SCHIEDAMSCHE COURANT Ot en Sien spelen op Terpstraschool in Ik -neem- (vie proef vs.-»- Bewoners mogen meepraten over plan met toren Wilis'.. Eindexamens gestolen op Nieuwelant m ËML! Raad maant tot haast met De Lickebaert m deze krant Huisartsen bekijken allergische klachten na tapioca-overlast Kamervragen over Visserij- museum dames MANTELS Raadsleden betalen desnoods uit eigen zak wmt 'Betere voorlichting over raadscommissies nauwelijks mogelijk' CDA en VVD: Geen mogelijkheden meer voor Vrouwenhuis -,0e" Vrijdag 8 mei 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 90—s PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan (PvdA) zal con tact opnemen met de bewonersgroepen in de Oostwijk over de verplaatsing van de torenspits van kerk aan de Binnen singel naar het buurtparkje aan de le Van Leijden Gael- straat. Onlangs leverden enkele be langengroeperingen in de Oostwijk fikse kritiek op het plannetje dat door Goudriaan zelf is ontwikkeld. Zij namen het de wethouder hoogst kwa lijk dat de buurt niet gekend was in het plan en eisten van hem dat er overleg zou wor den gevoerd, voordat er bin nen het college een beslissing over genomen wordt. Voor de aankleding van het wijkparkje wordt binnenkort een werkgroep bestaande uit bewoners gevormd. Waat kunnen we dan nog over pra ten, als al vast staat dat de to renspits van de Nieuwe Kerk er komt, zo zeggen de bewo ners. In plaats van de toren spits die achttien meter hoog is, zien de bewonersgroepen liever de fontein van de Van Kinsbergenplaats of een klein kinderboerderijtje in hei buurtparkje. De verplaatsing van de fontein is indertijd vanwege de ermee gemoeide kosten van 20.000 gulden door de gemeente van tafel ge veegd. De bewonersgroepen noemden dat een vreemde zaak toen bleek dat Goudriaan voor de verplaatsing van de Vlaardingen Het PvdA- Tweede Kamerlid De Boois heeft de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. Wallis de Vries om opheldering ge vraagd over het uitblijven van een gesprek tussen de staatsse cretaris en de gemeente Vlaar dingen over de toekomst van het Visserijmuseum. Al sinds 28 augustus wachten de ge meente Vlaardingen en het bestuur van het museum op een gesprek met Wallis de Vries. Zoals bekend wil de gemeente Vlaardingen dat het Visserij- museum een een rijksmuseum wordt. Het rijk zou dan alle kosten voor haar rekening ne men en dat zou Vlaardingen een veel geld schelen. Schrif telijk is al herhaaldelijk con tact geweest met de staatsse cretaris. Hij zegde ook schrif telijk een gesprek toe, maat daar is het tot op heden nog niets van gekomen. De ge meente Vlaardingen is daar nu boos over. Het heeft de be windsman opnieuw een brie! gestuurd waarin wordt ge vraagd om een gesprek. De heer De Boois (PvdA) is de handelswijze van Wallis de Vries ook in het verkeerde keelgat geschoten en ook hij wil nu opheldering over de gang van zaken. ADVERTENTIE .corduroy toren wel 45.000 gulden bij el kaar widt te krijgen. Dat be drag wordt opgebracht door de gemeente en de twee woning bouwverenigingen, de aanne mer en de architect van de woningen op de kaalslag. Vlaardingen De Vlaardingse gemeenteraad heeft zich unaniem achter een CDA-motie geschaard die er voor pleit haast te maken met de aanleg van het oeverbos De Licke baert. Het college zal nu bij de reconstructiecommissie Mid den-Delfland, die verantwoordelijk is voor de uitwerking van de plannen, pleiten voor een snellere afhandeling. Indertijd is de aanleg van het Lickebaertbos aan de oever van de Nieuwe Waterweg tussen Vlaardingen en Maassluis aan Midden-Delfland toebedeeld. De aanleg zou daardoor sneller gerealiseerd kunnen worden. Maar sinds de instelling van de reconstructiecommissie in juni 1977 is de planvor ming stopgezet. 