SCHIEDAMSCHE COURANT Scheer es zwijgt over kwestie opbouwwerk in BEGROTINGEN TE HOOG Ministers kunnen niet naar Schiedam komen Plilil 7 k Gemeentewerken onderzoekt sluipverkeer Beslissing over torenspits ligt bij wijkbewoners iffii Op bezoek inde veiling CDA- campagne plots in grote problemen Politie zoekt getuigen deze krant Brand bovenwoning: schade 40 mille Man mishandeld in Lickebaert merk spijker broeken 1 *!ii Bus 38 voor deel weer door naar Emmaplein CJV'Liefde en Vrede' in Vlaardingen wil centralisatie in het centrum en Holy. Pagina drie. Schiedamse Juiianaschool voert musical op in ziekenhuis. Pagina drie. De kwartfinales van de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. Pagina vier. 's Schraven- dij kplein wordt voorlopig niet aangepakt Woensdag 13 mei 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - ■- 105de jaargang no. 93—4PAaiNAl Broenveat 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis wil bezuinigen op jongerencentra Maassluis Totaal onver wacht hebben B en W van. Maassluis een bezuini gingsplan uitgebracht voor het jongerenwerk. De bezuinigingsoperatie moet een bedrag van 80.000 gulden opbrengen. Volgens het collegevoor stel, dat van de week is gepresenteerd in de raads commissie voor welzijns zaken, hebben de drie Maassluise open jongeren centra een veel te hoge subsidie ingediend voor het lopende jaar. In totaal vroegen de drie in stellingen Ozobleu, Coco de Vliegende Knorrepot en de Toevlucht om ruim 230.000 gulden. Burgemees ter en wethouders willen dit jaar echter niet meer dan 152.000 gulden beschikbaar stellen. In de subsidie-aan vraag van Coco de Vliegende Knorrepot wil het college het meest schrappen. In plaats van de aangevraagde ZJ2.000 gulden moet Coco het volgens-de plannen doen met 75.000 gulden. Ozobleu krijgt 53.000 en had om bijna 80.000 gulden gevraagd. Alleen de subsidie van de Toevlught zal worden verhoogd van 27.000 naar 28.000 gulden. De drie instellingen konden nog niet meedelen wat de ge volgen van de collegevoor stellen voor het iongeren- werk zullen zijn. Mede om die reden zijn de vooretellen nog niet behandeld in de raadscommissie voor welzijn. De raadsleden meenden dat ze te weinig tijd hebben ge had de voorstellen te bekij ken. Het bezuinigingsplan zal nu volgende maand wor den besproken. Vlaardingen De politie is nog steeds op zoek naar enkele jongelui die zondagavond een 21-jarige man in het Licke- baertbos hebben mishandeld. De man maakte een wande ling toen hij plotseling werd belaagd door een groep van vallen, maar enkele klappen. Inmiddels zijn drie verdachten aangehouden, maar de politie hoopt aan de hand van verklaringen ook de overige daders te achterhalen. Twee jongens die zondagavond nog werden aangehouden zijn door het slachtoffer van de mishandeling herkend. Een derde verdachte is maandag door de politie ondervraagd. Het onderzoek naar het pre- ciese aandeel van de verdach ten in de strafbare feiten openlijke geweldpleging/mis handeling duurt voort HonselersdIJk Zeventig Viaerdlngse leerlingen van de lagere detallhandelsschoot en de leao hebben gisteren een bezoek gebracht aan de bloemenveiling CCWS In HonselersdIJk. De scholleren kregen eerst een diaserie te zien, waarin het hoe en waarom van de velling al op een rijtje werd gezet en vervolgens werd een uitgebreide rondleiding gemaakt, waarbij de velllngklok natuurlijk de meeste aandacht kreeg. Minister de Ruyter komt wdl naar Schiedam, als ver vanger van vervangers. Schiedam De minsters De Geus (defensie) en Albeda (sociale zaken) die voor het CDA Schiedam zouden be zoeken komen niet. Dat hebben de organisatoren van de verkiezingsmanifestatie in Schiedam gisteravond pas uit Den Haag te horen gekregen. Beide ministers moeten over- zoek aan Schiedam. Als ver leg over landelijke problemen laten voorgaan boven het be- vangers hoopt het CDA te kunnen begroeten minister De Ruyter