SPORT SPORT KORT Wilton neemt revanche m Clubgebouw tennisvereniging Maasland geopend Assistent-trainer en eerste elftalspeler Jan Kramer (39): Toerclub Harga opgeheven Hollandiaan: Nog één punt Leen Warn a ar loot 1 300 fietsers komen voor niets 1 SfSPSii Behendigheids wedstrijd dinsdag 23 april 1981 VD/SC/WW 'Ik kan nog op mijn sloffen mee Vlaardingen „Ik had niet gedacht dat ik hier om mijn leef tijd nog in het eerste mee zou kunnen, maar tot nrjn verba zing kan ik op mijn sloffen aan". Aan het woord Jan Kramer, 39 jaar oud, assistent trainer van VV Vlaardingen en deze competitie nog regel matig acterend in het eerste team van deze vereniging. „Het is ei genlijk jammer, dat ik in het eerste speel, want waar is de jeugd dan vervolgt hij. Bij VV Vlaardingen speelt Kramer, als hij meedoet, in de laatste lijn. Een 'stek', die hij vanaf zijn jeugd steeds heeft ingenomen. Behalve dan de drie jaar dat hij als betaald voetballer bij Fortuna Vlaar dingen onder de lat f'ond. „Toen ik een jaar of 15,16 was groeide ik erg hard en toen mocht ik van de dokter niet De Viaardingse watersport vereniging De Sommeer opent zondag op de haar gebruikelij ke wijze het watersportsei zoen. Om 13.00 uur zal de 'vlaggetjestocht' aanvangen. Jan Tintel (AV Fortuna) is op het nationaal kam pioenschap marathon (voor politie) op een achtste plaats geëindigd. De Viaar dingse atleet bereikte een tijd van 2 uur 55 minuten en 56 seconden, een nieuw per soonlijk record. Gerard van de Berg (AV Fortuna) noteerde over de zes kilometer bij wedstrijden aan de Haagse Laan van Poot een tijd van 18 minuten en 59 se conden, goed voor een eerste plaats. De prestatieloop van de ju bilerende handbalvereni ging De Hollandiaan. Huib Boeren won de 7 1/2 kïlome- terloop, terwijl zijn Fortu- na-collega Kees Heydra de 30 kilometer binnen haalde, John Koopai van de ROVS werd hier tweede. In Oosterhout werd echte at letiek bedreven op een natio nale wedstrijd over tien Engel se mijlen. Marius de Snaaijer vocht zich hier in een zeer sterk veld met onder meer Ge rard Mentïng en Roelof Veld naar een veertiende positie. Zijn tijd was 54 minuten en 19 seconden. Maandag 11 mei houdt Ex- celsïor'ZO zijn buitengewone ledenvergadering over de problemen, die zijn ontstaan na het voornemen van het bestuur maatregelen te ne men jegens een aantal spe lers uit het eerste. De Viaardingse zwemvereni ging Vikking 60 nam deel aan de ZRO-B wedstrijden in het Rotterdamse bad West, Goud was er voor Arianne Stolk, Remon van Dorp en Martin Hoek, terwijl de zilveren plak aan Edwin Plom en Nancy Vermeulen werd toebedeeld. Viking was ook present bij de vierkamp in het Kolp- bad, georganiseerd door de Viaardingse zwemclub WIK. Viking haalde hier In totaal negen medailles weg en naast de al eerder genoemde succesvolle zwemmers, vie len ook Astrid van Insen, John Peters. Christa van Keulen, Robbie Hoekwater en Hans Kramers in de prij zen. Diplomazwemmen in het Kolpabad. Geslaagden zwem vaardigheid 1: Marielle Mak huizen, Jolanda van de Broek, Manuela Bulthuis, Artilla Er- han, Saskia van Gurp, Richard de Jonge, Aijan Kal, Erwin van Kal. Paul Houkes, Hans Klok, Barry van de Marei, Be linda Rolaff, Kor Kegel Esther Smith, Chris Woerts. Maaike Timmer, Carla Vermeulen, Karin Vink, Pauline Vis, Ri chard van Vliet, Debby van Vliet. Voor zwemvaardigheid II slaagden: John Gulay, Ruud Bijl, Erwin van de Hondel, Marcel Molenaar, Richard Stomp, Herma van Noort, Mïe- ke Smit en Carola Oskam. Voor het diploma zwemvaar digheid III: Anette Schapers, Hans van Reeuwijk, Regine Schippers en Marcel van de Zelm. Zwemvaardigheid IV: Jerry Doumens, Wouter Hoek stra en Jan de Snayer. meer voetballen. Ik deed het echter zo verschrikkelijk graag, dat ik aan de dokter heb gevraagd: 'Mag ik dan gaan keepen'. Dat werd toege staan en ik werd toen doelman van A3. Rinus Smit. de toen malige trainer van het eerste, stond een keer te kijken en na de wedstrijd vroeg hij of ik een keer mee wiide trainen. Twee weken later speelde ik mijn eerste wedstrijd". Drie jaar lang verdedigde Kramer net doel van