1 TL89 zeven meter Gemeente wil Polderweg voor 50 mille 9 langer Verkiezingcaravaan PvdA in regio (È)DR!ES PvdA-fractie doet aan gezichtsverlies i Voorlichting over borstkanker Dief laat buit liggen OBK met snoep bekogeld mssmt Zijdeveld <2 aan de schoon- 15** maak V erpaupering geen opzet OJC vraagt hulp bij popconcerten Laatste avond in 4 Molens D'66 praat over Greenpeace Paasdieven maken tien mille buit Collecte Grote manifestatie in sporthal Margriet Vlaardingen Enkele jaren geleden, toen het haringvangstverbod van kracht werd voor de Noordzee, betekende dat het einde voor een groot aantal typische haringschepen. De zijtrawlers en de kleinere hektrawlers waren niet in staat om de verderaf gelegen visgron den rendabel te exploiteren en moesten t> ;,ar- om worden gesaneerd. Onder deze schepen bevonden zich ook een tiental Vlaardingse trawlers. Schiedam Tot zijn grote verbazing ontdekte een Schie dammer in de struiken aan de Louis Ramakerstraat voor zes tienduizend gulden aan video apparatuur en schrijfmachines. Onderzoek van de politie in de omgeving van de struiken wees uit dat inbrekers hun slag hadden geslagen in een vormingscentrum in de straat, maar op het laatste moment met achterlating van hun buit hadden moeten vluchten. Een onderzoek wordt ingesteld. Belettering en illustraties. Alles in de juiste kleuren, perfect tot m de fijnste nuances! Vraag offerlef Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (01Q)-154S40 Alteen de grote hektrawlers konden in de vaart blijven omdat deze schepen beschik ken over een grote vriesca- paciteit. Deze schepen heb ben hun vangstgebied nu hoofdzakelijk rondom Ier land, waar vooral op mak reel wordt gevist. De mak reel wordt aan boord inge vroren voor export naar Ni geria. Voor Vlaardingen zijn er na de recente saneringen nog slechts twee visserijvaar tuigen in de vaart gebleven: de Voorwaart VL 142 van de Doggermaatschappij en de VL 69 Monica van rederij W. Kwakkelstein. Dit laatste schip is kortgeleden in Har- lingen met ruim zeven meter verlengd en meet nu 64 me ter over alles. De breedte be draagt 9,22 meter en het schip heeft een inhoud ge kregen van 565 BRT. De hoofdmotor is een Deuts van 2000 PK en schipper C. Schoonenberg voert het be vel. De hektrawler VL 142 in 1975 gereed gekomen. Dit Schiedam De gemeente wil de Polderweg en de Pol derwetering in het noorden van Schiedam gaan 'aankle den'. Het is de bedoeling van gemeentewerken in de berm van de weg knotbcmen aan te brengen en langs de wa terkant oevergewassen te planten. Door een combina tie van bomen en planten wil men 'het micromilieu beïn vloeden' waardoor plant en dier zich beter kunnen ont wikkelen. Maar het gaat de dienst niet alleen om betere groeikansen voor planten en dieren. Door vissersvaartuig heeft een lengte van 52 meter en een breedte van 9,27 meter. De hoofdmotor is een Bolnes van 2100 PK en de schipper is J. van Rijn uit Katwijk, zoon van de bekende oud- schipper van de logger Berti- na VL 85, D. van Rijn. Zo wel de VL 89 als de VL 142 gebruiken IJmuiden als thuishaven, Met twee moder ne trawlers in de vaart, die beschikken over een onge looflijke vangstcapaciteit, is het voortbestaan van de be kende VL op de vissersgron- den verzekerd. Al lijkt door het uitvaren van de verkoch te en gesaneerde VL 115 Vooraan vanuit de Wilhel- minahaven het definitieve einde voor Vlaardingen als visserplaats gekomen. De VL 89 kort nadat het schip zeven meter langer was gemaakt. de maatregelen ontstaat tege lijk een 'geleidelijke overgang tussen het stedelijke en land schappelijke gebied'. Boven dien wordt de Polderweg aan trekkelijker voor dagjesmen sen: gemeentewerken spreekt van een 'recreatief aantrekke lijke aankleding.' Bij het