SCHIEDAMSCHE COURANT Veel bezoek Sta dskwekerij CDA verontwaardigd over 'deserteur' Peter Blonk m Huurregeling stads vernieuwing voor heel West Nieuwe fabriek voor reinigen van tankers Zonder krik TEXTIEL BU HANS W oningisolatie weer opgeschort Samenwerking met Véroline en Rotterdam Huurweigering. voor garages niet terecht' voor Bericht voor onze adverteerders SWEAT SHIRT EVP-kamerkandidaat laat niéts van zich horen Provincie ligt dwars Maandag 27 april 1981- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262556 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 78 -«PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL T ankercleaning wil weg uit Schiedam VLaardingen - Alsof hij een mankement had aan de onderzijde van zijn wagen, terwijl hij geen krik bij zich had, zo parkeerde een automobilist gisteravond rond half tien zijn voertuig op de Maassluisedijk. De lantarenpaal die hem zijn tocht had belemmerd reakte zwaar beschadigd. 1 Schiedam Tankercleaning werkt met de geiree* - Rotterdam en met Verol- me samen aan een nieuwe fabriek voor het f iken van tankers op een terrein bij Verolme in Rozenburg. Daarmee kercicaning. dat zoveel overlast veroorzaakte in Schiedam-Zuid, inderuaa; .niedarn verlaten zoals al door minister Ginjaar was toegezegd tijdens zijn bezoek aan Schiedam-Zuid eind 1980. Daarnaast Is op het moment een hinderwetvergunning voor Tanker- cleaning in de maak met strenge eisen voor de tijd dat het bedrijf nog in Schie dam blijft. Verwacht wordt dat de eisen in de nieuwe hinderwetvergunning het bedrijf voor grote problemen zullen plaatsen. Een woordvoerder van Transol, het moederbedrijf van Tankercleaning, noemt een eventuele sluiting van Tankercleaning een ramp voor de Rotterdamse haven. Een stichting Studie Tanker cleaning onderzoekt nu de technische en bedrijfseconomi sche mogelijkheden van een samenwerking tussen Tanker cleaning, Verolme en het Rot terdamse havenbedrijf. Op 1 juli wordt van de stichting een rapport verwacht over de haalbaarheid van een nieuwe Vlaardingen De bewoners van het complex zogenaamde Tramontawoningen in de Westwijk handelen onrecht matig, door de huur voor hun garages in te houden. Dat zegt de afdeling juridische zaken van de gemeentesecretarie in een nota aan het college van B en W. De bewoners van de woningen hebben over een pe riode van 2 tot 3 maanden geen huur voor hun garages betaald, omdat de stallingen niet bereikbaar waren wegens ophogingswerkzaamheden. De afdeling juridische zaken is van mening, dat iedere Neder lander dat soort werkzaamhe den nou eenmaal moet gedo gen. „Als het nou vijf of zes maanden zou zijn geweest, dan was er misschien wel grond voor een vergoeding, maar bij zo'n korte periode zeker niet," aldus een woordvoerder. Maassluis In verband met onderhouds- en reparatie- werkzaamheden zal vana vond meteen na het avond spitsuur, de Lijndraaiersbrug in de P. C. Hooftlaan voor alle verkeer worden afgeslo ten, Ook de kruispunten van de P. C. Hooftlaan met de Zuïdvliet en de Noordvliet gaan dicht. De werkzaamhe den duren de hele nacht Ge meentewerken zal proberen, de brug en de kruispunten morgenochtend om zeven uur weer voor het verkeer open te stellen. Tijdens de afsluiting zal al het verkeer worden omge leid via de Rozenlaan of de Noordddijk en het Haven plein. Die omleidingsroute zal met borden worden aan gegeven. Aan de onderzijde van de Lijndraaiersbrug moeten re paratiewerkzaamheden wor den uitgevoerd. Men neemt meteen de gelegenheid te baat de twee kruispunten van nieuwe bestratingen te voorzien. ADVERTENTIE In verband met Koninginnedag en 5 mei a.s. zullen de eluitingstijden voor tiet inzenden van adverten ties als volgt worden gewijzigd; verschijningsdag sluitingstijd advertenties vr. 1 mei woe. 29-4 om 12.00 uur dl. 5 mei ma. 4-5 om 12.00 uur woe. 6 mei di. 5-5 om 12,00 uur fabriek op het terrein van Verolme. Ontwerpen voor de fabriek in Rozenburg worden al gemaakt door het interna tionale bouwbedrijf Bos-Kalis. De fabriek moet in de toe komst zelf het afvalwater ge schikt maken voor hergebruik, dan wel voor lozing. Afvalwa ter dat niet kan worden ver werkt wordt in de toekomst bij de AVR