4 SPORT 'Het contact met de gemeente is uitstekend' VZCnaar Scarborough Cor van Rooy houdt 'bedrijfsvoetballers' uit het eerste lipMf lïÉifSISSifJlpl ■■TT Marius Magrijn over bouwplannen Asvion: Nederlaagserie WIK MVC speelt promotie/degradatie wedstijden Bestuur Hoekse Boys steunt trainer SPORTKQRT I Jubileum activiteiten Toertocht donderdag 16 april 1681 VD/SC/WW Schiedam 'Dat is ons klubhuissie, ons oude klubhuissie, het staat al jaren en het moet nog jaren mee1. Het is een regel uit een eabaretlied, dat werd gezongen toen de hockey-en cricketclub Asvion haar 40-jarig bestaan vierde. Een smartlap van de eerste orde, de triestheid droop er vanaf. Het werd ook met veel over tuiging gezongen omdat de ca baretgroep op dat moment nog niet kon weten dat vijf jaar la ter, met het negende lustrum voor de deur, de plannen voor de bouw van een nieuw club huis gerealiseerd zouden zijn. Goed, B W moeten nog een bouwvergunning afgeven maar de onderhandelingen le ren dat dat slechts een forma liteit zal zijn. p gezette maquette te zien is. Geen blok beton zonder fanta sie maar een sterk op een boerderij lijkend gebouw dat sleeLts voor een deel afwijkt van het huidige clubhuis op Thurlede. zien in dat wij bij onze plan nen sterk gedacht hebben aan het milieu en het eventueel opknappen van de omgeving". De onderhandelingen dateren al van twee jaar geleden. Toen formeerde Asvion een bouw commissie die als taak meek reeg een programma van eisen samen te stellen en een daar aan gekoppelde kostenraming. Een jaar later al wilde bet be stuur een bouwplan en een aanvaardbare beraming. Dat was het moment dat de com missie een beroep deed op Ma rius Magrijn, eigenaar van een architectenbureau en jaren lang ieder weekeinde te vin den bij Asvion". Marius Magrijn: „Ik ben een ouwe Asvionner en tevens bouwkundige. We zijn direct aan het werk gegaan en kwa men met een uitstekend bouw plan. Het bestuur had geen be zwaar, de ledenvergadering ook niet en dus kree£ ik, of beter gezegd mijn kantoor, de opdracht een ontwerp te ma ken". Vanaf dat moment stortte Ma rius Magrijn zich op de bouw van een revolutionair' club huis. Hij slaagde erin, hetgeen aan de eigenhandig in elkaar Sfeer „Dat is ook de wens van de le den. Het huidige clubhuis heeft enorm veel sfeer, het is alleen niet functioneel meer en veel te klein. Maar het liefst zag men toch dat het niet teveel afweek van de huidige vorm. Alleen wilden we in zo verre iets anders dat tegen woordig allerlei gebouwen en clubhuizen worden neergezet die veel weg hebben van een kippenhok. Alles vierkant. Daarom hebben wij gekozen voor een dak met daarop weer twee verhogingen. Aan de bin nenkant is dat 'doorbroken' door enorme balken." Voordat de bouwplannen ein delijk gerealiseerd kunnen worden heeft de bouwcommis sie heel wat klippen omzeild. Marius Magrijn, bekend met het handelen met gemeentelij ke instanties; „Er komt erg veel voor kijken. Wij hebben daar niet veel moeite mee ge had, ik moet zeggen dat de contacten met de gemeente bijzonder prettig zijn. Ze den ken mee, zijn enthousiast en Financieren Het clubhuis, met een totale oppervlakte van vijfhonderd vierkante meter, gaat 530.000 gulden kosten, inclusief BTW. Hetgeen inhoudt dat de As- vion-leden zelf een deel moe ten financieren. Er is een actie gestart die nu al een halve ton heeft opgebracht. Magrijn: „Het punt is dat de NSF geen subsidie geeft. Daarvoor kom je alleen m aanmerking als je vijf jaar in de toto speelt en een minimum aan omzet. Maar goed, van de gemeente en de daarvoor bestaande bronnen hebben we geld ont vangen, de rest moeten de le den opbrengen". Inmiddels rekent Asvion er op volgende maand de definitieve goedkeuring voor de bouw te krijgen. Magrijn: „We voldoen op dit moment aan alle eisen. Aan de bouwvoorschriften, de brandweer, de hinderwet, de drankwet, de eisen van het Hoogheemraadschap, het be stemmingsplan en de wel