SCHIEDAMSCHE COURANT Weer wervingsactie voor tandartsen Campagne van EVP loopt erg goed Burgemeester speldt onderscheidingen op mmm PvdA-bestuur komt met verklaring over Konings -L CDA houdt vast aan intrekken PvdA -moties Verkeerslich ten op computer Koninginnedag met een dikke jas Nieuwe vuilnis auto kost twee ton 'Goed alternatief voor het CDA' heren" polo-shirts Noordegraaf wil drie popfestivals Commissie van vertrouwen gepasseerd Vrijdag 1 mei 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -- 105de jaargang na. 85 «paqima'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het Coör dinatie Orgaan Gezond heidszorg Nieuwe Water weg-Noord gaat opnieuw een wervingscampagne voeren om nieuwe tand artsen naar het Water weg-gebied te trekken. Dat gebeurt in navolging van de actie die vorig jaar is gevoerd, en die toen voor het hele gebied ne gen tandartsen opleverde. Het Coördinatie Orgaan, dat wordt gevormd door de drie wethouders van volksge zondheid van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, hoopt dat het mogelijk is ook dit jaar enkele jonge tandart sen in het Waterweggebied te interesseren. Volgens een ambtenaar van de Vlaar dmgse afdeling volksgezond heid is het wel de bedoeling, dat eventuele nieuwe tand artsen gefaseerd in het wa terweggebied zouden begin nen. „Sfel dat de campagne zo goed zou lopen dat er per 1 mei 15 tandartsen in een van de drie steden zouden beginnen: dat zou natuurlijk een ramp worden. In de eer ste plaats vanwege de vraag, waar je die nieuwe praktij ken moet huisvesten, maar verder ook omdat de negen tandartsen die vorig jaar be gonnen zijn (waarvan vier in Vlaardingen, twee in Maas sluis en drie in Schiedam) nog aan het indraaien zijn. Het probleem doet zich voor al voor, dat een tandarts die zijn praktijk openstelt, ogen blikkelijk vol zit met mensen die allemaal ogenblikkelijk geholpen zouden moeten worden: noodgevallen dus. Echt vol is zo'n praktijk na- Vlaardingen Voor ruim tweehonderdduizend gulden wil de gemeente Vlaardingen een nieuwe huisvuilauto aanschaffen. Het voertuig, dat in Nederland is gebouwd, moet een huisvuilauto uit 1971 vervangen die geheel is afgeschreven. De DAF heeft een huisvuilauto ontwikkeld, die een extra achteras met besturing heeft. Hierdoor is de wagen extra wendbaar, maar ook het laadvermogen is aanzienlijk groter dan bij de oude modellen. Als de nieuwe wagen wordt ingezet, dan kan het aantal vrachten dat per dag wordt opgehaald en naar de AVR wordt vervoerd worden teruggebracht van drie tot twee, terwijl toch méér huisvuil kan worden »vervoerd. tuurlijk niet: pas als de be ginperiode achter de rug is kan zo'n praktijk goed gaan draaien," aldus de woord voerder van het stadhuis. Overigens zal de nieuwe wervingscampagne een van de laatste taken zijn, die het Coördinatie Orgaan in de huidige vorm zal uitvoeren, zo is de verwachting. In de Vlaardmgse raadsvergade ring van 6 mei wordt gespro ken over een zwaarder sa menwerkingsverband tussen de GG GD's in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Als dat nieuwe samenwer kingsverband tot stand zal zijn gekomen, dan is het Coördinatie Orgaan niet meer nodig. Vlaardingen „De Evangelische Volkspartij (EVP) is een goed alter natief voor het CDA." De lijsttrekker, Vlaar- dinger Rien Weststra te, zei dit woensdag tijdens een ontvangst door bur gemeester Wim Kieboom op het stadhuis in Vlaar dingen. De verkiezings campagne is nu een week van