SPORT Foute terugspeelbal nekt SVV VFCal voor rust ten onder SPORT KORT Volendam toch naar winst: 2- 3 SFC deelt Hoek van Holland gelijk wMim mm Eermes verspeelt kampioenskansen Ursus geen moeite Kans n in vierde periode verkeken Martinit gelooft het wel msm Van Antwerpen weigert maandag 27 april 1081 VD/8C/WW Arnhem De trieste uitdruk king op het gezicht van Jan van der Velden na afloop van Vitcsse-SVV (2-0) sprak boek delen. ..Dat dat nu net moet gebeuren als ik waarneem", was het commentaar van de trainer, die de coaching van SVV dit weekeinde overnam van Sandor Popovics, die vrij dag is geopereerd aan een me niscus. Overigens had de in valler-trainer part noch deel aan de nederlaag, die SVV vrijwel kansloos maakt voor de vierde periodetitel, Dat wist hijzelf ook: ..Als Salari die fout met maakt, dan spelen we hier gewoon gelijk". Inderdaad werd een verkeer de terugspeelbal (de tweede) van middenvelder Henk Sala ri SVV noodlottig. Wat eerder in de eerste helft nog net goed ging omdat keeper Bas van Noortwijk Jed ingreep, ging in de 6le inuut fout. Jurrie Koolhof o^erschepte de te- rugspeelba en stuurde Ron van Oosten* weg op links. De buiteipeler, die er voor dien niet'an te pas gekomen was bij bb Kiebert. kon nu via de v*t van Leen Warnaar 1-0 insc/eten achter de tever geefs itvallende Bas van Noortwjk. Jan van der Vél den wBeide Salari onmiddel lijk v?*" Bart Kreft. Voorheen was Vitesse veruit de betere ploeg geweest, maar de formatie van Henk Wul- lems kon de diverse kansen met verzilveren. AI was met Jurrie Koolhof daar in de eer ste helft wel dichtbij. Eerst maakte de rechtsbuiten, die Hans Loovens een uiterst ver velende middag bezorgde, zich knap vrij om vervolgens net naast te schuiven. En kort daar naar kon hij net niet bij een voorzet van Ron van Oos- terom. Diezelfde Van Ooster- om kon in de 36e minuut ove rigens wel bijna scoren toen Henk Salari voor de eerste keer verkeerd terugspeelde. Fabuleus SVV kwam er in die eerste helft, maar ternauwernood aan te pas. Als de ploeg al ge vaarlijk werd dan was het via Ferry Meerhof, de lange spits, die ook op Vitesse-trainer Henk Wuliems indruk had ge- door Ruud Bijl maakt (..Een goede voetballer, die jongen. Hij stelt zich er goed op). Meerhof scoorde na een goed haif uur zelfs bijna. Ruud van Dijk, die dit keer voorstopper speelde en dat bij zonder verdienstelijk deed, mocht het middenveld over steken en speelde Meerhof fraai aan. Deze schoot even fraai in, maar Ben Nijhuis. de Arnhemse goalie redde fabu leus. „Geweldig, zoals die jon gen die bal pakte", verzuchtte oud-keeper Van der Velden na afloop, „hij viel naar rechts, maar tikte de bal met zijn lin kerhand toch nog tot hoek schop". Eigenlijk was dat de enige kans van de, zoals altijd in uitwedstrijden vrij verdedi gend opererende. Schiedam mers. Alleen Richard Dercks testte de capaciteiten van Nij huis nogmaal met een effect vol afstandschot. Na de 1-0 achterstand probeer de SVV nadrukkelijk om ge lijk te komen. Maar ook met Cor Peitsman voor de nog steeds aan zijn lies geblesseer de Dercks lukte het niet erg. Alleen een geweldigde dreun van Johan Versluis, die net over zeilde, zorgde voor enig gevaar. Hoe aanvallend SVV in die laatste periode probeer de te spelen werd wel bewezen door het regelmatig verschij nen van Leen Warnaar ir» de voorste geleden. Het succes viel echter aan de andere kant. Na een scrimmage ca- romboleerde