standscommissie. Indien de vergunning nog uitblijft krij gen we waarschijnlijk wel een hei-vergunning. Kunnen we daar alvast mee beginnen". Veel aandacht in het nieuwe clubhuis is besteed aan de 'ont moetingsruimte', de bar dus die bij de hockeyers veelal centraal staat. Magrijn erover: „We hebben in het ontwerp ook drie scheidingspanelen aangebracht. Dat breekt een beetje en ze zijn vrij gemakke lijk te verwijderen als dat no- dig Is. Verder een grotere bar en een grotere keuken. De kleedkamers voor de dames en heren zijn eveneens vergroot en daarbij hebben we wat klei ne, extra dingen. Zoals kastjes waarin kostbaarheden kunnen worden opgeborgen en bij de dames een aparte ruimte waar moeders hun kinderen kun nen verschonen. Er was ook een plan om een open. haard te bouwen maar daar zijn we vanaf gestapt. We vroegen ons af of die nou echt gebruikt zal worden maar kwamen meer op het idee dat het een vuilnis vat zal worden". Het feit dat het clubhuis nogal achteraf op sportpark Thurle de ligt betekent wel dat er met name problemen waren met de verwarming. Magrijn: „Electriciteit kost een vermo gen, 'aardgas was voor ons nauwelijks haalbaar. Dus had den we de keuze tussen olie of propaan. Voor olie moest een aparte tank de grond in, dat betekende nieuwe eisen van de hinderwet. Daarom gaan we over op propaan. Dat is goedkoper en er hoeft alleen maar een tank boven de grond Zo gaat het nieuwe club huis van Asvion er uitzien. Marius Magrijn bij de door hemzelf gemaakte maquette van het clubhuis van Asvion. en goed beveiligd aangelegd te worden". Stapelput Ook de milieuprolemen wat betreft het afvoeren van de af valstoffen werden opgelost. „We zijn niet aangesloten op de riolering. Een sceptic-tank werkt niet als er zeep aan te pas komt. Wat wij nu willen is het water de grond in laten zakken. Daarvoor is een spe ciale stapelput ontworpen". De plannen zijn afgerond, de leden hebben hun goedkeu ring min of meer gegeven het geen inhoudt dat Asvion op korte termijn aan de slag wil. Over de plannen van een kunstgrasveld wordt niet of nauwelijks gesproken. Daar voor dient eerst tot overeen stemming gekomen te worden met de gemeente. Zeker is wel dat de drie hockeyvelden ge renoveerd zullen worden. Maar eerst gaat de vereniging haar 45-jarig bestaan vieren. Een feest, uitgesmeerd over vijf dagen waarbij alle leden aan bod komen. Het hoogte punt? Dat begint donderdag en eindigt maandagavond laat... Bij een 45-jarig bestaan horen jubileumactivitei ten. Bij Asvion zijn die gis teren al begonnen met een jeugdtoernooi, waarbij ook de gemeente nog voetbal de tegen leden van de cricket afdeling van As vion. Ook vandaag en mcrgen zijn er nog toer nooien voor de jeugd, waarna zaterdag de wer kelijke lustrumviering, zoals de hockeyers het noemen, is. Eerst is er van 09.00-11.00 uur een zes kamp voor de jeugd, daar na vanaf 12.00 uur zijn er wedstrijden tussen oud- Asvion leden en senioren teams. Om 16.00 uur be gint het eigenlijke feest met een receptie, gevolgd door een koud buffet en een optreden van het huis cabaret 'Orgietwee*. Tot slot is er een groot feest met 'the Dazzling 4 2'. Op eerste en tweede paas dag zijn er dan nog tour- nooien voor de senioren teams, met op zondag 's- avonds ook nog een disco. %,X' i Vlaaardlngs zwemploeg bij het verlek vanaf het Kolpabad Vlaardingen De Vlaarding- se zwemvereniging VZC is gis teren voor enkele dagen naar het Engelse Scarborough ver trokken. Om zes uur is de groep, bestaande uit veertig jongens en meisjes en eenzelf de aantal ouders, ingescheept richting Huil. De kontakten met Scarbo rough zijn voor VZC niet nieuw, immers dit is al het tweede bezoek aan de Britse kustplaats. In het najaar is het de beurt aan de Engelsen om voor de twee keer een tegen bezoek aan Vlaardingen te brengen. Na de aankomst en ontvangst, vanmorgen rond acht uur, werd er door VZC meteen ge traind, want vanavond al ko men de