Fortuna en speel de in die tijd zelfs éénmaal in het Nederlands Jeugdelftal met onder anderen Theo Lase- roms. Daarna was het afgelo pen met het keeperswerk. „Fortuna kocht Jan Hooy- mans, een kei van een keeper. Ik had toen de keus om naar het tweede te gaan of weer te gaan voetballen. Ik heb toen voor het laatste gekozen. Het bestuur maakte wel wat be zwaar, want ik had net een nieuw contract getekend. Ik heb toen tegen ze gezegd, 'ma ken jullie je maar niet onge rust, binnen twee maanden spoel ik weer in het eerste'. En inderdaad als back speelde ik twee maanden later weer mee. Ik had laten zien dat ik dat ook kon". Vrije wil Amper 28 jaar oud stopte Jan Kramer met betaald voetbal. „Uit eigen vrije wil", verklaart hij. „Voor het eerst in mijn le ven had ik oneinigheid met een trainer (Jan Brouwer) en bovendien had ik last van rtlij rug. Ik had géén trek om weg- gebonjcurd te worden, dus ben ik zelf opgestapt". Na het ver trek bij Fortuna stopte Kra mer 'helemaal' met voetballen, inmiddels in het bezit van het D-diploma richtte hij zich op het trainersvak. Achtereenvol gens was hij jeugdtrainer bij de Hollandiaan (hoofdtrainer Joop Molendijk), hoofd trainer bij Groen Wït'58 in Den Haag, jeugdtrainer bij RKSVM uit Monster (hoofdtrainer Joop Molendijk), hoofdtrainer bij Satelliet en bij Hollandiaan. Achterhoofd Enkele seizoenen geleden be gon Kramer echter toch weer te voetballen, bij Satelliet. „Ik wilde van het trainersschap", verklaart hij die beslissing. „Het is niet zo makkelijk meer om trainer te zijn. De mentali teit van vroeger is er niet meer, je moet die jongens alles aanpraten". Toch kwam de boomlange verdediger weer als trainer terecht bij VV Vlaardingen. „Joop Wouden berg, de 'manager' van VV Vlaardingen is een collega van mij en hij vroeg me om eens te komen praten. Dat kan ik be ter niet doen, want binnen en liiiiiiiiiiiiiiifiniiiiiiuiiiinriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiNiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniKiiifiniiuinniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiuimni^ i Zoetermeer De (oerafdeling van de Schiedamse wielrenvereniging Harga bestaat niet meer, aldus een persbe richt van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie (NRTU). Ruim 300 toerfietsers moesten in de vijf weken onverrichter zaken naar huis terugkeren toen zij deel wilden nemen aan door 'Harga' opgezette fietstochten. 'Harga' had voor dit seizoen twee avondvierdaagse in Schiedam en Maassluis, 25 sterrit- ten op de maandagavond alsmede zes familiefietstochten op zondagmorgen op het programma staan. Géén enkel evenement Is tot dusver doorgegaan. De potentiële moesten steeds 'bij ge brek aan organisatie' naar huis terug keren. "Harga had niet eens de moeite genomen om iemand met kennis van zaken op het vertrekpunt te posteren. Zelf het minste wat zij hadden kun nen doen, om de wanprestatie te voor- komen, een bericht van afgelasting van hun activiteiten in de openbaar heid brengen, liet Harga na", schrijft de NRTU. De NRTU vindt, dat de naam van de unie en ook de naam van de andere aangesloten Schiedamse fietstoerclub Rijnmond in diskrediet is gebracht. Nu is besloten, dat tot I mei alle door Harga aangekondigde activiteiten van 'Harga1 nog onder auspiciën van de NKTU beschouwd kunnen worden, maar dat na deze datum alle ritten als vervallen beschouwd dienen te wor den, De Toerclub Rijnmond is bena derd om enkele activiteiten over te ne men. Het bestuur van 'HargaT was niet voor commentaar bereikbaar. half uur was ik verkocht. Joop Molendijk (hoofdtrainer van VV Vlaardingen) wilde me ook graag als cssistent, ook met in zijn achterhoofd de mo gelijkheid om me voor het eer ste te gebruiken". Strafschoppen In de korte tijd dat Jan Kra mer nu bij VV Vlaardingen actief is etaleerde hij zich als een verenigingsman bij uit stek. Zo hees hij 2ich tijdens een bingo in een trainingspak om de aanwezigen raison van 5,- een strafschop op hem te laten nemen. Die 5,- verdween in de jubileumpot „Waarom niet", zegt hij be scheiden, „iederen vindt het toch prachtig