SCHIEDAMSCHE COULANT 4 Onmiddellijk maatregelen tegen Tanker cleaning nodig - Z&gSSËfê*' i Ir Onderwijs moet consulent nog een jaar missen MSPUZZEÜ Nacht- instuif weer succes Eigen parkeervak 20 pér maand TEXTIEL BIJ HANS Gehandicapten hebben leuk dagje Antwerpen LET OP ONZE KRANT VAN 15 APRIL VOOR MEER INFORMATIE!! dames TURN- I PAKJES Gemeente koopt eigendommen Verto Gorzen wil actie tegen gasprijzen Nieuwe commissie moet scholen laten praten Bericht voor onze adverteerders Westen pakt zelf de problemen aan Touwbaan heeft bovenwijks belang Maandag 13 april 1981 —ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - 105de jaargang no, 72 8 PAGMA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL School straft leerlingen na vrouwenstaking Vlaardingen Een aantal leerlingen van scholengemeenschap Groen van Prinsterer zijn boos op de schooleiding omdat zij zijn bestraft wegens het mee doen aan de landelijke vrouwenstaking op 30 maart Drie van hen, Desiree Jonckheen. Saskia van de Graaf en Ja- queline Korendijk vinaen net onrecut- vaardig dat 2ij wel zijn bestraft en een groot aantal leerlingen die les krijgen in het hoofdgebouw aan de Rotterdamse- weg niet. De drie leerlingen zitten op de MAVO en die afdeling is gehuisvest aan de Rode Kruislaan. advertentie typ® 100% katoenen tricot "body stocking" tSCMEOAM ft ÏVARCT y. AAftOrV >fA t A.Vi>US HJ-.IV SN UWVrfVfl Maassluis De gemeente Maassluis wil 3,2 hectare grond kopen van de NV Verto. Over de waarde van de grond zijn de onderhandelingen mo menteel gaande. De gemeente raad krijgt tijdens de vergade ring van 6 mei een voorstel om tot aankoop van de eigen dommen van N.V. Verto over te gaan. De NV Verto (vroeger de NV Verenigde Touwfabrieken) is al sinds jaren in Maassluis ge vestigd. Door de sterke inter nationale concurrentie moest het bedrijf in 1975 11,5 hectare van de eigendommen afstoten. De gemeente Maassluis kocht een gedeelte en realiseerde daar de Vertowijk. Ongeveer 3,2 hectare grond bleef nog ei gendom van Verto, Een aantal maanden geleden werd de productie van het Maassluïse Verto-bedrijf gedeeltelijk overgenomen door 3M Neder land BV in Leiden. Onlangs heeft de directie van Verto het gemeentebestuur laten weten [een belang meer te hebben >ij de eigendom van haar op stallen en gronden in Maas sluis. De huidige gebruiker, 3M Nederland heeft geen be hoefte aan het complex. Het is de bedoeling dat de ge meente Maassluis woningbouw zal realiseren op. het vrijko mende terrein. Het voorlopige koopcontract is al getekend. Met de provinciale directie van Volkshuisvesting is in principe overeengekomen de 80 procents-regeling toe te pas sen. Volgens conrector Van Beest is de straf een logisch gevolg van het verzuimen van een schooldag: „De kinderen hebben nu eenmaal de regels overtreden en daarom heb ben zij ook straf gekregen." Waarom de leerlingen van het hoofdgebouw geen straf hadden gekregen wist Van Beest niet./ „Ik heb de indruk aat de leer lingen van ons gebouw zijn op gejut door leerlingen van het hoofdgebouw. Het werd een beetje in de sensatiesfeer ge trokken. Het is natuurlijk niet juist om zomaar te gaan sta ken. Daar had eerst overleg met ons over gevoerd kunnen worden. Dan hadden wij mis schien wel besloten om de kin deren vrijaf te geven voor de staking." Van Beest is "van mening dat de scholieren zich maar weinig in de problematiek hebben verdiept* „Ik denk dat het me rendeel van de kinderen geen idee heeft van de abortuspro blematiek. Ze hebben zich gek laten maken. Na de staking hebben wij wel met de leerlin gen gepraat. Ik denk dat dat toch heel bevredigend is ge weest." De leerlingen zijn het met de visie van Van Beest niet eens. Zij vinden dat ze wel degelijk t<ewust aan de staking hebben meegedaan. De straf, extra uren terugkomen en tekstver klaringen maken, hebben de leerlingen inmiddels al achter de rug. Het ontevreden gevoel is echter nog niet weggenomen bij de leerlingen. Vlaardingen/Antwerpen Voor de vijfentwintigste keer in even zovele jaren waren zij verzameld om een dagje uit te paan: geestelijk gehandicapte Kinderen uit Vlaardingen en hun ouders. Op het Weeshuis plein in Vlaardingen stond de hele groep van 190 mensen om zaterdagochtend kwart voor acht al klaar om, naar Antwer pen te gaan. Vier bussen brachten hen eerst naar een restaurant in Rijsbergen, waar koffie en gebak werden genut tigd en waar grammofoonpla ten en souvenirs werden ge kocht, eri ook werd er al een dansje gewaagd, en daarna ging het rechtstreeks naar de Belgen. De fraaie