Vlaardingse zwemsters en zwemmers aan de start voor een wedstrijd met Scar borough. De VZC varieeren in leeftijd van elf tot en met 16 jaar. Voor zaterdag staat er een wedstrijd in Huil op het pro gramma. Een programma, dat overigens ook voorziet in ont spannende activiteiten als dis co, dansen en het bekijken van de omgeving. VZC keert dins dagmorgen terug van het uit stapje. Vlaardingen De op 1 september 30 jaar jubilerende handbal vereniging WIK begint op donderdag 7 mei met een speciale ne der! aagserie. Vanwege het feit, dat het elfhandbal een belangrij ke plaats heeft ingenomen in de historie van de Vlaardingse handballens, is deze oude tak weer uit de kast gehaald. Donder dag 7 mei wacht het Rotterdamse Ancora als tegenstander, waarbij de dames om 19.00 uur en de heren om 20.00 uur aantre den. Op 14 mei de tweede avond, waarbij dan De Hollandiaan als te genstander wacht De dames spelen weer om 19.00 uur en de heren en 20.00 uur, evenals de derde avond op 21 mei wanneer DWS het WIK-veld betreedt Maasluis De dames van MVC zullen binnenkort promotie-de gradatiewedstrijden moeten spelen om de plaats in de tweede di visie te handhaven. De Maassluise volleybalster eindigden als tiende in hun poule, één punt boven VC Krimpen, hetgeen MVC vrijwaarde van rechtsreekse degradatie naar de derde di visie. Op zaterdag 25 april speelt MVC thuis in de Olympïahal tegen de dames van PVC Blokkeer, de nummer twee uit de derde di visie G. Vijf dagen later, op Koninginnedag spelen de Maassluise dames uit tegen Odin uit Heemskerk, de nummer twee uit de derde divisie H. Blokkeer en Odin ontmoeten elkaar op 2 mei. Hoek van Holland „Degenen, die van mening zijn dat bedrijfsvoetbal voor vereni gingsvoetbal gaat komen bij mij niet meer in het eerste elftal", aldus Cor van Rooy, trainer van Hoekse Boys. Vorige week te gen Devjo zette Van Rooy vier roeiers (Erik Klok, Tom van der Pip. Hans Boshieter en Erik Hofman) uit het eerste, omdat dit vier tal deelneemt aan het bedrijfsvoetbal. Ook zaterdag tegen Satelliet zulllen zij er niet bij zijn. Drie weken geleden liet de Hoekse oefen- meester aan zijn spelers weten, dat een ie der die zich zou laten inlijven bij een be drijfsvoetbalteam uit de selectie verwijderd zou worden. „Beslist geen zaak van mij al-, leen", zegt Van Rooy. „Ik heb er met het bestuur over gesproken en er bestaat géén verschil van mening. We zitten in een erg belangrijke fase van de competitie. We heb ben nog kansen op het kampioenschap en bovendien is ook de tweede plaats van uit zonderlijk belang. Immers Lisse gaat een fu sie aan en dat betekent dat bij een kam pioenschap van die ploeg, de nummer twee promoveert. Daarnaast is er een gerucht over versterkte promotie, waarbij de num mers twee uit de diverse poules extra wed strijden moeten spelen. Tegen die achter grond acht ïk het niet verantwoord dat een aantal spelers uit de selectie nu bedrijfvsoet- bal gaan spelen met allen risico's van bles sures en vormverlies. Dan kies ik andere spelers, misschien met wat minder kwali teit, maar wel met meer karakter". Jaap Torn, voorzitter van Hoekse Boys, on derschrijft de woorden van de trainer. „Het is een weloverwogen besluit geweest. Mis schien dat we ons wat soepeler opgesteld hadden als de situatie op de ranglijst anders was geweest Het is jammer, dat de bedrijfs- competitie zo vroeg begint begin april zitten alle clubs nog volop in de comptitie". Bob Molendijk, de huidige doelman van Hermes DVS en politieagent in Rotterdam, is erin geslaagd na goede oefen wedstrijden tegen ACV en SC Cambuur, een definitieve se lectie te verkrijgen voor het Nederlands politieteam, dat van 14 tot en met 21 juni deel neemt aan de Europese kam pioenschappen in Hamburg, Wethouder Koos Smit opent zaterdag het nieuwe tennis- complex in de Maassluise Steendijkpolder. De gasten verschijnen reeds om negen uur, maar om half tien precies zal Smit met een balienkanon