SCHIEDAMSCHE COURANT mr. Dreigende problemen rond gemeentebegroting krant 70 jaar getrouwd Dodenherdenking als demonstratie tegen kernbewapening V" TEXTIEL BIJ HANS Provincie buig zich over vuilnis Bejaarde vrouw na aanrijding naar ziekenhuis net-polo^ "shirts Volop belang stelling voor Sippimaduwa Bewoners willen fontein, geen toren in parkje Komittee doet mee aan stille tocht9 - s. Stroomstoring: anderhalf uur geen licht Maandag 4 mei 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - - 105de jaargang no. 86 -8 PAQINA*» Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL SW definitief uit strijd om periodetiie! en Fortune kampioen van de derde klasse. Pagina vijf. PPSC (och kampioen van de derde klasse van het Streekmua'ekschool houdt grote presentatieavond. Pagina drie. zes. OHS en Hennes DVS pakken laatste strohalm tegen kampioenschap. Pagina zeven. Green Eagles kansloos in eerste Maass.uis en Schiedam vierden finale van Nederlandse massaal 1 mei. Pagina drie. basketbaibeker. Pagina acht. Vlaardingen Gedeputeerde staten van Zuid Holland heb ben burgemeester en wethou ders om nadere informatie verzocht over de huisvuilpro- blematiek in Vlaardingen. GS buigt zich over de gevolgen van het nog maar éénmaal per week vuil ophalen in de ge meente. naar aanleiding van een door hen ontvangen brie! van de stichting sociaal cultu reel- en opbouwwerk Vlaar dingen Holy. De stichting meldde in de brief onder meer dat sinds het huisvuil nog maar éénmaal per week wordt opgehaald de omgeving van flats vervuilt en er een toenmame van ratten valt waar te nemen. Enkele bezwaren van de zogenaamde Holy vrouwen tegen de halve ring var» de vuilnisophaaldien sten werden onlangs door B en W niet ontvankelijk ver klaard. Wel zegde het college toe de bezwaren die betrek king hebben op de volksge zondheid aan de arde te stellen in de raadscommissie voor volksgezon dh ei d. Schiedam Een 81-jarige Schiedamse is zaterdagmorgen rond kwart voor tien naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, nadat zij op hel Rubensplein door een personenauto was aangereden. De vrouw, die aan het oversteken was, werd door de auto gegrepen omdat de bestuurder haar naar zijn zeggen niet had gezien. De vrouw liep een gebroken been en een gekneusde arm op. Ook een 54-jarige berijdster van een bromfiets is zaterdag na een aanrijding naar hét zie kenhuis vervoerd. De vrouw, afkomstig uit Vlaardingen, werd omstreeks 17.00 uur door een personenauto, bestuurd door een 54-jarige Rotterdam mer, omvergereden op de Hor- vathweg. De bestuurder van de personenauto, die rechtsaf wilde slaan om het naast de weg liggende fietspad over te steken, gaf de bromfiets geen Voorrang. De vrouw is met on bekende verwondingen naar het gemeenteziekenhuis ge bracht, waar ze moest worden opgenomen. ADVERTENTIE 100%Katoenen} kinder^ j «korte mouw mtU6-176 Twee opbouwwerkers voorlopig geschrapt ■5CH€DfcM KOEMARKT t' f, VLAARDCjGEN OVVSEOOVlANNaNGEl 67 I MAASSUJS KOM.NGSHOEK Te Loo voert zijn imaginaire telefoongesprek met Slppimaduwa. De 'andere kant' stond op een bandje... Kleine Sandra, hoofdpersoon van de tentoonstelling, overhandigt burgemeester John te Loo een battik met het Schiedamse stadhuis, In een vorm zoals in Slplmaduwa zou kunnen voorkomen. Schiedam Burgemeester John te Loo heeft zater dagochtend de tweedaagse Sri Lanka-manifestatie ge opend in de Korenbeurs. Hij deed dat door een 'te lefoongesprek' met de dorpsoudste van Sippima duwa, het dorp dat cen traal staat in de expositie in de Korenbeurs en dat financiële steun krijgt uit Schiedam. Speciaal voor die opening hadden leden van de werkgroep Sippi maduwa de dorpsoudste van het dorp zinnen in de Nederlandse taal laten in lezen op een band, die tij dens het 'telefoongesprek' werd afgedraaid. Opvallend druk was het al bij die opening om elf uur. De organisatoren hadden vooral het weer mee: het zonnetje brak zo nu en dan door een grijs wolken dek, waardoor het vrij druk was in de binnen stad. Bovendien stapten veel mensen die een kijkje namen op de braderie op de Dam even bij de Ko renbeurs naar binnen. Erg voorspoedig leek de manifestatie voor Sipima- duwa zaterdag niet te be- f innen. Om tien uur keur- e de brandweer de in richting van de expositie af omdat ze brandgevaar lijk zou zijn. Toen na een uur hard werken om de zaak nog op tijd in orde te krijgen een beiaarde be zoekster gewond raakte na