SCHIEDAMSCHE COURANT Veel waardering voor Gerritze Bewoners tevreden over herinrichting Maassluis-W est Ik „neem,, de proef w krant Holyjèugd geen prioriteit voor staatssecretaris Vlaardingen denkt aan stadsverwarming Foutje van architect:school lekt Schiedam wil aanbod onderwijs verbreden Derde drijvend dok Vlaardingen Oost 'Onderzoek GTB-terrein volstrekt onvoldoende' Vrijdag 10 april 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 105de jaargang no. 716 PAG,MA'sr Broerevest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144X44 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De burgerzaal van het stad huis in Vlaardingen was te klein om alle be langstellenden te bergen die directeur ge meentewerken J. Gerritze kwamen felicite ren met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Louter lovende woorden waren er voor het feest varken. Wethouder Bas Goudriaan was de eerste die de jubilaris mocht toespreken. Hij deed het met plezier: „Ik kan Gerritze niets anders dan complimenten geven. Een heel bij zonder aardig mens, die altijd voor iedereen klaar staat en altijd bereikbaar is." Een ding wilde Bas Goudriaan echter wel kwijt: „Ik ge loot dat Gerritze nog nooit jarig is geweest. Het is namelijk gebruikelijk om dan op gebak te trakteren, r.taar daar hebben wij nog nooit iets van gezien," Goudriaan had naast de gebru 'le lijke enveloppe met inhoud ook nog twee ble ken over architectuur bij zich en de wandel- kaarten, de busroutes en metro-routes van Pa rijs, alsmede een plaatsjes boek van Parijs bij zich. Namens het personeel sprak de heer Doolaard, de heer de Maat sprak namens de ontsmettings- en reinigingsdienst en het marktwezen. De heer Pinkse was het die namens het GEWB het woord voerde. Ook zij hadden veel waarderen de woorden en enkele fraaie geschenken. De heer Gerritze was danig onder de indruk: „Jullie hebben me een beetje verlegen ge maakt De zelfverzekerheid is nu wel een beet je bij mij verdwenen." Het was uitzonderlijk druk op de receptie van J. Gerritze. J enaplaii sch<o ol in Woud hoek- Noord Schiedam De nieuwe school in Woudhoek-Noord, waarvoor de bouwtekeningen onlangs gereed zijn gekomen, wordt voor wat betreft het openbaar onderwijs een Jenaplanschool. In het Jenaplanonderwijs wordt het klassesysteem doorbroken; leerlingen werken meer in groe pen. Vlaardingen De Jeans op een noodonderkomen voor de Holyjèugd is nu wel helemaal verkeken. Kort geleden is zo'rt clubhuis van de gemeen telijke meerjarenbegro ting afgevoerd en nu heeft staatssecretaris Wallis De Vries (CRM) laten weten dat op grond van prioriteitsstelling Vlaardingen niet hoeft te rekenen op een rijks bijdrage. De bewinds man erkent dat een der gelijk onderkomen nood zakelijk is, maar meent dat elders in het land grotere problemen zijn met opgeschoten jonge ren. Naar aanleiding van een vorig jaar bij het minis terie van CRM versche nen «lef J_ en een daaraan gekop pelde subsidieregeling vroeg Vlaardingen om een bijdrage van 125.000 gulden voor een noodon derkomen voor de Holy- rapport over agres- gedrag bij jongeren jeugd, in de omgeving van de telefooncentrale aan de Cfmrchillsingel. Een verbouwde directie- keet met aangepaste voorzieningen voor de jeugd op die plaats zou ongeveer anderhalve ton gaan kosten. De gemeen te was bereid de overige 25.000 gulden uit eigen middelen te betalen. In het subsidieverzoek heeft de gemeente CRM erop gewezen dat een speciaal ingestelde werkgroep het ontbre ken van een eigen honk als één van de oorzaken zag voor de rellen tussen Schiedamse en Vlaar- dingse jongeren enige ja ren geleden. Ook heeft dc gemeente het ministe rie laten weten dat de Heipaal, die activiteiten voor de jongeren organi seert moet sluiten en dat de vervangende ruimte aan de Meerkoetstraat eigenlijk ongeschikt is voor de Holy-jeugd we gens het ontbreken van geluidsisolatie. 