verbrand; over deel name van het afvalverwer kingsbedrijf in het project wordt onderhandeld. De bewonersvereniging Schie dam-Zuid voert al jaren actie tegen de overlast van Tanker- fcleaning, dat sinds 1956 in Schiedam is gevestigd, Minis ter Ginjaar zegde eind 1980 toe dat het bedrijf nog maar enke le jaren in Schiedam zou mo* ten blijven. Bovendien stelde ij financiële medewerking aan een verplaatsing in het vooruitzicht Onlangs heeft de bewonersvereniging de minis ter in een schrijven aan die toezegging herinnerd. Het terrein van Verolme in de Botlek is op het moment het enige die voor een verplaat sing van Tankercleaning in aanmerking komt; andere ter reinen voldoen niet aan de voorwaarden die aan een vas- tewals schoonmaaki nrichting worden gesteld. Tankercleaning voelt er in de tussentijd weinig voor om te voldoen aan de wens van de bewoners van de Gorzen om lozingen te beperken. Het be drijf meent dat het zich in het verleden wat dat betreft al voldoende beperkingen heeft opgelegd. Volgens de bewo nersvereniging is Tankerclea ning echter grotendeels ver antwoordelijk voor de ver hoogde concentraties tolueen en benzeen die in de lucht zijn aangetroffen. Binnenkort ont vangen bewoners in de Gor zen een brief van het ministe rie van volksgezondheid over de lozingen. Schiedam Ondanks het wat tegenvallende weer brachten veel Schiedammers zaterdag en zondag een bezoek aan de Stadskwekerij van de gemeentelijke plantsoenendienst aan de Fokkerstraat. Het talrijke publiek kon in de kassen genieten van de zomerbeplanting die over enkele maanden te zien zal zijn in de Schiedamse plantsoenen. De geraniums, St Janskruïd, Afrikaantjes. Vlijtige Liesjes, Begonia's Phlox, Petunia's, Tabaksplanten en Dahlia's hadden veel bekiiks van de belangstellenden die tegelijkertijd werden geïnformeerd over de groei van de planten. Schiedam De zogenaamde twintig-gulden regeling van de gemeente Schiedam gaat waarschijnlijk voor heel het stadsvernieuwingsgebied In West gelden. Binnenkort valt van burgemeester en wethouders een beslissing in die richting te verwachten. De afdelingen financiën en juridische zaken bestuderen op het moment nog de ge volgen van het toepassen van die regeling voor de hele wijk. advertentie De twintig-gulden regeling wordt landelijk toegepast na dat een woning onbewoon baar is verklaard. Zodra dat het geval is hoeven bewoners nog maar twintig gulden huur te betalen. Omdat een onbewoonbaarverklaring erg veel werk met zich mee brengt is door de gemeente Schiedam voor één blok in het stadsvernieuwingsgebied net gedaan alsof de wonin gen onbewoonbaar zijn ver klaard. De bewoners hoeven dan nog maar twintig gulden te betalen maar kunnen, net als bij een echte onbewoon baarverklaring, geen aan spraak meer laten gelden op onderhoud. Het enige blok dat nu van die regeling gebruik maakt is blok 7 B. Bewoners van het huizenrijtje, dat ligt inge klemd tussen Mariastraat, Kortlandstraat en Fabri- straat wisten na harde acties de twintig-gulden regeling toch van toepassing te krij gen hoewel hun woningen niet officiëel onbewoonbaar waren verklaard. Wethouder Zijdeveld vindt het in principe logisch dat ook andere huizenblokken voor de regeling in aanmer king komen, maar wil voor de beslissing wordt genomen eerst de gevolgen op een rijt je hebben. puur katoenen kinderf'ff» met zomerse, opdruk ISCHCDAM KOEMARKT 1 R VLAAflOMGEN DV\ BECK\1A.WS.\C2L fc7 I MAASSLUIS KCMNGSKDEK I Vlaardingen „Een erg kwalijke zaak". Zo noemt fractieleider Jo Schriel van de Vlaardingse CDA-frac- tie de opstelling van het CDA-raadslld Peter Blonk» die al een maand of vier niet meer op fractie-, raads- of commissieverga- deringen is verschenen. Blonk is hard bezig met de oprichting van de nieuwe politieke partij EVP, waar hij als vijfde op de lande lijke kandidatenlijst stoat. Zijn lidmaatschap van het CDA heeft hij echter nog steeds niet opgezegd, ter- ook zijn zetel in de raad niet heeft opgegeven. Op de vraag, wanneer hij de CDA-fractie eindelijk dui delijkheid zal verschaffen weigert hij stelselmatig antwoord te geven. Al in januari van dit jaar is binnen de fractie over de plannen van Blonk gespro ken. Hij