SPORT MVV overdondert SFC Martinit dicteert tegen verlamd m SVDPW CION strati onderschatting FCN niet af Gecombineerd HVO geen zorgen bij GTB üKÜiiJir II 11111^^ Aad van der Vlist naar FCN'66 Verdedigingsfouten fataal Cees Hoogwerf: 'Zo en nu DHS ■Él m - rmammrnt ijpHiMMWMIWSMWi I 1811 i I mm Zwaluwen afgedroogd bij VFC Dick Schaap weg FC Vlaardingen met het hoofd VV Vlaar dingen krijgt klop VRSR wil toch nieuw clubhuis voor Satelliet TweeVZCnaar landelijke competitie woon s dag IS april 1981 VD/SC/WW Maasland Eind april spe len MVV'27 en Satelliet binnen een week tweemaal tegen elkaar, eenmaal voor de competitie en eenmaal voor de Waterweg-bokaal. Dit als gevolg van het re sultaat. dat de Maaslandse formatie gisteren in de voorronde voor de bokaal behaalde tegen het Sehie- damse SFC, 6-0 werd het maar liefst. Na een magere 1-0 voorsprong bij rust werd SFC in de tweede helft opgerold. Eigenlijk is SFC in het hele stuk nauwelijks voorgeko men, van meet af aan dic teerde MVV het spel en schiep zich dan ook de beste kansen. In de eerste helft verzuimde de Maas- landers echter om die mo gelijkheden te benutten. Al- leen Gert-Jan Broekman had succes. Hij kopte een voorzet van debutant Wim van der Hoeve achter Paul Broxks, de A-junior die Bob Korpel de vast Schiedamse doelman verving. Trainer Cas Wegman was tot dit ex periment overgegaan omdat Korpel in de belangstelling staat bij Feyenoord en waarschijnlijk volgend sei zoen naar de stadionclub vertrekt. Overigens was het Schie damse team op meerdere plaatsen gewijzigd, zo speel de op het middenveld Jan Doejaaren en in de voor hoede de pas 16-jarige Ri chard Marrevee. Basisspeler Hans Hekman zat op de bank, omdat hij eerst aan een schoolvoetbaltournooi had meegedaan. Zegge en schrijve één kans kreeg SFC in die eerste helft, het was ook meteen de enige mogelijkheid van de wedstrijd voor de Schie dammers. Jan Landsbergen soleerde tot voor Rinus van Door Ruud Bijl de Wetering, maar de Maaslandse goalie regaeer- de uitmuntend op 2ijn har de schuiver. Aan de andere kant grossierde MVV in kansen, maar Barry Zuid geest ontbeerde de kracht en Joop van Berkel en Wim van der Hoeve raakten de paal. Definitief In de tweede helft hadden de Maaslanders niet zulke pro blemen om te scoren. Nog géén minuut na de aftrap was het al 2-0. Van der Hoe ve onderscheepte een te zachte terugspeelbal van Ed van Dillen en had totaal geen moeite om Broxks te passe ren. Weer een verdediging- fout, nu van laaste man Dick de Nijs, stelde Barry Zuid geest in staat om luttele mi nuten later de wedstrijden definitief te beslissen. Hoewel MVV zich toen al ze ker wist van een plaats in de eerste ronde, bleef de ploeg van Koos Lankester gretig doorgaan op jacht naar een nog ruimere score. In tegen stelling tot SFC, dat bleef proberen met solistische ac ties tot een tegentreffer te komen. Dat Jukte echter met. ook niet toen Hans Hekman, die volgend seizoen waar schijnlijk bij jong SW gaat spelen, was ingezet voor Ri- nie Broere die het voortdu rend aan de stok had met voorstopper Wim van Aalst Toen was het echter al 5-0. Eerst stuurde uitblinker Joop van Berkel Wim van der Hoeve de diepte in die simpel kon scoren, daarna strafte de voor Hans van Trigt ingeval len Arie van Aalst een fout van rechtsback Johan Korpel af. Kort voor tijd bepaalde Gert Jan Broekman de eind stand op 6-0 door na een solo met een harde schuiver Broxks te passeren. s-***>■ 111Tiraj j Een van de schaarse uitvallen van SVDPW tegen Martinit Schiedam „Zo en nu DHS". Martinit-topscorer Cees Hoogwerf keek samen met zijn ploeggenoten al reikhalzend uit naar de eer ste ronde van de strijd om de Nieuwsblad Bokaal. Zoals verwacht leverde het afde lingsteam van SVDPW (1-4 werd het op Harga) geen problemen op in de voorron de en zoals de loting vorige week al aangaf, wacht de ploeg van Joop Schop nu ri vaal DHS. ,,lk weet het niet het was. maar ik herkende niets van het oude SVDPW", mopperde trainer Sander van de Hoek op zijn team, dat inderdaad wei nig gemotiveerd speelde. „Het was een soort verlamming. Een bal aanspelen en stoppen, de