SCHIEDAi ÏSCHE COURANT Bermtoerisme langs rijksweg Ook marktkooplui tegen trambaan rond de Hema TOTAL-LOS. J Ik ,neetnr de proef xsz-r Schuitema NY ook geïnteresseerd in Schiedam-Centrum y ks§: West voelt zich dubbel gepakt Ondernemers protesteren bij B en W Ï-S Japa*— T^dv ii ?t Ondernemers verbaasd over warenhuisnieuws PvdA-bestuur wil leden bijeenroepen MjEUWj wit J jongens' ondergoed li'filaliHIIM.'s- PPR-kandidaat wil Zijdeveld lesje leren a.s. BRUIDS PAAR Dinsdag 21 april 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no. 77 18 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KEIHEL Onmoetingscentrum niet voor 1986 Vlaardingen P. Blokker, voorzitter van ontmoetings centrum West, heeft met ont steltenis kennis genomen van het voornemen van het college in Vlaardingen om de realise ring van een ontmoetingscen trum uit te stellen tot 1986 of later. De heer Blokker wijst het gemeentebestuur er in een brief nog eens op dat reeds bij het begin van de activiteten kritiek is geweest op de huis vesting in het pand aan de Floris de Vijfdelaan. Volgens Blokker zijn de loop van de ja ren beloftes gedaan voor een nieuw gebouw in het centrum van de wijk. Ook in het in ja nuari 1980 aangenomen sociaal kultureelplan 1981-1984 wordt één en ander nog eens bena drukt. In het nieuwe bestem mingsplan voor de Westwijk is ruimte opgenomen voor een nieuw gebouw op het Eras- musplein. De vereniging koes terde hoop dat de plannen nu ook daadwerkelijk zouden worden uitgevoerd. Na de be zuinigingen komt de klap om de nieuwbouw te schrappen dubbel hard aan: «Wij hebben het gevoel dubbel gepakt te zijn," 2egt voorzitter P. Blok ker. Blokker nogmaals: Wij begrij pen de moeilijke financiële si tuatie van de gemeente best, maar wij willen toch een drin gend beroep op de gemeente doen om de financiën voor een nieuw gebouw te vinden. Ge beurt dit niet dan komen wij letterlijk 'in de kou' te staan. Letterlijk omdat de conditie waarin het pand verkeert vol gens Blokker zeer slecht is. „Bij een beetje wind kraakt en schudt het hele gebouw, de ra men rotten eruit, de deuren sluiten niet meer, draaitafels dienen aan plafonds le worden opgehangen omdat de vloeren 'gol ven', het gebouw staat vol komen uit het lood en ga zo maar door. Ook de toestand van de electrische bedrading is verontrustend. Verder kunnen inbrekers zo naar binnen lo pen omdat het gebouw aan beide zijden uit ramen bestaat, wat ook zeer hoge energiekos ten met 2ich mee brengt." De wijkvereniging-vraagt zich af" of de onderhoudskosten de ko mende jaren opwegen tegen nïeuwbouwkosten. Blokker is dan ok zeer somber gestemd: „Of het brand een keer af of het stort van ellende een keer in elkaar. Ik weet het gewoon niet meer." PvdA raadslid Leo ten Have' kwam onlang nog naar voren met het feit dat de wijkvereni- ging al maanden geen huur zou hebben betaald aan de ge meente uit protest tegen de slechte toestand waarin hei ge bouw verkeerd. Die gedachte bleek echter op onwaarheid te berusten. Blokken „Het is voor ons niet mogelijk om huur te weigeren. De huur wordt rechtstreeks verrekend via de subisie op het stadhuis. Wij zien daar dus geen cent van en kunnen dus ook niet weigeren de huur te betalen." Verantwoordelijk wethouder Cees Bot onving vorige week uit handen van P. Blokker een grote foto De foto toonde de slechte stand waarin het wijkcentrum momenteel ver keerd: rottende ramen. Het bermtoerisme neemt hand over hand toe. Vlaardingen Het berm- toersime verovert Neder land. Nu het zonnetje weer doorkomt en de vakanties in het verschiet liggen trek ken veel mensen erop uit om te genieten van de wijd- se omgeving. Dat de tenten niet altijd worden opgesla gen op de plaatsen waar het eigenlijk hoort, blijkt duide lijk onderaan de afrit van Rijksweg 20. Op het gras veldje naast de afrit strijken met de regelmaat van de klok mensen neer die par mantig hun bungalowtent opzetten. Het lijkt af en toe net een echte kamping al die tenten op een rij. Een kamping dan wel zonder douches en een kapmwin- kel; de bermtoeristen ne men dat gebrek aan comfort maar al te graag voor lief. Op kampeercentrum 'De