SCHIEDAMSCHE COURANT in Ik „iteem déptoef Baanvak Schiedam Hoek van Holland: krant Kinderen mogen van gemeente meepraten JURKJES Ziekenomroep vraagt politiek meer subsidie Posthoorn weigert uitspraak over kraakactie bij GTB Geen aparte raad éénm?«|ie meisjes TEXTIELBU HANS College lost problemen bij Trechter op Schoten op Broersveld missen doel ERVAREN ADMINISTRATIEVE KRACHT <mnl./ïrl,) Donderdag 9 april 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 70—6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262536 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Betere beveiliging' door automatisch systeem Centrum Schiedam wil typische gevels behouden. Pagina vijf. Geestelijk gehandicapten rijden paard in Maassluis. Pagina zes. Vlaardingen Nog dit jaar zal op het baanvak Sehie- dam-Hoek van Holland worden begonnen met de aan leg van het automatische treinbeïnvloedingssysteem (ATB). Een ongeluk zoals dat vorig september in Vlaardingen gebeurde, waarbij een trein van de sa- poorbrug over de Oude Haven viel, kan dan niet meer voorkomen. Wordt een rood sein door de machinist ge- negegeerd, dan komt de trein automatisch tot stilstand, zonder^ dat de machinist hier iets aan kan doen. Deze mededeling kwam gisteren uit de mond van de heer Hasselman, lid van de directie van de NS, tijdens de zitting van spoorwegongevallenraad die in Vlaardingen plaatsvond. Het zal nog wel enige tijd duren alvorens ATB ook werkelijk kan worden gebruikt. Pas in 1984 zal het baanvak volledig met het systeem zijn bevei ligd. Tijdens de zitting van de raad, waarin ook Vlaardings burge meester Wim Kieboom zitting heeft, werd duidelijk dat de machinist het rode sein gene geerd moest hebben. De ma chinist van de verongelukte trein verklaarde tijdens de zit ting dat hij het rode sein totaal, niet had gezien. Alle deskundigen en getuigen verklaarden evenwel dat het sein op rood had gestaan. De heer Nederhof, treindienstlei der, nam als eerste de fout waar. „Hij ging door de rode pit," verklaarde hij tijdens de zitting. Ook de diverse techni sche mensen van de NS kon den geen mankementen ont dekken aan het beveili gingssysteem. De heer J. Oo- nickx, medewerker van het seinwezen, verklaarde dat hij na het ongeluk de stand van de seinen had gecontroleerd. ..Sein 723 stond toen op rood." Het sein 723 stond op rood om dat de dra ai-spoorbrug nog niet geheel afgesloten was. Tij dens de zitting verklaarden di verse opgeroepen getuigen dat zij gezien hadden dat de spoor bomen geopend waren. Het ongeluk had veel erger kun nen zijn als het verkeer de spoorbomen zou zijn gepas seerd en tegen de aankomende trein zou zijn opgebotst „Het is wonderlijk verlopen," ver klaarde de voorzitter van de raad, de heer Van Dijk. De heer Touw. machinist in dienst van de NS, kwam tij dens de zitting naar voren met een eigen plan om het baan vak extra te beveiligen. „Ik ben voor het aanbrengen van een dubbel rood seinteken. Heeft de machinist het eerste rode sein over het hoofd ge zien, dan kan hij altijd nog te rugvallen op het tweede sein. Dubbele beveiliging vindt ik essentieel. Ik vind een door- schietruimte van 600 meter voor een trein eigenlijk veel te kort. Je ziet het nu weer aan dit ongeluk." De heer Van der Veen, rayon chef van het district Rotter dam ging op het eind van de zitting in op het menselijke as pect. „Het blijft een stuk men senwerk. Het zijn dingen die spelen, een machinist passeert een geel sein, weet dat het vol gende sein rood kan zijn en maakt toch een fout. Dat kan gebeuren." Overigens was Van der Veen het niet met machi nist Van der Touw eens waar het de dubbele beveiliging be trof. „Als je het idee van Touw zou moeten uitvoeren dan moeten er veel meer seinen komen. Ik denk dat dat af breuk zou doen aan het sei- nenstelsel van de NS." De spoorwegongevallenraad trok gisteren nog geen conclu sies over hetgeen naar voren was gekomen. Pas over enkele maanden wordt er van de zit ting verslag uitgebracht aan de minister. Dan pas ook wordt duidelijk wie de spoorwegon gevallenraad ziet als schuldige aan het ongeluk. Bij het ontsporen van de sprin ter op de spoorbrug deden zich vorig jaar geen ernstige per soonlijke ongelukken voor. Van de twintig passagiers raakten er toen veertien ge wond. De materiele schade was aanzienlijk en bedroeg on geveer 1 miljoen gulden. ,r>* fc il I S-M i De spoorwegongevallenraad vergaderde in Vlaardingen. Medelid burgemeester Kieboom had de burgerzaal ter beschikking gesteld. advertentie Vlaardingen De gemeente Vlaardingen voelt er niets voor een kinderraad in te stel len, waarin kinderen kunnen meepraten over plannen die hun eigen leefsituatie