'Empeo en Muwi hebben geen zakelijke contacten: Pag 3 NatteBraderietrekpleister van zomer activiteiten: Pag 3 Als vrouw moet je 100 in alles zijn. Wethouder Riet Taverne in onze serie Vrouw in de politiek: PsginaS Ensportvoorhetweekend: Pagina 6 Vlaardingen De ge meente Vlaardingen gaat een onderzoek instellen naar de haalbaarheid om stadsverwarming in te voeren. Met het onder zoek is een bedrag van 45.000 gulden gemoeid. Het systeem van stadsverwar ming is niet hetzelfde als mo menteel wordt ingevoerd in Rotterdam en Utrecht. Daar worden grote eenheden woon blokken aangesloten op de stadsverwarming. Het is de be doeling om stadsverwarming in Vlaardingen aan te sluiten op kleine eenheden. ADVERTENTIE bruin en roomwit ml 46/52 SC>«C1AM KDfMARKT \n AAJBKfi JNfïWitft KMAAïvtjM il A A AS: J t AS Kt JNIM LSI K Het onderzoek moet onder meer uitmaken of het voorde lig is om stadsverwarming in ie voeren. Het moet in ieder geval zo zijn dat de gebruiker niet meer moet betalen, dan hij nu gewend is om te betalen. Voordeel van een stadsver warming kan zijn dat het de stookkosten drukt. Er wordt tenslotte maar één grote in stallatie gebruikt die bespa rend kan werken. Nadelen kunnen er echter ook aan ver bonden zijn. De gebruikers be talen in principe allemaal het zelfde. Mensen die dus weinig of niet thuis zijn en dus min der stoken kunnen daar de dupe van worden. Er is wel een verdeelsleutel, maar die blijkt in de praktijk niet altijd even goed te werken. Met het onderzoek zal geruime tijd heengaan, alvorens men conclusies kan trekken. De ge meenteraad moet het krediet- voorstel van 45.000 gulden overigens nog goedkeuren. Rozen laan dicht voor marathon Maassluis De Rozenlaan wordt morgen, zaterdag 11 april, rond 13.00 uur geduren de korte tijd voor alle verkeer afgesloten in verband met de Westland Marathon, die dan de gemeente zal passeren. Ook van ongeveer 15.00 tot 17.00 uur kan het verkeer op de Ro zenlaan en de Westlandseweg de nodige vertraging onder vind" Het college kiest voor een der gelijke onderwijsvorm om de keuzemogelijkheden in het la ger onderwijs zo breed moge lijk te maken, aldus onderwijs wethouder Herman Posthoorn. Binnen de onderwijswereld wordt voor de toekomst voorts gedacht aan het starten van Montessori-onderwijs en een Open Luchtschool in Schie dam, Wethouder Herman Posthoorn legt de hoogste prioriteit ech ter bij het Jenaplanonderwijs. Dat systeem ligt dichter bij de manier waarop nu onderwijs wordt gegeven in Schiedam, aldus de wethouder. Een uit spraak van de raad over het starten van.een nieuwe onder wijsvorm in Schiedam is vol gens Posthoorn niet per sé noodzakelijk. Wel zal waar schijnlijk de eommissie voor onderwijszaken om advies worden gevraagd. Verwacht wordt dat de school in Woudhoek-Noord-niet voor 1983 zal kunnen starten. Op merkelijk is daarbij dat de school er eigenlijk al had moe ten staan. De bouwtekeningen hebben echter enorme vertra gingen ondervonden. Pro bleem daarbij was dat de drie soorten onderwijs, het open baar onderwijs, protestant- christelijk en katholiek onder wijs, die in het schoolgebouw onderdak zullen krijgen, lange tijd niet tot overeenstemming konden komen. Posthoorn vei-wacht dat het bouwplan en -krediet voor de basisschool in Woudhoek- Noord in het najaar in de ge meenteraad kunnen worden behandeld. Volgens dat plan krijgt de school een slinger- vorm die vaag iets wegheeft van een omgekeerde S, De wens van het bijzonder onder wijs om over te gaan tot hoog bouw is door het openbaar on derwijs uit de plannen gehou den. Nu zijn de lokalen op één niveau gepland. Bij de bouw zal rekening worden gehc iden met ontwikkelingen tussen de drie verschillende scholen. Als op een school een klassen ver mindering plaatsvindt, kan dat binnen het gebouw op eenvou dige wijze worden opgelost. Bovendien is er rekening mee gehouden dat de protestant- christelijke school en de rooms-katholieke school in de toekomst samen kunnen gaan. Volgens schoolraadsvoorzitter G. Groenewegen, die aan het overleg heeft deelgenomen, krijgt Schiedam met het nieu we schoolgebouw een complex dat zijn evenbeeld binnen de gemeente nog niet heeft ge vonden. Vlaardingen Vlaardingen Oost heeft er een derde drijvend dok bij. Woensdagwerd dit zwaar transport de Nieuwe Waterweg binnengevaren: het 110 meter lange dok dat bij HVO, zoals het bedrijf vroeger heette, werd afgemeerd. Het gevaarte