de bal voor de buitenspeelpositie staande uit blinker Rudte Das, die géén moeite had Van Noortwijk te passeren. Toen waren er ech ter al 90 minuten gespeeld en was de wedstrijd gedaan. Jan van der Velden had na af loop geen moeite om de over winning van Vitesse verdiend te noemen. „Maar toch", sprak hij nogmaals, „zonder die per soonlijke fout was het 0-0 ge bleven". FC Vlaardingen maakt zich nog even druk Vlaardingen -Terwijl de nauwelijks ht,derd toe schouwers zoner proble men de ui tganjwisten te vinden, wist FCviaardir»- gen-trainer Jande Gier zowaar nog ene boos heid in zijn ster. te leg gen. Vollendar.collega Henk Ellens verwnderde zich nog hoeveel iZet de thuisclub, waarv* de spelers tot op hed^ nog geen cent salaris hbben Schiedam SPC en HW, waren twee gelijkwaardig! ploegen, waardoor de punten- deling niet meer dan terecht was. 1-1. In de eerste helft was het HWD dat goed begon, het kon dan na tien minuten een doelpunt begroeten. SFC stel de na deze snelle treffer echter goed orde op zaken, maar het bleef tot de rust 0-1. In de tweede helft kwam SFC wat sterker voor de dag. het was Jimmi Kars die vanaf de rand van het zestienmetergebied de verdiende gelijkmaker wist te scoren. Dit geringe overwicht kon SFC niet verder uitbuiten, waardoor het terecht gelijk bleef. Hoek van Holland - In een erg slechte wedstrijd hebben Hoek van Holland en Quick Steps voor een doelpuntloos gelijk spel getekend. Het feit dat veel toeschouwers al voortijdig het regenachtige strijdperk verlie ten, mag een teken aan de wand zijn. Scheidsrechter Jan sen was misschien de enige die zich wist te onderscheiden. Met name de Hoekse aanhang was het met een aantal beslis singen van de man in het zwart niet eens. Hoe dan ook, het bleef 0-0. Haastrecht - In Haastrecht heeft Martinit tegen de club met de gelijknamige naam niet kunnen imponeren, gevolg een 1-0 verlies. Trainer Joop Schop was kort maar krachtig oyer deze prestaie: „Ze waren niet vooruit te branden". Haa strecht, dat nog in degradatie- gevaar verkeert profiteerde dankbaar van het slechte spel van de Schiedammers. Na twintig minuten werd deze wedstrijd al beslist, toen een corner werd toen goed in gekopt. Martinit maakte zich ondanks deze achterstand niet bijster druk, voor de Schie dammers staat tenslotte niets meer op het speL ontvangen, aan de dag wist te leggen, maar De Gier maakte zich -terecht- druk over de eerste twin tig minuten na de rust. In die periode kon Volen dam moeiteloos de basis leggen voor de uiteindelij ke 2-3 zege. Verrassingen telde het elftal van FC Vlaardingen. toen de opstelling uit de luidsprekers vloeide. Patrick Meijnhard van Schoor bleef vanwege zijn gekwetste knie langs de kant, terwijl de in de basis terugge keerde Ron de Vos van Steen- wijk de spitspositie innam. De 21-jarige Hagenaar deed dit trouwens zeker niet onver dienstelijk en het was ook lo gisch dat De Gier na afloop sprak van 'een geslaagd expt- rement'. De eerste helft bracht voor Volendam in ieder geval weer de oude gebreken aan het licht. Technisch bekwaam en lichtvoetig werd de bal naar de voorste linie gedirigeerd. maar het constante terugkaat sen bracht zoveel tijd met zich mee, dat Vlaardingen onder leiding van aanvoerder Mitro- vic en de opnieuw sterk acte rende voorstopper Henk den Arend alle probleemgevallen in de kiem kon smoren. En bij een enkel goed schot van Co Stout stond René van Antwer pen ook