start en de EVP is over het verloop zeer tevreden. Burge meester Wim Kieboom had tijdens het onder houd, dat ongeveer drie kwartier duurde, veel waarderende woorden over voor de nieuwbak ken partij. In een groot aantal programmapunten kon ook de burgervader zich best vinden. Weststrate verklaarde dan ook dat hij een voorstander is van een progressief meerder heidskabinet. „Christelijke politiek moet voorhoede-poli tiek zijn. Dat ontbreekt bij het CDA. Wij streven naar een economie van het ge noeg. We komen op voor de zwakken in de samenleving en in de derde wereld. Wij proberen de christelijke poli tiek bewust gestalte te geven. De EVP biedt hierin een uit weg." De campagne, zoals die nu een week aan de gang ts, loopt volgens de Vlaardmgse CDA-dissident Peter Blonk uitstekend. De EVP'er: „Je staat er versteld van hoeveel mensen ons nu al kennen. Op bijeenkomsten van onze partij is het steevast druk. Wel logisch ook, want uit opiniepeilingen blijk dat 3,5 procent al zeker op ons zal stemmen. Maar liefst 16 pro cent van de ket2ers weet het nog niet zeker: of het CDA of de EVP Daarom gaan wij ook uit van het behalen van een aantal kamerzetels." In alle 18 keisdistricten van Ne derland is de EVP inmiddels vertegenwoordigd. Veel plaatselijke comités zijn in ^oprichting of zijn reeds opge richt. Ook in Vlaardingen is een afdeling van de EVP in oprichting. De eerste reacties van de mensen zijn vrij te rughoudend, maar als men wat meer weet over de EVP, dan zie je het enthousiasme groeien." De EVP streeft ernaar om 120 000 woningen per jaar te bouwen, waarvan 50 Q0Ö in de woningwetsector. De mi nimuminkomens moeten worden ontzien. De partij, die voor het eerst aan de ver kiezingen deelneemt, wil ook dat er een werkweek komt van met meer dan 36 uur. Het aantal arbeidsplaatsen zou dan toenemen met 10 procent. De EVP realiseert zich wel dat het een moeilijk te realiseren plan is, maar het moet volgens de EVP toch mogelijk zijn om het idee uit te voeren. Coa itie blijft op het spel staan' Schiedam Hoewel de CDA-fractie vindt dat de PvdA in belangrijke mate tegemoet komt aan de ei sen van de coalitiepartner, blijft de coalitie op het spel staan. Het doet het CDA genoe gen dat de PvdA een be ter contact met de confes sionelen wil en vaker overleg wil plegen, maar de PvdA-fraetie sprak zich nog niet onvoorwaar delijk uit voor het intrek ken van Hans Konings' moties over huisvesting. CDA-fraetievoorzitter Siem Rosman: „Dat het volgens de PvdA-fractie beter zou zijn die moties in te trekken, inpliceert nog niet dat het volgens die fractie ook beter is." De CDA-fractie vindt het antwoord van de PvdA over de huisvestingsmoties onvol doende. Zij houdt vast aan de eis dat de moties ingetrokken moeten worden. Rosman: „Mogelijk klaart het politie ke klimaat redelijk op, want de PvdA spreekt zich uit voor nauwere samenwer king. Ook over de procedure met betrekking tot de eerste lijns gezondheidszorg wil de PvdA nu overleg voeren." Op de vraag of een eerstvol gend conflict de verhouding tussen de PvdA en het CDA weer scheef kan trekken, zegt Rosman dat dat van het probleem afhangt. Rosman stelt onomwonden dat zo'n probleem de drie omstreden moties van Ko nings kunnen zijn. Vlaardingen Binnenkort zal de dienst van gemeentewer ken ook de verkeerslichteninstallatie op de kruising van de Burgemeester Heusdenslaan, de Van Linden van den Heu- vellsingel en de Lepelaarsingel aansluiten op de centrale