was afkomstig uit Embden, in West-Duitsland. Bij het Vlaardingse reparatiebedrijf zat het v/orden ingezet voor het onderhoud van schepen tot 1500 ton. Schiedam De bewonersve- reniging Schiedam Zuid vindt het 'reuk-onderzoek' dat de gemeente op het GTB-ter rein heeft later verrichten „volstrekt onvoldoende". De werkgroepen milieu en Schie dam in de steigeis van de ver eniging concluderen dit in het laatste verenigingsblad. De werkgroepen van de vereni ging vinden het onbegrijpelijk dat er geen watermonsters op het terrein zijn genomen, en men alleen maar is uitgegaan van kleur, geur en gelaagd heid bij de grondboringen. De bewonersvereniging in de Gorzen heeft de chemiewinkel uit Utrecht ingeschakeld voor een eigen onderzoek op het gif-terrein. Die chemiewinkel betrekt studenten van de Utrechtse universiteit in haar onderzoekingen. Drie werk groepen zijn bezig met onder zoekingen op het terrein aan de Dwarsstraat en één van die groepen maakt een vergelij king lussen de Schiedamse si tuatie. het gifschandaal iri Dekker kerk en de toestand op een voormalige gaster rein in Utrecht. Op korte termijn wordt er overigens een gesprek ver wacht tussen de bewonersve reniging Schiedam-Zuid en de onderzoekers die in opdracht van de gemeente bezig zijn ge weest. Bij dat gesprek zal vol gens de vereniging ook de -Utrechtse chemiewinkel als adviseur aanwezig zijn. Maassluis De bewoners van de Merellaan, het Lepelaars plantsoen en de Lijsterlijn zijn accoord gegaan met de ver nieuwde plannen voor de her inrichting van Maassluis-West. Aanvankelijk was het de be- Maassluis Door een con structiefout van de architect zit de Paulusschool aan de Dennendal met een slecht dak. Een lekkage die 2ich enige tijd geleden voordeed is inmiddels provisorisch verholpen, maar als er geen verdere maatregelen wor den genomen zit de rooms- katholieke lagere school binnenkort weer met een lekkend dak. Uit een onderzoek dat de gemeente heeft ingesteld blijkt dat de architect heeft verzuimd voldoende venti latie aan te brengen, waar door de houten dakcon structie op enkele plaatsen, na nog geen zeven jaar, al rotte plekken vertoond. De school had de gemeente om een bijdrage in de reparatie kosten circa tienduizend gulden - gevraagd, maar de gemeente stelt zich op het standpunt dat de kosten op de architect verhaald moeten worden. De school gaat nu een claim indienen. doeling van de gemeente om de straten zodanig af te sluiten dat automobilisten niet meer oost-west door de Westwijk zouden kunnen rijden..De be woners maakten echter veel bezwaar bij de gemeente tegen de plannen. De bewoners van de Merellaan vreesden dat als de twee andere straten zouden worden afgesloten zij meer last zouden krijgen van het ver keer. Om dat nu te voorkomen heeft de gemeente de drie straten bij elkaar genomen. Tijdens de laatste hoorzitting eerder deze week kwam naar voren dat de bewoners wel ac coord konden gaan met de nieuwe voorstellen van de ge meente, De straten worden nu smaller gemaakt en enkele parkeerseeties worden in gebouwd. De gemeente hoopt hiermee te bereiken dat de au tomobilisten hierdoor niet meer zo snel door de straten zullen rijden. De Merellaan zal 'optisch' worden versmald door het aanbrengen van en kele groenstroken. Een woord voerder van de gemeente: „Het is er natuurlijk om be gonnen om de snelle jongens te weren uit de straten. We hopen nu maar dat het met de realisering van deze plannen nu eindelijk ook werkelijk gaat gebeuren." Het zal nog zeker een jaar in beslag nemen voordat de werkzaamheden klaar zullen zijn. De woord voerden „Eerst gaan we nu alles begroten, We denken dat het dan in juni in. de raad komt. Het is alleen jammer dat de kredietvotering door het Rijk een maand of vijf op zich laat wachten. We zitten dan alweer in het win terseizoen en kunnen dar» de werkzaamheden niet uitvoe ren. We moeten dus wachten tot volgend jaar." JB» Dit nieuwsblad, waarm u al het nieuws uit eigen omgeving leuni vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. AdieS vioor-^1 ^Soatv-- ona« pov1 QêI. f." „aw 83^ 3000^.7.—'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1