nog eens op zijn plaats. Sterker nog, de FC kwam in dat eerste bedrijf nog verdiend aan een voorsprong. Rob Snij ders („Eindelijk loopt het weer eens een beetje") was al twee- Mark Wotle kijkt toe hoe Henk den Arend de bal speelt maal centimeters van een ope ningstreffer af geweest, voor dat een minuut voor het rust- signaal van de weinig vertrou wen wekkende arbiter Broek man dan eindelijk de score werd opengebroken. Een schitterende pass van Mark Wotte werd door Ron de Vos van Steenwijk met hei hoofd verlengd naar John Loric, die met een wat gelukkige kluts samen met Schokker alleen WAMsZm TWRÈ'' - voor doelman Klauwer ver scheen en beheerst 1-0 aante kende. Omzettingen „Niet dal laatste man Schok ker zo slecht speelde, maar ik moest gewoon omzettingen doorvoeren om een andere aanvalsopzet te krijgen. Nou, dat pakte niet slecht uit". Henk Ellens keek na afloop door Emile Schefvjs uitermate tevreden terug op de eerste twintig minuten na rust, toen zijn team, waar Jaap Jonk het middenveld was ko men versterken en de Voien- damse 'Beckenbauer' Jaap Braan in de plaats van Schok ker de defensie aanvoerde, de bakens mocht cn kon verzet ten. In de derde minuut was het al raak, toen de kleine René Tol wegdraaide en Van Antwerpen compleet verraste in de lange hoek: 1-1. Volendam, het concept nu wel goed uitvoerend, maakte het de FC Vlaardingen onmiddel lijk bijzonder lastig op basis van het technisch plus tactisch surplus en de 1-2 na vijf minu ten van Jaap Jonk middels een keurige aanval opgezet via Braan en Mooijer was dan ook met bepaald onverwacht. René Tol, die in de twintigste mi nuut zijn vizier op de corner- vlag had gericht, maar via de knie van Mitrovic („Ik raakte hem niet, het was Stout die notabene in buitenspelpositie de bal met de arm erin sloeg") de bal in het net zag belanden, maakte er zelfs 1-3 van. FC Vlaardingen, met de links benige Stans en Janssens in de ploeg gebracht voor Lorie en Wotte, perstte er zowaar nog een slotoffensief uit, nadat Ron de Vos van Steenwijk op de rand van buitenspel door mocht gaan en beheerst 2-3 op het bord bracht. Bijna was de zelfde Vos van Steenwijk nog bij 3-3, maar zijn slimme kop bal eindigde net naast. Op nieuw had bij de FC niet aan inzet ontbroken, maar het laatste -noodzakelijke- tikje bleef toch weer uit. Vlaardingen „Dit kan ik niet accepteren, het is minder als nu bij FC Vlaardingen". René van Antwerpen heeft met reden het aanbod van de FC Den Haag om terug te komen als contractspeler geweigerd. De Haagse eredivisie- ploeg, die fors aan het bezuinigen is, vergadert vanavond over het eventuele aantrekken van René van Antwerpen. „Ik zie wel", zegt de doelman, „Volgens van Vianen was er weinig kans op een betere aanbieding". Hones (lichte kledij) verspeelde tegen Papendrecht de mi niem kampioenskansen Schidam-„Gewoon stom ge speel". Dat was de eerste reace van Hermes trainer Wirr Verhoorn na afloop van de vedstrijd tegen Papen- drect: 1-3. „De stijgende lijn die te de laatste wedstrijden haden bereikt, werd vandaag dooi mindere motivatie door Papndrecht op slimme wijze afgetraft", aldus de teleurge- stele Schiedamse trainer, die zichnu met zijn team uitge schreid weet voor de titelra ce. Papndrecht, dat wat goed te mafen had na het verlies bij DH! (2-0), pakte belangrijke punen en begon trouwens de wectrijd erg offensief. Met driespitsen werden de Schie- daimers al snel in de verdedi- ginj