vanaf de terp de op de tennis baan aanwezige jeugd onder vuur nemen. Rob Jacobs, de toekomstige trainer van SVV geeft maan dagavond 27 april een trai- ningsdemonstratie voor de le den van de Rotterdamse afde ling van de Vereniging van Voetbal Oefenmeesters Neder land. De demonstratie op sportcomplex Woudestein in Rotterdam begint om 19.00 uur. Op 16 en 23 april en op 7, 14, en 21 mei wordt er in het Pa rochiehuis aan de Fostlaan in Maasland gespeeld om het Maaslands klaveijaskampioen- schap. Dit evenement wordt voor de vierde keer gehouden en wordt georganiseerd door klaverjasveremging Sport en Spel. Ruud Slavenburg, vorig jaar nog actief in het eerste van de Schiedamse afdelingsclub DRZ, was in de voorronde van het toernooi om de Nieuws blad Cup voor de Waterweg te bewonderen als scheidsrech ter. Hij was aangesteld voor het duel met FCN'66-CION. Kees van Kralingen was -ge blesseerd- slechts toeschouwer bij het duel SVDPW-Martinit (voor dezelfde beker). De Mar- tinitspeler verkondigde dan ook het volgend seizoen weer voor DHS uit re komen. Ook Gerard van de Pluym gaat van Martinit weer terug naar DHS. De strijd tussen Martinit en DHS op zondag 28 april wordt steeds interessanter, ook al omdat ex-DHS'ers Hans Schop en Ferry Holster wel blijven. Zij hebben momenteel wel een basisplaats in het verder zon der enige competitiebelangen spelende Martinit. Bij VZC zijn elf deelnemers geslaagd voor het diploma zwemvaardigheid 1. Onder toezicht van KNZB-gedele- geerde Monnée en examen commissie, bestaande uit de dames Arons en Edel ij n, ble er geen enkele kandidaat aci ter. De gelukkigen zijn: Feri Asceneion, Aad van de Boog- aart, Robert Bronwasser, Umit Dasdelen, Dean-Robert Kloii- wens, Bas Kraagerveld, Edwin Leicardi, Wilco van de Maas, Stefan Offerman, Erik Ver meer en Stefan Wasbauer. De handbalvereniging De Hollandiaan houdt in het ka der van haar jubileum op 25 april een prestatieloop. De aanvang is 10.00 uur en de in schrijving is tot uiterlijk een. half uur voor aanvang ap het terrein aan de Esdoorndreef in Vlaardingen-Holy. De kosten voor de prestatie loop bedragen twee gulden en vijftig cent, terwijl de deelne mers kunnen kiezen uit de af standen 2,5 - 5 - 7,5 en 10 kilo meter. John Lorie van de FC Vlaar dingen heeft een aanbad van de FC Den Haag gehad om op amateurbasis terug te keren. De in Monster woonachtige middenvelder heeft echter ne gatief gereageerd. Het eerste herenteam van de Vlaardingse volleybalvereni ging Broleco, dat een punt is tekort is gekomen voor het spelen van promotie/degrada tiewedstrijden tegen PV Blok keer, heeft wel twee uitnodi gingen ontvangen voor inter nationale toernooien in Sint Antonis en Budel, waar ook eredivisieclubs als Starlift en Delta Lloyd acte de presence geven.. In geval acteert het team van speler/trainer Paul de Haan tweede paasdag in Vo- lendam, waar alleen eerste di- vlsieploegen als tegenstander zullen fungeren. De gemeente heeft de to plaag van het trainingsveld van de voetbalvereniging Zwaluwen verwijderd, waar door de elftallen van de zater dag eerste klasser weer naar omstandigheden kunnen trai nen. Zoals bekend, was de oude toplaag nauwelijks water doorlatend. De gemeentedienst plantsoen werken is er nog uit, wat voor nieuwe toplaag het veld moet gaan sieren. Schiedam Toerclub Rijn mond houdt zaterdag 18 april een toch over 80 kilometer, die in groepsverband gereden wordt achter voorrijders met een gemiddelde snelheid van ongeveer 22 kilometer per uur. Om 10,00 uur wordt er gestart voor deze 'Hazerswoudetocht' van wijkcentrum 'De Blauwé Brug' aan het Bachplien in Schiedam. Vanaf 09.00 kan er in het wijkcentrum worden in geschreven. Houders van toer- boekjes betalen 1,50, willen zij een herinnering aan de tocht dan is de inschrijfprijs vijf gulden hoger. Mensen die géén geldig toerboekje bezitten betalen 1,- extra.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4