750 hectare van het toekomstige bos behoort aan de gemeente Vlaardingen. In de motie wordt benadrukt dat het tekort aan voorzienin gen voor openluchtrecreatie in het noordelijk Rijnmond-ge- oied bijzonder groot is. Schiedam Het Engelse eind examen van 42 leerlingen op scholengemeenschap Nieuwe- lant is vrijdagavond gestolen uit de tas van een leraar. Di recteur C. Schoenmakers en de Schiedamse politie vermoe den dat een van de leerlingen die zijn examenwerk slecht heeft gemaakt en daarom het hele pakket uit een afgesloten lokaal heeft weggenomen. Voor zover bekend gaat het om een unieke diefstal. Direc teur Schoenmakers heeft al thans nog nooit meegemaakt dat ingeleverd werk werd ge stolen. „Het gebeurt wel dat de opgaven, vooraf worden gesto len, maar gemaakt werk ont vreemden, dat is wel uniek." Door de diefstal zag het er vrijdag slecht uit voor de leer lingen uit de C-richting van het Lager beroeps onderwijs (LBO). Zij zouden pas in no vember bij de herkansingen opnieuw aan de beurt komen en dat is te laat voor de leer lingen die een andere studie willen volgen aansluitend op Nieuwelant. Door overleg tus sen directeur Schoenmaker en dc examencommissie mogen de leerlingen nu al op 10 juni hun werk overmaken. Na de ontdekking van de dief stal heeft Schoenmakers met een de hulp ingeroepen van de Schiedamse politie. Een onder zoek op schooi heeft niets op geleverd. Wel is komen vast tc staan dat het inderdaad om dielstai gaat en dat de leraar de opgaven niet heeft verlo ren. Omdat de diefstal vanuil een afgesloten lokaal is ge pleegd wordt er vanuit gegaan dat de dief zich in het lokaal heeft laten insluiten of dat hij of zij via een raam is binnen gekomen. Schoenmakers vindt het stelen van examens een onbegrijpe lijke 2aak. „Het risico op ont dekking is toch oneindig veel groter dan de kans dat je er iets mee bereikt. Het enige dal de dief nu voor elkaar heeft n dat hij twee keer mag herkan sen. Ik kan met begrijpen dal iemand daar zulke risico's voor neemt. Gelukkig zijn dc gevolgen voor de overige leer lingen nu tot een minimum beperkt, dat is al die tijd mijn grootste zorg geweest." Schiedam wil opbouwwerkers toch aanstellen SCHEDAM KO0WARKT t VI AARO*\T£N DW BECkMAlWSNGÊL b7 MAASatflS HONSfgnSHOEK Vlaardingen Het weer werkte dan toch nog mee tij dens de feestweek van de TerpstraschooL Vielen eer der deze week een groot aan tal activiteiten in het water, tijdens de spelletjesdag van gisteren scheen de zon volop. Veel spelletjes uit vervlogen tijd zoals tollen, hinkelen en hoepelen werden door de kinderen gespeeld. Een groot aantal kinderen was dan ook naar school gekomen ver kleed als Ot en Sien. De spelletjesdag vormde een onderdeel van de festiviteiten ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de lagere school. Eerder deze week be gon de feestweek voor de kin deren. Een filmvoorstelling en een ballon wedstrijd waren de eerste activiteiten. De kinde ren van de Terpstraschool de den zich woensdag te goed aan een overheerlijke picknick. Dit gebeurde niet zoals oor spronkelijk de bedoeling was in 't Hof, maar in de gangen van de school. Het natte weer maakte het onmogelijk om naar het park te gaan om daar te gaan picknicken. De oplos sing werd gevonden op school. De kinderen vonden het geen probleem en deden zich te Twee emmertjes water ha len fs ook een best leuk spel letje. Dat ondervonden