simpelste dingen gingen mis. Kijk, dat je verliest is niet zo erg. Maar op deze manier, kan ik toch weinig tevreden zijn". Martinit -op Ron Brust na compleet mocht en kon dus dicteren. Het moet gezegd. SVDPW trachtte zonder het in de afdeling gebruikelijke 'lan ge halen, snel thuis' al combi nerend een antwoord te vin den op de aanvalsgolven van de twee klassen hoger spelen de tegenstander. Ook ons team is vanavond flink door elkaar gehusseld", zei Hennv Bras, SVDPW-middenvelder en verwijzend naar het feit, dat laatste man Benny van de Berg wegens werkzaamheden op het appèl ontbrak. Desorganisatie De desorganisatie bij de thuis club leverde een veelvoud aan ruimte op voor ïn de eerste helft gemakkelijk combine rend Martinit. Al na zeven mi nuten was het 0-1 door Cor door Emlle Schelvis Voets, die een plotselinge kans na het missen van teamgenoot Fred van de Horst, niet onbe nut liet SVDPW-trainer San- der van de Hoek probeerde zijn team alsnog uit de om klemmende verlamming te krijgen door zijn rechtermid denvelder Wim Klein ('Ik zag hem overal behalve op op de rechtshalfspositie') te wisselen voor Maarten Slavenburg. Met een een kans voor José Caeiro, die alleen voor John Nagelhout verscheen maar de bal naast prikte, leek Hoek het gelijk aan zijn kant te krijgen, maar Martinit stoomde toch door. Cees Hoogwerf sprintte Joop Zeven bergen eruit en doelman Karei Bras was voor de tweede maal geslagen. Het leed was voor SVDPW de eer ste helft nog niet geleden, want vlak voor rust (op de rand van buitenspel) scoorde Hoogwerf opnieuw: 0-3. In de tweede helft was er nog heel weinig te genieten. Joop Schop bracht zijn wissels Mi chel Lóke (voor Cees Hoog werf) en Ton van de Water (voor Jan Kooiman) plus later nog doelman Ed Moers (voor John Nagelhout) in het veld, terwijl bij SVDWP Cock Kor poraal het mocht proberen voor Henny Talud. Het spel holde achteruit en de twee treffers, die nog te bewonde ren vielen, waren dan ook il lustratief. Een 'hulpvaardige' Maarten Slavenburg tikte zelf de vierde treffer van Martinit binnen, terwijl invaller-doelman van Moers, die even tevoren nog schitterend tot driemaal toe inzetten van Peter Feelders, Robert Caeiro en Ferry Punse- lie onschadelijk had gemaakt, vijf minuten voor tijd in de fout ging. Ferry Punselie kon simpel de eer redden: 1-4, Martinit stoorde zich er niet aan en maakte zich vast op (en druk) voor de strijd tegen DHS. Vlaardjngen De eerste ron de van het Vlaardings kam pioenschap heeft wederom voor enkele verrassingen ge zorgd, zo verloor Satelliet met 10 bij Hollandiaan en Zwa luwen werd bij VFC met maar liefst met 3—0 afgedroogd. HVO tenslotte verloor met 2 I bij DSS. DSS—HVO 2—1 Al in de vijftiende minuut scoorde Ronald Schotel met een haast buitenaardse knal 1—0 hoog in de linker krui sing. Even later was het uit een combinatie tussen dezelfde Ronald Schotel en Sjaak Tu- wanakota door een bal van de laatst genoemde 20. De HVO doelman had terwijl deze bal werd geschoten een 2wak mo ment, maar helaas onderkende hij dit te laat. Een bal van Jan Nieuwnhuizen betekende 2 1, maar dat was 'all'. HollandiaanSatelliet 1—0 Pas in de laatste minuut wist Hollandiaan de hechte verde diging van Satelliet open te breken door een doelpunt van Roel de Wijs na een fout van Peter Joore die als enige de buitenspelval niet hanteerde. Vrijwel de gehele wedstrijd was Satelliet gevaarlijker, maar schoten van Sam Hen- driksen, Hennie Boerdam en Harry Hartog troffen helaas niet het begeerde doel. VFCZwaluwen 30 Een gedurende de gehele wed strijd sterker VFC heeft ver diend gewonnen van Zwalu wen dat geen vuist kon ma ken. Al binnen tien minuten stond het 20 door doelpun ten van Hans Jansen (na een voorzet van Rob Dijkshoorn) en Harry Schuiten. Vlak voor de voor Zwaluwen zo begeerde rust aan zou breken maakte Hans Jansen er zelfs nog 30 van. Daarna volgden er vrij wel alleen nog kansen voor VFC, maar de doelpunten wa ren op. Vlaardingen - FCN'66 vatte het 'karweitje' voor de 'Nieuwsbladcup voor de Wa terweg' tegen het een klasse lager en normaal op een an dere dag (zaterdag) spelende