bevestigde toen de kranteberichten, dat hij bij de oprichting van de EVP betrokken was, maar hij wil de nog niet zeggen wanneer hij de CDA-fractie zou verla ten en of hij zijn raadszetel zou opgeven. Ondanks veel aandringen heeft hij die dui delijkheid nog steeds niet ge geven. Vorige maand leidde dat er toe, dat Jo Schriel bij de aanvang van de raadsver gadering mededeelde, dat Blonk niet meer namens de CDA-fractie zou spreken, als hij in het openbaar of in ver gaderingen het woord zou- nemen. Zelfs dat heeft echter niet geholpen; van Blonk heeft Schriel taal noch teken vernomen. Ook binnen het afdelingsbe stuur is de wei gerachtige houding van het raadslid be sproken. Secretaris J. Bar is: „Formeel doe je er natuuriijk niets aan, maar hij heeft er destijds wel voor getekend dat hij zijn zetel ter beschik king zou stellen, als hij het CDA ooit zou verlaten. Daar ia hij natuurlijk ook moreel toe verplicht Voor ons is het hooguit mogelijk om hem bij het hoofdbestuur voor te dragen voor royement, maar daar hebben we niet toe be sloten." Wellicht dat dat on derwerp aan de orde komt tijdens de bestuursvergade ring van 29 april, wanneer het 'probleem-Blonk' weer op de agenda van het CDA- bestuur staat Blonk wilde eind vorige week in een telefoongesprek met deze krant ook geen dui delijkheid geven over de vraag, wat hij nu met zijn lidmaatschap van de Vlaar dingse gemeenteraad gaat doen. „Ik kan daar in dit sta dium nog niets over zeggen," meldde hij. Over het feit, dat er binnen het CDA nogal wat boosheid is ontstaan over zijn opstelling zei hij, dat de houding van de fractie zelf ook wat vreemd is geweest „Ik ben bezig om de tekst te achterhalen van wat Schriel in die raadsvergadering pre cies heeft gezegd. Ik heb be grepen dat ze mij uit de frac tie nebben gezet ofzo. Het is wel gek dat ik daar helemaal niets van gehoord heb." Jo Schriel: „Dat iemand be sluit om naar een andere partij te gaan, dat moet hti zelf weten. Maar ik ben wel erg teleurgesteld dat hij op deze manier een zetel van ons blokkeert. Hij meldt zich voor vergaderingen zelfs niet meer als verhinderd. Het is een uiterst kwalijke zaak." Vlaardingen Het uitblijven van een provinciale goedkeu ring dreigt de warmte-isolatle van duizenden huurwonin gen van de gemeente en de woningbouwverenigingen Patri monium en Samenwerking 77 steeds meer te vertragen. Vo rige maand zou met de isolatie van 144 gemeentewoningen in Holy worden begonnen, maar omdat Gedeputeerde Sta ten (GS) geen toestemming willen geven voor de wijze waarop Vlaardingen het project wil financieren Is het voor lopig opgeschort Gehoopt wordt dat voor het begin van het komende stooksei- zoen het isolatieproject alsnog van start kan gaan. GS, die de financiële afwikkeling van dergelijke projecten moeten goed keuren, en de gemeente kunnen het niet eens worden over de financiële afwikkeling van het project. De gemeente wil de voor haar eigen rekening komende kosten voor zich uit schuiven Die kosten lullen in de loop der jaren door middel van huurverho gingen naar de gemeente terugvloeien. Het provinciale bestuurs college staat er echter op dat er een zogenaamde voorfinancie ring wordt toegepast De isolatie van de 144 gemeentewoningen kan nu voorlopig niet doorgaan omdat pas subsidie wordt ver leend als GS bun goedkeuring hebben verleend. Het rijk heeft au eerder verklaard dat het bereid is subsidie te verlenen. Als de provincie niet snel akkoord gaat, vrezen sommigen zelfs dat Vlaardingen voorlopig de boot mist. Vorig jaar moest ook een aantal gemeenten hun isolatieplannen een jaar uitstellen omdat vele andere steden en particulieren hen voor waren en dé subsidiepot voor het eind van het jaar leeg was. De gemeente heeft samen met de woningbouwverenigingen een plan opgesteld om het gezamenlijke huurhuizenbestand te isole ren. Met het totale project is een bedrag van ruim dertig miljoen gulden gemoeid. Alleen al voor de gemeente gaat het om circa zesduizend woningen. Al naar gelang de toestand van de wonin gen rullen dubbele ramen worden geplaatst en spouwmuren worden gevuld met warmte isolerende materialen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1