aangaan. Kinderen laten meepraten ■over aparte projecten die hen direct aangaan vindt de ge meente echter het overwegen waard. Om de instelling van een kin derraad was gevraagd door de Vlaardingse Den nis Luyster- schattige.). gedessineerde? A r ISCHEDAM KOEMARKT 1 Vt AAHXJGEN DW B£CKMAJ\NSWGÊi- b7 MAASSLUS KONINGSHOEK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiitiiiiiuiiuiiiiuuiuiijiuiiuiiiiiiiitniiiiiiiiiiiiiitrniiii Schiedam De ziekenomroep Schiedam gaat de politieke par tijen inschakelen om toch de subsidie te krijgen die zij denkt no dig te hebben. De omroep is geschrokken van de subsidieveror dening die door de gemeente is opgesteld en waarin uitgegaan wordt van een vaste subsidie van drieduizend gulden per jaar. Daar bovenop kan de omroep nog eens drieduizend gulden extra verdienen door ook ziekenhuizen en verzorgingstehuizen te la ten bijdragen. Volgens penningmeester Gerard Kerpels van de ziekenomroep krijgt de ZOS nu minder dan beloofd en dat kan ernstige gevol gen hebben. De huur van het pand op de Korte Haven (met twee studio's om roepee 11 en en een discotheekruimte) kan niet langer door de vereniging worden opgebracht. Kerpels vreest dat de omroep dan weer terug zal moeten naar een veel te klei ne ruimte, waardoor ook het program ma-aanbod belangrijk zal moeten worden ingekrompen. Op 27 april wordt de nieuwe subsidieverordening in de gemeen teraad behandeld. Els Hellwig van het CDA heeft tijdens een vergadering van de commissie voor volksgezondheid gevraagd het onderwerp een maand uit te stellen om gezamenlijk naar een oplossing te zoeken. Hoewel Taverne daar toen positief op reageerde blijkt nu dat het onderwerp toch in de aprilraad zal worden besproken. Oplossingen voor de ziekenomroep die het CDA graag zou aandragen kunnen dan bij amendement worden ingediend. Zie verder pagina 3, iitiuHntiniiiiiiininniiiiriinniiiinuiiirniiiiiiiifiitiiiuiintitiiiiiiiiuiiimiimiiinufiifiiiiuiiiuin burg naar aanleiding van een aantal aanbevelingen van een speciaal in ons land opgerichte stichting in het internationale jaar van het kind (1979). De gemeente meent dat door de instelling van een kinderraad te veel verwachtingen worden geroepen die niet waar te ma ken zijn. Een ander oogpunt om een dergelijke aanvraag niet te honoreren is de slechte financiële positie van de ge meente. Hoewel een aparte raad van de baan is gevegd, stelt het stadhuis zich op het standpunt dat het wel degelijk zin heeft kinderen in te schakelen bij de voorbereiding van specifieke plannen, zoals de aanleg of herinrichting van speeltuinen, speelplaatsen en trapveldjes. Dat zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door kinderen te polsen van scholen in de nabij heid. Wel wordt daarbij aange tekend dat het weinig zin heeft de jeugd te laten mee praten indien niet voldoende waarborgen aanwezig zijn dat hetgeen wordt voorgesteld ook kan worden gerealiseerd. De gemeente komt tot de conclu sie dat het een reële zaak is wanneer kinderen worden be trokken bij zaken waarvoor geld is gereserveerd en die in hun directe omgeving tot stand komen en hun eigen leefwereld betreffen. Per project zal bekeken worden hoe en of kinderen ingescha keld kunnen worden. Schiedam Wethouder Her man Posthoorn weigert te zeg gen of het cluhhuis Zuid al dan niet in de gekraakte ruim te op hei. GTB-terrein mag blijven zitten, D^ wethouder werd dinsdagavond tijdens een vergadering van de commissie voor cultuur- sport- en jeugd zaken om duidelijkheid ge vraagd door CPN-raadshd UI- ferd Bruseker en mensen van het clubhuis die als toehoor ders bij de commissie aanwezig waren. Volgens Posthoorn is hel voor hem onmogelijk nu te laten weten of het clubhuis wel of niet door kan gaan met activi teiten op het voormalig GTB- terrein aan de Dwarsstraat. Het college heeft volgens hem ervoor gekozen op de formele manier tot een oplossing geko men. Dat zou ook logisch zijn, omdat door de kraakactie een aantal formele, wettelijke za ken met voeten zijn getreden. -,Het wachten is volgens de wethouder nog steeds op een antwoord van het KSCA, de stichting waaronder het club huiswerk ressorteert. Pas als dat antwoord binnen is kan een gesprek plaatsvinden tus sen de mensen van clubhuis Zuid en vertegenwoordigers van de gemeente. Posthoorn liet wel weten dat de krakers voorlopig niets hoeven vrezen. Hier krijgen we geen toestan den zoals elders in het land wel gebruikelijk schijnt te zijn, „De ME zal met om zes uur in de ochtend bij de krakers op Vorig jaar fungeerde in Vlaar dingen nog een jeugdgemeen- teraad, waarin jonge vertegen woordigers van politieke par tijen hun zegje konden doen over