Op vakantie met GJWV Volvo zescilinder diesel.De stille econoom. Onspannen fietsen door regio Minder inwoners voor Schiedam Fancy fair voor kinderkamp. VOP Achtste landelijke fietsdag VD/SC/WW 6 VRIJDAG B MEI 1901 balkon woonkamer keuken berging badkamer' slaapkamer alaspkamer Ds. Spaling Morgen om half vier neemt dominee Spaling officiëel af scheid als predikant van de wijkgemeente Opstandïngs- kerk. Hij is meer dan twintig jaar predikant geweest in de gemeente Opstandingskerk, een samenvoeging van de vroegere gemeenten West en Nieuwland, Het officiële ge deelte neemt ongeveer een uur in beslag. Daarna wordt een ieder in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen van de dominee. Behalve pre dikant in de wijk was hij on der meer bestuurslid van schoolbesturen in N oord wij- kerhout, Workum en Schie dam en hij was curator van het Stedelijk Museum in Schiedam. A. Wessel De marktmeester en hoofd buitendienst van de Schïedam- se VROM, A. Wessel, gaat de dienst na ruim 40 jaar verla- ten. De Schiedammer gaat ge- fbruik maken van de zoge naamde VUT-regeling. Ter ge legenheid hiervan krijgt hij op |20 mei een afscheidsreceptie ^aangeboden, die op die dag jtussen 16.30 en 17.30 uur in het bedrijfdsrestaurant van de ONS wordt gehouden. NOOTEBOOM autobanden i B.V. J Zwaluwlafln84 j: Schiedam/Kethel Te). 700059-708976 b.g-9 708328 zaterdags 1 lot 13.00 uur geopend"! Schiedam De stichting voor gespecialiseerd jeugd- en vol-, wassenenwerk in Schiedam (GJWV) houdt de komende zomer twee vakantiekampen, bedoeld voor leerlingen van de ZMLK-school, bezoekers van het dagverblijf voor vol wassenen en werknemers van de sociale werkplaats. De va kantiekampen zijn in Bech, in Luxemburg, en in Epe, in Gel derland. Leerlingen van de ZMLK- school en mensen die het dag verblijf voor volwassenen be zoeken kunnen in de periode van 13 tot en met 20 juni mee naar Epe, waar vier luxe bun galows zijn gereserveerd op het vakantieterrein 'Koltho- ven\ Dit terrein ligt in een zeer bosrijke omgeving. Fiet sen zijn te huur. Mensen die werken op de so ciale werkplaats of in het vrije bedrijf kunnen van 29 augus tus tot en met 5 september mee naar Bech, vlakbij Ech te mach. Hier verblijven de vakantiegangers op een verbouwd stationnetje. Wie over de vakantiekampen van de stichting meer wil we ten kan contact opnemen via het secretariaat, Bachplein 210, tek 70.28.67. Schiedam Het bevolkingstal is in de maand maart gedaald tot onder de 74.000. Per 1 april 1981 telde de gemeente precies 73.980 inwoners. In de betref fende maand werden in Schie dam 71 kideren geboren, ter wijl 70 mensen overleden. Er vestigden zich 1B9 personen binnen de gemeentegrenzen, maar 301 Schiedammers kozen een andere woonplaats. In maart werden 26 huwelij ken gesloten. Twintig echtpa ren lieten Zich scheiden. Vlaardingen Buurthuis De Pijpelaar houdt zaterdag een grote fancy fair voor kinderen en volwassenen. Het evenement wordt ge houden ten behoeve van het kinder-vakantiekamp, dat de wjjkvereniging VOP ook dit zomerseizoen weer wil houden, maar waarvoor nog heel wat geld moet bin nenkomen. De eigen bijdra ge die de deelnemertjes be talen is lang niet voldoende om de kosten te dekken. De fancy fair in de VOP be gint zaterdag om 10.00 uur. Kinderen kunnen ballon nen prikken, blikje lopen, ballen gooien, koekhappen, bootje blazen, zaklopen, doelschieten, pingpongbal len in glazen gooien, knik- kerraden of een kansje wa gen aan de grabbelton of het kinderrad. Voor vol wassenen is er het rad van avontuur, pijltjes gooien, waarzeggen, halters tillen, pingpongballen gooien, touwtje trekken, kussenge vecht, erwten raden, spij kerslaan, doelschieten en enveloppen trekken. De fancy fair wordt gehou den in het buurthuis aan de Willem Pijperstraat 10. Opmerkelijk stil, uitermate comfortabel- snel er. zuinïa: de Vblvo diesel ten voeten uit. De enige zescilinderdiesel personenwagen terwereld is verkrijg baar in vierdeursuitvoering 244 GL Dó en als combinatiewagen 245 GL Dó. Elk bewijst u z'n dynamische veiligheid en prestaties graag tijdens een uitgebreide proefrit.ln alle rust. Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen, tel. 010-350055. Showroom: Floris de Vijfdelaan 124 Ontspannen, zonder haast kunnen de fietsliefhebbers mor gen, 9 mei, door de regio fietsen. De achtste landelijke fiets dag van de ANWB voert als vanouds door de polderschappen en de natuurgebieden van het Waterweggebied en het west rand. Wie denkt dat het alleen maar kan stinken in het Rijn mondgebied en dat er geen fraaie en rustieke plekjes meer zijn moet zeker aan de landelijke fietsdag deelnemen. Dan -I-pas leert men de eigen omgeving kennen en waarderen. "Vanaf de WV-kantoren in ten ontvangen meedingen ■Vlaardingen, Maassluis en naar vele honderden prijzen. Schiedam kunnen de fietsers De spelkaart moet wel voor vertrekken voor een tocht