een val van een drempel, leek de openingsceremo nie helemaal in net water te vallen. Maar een half uurtje later dan gepland bleek dat alles wel mee viel en kon de manifesta tie toch van start In het weekend waren er naast de tentoonstelling tal van activiteiten in de Ko renbeurs. Er werd getafel tennist tegen Betine Vrie- sekoop, er was een damsi- multaan, een Amerikaanse verkoop van spullen uit Sri Lanka en er was een maaltijd uit het verre land. Vlaardingen In een open brief aan burgemeester en wethouders hebben diverse groeperingen in de Oostwijk fel geageerd tegen de plannen van PvdA-wethouder Bas Goudriaan om in het buurt parkje bij de kaalslag de toren spits van de kerk aan de Bin nensingel te plaatsen. Zij eisen een gesprek met de wethou der, voordat er in het college van B en W een beslissing valt over het plan. In de brief plei ten de bewonersgroepen kaals lag en Maasstraat en omge- ving, de openbare kleuter school de Belhamel, wijkcen trum oost en de erin gevestig de peuterspeelzaal de Peuter- leut voor de verplaatsing van de fontein op de Van Kinsber- genplaats naar het toekomstige buurtparkje. In het verleden hebben wijk- Maassluis Het echtpaar Bakhuizen-Van der Bent vier de zondag een wel haast unie ke gebeurtenis. Het echtpaar herdacht die dag dat het 70 jaar geleden in het huwelijk trad. Burgmeester Jan van Es en zijn vrouw waren persoon lijk naar bejaardencentrum Zonneweelde gekomen om het trotse echtpaar te feliciteren met het heuglijke feit. De eerste burger van Maas sluis had de gebruikelijke at tenties voor het echtpaar. Een extra verrassing.was het tele gram dat het echtpaar kreeg van koningin Beatrix. Ook stuurde de koningin een grote taart. Het echtpaar was danig onder de indruk van al de belangstelling. Dat de konin gin ook nog persoonlijk inte resse toonde had het echpaar nauwelijks kunnen bevroeden. Het was gisteren een bijzonder drukke dag voor het 'feest- paar'. De overige bewoners van het bejaardencentrum lie ten zich ook niet onbetuigd en veel familieleden waren op be zoek om de dag een extra fees telijk tintje te geven. J. Bakhuizen werd op 24 au gustus 1889 geboren in Vlaar dingen. Zijn vrouw, J. van der Bent, 2ag het levenslicht op 16 december 1892 in Rotterdam. Het echtpaar trouwde op 3 mei 1911 op het stadhuis in Vlaar dingen. De heer Bakhuizen is werkzaam geweest bij bet loodswezen. bewoners al voorgesteld "de fontein te verplaatsen. Maar dat plan werd door de ge meente verworpen, omdat de kosten 20.000 te hoog zouden zijn. De bewoners vra gen zich af waarom de 45.000 gulden die met de verplaatsing van de torenspits zijn gemoeid dan geen problemen opleve ren. Van het bedrag neemt de gemeente 10.000 gulden voor haar rekening. De rest wordt opgebracht door de woning bouwverenigingen, de aanne mer en de architect van de in aanbouw zijnde woningen op de kaalslag. De briefschrijvers vragen zich af waarom de bewoners van de wijk niet zelf over hun woonomgeving mogen beslis sen. „Dit lijkt ons voor een college dat inspraak hoog in het vaandel zegt te voeren zeer onverstandig, zeker met het oog op de komende ver kiezingen, zo staat in de open brief te lezen. De bewoners be sluiten de brief met het voor stel de 45.000 gulden die door Goudriaan bij elkaar zijn ge bracht te gebruiken voor een plan dat door de wijkbewoners en belanghebbenden is ge maakt. Schiedam Twee van de drie te benoemen opbouwwerkers in Schie dam gaan voorlopig niet door. Dat is het gevolg van twijfel die er op het stadskantoor gerezen is over een goedkeuring van de Schiedamse gemeentebegroting door de provincie Zuid-Holland. Gevreesd wordt dat de provincie goedkeuring aan de Schiedamse begroting zal ont houden. Als dat het geval is zal de pro vincie tegelijk aangeven welke onderdelen van de begroting moeten worden aangepast. Een van de onderdelen waar het geheel op zou kunnen struikelen is volgens de afde ling voorlichting van de pro vincie het niet voldoende af bouwen van de tekorten. In de meerjarenbegroting zit een gat van 7,4 miljoen en het is nog maar de vraag of de provincie accoord gaat met manier waarop dat gat in de begroting van 1981 wordt gedekt. Als Gedeputeerde Staten die dek king onvoldoende vinden moet Schiedam een andere op lossing vinden. Het risico daarvan wordt blijkbaar zo groot geacht, dat de twee op bouwwerkers voorlopig niet worden aangesteld. Voor de SSWO, de werkgever van het