aankleden van de Pol derweg wil gemeentewerken ook de omwonenden betrek ken. De beplanting Op hun gronden maakt immers ook deel uit van wat de dienst noemt de aankleding van het venzaal van sporthal Margriet en aan de orde komen onder meer actuele zaken als Mid den-Delfland, Rijksweg 19 en de geluidoverlast van vlieg veld Zeslienhoven. De discus sie start om 15.00 uur en eindigt rond 16,30 uur. Dezelf de politici brengen in de na middag ook nog een bezoek aan Schiedam-West Vlaardingen krijgt om 11.15 uur bezoek van de verkie- zingscaravaan. De politici Mul- ler-Van Ast, Kombrink. Ja- baay en Van den Berg bren gen dan een bezoek aan bouw- materialenbedrijf Tomaello. Den Uyl, Patijn en Van der Hek brengen tegelijkertijd een bezoek aan het Havenbedrijf gebied. De bewoners kunnen zelf hun beplanting verbete ren, maar kunnen dat ook overlaten aan de dienst ge meentewerken. Met het aankleden van de Pol derweg en Polderwetering is 50.000 gulden gemoeid. Mor- Vlaardingen-Oost. Ook in Vlaardingen een discussie bijeenkomst met als thema volkshuisvesting. Max Van den Berg zal een inleiding houden over het onderwerp. De discussie vindt plaats in het stadhuis en zal van 14.30 uur tot 16.00 uur duren. In de mid daguren is er nog een bezoek aan de stadsvernieuwings buurt rondom de Van Leijden Gaelstraat en de PKD. Maassluis moet tot na het mid daguur wachten alvorens de socialisten deze gemeente aan doen, Het bedrijf Elememtum zal worden bezocht door Van Tijn, Veldhoen en Kombrink. In de namiddag brengen Mul- ler-Van Ast, Kombrink, Ja- genavond zal de commissie voor ruimtelijke ordening zich over de kredietaanvrage voor het plan buigen. Het is de be doeling de werkzaamheden binnen een jaar nadat het be nodigde bedrag beschikbaar komt, uitgevoerd te hebben. oaay en Van den Berg een be zoek aan de Burgemeesters- wijk. Huis-aan-huis bezoeken staan onder meer op het pro gramma. De dag wordt afgesloten met een grote verkiezingsmantfes- tahe in Sporthal Margriet in Schiedam. Lijsttrekker Joop den Uyl zal dan de aanwezi gen toespreken en er zijn op tredens van de Amazing Stroopwafels uit Vlaardingen, Lady's First. Leen Persijn en Amankay. Ook Ed van Tijn en Dick Dolman zullen van de mogelijkheid gebruik maken om het woord te richten tot de aanwezigen. De toegang is gra tis en de manifestatie begint rond 20.00 uur. Schiedam De verpaupering van de Lindenhof en andere leegstaande gemeentepanden in de Schiedamse binnenstad is geen gevolg van bewust be leid, zo meent PPR-raadslid Herman Noordegraaf. „Daar opzet achter vermoeden zou te veel eer zijn voor de bestuur ders," heeft hij vorige week gezegd in antwoord op vragen van Cees de Graaff, voorzitter van bewonersvereniging Schiedam-Centrum. Eerder wordt volgens Noorde graaf met de verpaupering van fraaie panden de machte loosheid getoond om een be leid te voeren. Schiedam De stichting open jongeren centrum Schiedam Noord zoekt vrijwilligers die willen helpen bij het organise ren van popconcerten. Er zijn mensen nodig die groepen wil len bellen, persberichten sa menstellen, posters ophangen en reclamemateriaal versprei den. Mensen die willen helpen kunnen bellen met het kan toor van het ojc aan de Eduard van Beinumlaan, tel 701043. Schiedam Dienstencentrum de 4 Molens houdt morgen haar laatste avond van het sei zoen. Op die sluitingsavond die om kwart voor acht begint wordt een blijspel opgevoerd door toneelgroep 'Het Stael- duinse bos'. Na afloop kan er gedanst worden m het dien stencentrum. De itegang be draagt een gulden. Schiedam Komende don derdag houdt de afdeling Schiedam van D"66 een alge mene ledenvergadering. Naast enkele huishoudelijke zaken vermeldt de agenda een dia presentatie over de milieuor ganisatie Greenpeace. Een