en dit is een fij ne vereniging. Als iemand iets vraagt, dan ben ik al bezig. Op dinsdag, woensdag en zaterdag ben ik de trainer, maar voor de rest ben ik gewoon lid van de vereniging. Bij de Hollan diaan stond ik, als trainer, ook bingo's te draaien". Genoegen Kramer denkt nog met genoe gen terug aan de tijd dat hij betaald voetbal speelde. „Een weekeinde weg naar Heeren veen, dat was prachtig", ver telt hij vergenoegd", wat er dan allemaal gebeurde. Fees ten in de trein, het bed van de trainer op het balkon. Dat was een leuke tijd, je deed alles bij elkaar. Na de wedstrijd bleef je tot zeven, acht uur in de kantine en daarna gingen we met zijn allen naar éen van de spelers. Ik ben pas nog bij FC Vlaardingen geweest, om vijf uur was er geen speler meer te zien in de kantine. Bij ons in het tweede, probeer ik het ook zo te krijgen, dat we alles met elkaar doen. 's Zaterdag met elkaar op pad, maar ook met elkaar bowlen en naar ver jaardagen". Jan Kramer (staand met korte mouwen) maakt het één van de spelers van het Zwijndrechts VVGZ moeilijk - Maasland Door.het naam bord van het nieuwe clubge bouw te onthullen heeft wet houder Jacques Kwakkel- stein zaterdag het nieuwe clubgebouw van Tennisvere niging Maasland officieel ge opend. Afgeleid naar de be kende tennisterm 'tie break' heet het clubhuis nu 'Tea Break'. Het nieuwe 'clubhome' is ge heel opgetrokken uit steen en vervangt het bouwvallige keetje, dat aan het eind van het vorige seizoen werd ge sloopt. Een groot deel van de werkzaamheden werd in zelfwerkzaamheid verricht. Wethouder Kwakelstein her-' innerde in zijn openingstoe spraak nog eens aan de visie van het gemeentebestuur, dat inmiddels al weer vier jaar terug acht banen had ge pland in de Commandeur spolder. „Tennisvereniging Maasland vond het echter geen wijs idee om daarheen te verhuizen", aldus de wet houder, „u vreesde daar on der mee hinder van lawaai". Inmiddels heeft het gemeen telijke plan toch inhoud ge kregen, want de twee jaar geleden opgerichtte tennis vereniging De Commandeur speelt nu in de Commande- ruspolder op zes banen. Ten nisvereniging Maasland bleef echter op het vertrouwde complex aan de Molwenwei- de, zij het dat de drie be schikbare banen al lang niet meer toereikend zijn. Plan nen voor een vierde baan be staan er dan ook al lang, maar enkele bezwaarschrif ten verhinderen vooralsnog de aanleg. Het wachten is nu op een uitspraak van De Kroon. En dan nog is het niet zeker of die vierde baan er komt. „De druk is een beetje van de ketel, nu er ook in de Commandeurspoi- der zes banen liggen", ver klaarde burgemeester Jan Van den Brink nog deze week. De tennisvereniging wil echter wel snel beginnen. Voorzitter Pieter van den Broek: Die vierde baan is wel degelijk urgent. Er is weer een ledenstop, terwijl er alweer 20 mensen op de wachtlijst staan en dat aantal groeit nog dagelijks". Vlaardingen /Schïedam- Maassluis De streek- derby tussen de heren van WIK en Wilton eindigde in een 9-12 zege voor Wil ton dat zich hierdoor re vancheerde van de thuis- nederlag eerder dit sei zoen. De heren van Hol landiaan hebben na de 18- 11 winst op Ancora 2 nog 1 punt nodig voor het kampioenschap. UVG won twee keer, donder dag met 16-14 van Quin- tus en gisteren met S-13 van Vires. De DWS heren kregen twee punten kado omdat tegenstander Hel las niet opkwam. De Uni- tas heren tenslotte kregen met 12-6 klop van Atomi- um. Bij de dames had Hol landiaan geen enkele moeite met Velo, uitslag 8-1. UVG verloor met 12-7 van MMO terwijl DWS met 6-3 van EHC won. In de afdeling versloegen de dames van WIK Atomium uit met voetbalcijfers, 0-3. WIK-Wilton (h) 9-12 WIK begon rommelig en dat gaf Wilton alle kam om een voorsprong te nemen. Na '0-2 ging Wilton door tot 2-6 vlak voor de thee. Een kleine ople ving van WIK bracht de rust stand op 4-6. Ook in de tweede helft domineerde Wilton wat resulteerde in een snelle 4-8 stand. WIK had pech met schieten, vele ballen troffen pal en lat. Wilton schoot zui verder zodat vlak voor tijd 7- 12 op het scorebord stond. Net als in de eerste helft was het