gedrongen, maar echt ge- vaalijk konden de gasten niet woden en zo daalde de wed- strii al snel naar een lager ni- vea. Toch, in de 15e minuut wajhet Papendrecht dat een schiterende kopbal van Arno Pijprs op fabelachtige wijze doe de Hermes-goalie Bob Mcendijk tot corner zag wor- der verwerkt. Door het zwak ke spel kregen de gasten steeds meer grip op het spel, waardoor ze ook meer kansen door creerden. In de 25e mi nuut soleerde rechter spits Sjaak van Giesenberg, in het beruchte gebied en schoot on verwacht tegen de paal. Op slag van rust poogde Hermes- spits Frans Schaap een straf schop te versieren, maar de wat arrogant leiddende Rijs- wijkse scheidsrechter Hoogcr- dijk liet zich door deze actie niet beïnvloeden. Het aanvallende spel, dat Her mes de laatste wedstrijden na de rust demonstreerde, bleef nu uit Het was simpel Papen drecht, dat domineerde en twee minuten na rust de lei ding nam. Na een gestrandde aanval van de Schiedammers, was het de rechterverdediger Cock van der Griend die op aangeven Hans van Dongen genadeloos raak schoot: 0-1. Dit geheel buiten verwachting van de aanhang. Voor de rood- hemden was dit een ideaal moment om de voorsprong te nemen. „Hermes zat na het snelle doelpunt van ons aardig in de put. Jammer dat we in de tijd dat ze probeerden orde op za ken te stellen, de voorsprong niet hebben kunnen uitbreid. Ondanks de gelijkmaker van HDVS hebben wij het spel aardig onder controle kunnen houden en zo de twee punten gepakt", aldus de Papen- drechtse trainer Pleijzier. De Harga-ploeg was na deze tref fer pas echt wakker en wist wel degelijk wat ze te doen stond, maar door het overhaas te spel liepen ze zichzelf voor bij. De gelijkmaker kwam toch na een half uur, toen een aan val ingeleid door Co Gou- driaan vanaf de rechterkant werd voorgetrokken door Frans Schaap en afgerond via Rob van der Tuyn; 1-1. De thuisploeg kon echter maar zes minuten van deze gelijke stand genieten, want in de 36e minuut was het alweer een verdediger die aanvallend suc ces boekte. De naam was Ger van der Kuyk en hij schoot een afgedwaalde voorzet op schitterende wijze achter Bob Molendijk 1-2. Dat Hermes niet opgewassen was tegen het ineens oppermachtige geweld van de middenmoter Papen drecht werd in de 40ste mi nuut nog eens duidelijk naar voren gebracht, toen Hans van Dongen 1-3 inschoot Daarmee was de droom van Hermes DVS in een klap voorbij. Vlaardingen - VFC kon het goede spel van de vorige we ken niet continueren. Speel den de Vlaardingers eerder nog de sterren van de hemel. tegen Spartaan'20 lieten de mannen van Wolter Bos het mooi afweten: 0-2. In de eerste helft kwam de nederlaag al tot stand, al moest Spartaan wel Schiedam - Ursus heeft to taal geen moeite gehad met Tediro: 5-1. De Schiedam mers lieten in de eerste tien minuten al zien dat Tediro totaal geen partij was, want toen stond het al 2-0. Eerst was het Rob Bonte die een voorzet van Cock van der Tuyn juist beoordeelde en daarna tikte Sjaak Nieuw- straten met een fraaie lob 2- 0 binnen. In de tweede helft begonnen de Schiedammers opnieuw overrompelend, want na drie minuten was het 3-0 door Rob Bonte. On danks de2e ruime voor sprong bleef Ursus aandrin gen. Het was de voor Cock van der Tuyn ingevallen John Segaar, die nadat hij net binnen de lijnen was ge komen voor 4-0 zorgde. Rob Bonte kon van elfmeter zijn derde treffer begroeten, dit nadat Sjaak Nieuwstraten was neergelegd: 