me dewerker van Greenpeace zal voorlichting geven over de nog te voeren acties, waarna er gediscussieerd kan worden over Greenpeace en over de toekomst van het milieu. Een ieder is welkom op deze avond in zaal Irene aan de Lange Ha ven. Schiedam Sieraden met een waarde van tienduizend gul den zijn tijdens het paasweek end gestolen uit een woning aan de Lange Kerkstraat. In brekers hebben hun slag gesla gen toen de bewoners van het huis een avondje weg waren. Het is de politie nog een raad sel hoe de inbrekers het huis binnen zijn gekomen. dinsdag I 21 april 1981 VD/SCAVW I De PvdA in Schiedam mag zich wel eens afvragen wat meer gezichtsverlies veroorzaakt: de spreektrant van fractielid J. Konings, die de taallessen van dr A. Vondeling niet no dig heeft gehad en alleszins duidelijk over komt (naar het schijnt: te du'. Jelijk), of het verdraaien der feiten waaraan fractievoorzitter G. Brouwer en diens plaatsvervanger A. Vertinde zich hebben schuldig gemaakt door tegen beter weten in vol te houden dat de fractie over Konings niet ge sproken heeft. De PvdA kan zich dan ook eens afvragen of het kwetsen van de coalitiepartner CDA, wat Konings verweten wordt, ern stiger is dan het besluit van de fractie om maatregelen te gen Konings in principe pas te treffen nê de verkiezingen op 26 mei. De PvdA-fractie had kennelijk het stemmend volk In de waan willen laten, dat In de PvdA alfes pafs en vree Is. Net zoals de fractie het CDA in de waan wil laten dat de coalitie zo'n heilig goed Is, dat individuele fractiete- den er nooit iets op hadden mogen aanmerken. Alleen als de affaire eerder in de publiciteit zou komen, zou den de maatregelen tegen Konings met onmiddellijke in gang worden getroffen. Die bepaling is onwaarachtig voor een partij, waarvan het plaatselijk bestuur onlangs met veel lef een discussie over openbaarheid met andere par tijen aanzwengelde. De bepaling maakt dat de PvdA die discussie nu verliest. De fractie richt daarmee haar geloof waardigheid naar de kiezers toe ten gronde. De bepaling wil Immers zeggen: de kiezer mag nog niet weten wat wij tegen Konings gaan ondernemen? Het afdelingsbestuur staat terecht op zijn kop. Het bestuur heeft de fractie ferm op de vingers getikt en erop gewezen, dat het aan de leden Is om besluiten te nemen zoals de fractie die nu genomen heeft. Bij de PvdA bepaalt de ach terban of het vertrouwen rn iemand opgezegd moet wor den. Nu de fractie dit heeft gedaan, overweegt het bestuur een extra ledenvergadering met spoed bijeen te roepen. De leden zouden er dan goed aan doen het huidige ge zichtsverlies niet op Konings af te wentelen. In volgorde zijn het de fractiemeerderheid, fractieleider Bro'jwer en op diens last ook zijn plaatsvervanger Verlinde die zichzelf en daarmee de partij naar beneden halen. Vlaardingen/Schiedam Vrouwen die meer willen weten over borstkanker krijgen daar de gelegenheid voor op woensdag 29 april. Dan wordt een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over de problematiek die bij borstkanker om de hoek komt kijken. Vooral voorlichting over de vroege opspo ring neemt een belangrijke plaats in van de bijeenkomst. Aan die vroege opsporing kunnen een vrouw zelf meewer ken door eenmaal per maand haar borsten te onderzoeken. Tijdens de bijeenkomst wordt onder andere aan de hand van dia's een uitvoerige instructie Schiedam Drumband OBK heeft nare herinneringen overgehouden aan haar deel name aan een carnavalsop tocht in hel Duitse Oberhau- sen. Tijdens de 2 1/2 uur du rende tocht werd met snoep naar de bandleden gegooid door de omstanders. De in car navalsstemming verkerende burgers van Oberhausen zagen vooral in de twee Sousaphoons van QBK een geweldig mik punt,-. Minder geslaagd