CION te gemakkelijk op. Desondanks was dit regiona le bekeravontuur voor de Vlaardingers, die met 0-2 van de pas in de tweede helft ontwakende Schiedammers verloren, van korte duur. In de beginfase kon CION, dat Koos van Deventer en Ton Gruben moest missen, ver schillende malen tot de achter lijn penetreren, doch verzand de dan ïn te zelfzuchtig spel, zodat schoten uit een te moei lijke hoek het schamele resul taat waren. Een schot van Jos Scholte, die volgend seizoen voor VV Vlaardingen zal uit komen, was wel goed gericht, maar draaide net langs de voor hem verkeerde kant van de kruising, De Vlaardingers kregen drie minuten voor rust de beste kans, toen Jan van den Engel een goede pass los liet richting John Gouds waard. die goed doorzettend de Schiedamse verdediging in verwarring bracht De bal stuitte van de borst van doel man Aad Harms voor de voe- ten van Hans van Twist, die verrast overschoot. FCN tapte in de tweede helft uit het zogenaamde andere vaatje, hetgeen al snel tol een treffer leidde toen CION-laat- ste man Rob de Bruin de bal niet goed kon wegwerken. Frans Fiers kon daardoor een slim trekballetje geven, dat door Jan Schrijver door Rinus Offenberg simpel kon worden ingeschoven. John Goudswaard liet met een kopbal en een schot zien, dat een gelijkmaker zeker niet tot de onmogelijkheden behoorde. In de 30-ste minuut vernietig de Henk varï der Lely de Vlaardingse hoop door een pass van Cor Heeze fraai over de uitgelopen doelman Piet Prins heen te wippen. De 0-2 marge kwam niet meer in ge vaar. „Ik had de jongens er vooraf op gewezen, dat FCN de wedstrijd zou onderschatten en dat het onze kans was om daar in de eerste twintig mi nuten gebruik van te maken. Het is ook gebleken, dat deze prognose waar was. De jon gens probeerden het echter te veel zelf af te maken", rea geerde CION-trainer Bert van Hees (volgend seizoen SFC) te leurgesteld op de vroege uit schakeling voor de RN-cup. CION putte in de eerste helft te weinig rendement uit Él hun aanvallen. Schiedam - De Schiedamse voetbalvereniging FCN'66 heeft voor het komende sei zoen Aad van der Vlist (De mos) als trainer aangetrok ken. Hij volgt Martin Schaap, die de selectie na het opstappen van Dutina bijna twee jaar leidde en een kampioenschap naar Nieuw- land bracht, op. Dick Schaap, de broer van de hui dige oefenmeester, zal FC Nieuwland aan het einde van het seizoen inruilen voor een nieuwe club. Wel ke dat zal worden heeft de voetballer, die eerder bij Hermes DVS en Willem II speelde, nog niet besloten. „Het was door het vertrek van Dutina een noodzaak, dat ik aan de bak kwam. Het eerste seizèen heb ik van die taak nooit wakker gelegen, terwijl ik nu soms voor wed strijden in bed hg te pieke ren. En dan ga je duidelijk de verkeerde kant op", ver klaart de stoppende oefen- meester. „Ik hoop, dat de spelersgroep volledig blijft. Dan zit er voor de nieuwe trainer volgend jaar zeker promotie in". Voorzitter Peter Friederich zegt over die nieuwe trainen „Uit gesprekken met Aad van der Vlist is gebleken, dat hij op dezelfde golflengte zit als Martin, en aangezien we meer dan tevreden zijn over de manier van werken en de resultaten van onze huidige trainer, willen we het met Aad van der Vlist graag proberen. Of het be valt, zal je uiteindelijk pas in de praktijk kunnen ervaren. We dachten immers ook, dat Dutina bij ons goed zou functioneren FCN'66 staat momenteel in de eerste klasse (afdeling) op een gedeelde eerste plaats met LMO, maar heeft één wedstrijd meer gespeeld. Een rechtstreekse confronta-. tie met deze tegenstander staat niet meer voor de boeg, zodat de Nieuwlanders hei kampioenschap niet meer in eigen hand hebben. Schiedam „Een terechte uitslag", was de reactie van elftalleider Piet van Veen, de hulptrainer van de Vlaar dingse vierde klasser HVO die met een gecombineerd team tweede klasse afde lingsclub GTB bestreed. De 1-3 overwinning was er een uit het boekje. GTB- trainer Henk Steenbergens analy seerde: „We hebben gedaan wat we konden. Er zat meer in". Ook van Veen had gelijk andere gedachten: „Het is nu weer zaak ons te