verkeersprocessor, een computer die vanuit het GEWB-ge- bouw langzamerhand al heel wat verkeerslichten in de stad regelt. De aansluiting zal straks een belangrijke rol spelen, als in het kader van het verkeerscirculatieplan van Holy de verkeersregeling op het kruispunt wordt geregeld. Door het op een bepaalde manier afstellen van de verkeerslichten zal de doorstroming van het verkeer vanaf de Lepelaarsingel in de richting van de Burgemeester Pruissingel worden be vorderd. Met de aansluiting van de verkeerslichten is een bedrag van bijna 13.000 gulden nodig. Tegelijk wil gemeentewer ken het geheugen van de betreffende computer uitbreiden, zodat de machine statistische gegevens kan gaan leveren met betrekking tot de verkeersafwikkeling. piiiiiui!iiuiHiiiitiiiiiiittmmiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiuoiioiiiinniuiiiiiiniiif!iiiiiiiiitiifiiwuiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMuiiMUiiiii]iiii!tiiniiiiiiiiuiiiimiiiiiiiiiiiiiuiii!iiiii[iuiii!uiii!iiiiiiiituii)iiiiiiii!iiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiimiit!iiuii]iuiii^ De dikke jassen beheersten het stadsbeeld tijdens koninginne- dag in Vlaardingen, Schiedam H en Maassluis. Goed ingepakt voor eventuele regenbuien vierden de oranjeklanten in de S de drie steden de verjaardag van de konmgin. Wat Iaat, want zoals bekend is Hare Majesteit tegenwoordig m ja- H nuari jarig. Misschien dat EE daardoor Schiedam en Maas- 5 sluis dit jaar qua belangstelling wat achter bleven. De be vol- king van Vlaardingen bekom- merde zich niets om die feite- lijke onjuistheid en deed mas- saai alsof ook Beatrix de der- tigste april verjaart Actief waren dit jaar ook de fanfares, drumbands en har- si monies die rond alle activitei- S ten heen de stad bij gebrek aan zon maar in een vrolijk muziekje zetten. Muziek was er ook op het PI a n t age fes ti va! in Schiedam en op de Markt in EE Vlaardingen, waar de Harbour Jazzband voor een handjevol H toeschouwers de regen trot ss seerde met vrolijke Dixieland- muziek, In Triangel in Vlaardingen 1 werd CJV's Jeugdfestijn ge- houden, dat heel wat Jong publiek wist te trekken. Na- tuurlijk was er ook de onver- H mijdelijke grabbelton... fiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiifiiiniiimiiiiuiiiiiiiiiiniiiuiiiUHHüuiiiiuimiiiiiiiiuiinHimiiiiiiiiiüiiiiuuimiuiiiiiiiMiiiiiimimMiiHUjiiiiiiiiuiiHiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuimiiiuiimiimiiiiiuiiiiiiiiiiiin^ Vlaardingen Net als zove le andere burgemeesters in Nederland heeft Wim Kie boom woensdag tijdens een feestelijke bijeenkomst op het stadhuis een aantal Vlaardingers gedecoreerd in het kader van de jaarlijkse lintjesregen. De belangrijkste onderscheiding ging naar ge meentesecretaris H. Duin kerker die officier in de Orde van Oranje Nassau is, geworden. Duinkerken vier-, de in oktober vorig jaar zijn 40-jarig ambtsjubileum. Een van de andere onderschei dingen ging naar de nieuwe Ridder in de Orde van Oran je Nassau: de heer T. Dinjam, hoofd van de Vlaardingse Don Boscoschool. Dinjam is ook al sinds vele jaren voor- zitter van het hoofdconvenj; van 4e rooms-katholieke ba- Ridder T. Dinjam (rechts). sisscholen in Vlaardingen. sluis werden woensdag lin- Ook in Schiedam en NJaas- tjes uitgereikt. Daar was ^jet Officier N. H. Duinkerken. aantal in vergelijking met Vlaardingen wat rpïnder. gestreept mt. S-M-L SCHIEDAM KOEMARKT 1 VLAARDCJC.fr* OA BEO VWWSfcGR 07 MAASSLUIS