vond OBK pok de begeleiding bij de carnavalsstoet. Doordat die na genoeg ontbrak was er van een ordelijk verloop geen sprake: tallo2e mensen liepen dwars door de drumband for matie heen. Vechtpartijtjes tussen begeleiders van de drumband en de toeschouwers waren daarvan het gevolg. Maassluis Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben het Astma Fonds toe stemming verleend om een straatcollecte te houden in de week van 20 tot 26 april. Voor eventueel andere inzamelin gen in dezelfde periode heeft het gemeentebestuur geen toe stemming verleend. gegeven van het borstzelfon- derzoek. Wordt borstkanker in een vroeg stadium opgespoord dan is er meer kans op gene zing. Tijdens de bijeenkomst is er ook gelegenheid om te praten met vrouwen die zelf een bor- stamputaiie hebben onder gaan. Zij vertellen over de er varingen met borstkanker en geven informatie over de be geleidingsgroep die zij hebben opgericht om hun lotgenoten vrouwen met borstkanker te helpen. Een team van deskundigen van de kruisve reniging is aanwezig om even tuele vragen te beantwoorden. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het project 'om gaan met borstkanker*. Dit project is opgezet door de Po- vinciale Kruisvereniging Zuid-Holland en het studie centrum sociale oncologie van het koningin Wilhelmina fonds. De bijeenkomst wordt gehouden in het Kerkcentrum Hoiy. Reigerlaan 49 in Vlaar dingen. De aanvang is 10.00 uur s'morgens. De toegang is uiteraard gratis. Een dag eerder, dinsdag 28 april, is er een voorlichtings bijeenkomst in Schiedam. Vrouwen uit Schiedam zijn van harte welkom in diensten centrum 'De 4 Molens', Nieu we Damlaan 766. Ook hier is de aanvang 10.00 uur s'mor gens. E&S ./j.mtuu li -jf J mê i Schiedam Twintig schoonmaakmiddeitjes heeft men bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam al uitgeprobeerd om de abri's in de stad te ontdoen van verf en vilstiftopschriften. Tot op heden heeft men nog geen wondermiddeltje kunnen vinden dat de ruiten van de abri's niet aantast, maar wel de opschriften verwijderd. Vandaar dat de ONS proberen het kwaad bij de bron te bestrijden. „De jeugd moet gewoon van andermans eigendommen afblijven", zei ONS-directeur Van Willigen al in een interview in onze krant van vrijdag. Om meer aandacht te vragen voor de abri's en het vele werk om de dingen telkens weer schoon te maken trok wethouder Chris Zijdeveld vrijdag zelf naar een bushalte aan de Borodinlaan, om daar een bekladde abri weer toonbaar te maken. Wethouder Chris Zijdeveld reinigt een bekladde abri aan de Borodinlaan, in de hoop dat het hokje nu ook schoon za! blijven. Nu de verkiezingen voor de Tweede Kamer nog maar enkele weken op zich laten wachten starten de diverse politieke partijen met de campagnes in het land. De PvdA komt don derdag 23 april naar de Waterwegregio met alle grote kop stukken van de partij. Maassluis, Vlaardingen en Schiedam krijgen bezoek van onder meer van partijvoorzitter Max van den Berg, lijsttrekker Joop den Uyl, Hans Kombrink en de voorzitter van de tweede kamer Dick Dolman. De verkiezingscaravaan zal na aankomst in Schiedam in drie groepen worden opgedeeld. Buiten de landelijke politici zullen een aantal plaatselijke en regionale kopstukken aan wezig zijn. Het programma voor Schie dam begint al om 11.00 uur met een bezoek aan de Be- drijfsgemeenschap Schiemond door Den Uyl, Patijn en Van der Hek. Na een korte oriënta tie volgen er gesprekken met eventuele bezoekers. In de middaguren is er een discus siebijeenkomst over het mi lieu. Tal van actiegroepen .en direct betrokkenen zullen van gedachte wisselen met Van Tijn, Dolman en Veldhoen. Plaats van handeling is de bo-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3