van tussen de 35 en 40 kilometer. In Vlaardingen deden vorig jaar maar liefst 1250 deelne mers mee aan de fietsdag. E- venals in vorige jaren spelen ook de molens een belangrijke rol. Worden molens gepas seerd dan kan men rustig van de fiets stappen om de molen eens nader onder de loep te nemen. De molenaars zijn vast beeid om het een en ander over de molen te vertellen. Start De start van de landelijke fietsdag is zoals gebruikelijk tussen 9.00 uur en 13.00 uur. De finish is uiterlijk om 17.00 'uur. Het is een geen prestatie tocht, dus de deelnemers kun nen zelf het tempo bepalen. Aan de fietsdag is wel een spe lelement verbonden. De deel nemers kunnen via een spel kaart die zij bij de controlepos- 15.00 uur bij de WV-kantoren zijn ingeleverd. Alle deelne mers die aan de dag meedoen ontvangen bij de start een fleurig vaantje en bij aan komst een medaille of jaar hanger. De TROS-radio zal uitvoerig aandacht besteden aan de landelijk fiewtsdag. Het ochtendprogramma van deze omroep is zelfs geheel gewijd aan de fietsdag. Het thema van de dag is dit jaar: 'de fiets in het jaar 2000'. Een deel van de inschrijfgel den is bestemd voor recreatie mogelijkheden voor gehandi capten. De start in zowel Vlaardingen, Maassluis en in Schiedam is van de WV-kan toren. In verband met de vei ligheid van de fietsers Ln Vlaardingen zal het gedeelte van de Westhavenplaats tus sen de Brede Havenstraat en het Liesveldviaduct voor het autoverkeer gesloten zijn van 9.00 uur tot 13.00 uur. Fietsers kunnen morgen hun hart weer ophalen tijdens de landelijk fietsdag. De hal, met 'n doorkijkje naar de kamer Een bezoek meer dan waard Er is in de afgelopen jaren heel wat gebouwd iiTVlaardingen. Neem bijvoorbeeld de winkelcentra. Deze zijn zo modern en zo kompleet, dat de efficiënte bouwwijze en de architectoni sche opzet voor beschermd winkelen, tot vèr in het buiten land bewondering oogsten. Het is verbazingwekkend hoe knap men tegenwoordig leef ruimte weet te ontwerpen, de woonkamer - tegenwoordig noemt men dat 'living' - heeft een open keuken, die er wel is, maar beslist niet opvalt. Je ziet 'm haast niet eens. Een van de vele slaapkamers sluit direkt aan op de woonkamer, waardoor het kontakt geheel behouden blijft. Erg plezierig dachten wij bij een daagje ziek of zomaar een uurtje 'plat'. Natuurlijk zijn crook ap partementen waarvan de inde- Dii is de ruimegezellige living met toegang tot het balkon. Ook aan woningbouw heeft het in Vlaardingen gelukkig niet ontbroken. Veel mensen wonen met plezier in de zich steeds verder uitbreidende groene buitenwijken. Toch is er weer een zeker 'hang' naar wonen-in-de-binnenstad merkbaar. Men heeft weer gezellige winkelstraten, knusse buurtcafeet- jes, het culturele leven en het gezellige praatje met de buur vrouw. Voor veel mensen is de binnenstad letterlijk en figuurlijk 'hartverwarmend'. Midden in het centrum van Vlaardingen wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van de Visbankflat, die gesitueerd is aan de Blokmakersplaats, tussen de Hoogstraat en de Westhaven plaats. Alle etages van deze Vis bankflat bicden een intiem uit zicht op de altijd beweeglijke binnenstad. ling, de ligging, het uitzicht, het aantal kamers cn de totale op pervlakte verschillend van elkaar zijn. Dit zijn juist aantrekkelijke punten van de Visbankflat, die je elders niet zo gauw tegenkomt. De prijzen van de appartementen lopen sterk uiteen en zijn afhan kelijk van soort, grootte, inde ling enz. Zo zijn er vrije sccto- rappartementen vanaf 180.000,- v.o.n., luxe appartementen van af 285.000,-v.o.n. en een aantal appartementen in de premiesec tor vanaf 148.000,- v.o.n. Inruil van een bestaande woning be hoort tot de mogelijkheden. Een van de vele plattegronden waaruit een keus kan worden ge maakt. U ziet dat de keuken verbonden is met de huiskamer, maar er niet in staat Zodra men in de model flat komt valt het meteen op, dat licht en ruimte kenmerken zijn die ple zierig wonen mede bepalen. Niet minder aantrekkelijk is het feit, dat men als bewoner van de Visbankflat nooit naar een par- keerplaatsje hoeft te zoeken. Ie dere bewoner kan z'n auto onder de Visbankflat kwijt. Overdekt en beschermd tegen vernielzucht. Trouwens, er is nog een belang rijk pluspunt. Men woont er be schermd, je kunt er niet zomaar naar binnen. Men kan z'n priva cy net zover doorvoeren als men dat2clfwïl. Ga ook eens een kijkje nemen. De modelwoning is elke zater dagmiddag van 2-4 uur geopend. Met de makelaar is ook een af spraak te maken voor een ander tijdstip. U kunt dan bellen met Makelaarskantoor Ooms in Rotterdam, tel. 010-132260 en de modelwoning gaat voor u open. De badkamer is zo royaaldat ie niet helemaal op de foto kon. De kleur van het tegelwerk kan men zelf kiezen. Een van de uitzichten vanuit het modelappartement.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 8