Hoogkamer' aan de Van Baerlestraat in Vlaardingen is het nu al een drukte van belang. Gedurende het paasweekeinde was de cam ping zelfs helemaal vol. Me vrouw Sparreboom van de camping: „Het is de gehele week al druk. Drukker in ieder geval dan vorig jaar toen de Pasen erg vroeg viel en het weer niet zo. fraai was. De bollenvelden staan nu in volle bloei en dat trekt natuurlijk altijd een heleboel mensen. De hele kuststrook zit dan vol en de mensen komen dan ook bij ons op de camping staan. De verwachtingen voor het komende zomerseizoen zijn ook bij mevrouw Sparre boom hooggespannen: „De voortekenen zijn in ieder geval goed. Een hoop men-f sen hebben al een plaatsje gereserveerd. Twee jaar te rug liet het zich ook zo goed aanzien, maar toen viel de zomer tegen en bleven de mensen uiteindelijk thuis. Het seizoen valt of staat na tuurlijk met het mooie weer. Als dit jaar de zomer goed is dan wordt het voor ons een erg druk seizoen. Drie auto's zijn aan het begin van het paasweekend op elkaar geklapt op de Maasslulssedljk. Een 27-jarige Spijkenisser verleende geen voorrang aan een Vlaardlngse automobilist en klapte met zijn Ford bovenop de auto van de Vlaardlnger. Door die botsing verloor de Vlaardlnger da macht over het stuur waarna hij ook nog op een tegenligger botste. De drie auto's raakten zwaar beschadigd, maar er deden zich volgens de politie geen persoonlijke ongevallen voor. De Spijkenisser was niet In het bezit van een rijbewijs; bovendien was hij niet verzekerd. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt tonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. en 9'SÏ'S °f' a v>e^u fcdie* ,Q„. xo» svuteivtvfl Schiedam Het Amersfoortse warenhuiscon cern Schuitema NV is ook genoemd als ge sprekspartner van de gemeente Schiedam voor grootwinkelvoorzieningen in de Schiedamse binnenstad. Eerder al waren er voortekenen dat de gemeente oude banden met C A, Vroom Dreesmann, Peek Cloppenburg en Koninklijke Bijenkorf Beheer weer had aange haald. Eind vorige week is PvdA-raadsHd Jan Simons op dit nieuws ingedoken door B en W schriftelijk aan de tand te voelen. D. Schuitema NV is eigenaar van een groot aantal levensmiddelenbedrijven zoals Super Discount, Massa Markt en Dolfing's Super markten. Schuitema is samen met de Amers foortse vereniging Centra eigenaar van de Schuytevaer-slijterijen, de levensmiddelenhan del Paraat, de bloemenhandel Centrafleur en de Mikro Markt Voorts behoren de zelfbedie ningswarenhuizen van Famila, de bouwmark ten Karwei en K-Hental en de verswarenbe- drijven van Keurkost tot het Schuitema-con- cent In kringen van de Schiedamse ondernemers heeft men verbaasd geageerd op het nieuws, dat er nieuwe besprekingen zouden zijn tussen gemeente Schiedam en warenhuizen. Toen bij voorbeeld in 1976 de toenmalige staatssecreta ris Jan Schaefer liet weten dat verlenging van de Passage niet door mocht gaan, kwam daar mee de V D-vestiging aan de verlengde Pas sage op het spel te staan. Als V D-vestiging in de buurt van de Passage zou nu de bestaan de modezaak Kreymborg aan de Broersvest kunnen worden gezien. Daarbij komt dat V D in principe geen nieuwe vestigingen in Ne derland meer wil openen. Ook kan VSO-voorzitter Joop Vredebregt zich niet voorstellen dat C A ooit haar huidige vestiging aan de Koemarkt zou willen opgeven voor een plaatsje aan de Hoogstraat Hij wijst op uitbreiding van het kledingbedrijf, dat en kele woningen achter flatgebouw Singelwijck als kantoorruimte in gebruik heeft genomen. Vredebregt zou het grote pech vinden voor de, ondernemers aan de oostzijde van de Broers- vest, als C A daar wegging. Schiedam Behalve de Schiedamse middenstand hebben ook de marktkooplui geprotesteerd tegen een keerlus voor de tram rond de Hema. In Den Haag heeft F, M. H. Zappeij, secretaris van de cen trale vereniging voor de ambulante handel, zich in een boze brief gewend tot B en W van Schiedam. Zappeij spreekt het onaanvaardbaar uit over de keerlus op het Hemaplein. Het bevreemdt hem dat zijn vereniging niet op de hoogte is gehouden, ter wijl de marktkooplui nauw betrokken zijn bij eventuele veranderingen in