leer lingen van de Terpstraschool bij de feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan van de school. goed aan allerlei lekkernijen. Vandaag is de feestweek afge sloten. Vanmorgen werd net schoolplein nog volgetekend. waarna in de middaguren een feestprogramma in Triangel volgde. De meesters en juffen zetten vanavond nog het beste been tje voor tijdens een korfbal - wedstrijd tegen de leerlingen van de zesde klas. Na de wed strijd volgt nog een lampion optocht met medewerking van de Jonge Pijpers. Schiedam De afdeling vóórlichting van de gemeente Schie dam kan nauwelijks betere voorlichting gaan geven over de commissievergaderingen die in de gemeente plaats vinden. Dat is gisteren duidelijk geworden in de vergaderingen van de com missie algemene en bestuurlijke zaken en de comissie cultuur sport en jeugdzaken die tegelijkertijd vergaderden in het stad huis. De suggestie in de commissie csj van het CDA-raadslid Luud Snel om alle organisaties uit te nodigen die direct bij een agendapunt zijn betroken, werd als nauwelijks haalbaar afge daan. Voorlichting zal nu één keer per maand de data van de verschil lende commissies plaatsen op de gemeentepagina van het Stads blad. Omdat er nogal wat wijzigingen plaats vinden in vergader data en in de agenda zal het telefoonnummer van voorlichting bij de agenda worden vermeld; wie helemaal op de hoogte wil blijven kan dan een telefoontje plegen naar de twee voorlichtere van de gemeente. Wethouder Herman Posthoorn legde in csj de verantwoordelijk heid niet alleen bij voorlichting. „Het is de plicht van organisa ties om het gebeuren in de gemeente goed te volgen", vond hij .Als de vergaderdata staan vermeld op de gemeentepagina, dan mag je er dus vanuit gaan dat de betrokkenen dat zullen lezen.' Schiedam Schiedam wil dc twee opbouwwerkers die niet kunnen worden benoemd om dat de gemeentebegroting ovei 1981 nog niet door de provin cie is goedgekeurd, toch gaan aanstellen. Die mogelijkheid is gisteravond door wethouder Herman Posthoorn geopperd en instemmend ontvangen door de commissie voor cul tuur, sport en jeugdzaken. Als de benoeming inderdaad wordt doorgezet en de provin cie blijkt later de uitgave af te keuren, dan moeten burge meester en wethouders of de gemeenteraadsleden de op bouwwerkers uit eigen zak be talen. De kosten voor twee op bouwwerkers worden op jaar basis geschat op 150 duizend gulden. Wethouder Herman Posthoorn kwam gisteren in de commis sie csj zelf met het voorstel de benoeming gewoon door te zetten. Posthoorn: „We moeten als gemeente laten zien dat het ons ernst is met die uitgaven. Wat de provincie nu doet dat kan niet Ik vind dan ook dat we de benoeming gewoon moeten doorzetten; desnoods moeten we dan maar hoofde lijk aansprakelijk worden ge steld als de uitgave toch blijkt te worden afgekeurd." In het opbouwwerk was grote beroering ontstaan toen dc plaatselijke pers onthulde dat de twee opbouwwerkers die door hun werkgever het SS WO al waren aangenomen niet mochten worden be noemd. Op het stadskantoor achtte men het risico te groot dat de begroting van Schiedam niet zou worden goedgekeurd door de provincie. Alleen een halve opbouwwerker in Oost zou mogen worden aangesteld omdat die vacature al langer bestond. Gisteren werd in de commissie voor csj ingegaan op de gevol gen voor de kandidaat op bouwwerkers. Het CPN-raads- lid Ulferd Bruseker stipte aan dat een van de opbouwwer kers haar baan al had opge zegd omdat zij m Schiedam was aangenomen en nu werk loos dreigt te worden. Wethou der Posthoorn die aanvanke lijk