5-0. Tediro kon de eer ook nog redden, al had hel daarvoor ook de witte stip nodig; 5-1 eerst een teleurstelling ver werken. Want Rob Brekei- mans keerde, in de twintigste minuut een toegekende straf schop op uitstekende wijze. Dit gebeurde nadat John van Fes- sum de bal met de hand had gespeeld. Rob Brekelmans liet VFC een paar minuten later wel in de steek, want een afstandschot kon hij niet in een keer ver werken. In tweede instantie was hij te Iaat en dat beteken de 0-1. Toen Pim van der Burg een slippertje op het gladde veld maakte, kreeg Spartaan ineens alle ruimte waardoor het voor de rust al 0-2 was. In het tweede bedrijf probeerde VFC de bakens nog te verzet ten. maar de Rotterdammers hadden het verdedigend aar dig onder controle. Ook aan vallende impulsen van Rob Maat, ingevallen voor John voor Fessum konden niet voor de ommekeer zorgen. Jong FC Vlaardingen speelde trouwens ook te gen Volendam en zowaar een gelijkspel mocht een verdienstelijk resultaat worden genoemd. Na een 1-0 achterstand (benutte strafschop), was het René van Elleswijk die dc ge lijkmaker erin schopte. Voor doelman Rob Remmerswaal was het wel een ongelukkig dagje. Niet alleen keer de hij de strafschop in eerste instantie, die daarna toch door de ne mer in een treffer werd omgezet, ook vond hij zijn auto na afloop to tal-loss. Tonnie van Engelen, doelman van eredivisio- nist Feijenoord, zal op Koninginnedag de prij zen uitreiken aan de winnaars van het straat voetbaltoernooi van Maassluis. Plaats van handeling is het VDL- sportpark aan de Sport- laan. Rond de klok van 17.00 uur zal de populaire doelman de prijzen uit reiken. Aan het toernooi doen maar liefst 24 elf tallen mee die allemaal een eigen sponsor heb ben. De start van het toernooi is om 3.30 uur. Jan Merrelaar was niet present op het veld bij de wedstrijd Fortuna-Feye- noord, maar wel langs de kant. Daar meldde de ex- Zwaluwen laatste man, dat hij volgend seizoen voor de eerste klasser TSC uit Brabant zal uit komen. Hennes DVS speelt zaterdag al om 18.00 uur de uitwedstrijd te gen Gouda in verband met een groot jeugd- toemooi een dag later. Wim Koevermans en Carlo de Leeuw beiden geselecteerd voor Jong Oranje kwamen elkaar op Fortuna tegen. De re den: beiden kwamen naar hun oud-teamgeno ten kijken. Bij de zondag derdt: klasser Schiedam doen een aantal spelers een stapje terug. Harry Zonneveld. Rob Beu kers en Bram Schol te zullen volgend seizoen niet meer in de selectie vertegenwoordigd zijn. De basketballers van de Green Eagles acteren vrijdagavond in Dord recht tegen Snel/R in de eerste finalewedstrijd om de Nederlandse B-beker. De wedstrijd begint om 20.00 uur en de return is volgende week zaterdag om 18.00 uur in Maasslui- se Olympiahal. Jong SW is er niet in geslaagd de pupillen van Rob Jacobs, de toe komstige trainer van het Schiedamse A-elf tal, te kloppen. Hoewel de Schiedamse Tielof- ten' de beste wedstrijd van het seizoen speel den» won jong Excel sior met 0-2. Bij SVV speelde Bart kreft laat ste man, ook Cor Peits man deed bijna een uur mee. Bij Excelsior speelde Hans Kraay jr weer. hij nam ook het tweede doelpunt voor zijn rekening. Het Arabisch 'avon tuur' van SVV lijkt defi nitief van de baan. De Schiedamse club heeft al tijden niets meer gehoord van Hans Venneker, de trainer van AI Khalej, de club waar SVV tweemaal tegen zou spelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5