opbouwwerk, bete kent het bevriezen van de twee functionarissen een nieu we, ernstige klap. Na twee jaar onenigheid binnen de stich ting, die zelfs tot rechtszaken leidde, had men juist weer orde op zaken gesteld. De ver schillende Schiedamse wijken in de stichting legden de ge schillen bij toen de gemeente raad in oktober tot een uitbrei ding van het aantal opbouw werkers besloot. Daardoor was er voor elke oude wijk een op bouwwerker beschikbaar, zij het dat Centrum het met een parttime kracht moest gaan doen. Heel moeizaam zijn de wijken met kandidaten op de proppen gekomen. De nieuwe opbouw werkers waren Henny. Wiers- ma voor Centrum, Armand van Puyvelde voor Zuid en Antoon van Bijnen voor Oost. Juist op het moment dat de SSWO toestemming voor be noeming kwam vragen op het stadskantoor kregen ze te ho ren dat benoeming niet door kon gaan. Henny Wiersman zou haar baan in Vlaardingen inmiddels hebben opgezegd om zo snel mogelijk in Cen trum te kunnen beginnen. An toon van Bijnen is met ingang van 1 mei werkloos. Omdat er in Oost al een halve vacature bestond sinds het opstappen van Jan Poort kan Van Bijnen wellicht voor halve dagen worden aangesteld. Of hij hiermee accoord gaat is nog niet bekend. Volgende week. komt het be stuur van de SSWO bij elkaar om zich te beraden over even tuele stappen. De gemeente heeft bij de uitbreiding van het aantal opbouwwerker- plaatsen nooit aangegeven dat problemen zouden kunnen ontstaan door een mogelijke afkeuring van de begroting. Daarover is de stichting aller minst gelukkig. Overwogen wordt nog of men naar de rechter zal stappen om de ge meente alsnog aan haar toe zegging te houden. Vlaardingen Een groep leden van het Komittee Vlaardingen tegen kernbewapening heeft de zoge naamde 'stille tocht', die vanavond in het kader van de jaarlijkse dodenherdenking wordt gehouden, aangegre pen om te wijzen op de gevaren van kernbewapening. Een aantal leden van het Komittee zal in de tocht, die om 19.45 uur begint op de Vlaardingse Markt en die voert naar het gedenkteken op het Verploegh Chassé- plein, meelopen om zo uiting te geven aan hun zorg over de toenemende dreiging, die van de kernbewape ning uitgaat. Het deelnemen aan de tocht gebeurt „vanuit de overtuiging dat het niet alleen passend is de gevallenen uit de oorlog '40 '45 te herdenken, maar ook nodig is er op te wijzen dat een nieuwe, en waarschijnlijk vele malen vreselijker oorlog voor komen moet worden," aldus de groep. In een communiqué heeft de groep alle Vlaardin- gers opgeroepen, zich tegen de „waanzinnige ontwikkeling" van kernwapens te verzetten. Het Komittee hoeft vantevo- ren over haar plannen contact gezocht met Wim van Pelt, de voorzitter van het Vlaardings Comité Nationale Gedenkda gen dat de 'stille tocht' heeft georganiseerd. „We hebben met ze afgesproken dat ze zou- G*°«e' SU»'" .vi^ den meelopen zonder enig o- penbaar vertoon en zonder er uiterlijk een demonstratie van te maken. Ze kunnen meedoen als elke andere Nederlander in een dodenherdenkingstocht, en met precies dezelfde bedoe lingen," aldus Van Pelt. Hij was echter niet op de hoogte van het feit, dat het Komittee haar initiatief echt als zodanig naar buiten zou brengen, on der meer via het al genoemde communiqué. Overigens heeft ook het comi té Nationale Gedenkdagen zelf de bevolking opgeroepen, aan de 'stille tocht' mee tè doen, Tevens heeft het iedereen ver zocht van 's avonds 18,00 uur tot zonsondergang de vlag halfstok uit te hangen. In het kader van de dodenher denking zullen vanavond om 19.00 uur door delegaties van Expogé (de organisatie van ex- politieke gevangenen), het verzet en het comité Nationale Gedenkdagen bloemen wor den gelegd op de Geuzengra- ven op de begraafplaats aan het Emaus. Na de 'stille tocht' vanaf de Markt volgt om even na acht uur een korte herden king op het Verploegh Chassé- plein, met onder meer een toe spraak van Ineke Nieuwstra- ten. Maassluis In de Vertowijk hebben bewoners het vrijdaga vond gedurende anderhalf uur met kaarsjes moeten doen, om dat het licht als gevolg van een storing in het electrict- teitsnet was uitgevallen. De te lefoon stond bij de politie, die in dergelijke gevallen de dienstdoende technici van het electriciteitsbedrijf waar schuwt. even roodgloeiend maar meldingen over ongere geldheden tijdens de duistert periode kreeg de politie niet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1