naar financieel wethouder Rei nier Sc heer es verwees, deed toen het voorstel toch maar te gaan benoemen. Nog niet beantwoord is de vraag wie de verantwoorde lijkheid voor de benoeming op zich neemt. Dat kan worden gedaan door het college van burgemeester en wethouders of door de gehele gemeente raad. Gisteren werd duidelijk dat de leden van de commissie voor csj de verantwoordelijk heid wel op zich wilden ne men. Gisteravond bestond de in druk dat de vooruitzichten op goedkeuring van de gemeente begroting minder somber wa ren dan enkele dagen geleden. Die indruk werd aangewak kerd door het voorstel van Posthoorn en doordat de wet houder meldde dat hij zelf wel een indruk van de kans op goedkeuring van de begroting. Wat die indruk was vermeld de Posthoorn echter niet. Het rommelt nog steeds rond het Passagetheater. Pagina drie. Morgen is het nationale molendag. Vandaag alvast een foto-impressie. Pagina vier. De Vrije Academie houdt een opendag. Pagina vijf De spelers van FC Vlaardingen treden zondag onder protest aan. r Pagina zeven Hoek van Holland De Hoekse huisartsen hebben aan de vereniging Gezond en Veilig Hoek van Holland hun mede werking toegezegd bij een onderzoek naar allergische klachten, die mogelijk worden veroorzaakt door tapioca- meel. Regelmatig strooien de losmachines van de Graan Elevator Maatschappij bij zuidwester wind forse hoeveelheden wit tapioca poeder uit over Hoek van Holland. De vereniging Gezond en Veilig Hoek van Holland wil daar maatregelen tegen nemen. Een onderzoek naar eventuele allergische klachten is daar een onderdeel van. De huisartsen, bijgestaan door een specialist, wil len daaraan meewerken. Dat moet uiteraard gebeuren met in stemming van de bevolking. Daarom worden mensen met aller gische klachten als loopneuzen, tranende ogen en keelklachten verzocht om mee te wei «.en aan dat onderzoek. Zij kunnen zich in geval van klachten wenden tot hun huisarts- Vooral het tijdstip waarop de klachten ontstaan kan belangrijk zijn omdat de windrichting en de hoeveelheid tapiocameel in de tucht een aanwijzing zouden kunnen vormen voor het ontstaan van klachten. Overigens is er op dit moment geen directe aanwijzing dat tapio cameel inderdaad allergische klachten veroorzaakt, maar men acht de mogelijkheid met uitgesloten. Vlaardingen De raadsfrac ties van het CDA en de VVD zien geen mogelijkheden meer om mee te werken aan het op richten van een Vrouwenhuis Volgens de fracties zijn er op middellange termijn gezien dt moeilijke financiële positie van de gemeente geen moge lijkheden meer, om hier geld voor uit te trekken. Wethou der Arij MaarJeveld (emanci patie-aangelegenheden) heeft inmiddels teleurgesteld op deze uitlatingen gereageerd. Jo Schriel zei tijdens de dis cussies over de meerjarenbe groting dat een eigen pand voor het Vrouwenhuis een luxe is, die Vlaardingen zich nu met kan veroorloven. „Dit soort activiteiten kan net zc goed in de wijkgebouwen plaatsvinden," aldus Schriel. George Neysse! noemde hel Vrouwenhuis gezien de finan ciële omstandigheden zelfs een 'modieus stokpaardje": „en zo'n duur jurkje kunnen we voorlo pig wel vergeten," aldus het li berale raadslid. MaarJeveld nogal nijdig, vond dat het ze ker voor vrouwen die aan een dergelijk eigen onderkomen behoefte hebben, juist een 'ba sis-jurkje* is. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgevifr-g kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd io combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. oef i pAres- ft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1