laatste woord voor WIK dat de eindstand op 9-12 bepaalde. Hollandiaan-Ancora 2 (h) 18-11 Hollandiaan heeft weinig moeite gehad met Ancora 2 ondanks dat de Ancora reser ves als enige tegenstander tot nu toe een wedstrijd had we ten te winnen van de Vlaar- dingers. Ben de Kok opende de score met twee treffers, 2-0. Ancora kon Hollandiaan aar dig bijhouden vooral door toe doen van de hardschietende Peter Schellen. Dichter dan twee punten konden de Rot terdammers niet komen en toen Hollandiaan na een 8-5 ruststand uitliep tot 11-5 was het verzet van Ancora gebro ken. Zonder veel moeite be haalde Hollandiaan een 18-11 overwinning waardoor 1 punt uit twee wedstrijden voldoen de ia voor het kampioenschap en promotie naar de hoogste klasse veldhandbal. Vires-UVG (h) 9-13 UVG bleek de betere ploeg te zijn op het gevaarlijk gladde veld van Vires in Gouda. De gehele wedstrijd door had UVG een voorsprong ondanks het onbenut laten van twee strafworpen in de eerste helft- Na de 4-7 ruststand ging Vires harder verdedigen wat de no dige irritaties deed ontstaan in het veld. Toch kwam de 2ege niet meer in gevaar zodat de punten met 9-13 mee gingen naar Schiedam. Atomium-Unitas (h) 12-6 Door het ontbreken van Chris van de Lely (werk) was de Unitas aanval danig verzwakt. Verdedigend klopte het wel bij de Maassluizers wat de 6-2 ruststand verklaard. Een ople ving van Unitas dj rekt na de pauze bracht de stand op 6-5, maar Atomium sloeg hard te rug. Binnen een kwartier was het verschil opgelopen tot 7 treffers, 12-5. Een goed kee pende Frits de Waser kon niet voorkomen dat Atomium een verdiende 12-6 zege behaalde. MMO-UVG <d> 12-7 Weliswaar nam UVG tegen koploper MMO een 0-1 voor sprong maar omdat MMO alle verdedigingsfouten van UVG afstrafte was deze achterstand snel achterhaald. Na 4-1 haal de UVG op tot 4-3 maar het missen van een straf worp be tekende een kleine MMO voorsprong bij rust, 5-4. Na rust liet MMO zien waarom het binnenkort kampioen wordt. De thuisploeg liep in hoog tempo uit ;ot 10-4. UVG ging over op een 4-2 verdedi ging maar verder dan 12-7 kon UVG niet komen. Hollandiaan-Velo (d) 8-1 In tegenstelling tot andere ke ren speelde Hollandiaan met het natte weer een redelijke partij handbal. Velo schoot haast alle ballen over het doel van Marleen Bakker waardoor zij haar doel in de eerste helft kon schoonhouden. De Vlaar- dingsen scoorden regelmatig zodat de rust inging met een 5- 0 stand. Na de thee maakte Velo het eerste en enige doel punt waar Hollandiaan er drie tegenover stelde. Door de 8-1 zege blijft Hollandiaan op de tweede plaats achter MMO. Ondanks het natte weer versloegen de dames van Hollandiaan, de In zwarte shirts gestoken Velo-dames met gemak DWS-EHC (d) 6-3 Deze aardige partij handbal was rijkelijk bedeeld met strafworpen. Maar liefst 6 keer werd er wegens cirkelverdedi- gen een strafworp gegeven. Het duurde tot de twaalfde minuut voor DWS de score opende. Twee benutte straf worpen bracht de ruststand op 2-2. In de tweede helft kreeg DWS meer greep op de wed strijd. Weliswaar kwam EHC op 2-2 maar vooral door de op- bouwsters liep DWS uit tot 6- 2. En uiteraard een strafworp bracht de eindstand op 6-3. Schiedam Leen Wamaar, aanvoerder van SW, verricht vanavond in de kanti ne van VVK in sport park Bijdorp na af loop van de wedstrijd VVk-ScMedam de lo ting voor de tweede ronde ora Nieuwsblad cup voor de Water weg. Rond 22.00 is de laatste man van de Schiedamse eerste di visionist aanwezig om de lootjes uit de cham- pagnekoeler te vissen. Vlaardingen Op Konin ginnedag houdt de Viaar dingse automobielclub 'De Flardingarijders' weer een behendigheid wedstrijd voor het KAC-west kampioen schap op het terrein te Wes- terlee. De start van de eerste deelnemer is 13.00 uur en dfi inschrijving staat open voor iedereen in het bezit van een geldig rijbewijs alsmede eed licentie 1. Deze licentie wordt verkregen door het lidmaatschap van een auto sportclub. Op 30 april bestaal er uiteraard de mogelijkheid gelijk het lidmaatschap te verwerven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4