Zoo in Ant werpen werd bezocht, waar voor de groep zich splitste in kleinere gezelschappen, en het gaf veel hilariteit dat de huis vuilbelasting in Antwerpen even duur is als de entree tot de dierentuin. Dat vergeleken met Vlaardingen... Later op de dag ging de tocht naar Hoogerheide. nabij Ber gen op Zoom, waar een groot pret- en speelpark is aange legd. Daar werd na het spélen ook gedineerd en tot laat in de avond gingen de kinderen en hun ouders dansen, van twist tot polonaise. Al met al een ge slaagde dag met nog lekker "weer ook, zei mede-organisa tor Kees Aalders. Een dagje uit daar hebben vooral ook de ouders behoef te aan. Op pagina drie een verhaal over een op te rich ten oppascentrale voor geestelijk gehandicapte kin deren. Vlaardingen Het vorige week heropende Kolpabad heeft in de nacht van zaterdag op zondag weer een naehtinstuif gehouden voor het hele gezin. Evenals bij een vorige gelegenheid konden de nachtelijke bezoekers een duik in het water nemen, maar daarnaast ook aan sport en spel doen. Daar werd dankbaar gebruik van gemaakt. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam Zuid wil dat de gemeente een comité begint dat bij het rijk moet protesteren „tegen de waanzinnige gasprijsstijgingen." De vereniging uit de Gorzen schrijft dit in haar laatste informatieblad. In het comité zouden naast de gemeente ook bewonersverenigingen, plaatselijke vakbonden en verenigingen van ondernemers plaats kunnen nemen. De bewonersverening uit de Gorzen komt met dat plan naar aanleiding van eerdere protesten van de gemeente bij het rijk tegen het afschaffen van de huurgarantie. Schiedam sloot zich voor dat protest aan bij 21 andere middelgrote gemeenten, onder leiding van Vlaardingen. De bewonersvereniging is erg blij met dat gezamenlijke protest van middelgrote gemeenten bij de minister. Schiedam De gemeente Schiedam krijgt voor beter con tact tussen het lager en voortgezet onderwijs wel een speciale commissie, maar nog geen consulent voor het voortgezet on derwijs. Dat zijn de twee belangrijkste ontwikkelingen in de aansluiting van het lager onderwijs op het voortgezet onder wijs, die het komend schooljaar in Schiedam te verwachten zijn. Het instellen van een speciale commissie voor overleg tussen lager en voortgezet onderwijs zal in de openbare onderwijs wereld ongetwijfeld met veef instemming worden ontvan- Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Zuid wil on middellijk maatregelen tegen het in de Gorzen gevestigde schoonmaakbedrijf Tankercleaning. De bewonersvereniging ziet in een onderzoek van de dienst centraal milieubeheer Rijnmond (DCMR), waarbij in de lucht concentraties ben zeen en tolueen werden gevonden maar de schuld niet uit sluitend bij Tankerleaning werd gelegd, toch een bevestiging van haar klachten. vereniging heeft de DCMR in een gesprek laten weten dat een dampvermetingingsinstal- latie voor Tankercleaning zou moeten worden geeist. Geheel in het duister tast men in De Gorzen echter over de gevaren die de wijk loopt als maatrege len achterwege blijven. Men vindt dan ook dat er onmid dellijk iets zou moeten gebeu ren tegen de overlast van het bedrijf. De vereniging heeft om snel maatregelen af te dwingen brieven geschreven aan minis ter Leen Ginjaar en de gede puteerde van Zuid-Holland Jan Hoek van Dijke. Ginjaar bracht vorig jaar een bezoek aan de Gorzen en aan Tanker cleaning en beloofde toen dat het bedrijf zou worden ver plaatst. Die belofte moet Gin jaar maar eens nakomen, vindt de vereniging. Verbaasd is men in de Gorzen dat er met de resultaten van het Rijnmond-onderzoek in de hand niet tegen Tankerclea ning is opgetreden. Vulgens de Vlaardingen Door een gemeentelijke bijdrage kan het maandtarief voor een parkeerplaats onder de bijna voltooide huurwoningen bij de le Van Leyden Gaelstraat worden te ruggebracht tot twintig gulden per maand. Aanvankelijk zou het tarief voor een vak in de parkeergarage worden vastge steld op 32,50, maar door de ruim viereneenhalve ton waar mee B en W over de brug willen komen kan dat bedrag flink" omlaag. Bij de goedkeuring van de bouwplannen voor de 284 wo ningwetwoningen in de Oost- wijk stelde de gemeenteraad zich al op het standpunt dat de garage onder de woningen er mocht komen, mits de fyiur aanmerkelijk lager zou wor den dan de ruim drie tientjes die uit de bus kwamen na overleg met het ministerie van volkshuisvesting. Voor de toe komstige bewoners was een maandhuur van 32,50 gulden ook onaanvaardbaar. Het gaat in totaal om 121 par keerplaatsen