van histïtitie. Joep de Boer en Henk Neuman, defen siespecialisten van de partij. Morgenavond verschijnt dat trio in Hotel Rijnmond voor een politiek café over kernbe wapening en de gevolgen daarvan in Nederland. De verkiezingsmanifestatie van de christen-democraten in Schiedam heeft in de loop van het jaar al meer tegenslagen te verwerken gekregen. Volgens Luud Snel wa3 het oorspron kelijk de bedoeling dat minis ter-president Dries van Agt naar Schiedam zou komen en op de fiets een wedstrijd uit zou vechten met Tour de France-winnaar Joop Zoete melk. „De man van het jaar tegen de sportman van het jaar dus", aldus Snel. Maar toen de zaak al helemaal in kannen en kruiken was werd in den Haag beslist dat Van Agt tijdens zijn verkiezings campagne geen gebruik zou maken van de racefiets omdat dat niet paste in de econo misch sombere tijd. Het campagnetearo van het CDA is nu eens temeer teleur gesteld omndat de vervangers van Van Agt, De Geus en Al beda óók niet blijken te ko men. De Geus moet morgen naar beraad van de Navo-top en Albeda moet aanwezig zijn bij de vergadering van de so ciaal economische driehoek. In de plaatselijke pers heeft het CDA gisteren juist nog groot geadverteerd met de komst van De Geus en Albeda. Schiedam Wethouder Reinier Scheeres heeft het D'66 raadslid Rob Hijmans gisteravond in de commissie voor financiën en economische zaken geen duidelijkheid ver schaft in de gang van zaken rond het opbouwwerk en de gemeentebegroting. Hijmans vroeg om die duidelijkheid in de rondvraag, maar kreeg geen antwoord omdat zijn informatie volgens Scheeres niet juist was. De wethou der verzuimde echter verder op de vragen in te gaan. Maandagavond wordt de gang vkn zaken rond het op bouwwerk waarschijnlijk in de gemeenteraad besproken, advertentie ijzersterke KINDER sierstiksels pasvorm mt, 122/170 SCHEQAM KCEMAI M AAflDMÏN DUV MAASSLUIS KtnaN «Tl RECKMAMCMZl (i7 KHtfctt Verwacht wordt dat een van de raadsleden het onderwerp in de rondvraag zal aansnij den. Zoals bekend kunnen twee opbouwwerkers niet worden benoemd omdat de begroting van Schiedam niet door de provincie is goedge keurd. Om daarop een oplos sing te vinden komen maan dag verschillende voorstellen op tafel in de gemeenteraad. Aleereerst is er het voorstel van de commissie Cultuur, Sport en Jeugdzaken en wet houder Herman Posthoorn, om de opbouwwerkers toch aan te stellen. Mocht de pro vincie dan die uitgave afkeu ren dan kunnen degenen in de raad die voor dat voorstel hebben gestemd hoofdelijk aansprakelijk worden ge- steld. Opmerkelijk was giste ren dat Scheeres in het ge heel niets zei over dat voor stel van zijn collega Post hoorn. Bovendien is er het voorstel van de SSWO, de werkgever van de opbouwwerkers, om de kredieten van het op bouwwerk los te maken uit de begroting en bij voorkeur te laten behandelen door de provincie. Een brief met dat voorstel is inmiddels ver stuurd naar de raad, maar het is maar de vraag of het alsnog als ingekomen stuk op de agenda kan worden opge nomen. D'66 Raadslid Hijmans meende in de krant te heb ben gelezen dat het college de post opbouwwerk uit de begroting wilde schrappen. Hii wilde weten hoe het mo gelijk was dat hij die infor matie uit de krant had moe ten lezen en eveneens uit de pers had moeten vernemen dat er problemen rond de be noeming van de opbouwwer kers waren ontstaan. Scheer es beperkte zich in zijn beantwoording slechts tot de 'constatering dat het college nooit van plan is geweest het opbouwwerk te schrappen. Schiedam Een Vlaarding- se jongen van zestien jaar is gisterochtend buiten bewust zijn liggend op het gras van de Olympiaweg gevonden. De Vlaardmger is onmiddel lijk overgebracht naar het Noletziekenhuis en zelfs naar het Dijkzigtziekenhuis omdat hersenletsel werd ver moed. Vermoed wordt dat de Vlaardinger door inwendige oorzaken buiten bewsutzijn raakte, maar andere oorza ken, zoals een