een uitstekende partij, hetgeen ook uit de 13-3 russtand blijkt. Na de rust probeerden de heren enkele nieuwe technische trucs uit, maar zonder veel resultaat. Na de rust probeerde Excel sior krampachtig iets aan de achterstand te doen, maar weer zonder succes. VDL was, gesteund door de 2-0 voorsprong, de betere ploeg. Hans Bos bewees dat in de dertiende minuut door vanaf eigen helft te soleren en tus sen de benen van Alblas door te scoren. Aart Trees, die halverwege het seizoen overstapte van Excelsior naar VDL, volmaakte na twintig minuten de sportieve triomf door een vrije trap in eens langs de verkeerde op gestelde muur te schieten. Excelsior probeerde nog wel iets aan de troosteloze ach terstand te doen, maar ver der dan een schot op de lat van John Bastiaansen kwam het niet. Eric van Woerkom, sterspe ler van het Schoonhovense Silvertown Lions en oud-in ternational, ontbreekt in de topper tegen Green Eagles op 11 april. Deze wedstrijd is be slissend voor het kampioen schap in de eerste klasse rayon. Van Woerkom verblijft gedurende die periode voor werkzaamheden in Israël. Op dinsdag 4 augustus begint het oefenprogramma van MSV'71 met een wedstrijd te gen Hermes DVS. Verder staan er voor de Maassluise af delingsclub de volgende wed strijden op hel programma: MSv-Duindorp (9 augustus), MSV-Het Noorden (11 augus tus), MSV-Hoekse Boys (13 au gustus), PFC-MSV (20 augus tus) en MSV-Progress (23 au gustus). Op zondag 16 augustus wordt erop het complex in de Steendijkpolder ook nog het toumooi om de Wim de Graaf wisselbokaalgespeeld met deelname van Progress, Hilles- luis, ADO, LMO, Naaldwijk, Activitas en Pechvogels. De raadsleden van Schiedam verdedigen zaterdag 4 april in de Margriethal de twee jaar geleden vervoverde 'Sint Jo- r is bokaal' in het intergemeen telijk voetbaltournooi voor raadsleden. Aan dit toumooi wordt behalve door de Schie damse raadsleden deelgeno men door de 'vroede vaderen* van Gouda, Delft, Vlaardin gen, Ridderkerk en Hoogvliet. Ook het openbaar lichaam Rijnmond en het intergemeen telijk overlegorgaan Midden Holland doen mee. De aan vang is om 10.00 uur. Burge meester John te Loo zal om 18.00 in het stadskantoor tij dens een koffietafel de prijzen uitreiken. Toerclub Rijnmond heeft sonds kort ook een afdeling Maassluis. Aanvankelijk wa ren de Maassluisers zelf van plan een fietstoerclub op te richten, maar an een kennis making met Rijnmond is de groep van ongeveer 40 perso nen en masse lid geworden van deze club. Contactpersoon voor Maassluis is John Moens, Merellaan 669, 3145 GB Maas sluis, tel. 01899-22564. Het bestuur van korfbalve reniging Vlaardingen zal 22 mei de leden voorstellen over te gaan tot het aanleggen van een lichtinstallatie rond het veld. Hiermee is een bedrag van ongeveer 20.000.- ge moeid. Voor dit bedrag komen er vier lichtmasten met elk twee lampen, die het mogelijk maken dat er behalve getraind ook wedstrijden in de avond uren kunnen worden gespeeld. Op dinsdag 7 april speelt jonc FC Vlaardingen een in haalwedstrijd tegen jong FC Den Haag. Aanvang 18.30 uur. HVO haalt eveneens op 7 april in tegen Hermandad. VFC is nog altijd op zoek naar een nieuwe trainer. De Vlaardingse tweedeklasser heeft nog een aantal trainers op het lijstje staan, met deze oefenmeesters zal op korte ter mijn gesproken worden. Ook worden door middel van een advertenties in Voetbal Totaal andere trainers gevraagd te solliciteren, John Buyk, speler van De Korenbeurs, heeft bet tafel- tennis to urnooi van de Schie damse PTT-ers gewonnen, tweede werd Fred Segers en derde WiLlem Flipse. In de re creatieklasse toonde Leen Hoogstad zich de sterkste, ter wijl bij de dames Ellen Breed - veld Lucia Willebrand in de finale van de tafel mepte. Vlaardingen Hoe wel in de eerste en tweede klasse de be slissingen al zijn geval len, duurt de strijd in de hoofdklasse om het Vlaardingse damkam pioenschap nog onver minderd voort. Met nog twee ronden te spelen gaat Gerrit van Mastrigt nog steeds aan de leiding met 15 punten uit acht par tijen en hij wordt zo goed als zeker de nieu we kampioen. Wim Niestadt is tweede met 12 punten eveneens uit acht partijen, Wim Hue vel man volgt op één punt Van Mastrigt speel de dit weekeinde niet, terwijl Niestadt van Ron Bolderhey won en Heu velman van Leen Torn. De partijen tussen Leen Lijklema en Coen Biel en Cor van Veelen en Rinus van Splunter eindigden in remise. Henk Autar is kampioen in de eerste klasse ge worden door een over winning op Dik Mast in de laatste ronde. Hoewel hij in de laatste ronde verloor van Sjaak Geldof is Koos Vermeulen toch nog op de tweede plaats geëindigd. van Woerden beschikte in de strijd om de laatste plaats in zijn voordeel door van Kars te win nen. De derde plaats viel nog in handen van Dik Mast, doordat Joop We- sisscher weliswaar van Lensvelt won. maar in zijn inhaal partij tegen Geldof niet verder kwam dan remise. Ton Burgerhouts zorgde als nieuw lid van de Vlaardingse Damvereni ging voor een uitsteken de prestatie door in de tweede klasse kampioen te worden. In de laatste ronde had hij wel heel erg veel moeite om tegen Mostert een gelijkspel te behalen, maar toch be haalde hij zo net als Cees Suijker twaalf punten. Het Sonnenborg/Berger systeem deed hem echter op de eerste plaats belan den, zodat hij recht heeft op promotie naar de eer ste klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 9