concentreren op de wedstrijd van zaterdag uit bij Zuidland. Veilig zijn we aUermins". Het duel in de voorronde van de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg was niet bepaald hoogstaand, maar bij vlagen toch leuk om te zien. Zeker eerste twintig minuten was de strijd gelijk opgaand. Beide ploegen kwamen tot aan de twyiugste minuut niet tot ree- le scoringskansen. In de twin tigste minuut was het Ed Seij- moer die HVO op een 0-1 voorsprong zette. Koelbloedig strafte hij een verdedigings- fout van de Schiedammers af. Hierna zakte de ploeg van trainer Henk Steenbergen he lemaal weg en HVO kwam in tien minuten voor rust ook op 0-2. Een aanval over rechts werd na een voorzet van Ed Seijmoer op simpele wijze door Ed Bakker ingekopt. De^ tweede helft was nog slechter. GTB moest aanval len, maar kon het niet en HVO, ook al niet het toon beeld van technisch kunnen, liet vele kansen, ontstaan door de bepaald niet briljante bui tenspelval van de Schiedam mers, onbenut Eenmaal lukte het wel toen. Ed Bakker van links doorkomend ook inknal- de: 0-3, De thuisploeg probeer de nog de eer te redden en slaagde daar in het laatste kwartier middels Wim Janson ookjiog in: 1-3. Oud Beijerland FC Vlaar dingen heeft 2onder René van Antwerpen, René den Os en Frans Ludwig de oefenwed strijd tegen zaterdag tweede klasser SHO met 0-2 gewon nen. De Vlaardingers scoorden voor de rust 0-1 via Mark Wotte (koppend) en in de tweede helft was ook invaller Erik Versieegh (ook al met het hoofd) succesvol. Deze tweede treffer viel kort voor het eind signaal in de tweede helft, een helft, die voor het team van de Gier gezien de enorme kansen voor SHO een niet onverdeeld gelukkige afloop had. Vlaardingen VV Vlaar dingen is in een oefenwed strijd door het Noorse Teie X.S. met 2-6 van het veld gespeeld. Na een 0-2 rust stand leek het er even op, dat Vlaardingen even te rug zou komen. Via André Montijn en Danny Molen dijk werd het 2-3 Daarna was het afgelopen, het snelle jonge Noorse team, dat overigens derde klasse speek, strafte een aantal Vlaardingse verdedigmgs- fouten genadeloos af Vlaardingen Satelliet krijgt misschien dn jaar toch nog de zo fel begeerde stenen clubac commodatie. De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft unaniem voorgesteld om dit jaar toch gelden beschik baar te stellen voor Satelliet, omdat het huidige houten op trekje onmogelijk nog langer meekan. Aanvankelijk was de nieuw bouw van de zaterdagclub door het college van burge meester en wethouders naar achteren geschoven op de meerjarenbegroting, omdat ook in Vlaardingen bezuini gingen in de xnvestenngssfeer noodzakelijk zijn. Voorrang voor Satelliet bete kent dat de aanleg van het half verharde oef en vr ld vtln Oranje Nassau en de wiriïci- berging voor watersportvere niging 'De Kulk' enige jaren worden uitgesteld. In mes be slist de gemeenteraad u\ er het voorstel, dat nu door de VRSR is gedaan en dat bij bei college van B en W in goede aaide is gevallen. Vlaardingen Ondanks dat feit, dat zwemmers van V2C tijdens de derde wedstrijd van de Speedo-jaargang grossier den in medailles en daarnaast nog eens elf persoonlijke i e- cords aan flarden zwom zullen alleen Leon van IJzerioo en Carolien van Neuren in Dord recht tijdens de nationale com petitie aan de start verschij nen. Ook Astrid van Irsen van Viking'60 plaatste zich met een tijd van 136 6 op de 100 meter rugslag voor de nationa le competitie Peter Tempelaar behaalde in 1.31.8 goud op de 100 meter vlinderslag, terwijl Wouter Hoekstra in een andere leef tijdsklasse op datzelfde num- - mer tot zilver kwam in 1.17 6 Op de 100 meter vrije slag kwam Sandy van Dusseldorp tot een bronzen medaille. Met een tijd van 4.36.6 behaalde de meisjesestafelteploeg (Mujarn Hagestein, Jacqueline Claas, Esther de Koning en Monique van der Lee) een zilveren plak op de vier maal 100 meter vrije slag. De Jongensestafette ploeg (Sandy van Dusseldorp, André van Hees, Johan van Hees en Martin Hagestein) kwam op de 4 x 100 meter wisselslag tot een bron2en me- dajlle. i-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5