die worden ge realiseerd onder twee van de in totaal drie huizenblokken. Rondom het complex bestaat ook de mogelijkheid om op straat te parkeren. Bij het op stellen van de plannen is er van uitgegaan dat ongeveer de helft van de huishoudens be reid is twee tientjes in de maand te betalen voor een ei gen overdekte parkeerplaats. In eerste instantie zijn de par keerplaatsen alleen bestemd voor bewoners, maar mochten er plaatsen onbezet blijven dan kunnen ze ook aan derden worden verhuurd. Die zullen dan wel 32,50 gulden per maand moeten betalen. Om te voorkomen dat onbe voegden hun auto stallen in de parkeergarage onder de wo ningen, zullen bij de ingangen afsluitbare hekken worden ge plaatst en krijgen de huurders van een plaatsje een sleutel. Verloopt dat niet tot ieders te vredenheid dan zullen de bei de woningbouwverenigingen Patrimonium en Samenwer king 77 alsnog overwegen elk parkeervak afsluitbaar te ma ken met bijvoorbeeld inklap bare paaltjes of kettingen. Be halve de parkeervoorziening komen onder de woningen ook individuele bergingen, waar bewoners onder meer hun fietsen kunnen stallen. {ADVERTENTIES fn verband met Goede Vrijdag en Pasen is het #ïui- tingstijdstip voor het inleveren van advertenties als onderstaand gewijzigd: Voor onze editie van vrijdag 17 april geldt als uiterste inlevertermijn donderdag 18 april om 12,00 uur. Voor de editie van dinsdag 21 april geldt als uiterste inlevertermijn vrijdag 17 april om 10.00 uur. gen. Al jaren wordt door on derwijskrachten om een beter overleg gevraagd. Even lang echter blijft het in Schiedam al bij incidentele contacten hoe wel dat volgens alle betrokke nen allerminst voldoende is. De laatste maanden is. mede onder invloed van de plaatse lijke pers, een discussie ont staan over een betere aanslui ting van het lager onderwijs op het voorgezet onderwijs. Die aansluiting Is moeilijker geworden voor de leerlingen, omdat het lager onderwijs veel sterker is veranderd dan het voortgezet onderwijs. Op 25 maart heeft de gemeenschap pelijke schoolraad een groot deel van de avond gewijd aan de aansluitingsproblematiek. Op die avond werd duidelijk dat de meningen vaak mijlen ver uiteen liggen. Zowel Mavo-leraar Thijssen, als Leao-direeteur Van Berghe hebben tijdens de vergadering van de schoolraad gepleit voor gemeentelijke initiatieven. Al vaak genoeg heeft de onder wijswereld zich voorgenomen beter te overleggen, maar nog steeds dat niet van de grond gekomen, meende men. Om een emde te maken aan die vrijblijvendheid pleitte men voor gemeentelijke initiatie ven. Een consulent voor het voortgezet onderwijs zou de discussie dan op gang kunnen houden. Doordat de provincie nog steeds niet accoord is met de begrotingswijzigingen die de gemeenteraad in oktober aan nam, komt de komst dit jaar van een consulent voor het voortgezet onderwijs op losse schroeven te staan. Wethouder Herman Posthoorn verwacht dat die functionaris nu niet meer voor het komend school jaar kan worden aangetrok ken, Zelfs al komt nu de goed keuring af, dan kunnen we de consulent nog niet voor sep tember aanstellen", aldus Post hoorn. Schiedam De werkgroep wijkzaken in Sehiedam-West wil binnenkort een nieuwe po ging wagen om problemen in het Westen afdoende aan te pakken. Een kleine anderhalf jaar geleden ondernamen be woners uit de wijk ook een po ging in die richting, maar daar is toen maar weinig van geko men, onder meer omdat vlak daarop opbouwwerker Cees van Mill in de wijk aan de slag gmg. Jan van Donkelaar en Wim Hartendorp, dezelfden als an derhalf jaar geleden, hopen nu op meer succes, door meer Westerlingen actief in te scha kelen. Problemen leven er ge noeg in de wijk volgens Jan van Donkelaan één van de ac tiepunten is, net als anderhalf jaar geleden: de wijkagent meer tijd voor de wijk vrij la ten maken. Vlaardingen B en W menen dat de Touwbaan een boven wijks belang vertegen woordigt Restauratie van de vervallen opstallen zal dan ook niet worden betaald uit een speciaal potje voor de aan kleding van de toekomstige nieuwbouw op het Lamoenter rein. Overigens laat het colle ge weten dat over herstel van de Touwbaan nog geen beslis sing is genomen. De toekomstige bewoners van het Lamoenterrein maakten zich enige tijd geleden zorgen toen er van diverse kanten ook vanuit het gemeentebe stuur werd gesuggereerd de touwbaan op te knappen. Zij vreesden dat de restauratie ten laste zou komen van het potje voor de woonomgeving van het Lamoenterrrein.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1