zaken die in de gemeen teraad aan de orde kwamen. Wegens gebrek aan belangstel ling is echter besloten de jeugdraad op te heffen. de stoep staan. Als de krakers weg moeten zal dat op een normale manier worden aan gekondigd," aldus Posthoorn. De Dukdalf-jongeren, die na de kraakactie van Clubhbuis Zuid ook het GTB-terrein op zijn getrokken en die zich in een houten keet op het GTB- terrein bevinden, hebben in middels een brief van de ge meente gekregen, waarin hen wordt medegedeeld dat zij het terrein onmiddellijk moeten verlaten. In de brief wordt een verband gelegd tussen de ver nielingen en de brandstichting die op het terrein hebben plaatsgevonden en de aanwe zigheid van de groep jongeren. Het vorige weekend ging op het terrein een houten keet in vlammen op. Bovendien wor den al wekenlang vernielin gen op het hele terrein aange richt. Omwonenden pikten dat niet langer en belden met poli tie. brandweer en alle gemeen telijke diensten die iets met het gebeuren op het terrein te maken hadden. Tot ergernis van bewoners gebeurde er echter niets. De politie kwam I oogstens een keertje kijken, ïaar daar bleef het bij, aldus e bewoners. Voormalig productiechef van de GTB, de heer Eggink vreesde dat brandstichting tot explosies zou leiden: de afge brande keel bevond zich op een tiental meters van een van de gasontvangststation van de gemeente. Onder een druk van veertig atmosfeer komt daar nog dagelijks het Schie- damse gas binnen. Schiedam De Trechter krijgt één tot anderhalve ar beidskracht van de gemeente. De Trechter was in moeilijk heden gekomen doordat het arbeidsverband van drie tijde lijke arbeidskrachten die wa ren benoemd in het kader van de werkgelegenheids-verrui- mende maatregel (WVM), in mei afliep. Wethouder Herman f ostftoom heeft laten weten dat bij een andere instantie in Schiedam ruimte is gevonden en dat die ruimte naar de Trechter zal worden doorgeschoven. De keuze voor de Trechter moet volgens Posthoorn worden ge zien als een keuze voor het uitvoerend werk. Het college wil nog niet vertellen welke instantie de dupe is geworden van de verschuiving: eerst zul len de betrokkenen daar moe ten worden ingelicht Bij de Trechter heerste na de beslissing van het college een mengeling van vreugde en te leurstelling. Vreugde omdat het voortbestaan van het wer- kelozenproject nu niet in ge vaar hoeft te komen. Teleur stelling omdat De Trechter had gevraagd om méér. Vol gens Hans Verlinde van de Trechter zijn er minstens drie krachten nodig om alle activi teiten die plaats vinden te kunnen voortzetten. Een ver mindering in de personeels sterkte betekent ook een in krimping van het activiteiten programma, aldus Verlinde. De gemeente hoopt meer krachten voor de Trechter te kunnen lospeuteren bij het rijk. Schiedam Een schietpartij voor een cafés op het Broers veld heeft vannacht geen ge wonden opgeleverd. Een handvol kogels, vermoedelijk afgevuurd met een pistool, kwam uiteindelijk slechts op het wegdek terecht, hoewel er wel degelijk gericht op iemand zou zijn geschoten. De politie heeft na het horen van getui gen een 23-jarige Rotterdam mer aangehouden in café Mexico, die ervan wordt ver dacht de schoten te hebben af gevuurd. Vanochtend kon de politie nog met vertellen waarom de schoten zijn gelost: in de loop van vandaag zou de verdachte door de politie wor den gehoord. EVP richt afdeling in Schiedam op Schiedam Landelijk lijst trekker van de evangelische volkspartij (EVP), Vlaardinger Rien Weststrate, komt op dins dag 14 april spreken op de op- j richtingsavond van de Schie- damse afdeling. Hij zal de nog beperkte Schiedamse EVP- aanhang in het kort uiteenzet ten, waarom het de EVP voor al te doen is. Dat zijn met name het afwijzen van kern wapens en de 'economie van het genoeg'. De oprichting van de EVP- Schiedam vindt plaats in de benedenzaal van de Opstan- dingskerk aan de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. Belangstellenden zijn welkom. De bijeenkomst begint om acht Handelmaatschappij E. Schroder B.V. Industrieweg 28 3133 EE Vlaardingen heeft plaatsingsmogelijkheden voor ©en voor voorbereidend werk voor de compu ter. Part-time mogelijk, leeftijd niet belangrijk, ook 65-plussers (mnl.) komen in aanmer king. Goede salariëring, uiteraard afhankelijk van leeftijd en ervaring. Sollicitaties telefonisch onder nr. 351888 toestel 154 of 122. ,^DL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgevmg kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. OP?' ■oei O HO»"' lijs»'' *d««' ?os«' YloonP1 Sie' ,u*sï ode' >\aa*s '^O:L0ope-^lC pni" post ■\t&V ,e\. M» :dPoB"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1