KUfUNCSHOtK Schiedam De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken gaat opnieuw bekijken of er in Schiedam geen plaats is voor drie popfestivsds, is plaats van alleen het Plantage festival op Koninginnedag. De commissie zal dat doen op ver zoek van het PPR-raadshd Herman Noordegraaf, die daar in de gemeenteraad heeft ge vraagd. Noordegraaf noemt de maatre gel om het aantal popfestivals tot één te beperken eenzijdig. Zij is gebaseerd op klachten van omwonenden die overlast hebben van het popgeweld. Maar, aldus Noordegraaf, er blijkt wel degelijk een grote behoefte te bestaan aan festi vals met die muziek. Als pop muzikanten, omwonenden en de gemeente met elkaar naar een oplossing zoeken lijkt hem een uitbreiding tot meerdere festivals zeker tot de mogelijk heden te behoren. Volgens het PPR-raadslid heeft het aan een dergelijke vorm van overleg ontbroken. Het besluit om terug te gaan tot één festival per jaar is voornamelijk gebaseerd op de klachten die bij de politie zijn binnengekomen. Schiedam Het bestuur van de PvdA heeft in een verklaring aan haar leden de gang van zaken rond het omstreden raadslid Hans Konings op een rijtje gezet en daarmee de onthullingen die door onze krant zijn ge daan bevestigd. De verklaring kwam tijdens een thema-avond in de Blauwe Brug over ontwikkelingshulp aan Niger, zonder dat hij op de agenda stond vermeld. Dat heeft het bestuur fikse kritiek opgeleverd van fractie leider Gé Brouwer en van senator Jan Si mons. Brouwer vond' dat door deze verklaring de commissie van vertrouwen, die was ingesteld om informatie te verwerven was gepasseerd. Het bestuur verdedigde zich door te zeggen dat de leden recht hadden op een verklaring. Men vond het niet verantwoord om daarmee te wachten tot de eerstvolgende ledenvergade ring in Juni. Bovendien stond de commissie van vertrouwen in zijn geheel achter de ver klaring, aldus Bakker. Gé Brouwer noemde de verklaring woensdag avond eenzijdig. Brouwen „Het bestuur draait ermee om de hete brei heen. De problemen worden opgehangen aan twee voorbeeldjes: de brief die Konings schreef namen| de JS, waar in wethouder Zijdeveld persoonlijk werd aan gevallen en Konings' optreden m de raadsver gadering van 16 maart ten opzichte van CDA- wethouder Riet Taverne. Daarmee raakt de het bestuur de kern van de zaak niet De kern is dat het binnen de fractie niet in het reine is. Er zijn bezwaren tegen het functioneren van Hans Konincs als raadslid, daar draait het om en dat weet net bestuur niet over te brengen." Ondanks die eenzijdigheid ging fractievoorzit ter Brouwer woensdag niet in op de verkla ring, Dat was ook niet de bedoeling van het bestuur dat zich wilde beperken tot het op een rijtje zetten van alle feiten en geen ruimte gaf tot een discussie. Ook Brouwer wilde die dis cussie gisteren niet. Ik vind zelf dat dat meer iets is voor een besloten ledenvergadering om dat er nogal wat persoonlijke dingen zullen worden gezegd. Wel vind ik dat als die discus sie heeft plaats gevonden het resultaat ervan naar buiten mag. In het komende nummer van het socialistische partijblad Voorwaarts zal de verklaring van het bestuur worden opgenomen, eventueel aangevuld met informatie van anderen. Voor zitter Hans Bakker: „Als de fractie ontevreden is over de werkwijze van het bestuur, dan moeten ze ons op de eerstvolgende ledenverga dering maar t$r verantwoording roepen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1