de Lange Kerkstraat en omgeving. Ook het koninklijk Neder lands ondernemersverbond (KNOV) heeft zich tot B en W gewend met bezwaren tegen een aftakking van de tramlijn via Boterstraat, Kreupelstraat en Lange Kerkstraat, dus rond de Hema. Volgens J. Blom, hoofd van de afdeling ruimte lijke ordening van de KNOV in Rijswijk, zal de keerlus in ernstige mate afbreuk doen aan de sfeer op het Hemaplein. De aanleg van de trambaan door het cehtrum van Schie dam zou volgens Blom met de grootst mogelijke zorgvuldig heid moeten geschieden en zou moeten bijdragen tot verbete ring van de functie van de Schiedamse binnenstad. „Dat de directie van de RET daarvoor weinig oog heeft is te betreuren, maar wellicht be- Na fracliebesluit over Haas Konings: Schiedam Het PvdA-be stuur in Schiedam overweegt een extra ledenvergadering uit te schrijven naar aanleiding van onverkwikkelijke besluit vorming in de PvdA-fractie. Die fractie heeft, hoewel dat is ontkend door woordvoerders Gé Brouwer en Arie Verlinde, besloten om het eigen fractie lid Hans Konings te verzoeken de gemeenteraad te verlaten. De Pvd A-fractie hoopt daar mee op een verzoening met de coalitiepartner, het CDA. Het bestuur vindt echter dat de fractie bevoegdheden van de leden onterecht heeft overge nomen. Konings piekert er niet over de raad te verlaten, zo is dat althans de fractie duidelijk ge worden. Als Konings inder daad het verzoek van de frac tie negeert en aanblijft, wil de fractie maatregelen tegen hem nemen door hem terug te trek ken uit alle raadscommissies en hem te verbieden nog na mens de PvdA te handelen. Aanvankelijk had de fractie die maatregelen pas na de ka merverkiezingen op 26 mei willen treffen om de kiezers niet af te schrikken met inter ne strubbelingen, maar na de onthullingen in onze krant zou men daarmee nu niet langer willen wachten. Het bestuur echter wil daar een zaak voor de leden van maken. aldus Blom in zijn oriëf aan B en W. „Dat u ais bestuurders van Schiedam daarvoor evenmin oog hebt gehad, stelt ons in ernstige mate teleur." De KNOV heeft daarom zijn Schiedamse afde ling, de VSO (verenigde Schie damse ondernemers), geadvi seerd zich met hand en tand te verzetten tegen de keerlus bij het winkelgebied Lange Kerk straat Voorzitter van de VSO, J. H. B. Vredebregt, spreekt van an dere mogelijke locaties voor de keerlus. De KNOV noemt een keerlus rond het stadskantoor of via de Singel naar het sta tion, terwijl ook een keerlus over de Delüandseweg en langs de Schie als goede moge lijkheid wordt gezien. Vrede bregt noemt als andere locaties het Emmaplein, het industrie gebied en de Noordvestsingel- /Burgemeester Honnerlage Gretelaan. „Het Hemaplein is een rust punt, waaraan wij zwaar moe ten tillen." zegt Vredebregt „In 1976 is het aanzicht van de Lange Kerkstraat veranderd, de markt is daarna verplaatst en in die nieuwe situatie moet nu niet opnieuw een verande ring worden aangebracht," al dus de VSO-voorzitter. Vredebregt vreest problemen voor het Iaden en lossen bij bedrijven aan de Lange Kerk straat Boterstraat en Broers- veld als de keerlus rond de Hema komt "ZWALUW" nu ook katoenen mt.104/164 Slip of hemd jCHEOfcM K0CW.RKT i \t AAHW» ,E.M LM fiEC KVWftM -Ft I.? "tó-US «>MV iv* F K Schiedam Na zijn bezoek aan Rijnmond, vorige week maandag, heeft de derde kan didaat van de PPR voor de Tweede Kamer, Peter Look horst, besloten vaker naar Schiedam te komen. Hij is der mate onder de indruk geraakt van het volgens hem falende stadsvernieuwingsbeleid in Schiedam, dat hij hierover graag opbouwende gesprekken wil voeren onder andere met verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld. Volgens Lankhorst zou Zijde veld eens vaker naar diens Rotterdamse collega Van der Ploeg moeten kijken. In Schie dam heeft de stadsvernieu wing volgens de kamerkandi daat kennelijk nog onvoldoen de prioriteit. Er zou een poli tieke doorbraak nodig zijn, zoals in Rotterdam en Amster dam het geval is geweest- wilt u ook uw huwelijk starten met een reisje naar Londen, Parijs ot Kopenhagen? ZIE ONZE KRANT VAN 29 APRIL A.S.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1