verkeersonge val wordt niet uitgesloten. De politie verzoekt een ieder die informatie kan geven over de oorzaken contact op te nemen met de afdeling verkeer van de gemeentepo litie. Schiedam Een veertienja rig Schiedam meisje heeft gisteren flinke snijwonden opgelopen toen zij met een paar vriendjes op het voor malig Gusto-terrein aan het spelen was. De bloedende wond is in het Noletzieken- huis gehecht Schiedam Bus 38 wordt ge deeltelijk weer doorgetrokken naar het centrum van Schie dam. Het is de bedoeling dat een op de twee bussen die deze lijn rijden weer als eindhalte het Emmaplein krijgt Daar mee is de RET gedeeltelijk te gemoet gekomen aan de storm van protest die opstak, toen bus 3ö als nieuwe eindpunt het Stationplein kreeg. Bij het rijk ligt nog tn aanvraag om de lijndienst weer helemaal door te trekken naar het hartje van Schiedam. Bezwaren over de inkorting van bus 38 waren vooral ont staan onder bejaarden in Oost, die op die manier hun verbin ding met het centrum kwij traakten. De vertegenwoordig er van de bejaarden in Oosl binnen de Oost ïwonersvereni- ging, Jaap Steiger, nam het voor de ontevreden RET pas sagiers op en bracht zijn be zwaren over aan de RET. Ook ROVER, een vereniging van reizigers in hel openbaar ver voer, bracht haar bezwaren over aan de RET en vroeg om snel meer duidelijkheid over lijn 38. Verwacht wordt dat over een week of zes de dienstregeling van de HET kan worden aan gepast Op het moment hebben de chauffeurs van het ver voersbedrijf nog gelegenheid eventuele bezwaren kenbaar te maken. Verkeersdeskundige Hans van der Vlist van de gemeente Schiedam verwacht dat het doortrekken van een 'halve' bus 38 een redelijke tijdelijke oplossing zal blijken. „Het na deel is natuurlijk dat je twee soorten bus 38 krijgt een a- liintje en een b-lijntje dus. Maar aan de andere kant ont staat wel een verbinding tus sen Oost en Centrum met een redelijke frequentie. In de spits rijdt bus 33 om de vier minuten." Al enkele maanden ligt vol gens Van der Vlist een aan vraag bij de minister om 38 .weer defintief door te trekken. Vlaardingen Gemeente werken start binnenkort een uitgebreid onderzoek naar de verkeersintensiteit in de Oosterstraat en de Schiedamseweg. Momenteel worden in beide straten al verkeerstellingen gehou den, maar in de komende weken zal een kentekenon- derzoek worden gehouden, waardoor meer inzicht wordt verkregen in de ver keersstromen in beide stra ten. Aan de hand van de re sultaten kan dan worden geconstateerd of het vooral om beste mm mgs- of om doorgaand verkeer gaat en zo mogelijk zullen maatre gelen worden genomen. waardoor de verkeersdruk te afneemt. In de raadscommissie voor verkeer en vervoer pleitte PvdA'er Van Opijnen er voor vrachtwagens komen de vanuit Schiedam via de Schiedamsedijk naar het centrum te leiden. Sinds de afsluiting van de le Van Leyden Gaelstraat klagen de bewoners over een toename van de ver keersdruk. Enkele bewo ners spanden onlangs een AROB-procedure aan tegen het afsluiten van de Van Leyden Gael, maar werden door de Raad van State in het ongelijk gesteld. Vlaardingen Of de torenspits van de Nieuwe kerk aan de Binnensingel zal worden verplaatst naar het buurtparkje op de kaalslag hangt af van de omwonenden. Wethouder Bas Gou- driaan (PvdA) heeft verklaard dat, wanneer de omwonenden zich blijven verzetten, de verplaatsing niet doorgaat. Een werkgroep die zich gaat bezighouden met de inrichting van net buurtparkje en waarin bewonersgroepen, het wijk centrum en de in de buurt ge vestigde scholen rijn vertegen woordigd, zal nu gaan uitma ken of de torenspits een plaatsje in het parkje langs de le Van Leyden Gaelstraat kan krijgen. Wethouder Goudriaan deed de toezegging op een bijeenkomst met wijkbewoners waar hij het plan uit de doeken deed. De bewoners hadden om zo'n ont moeting gevraagd, alvorens over de verplaatsing door BenW een beslissing wordt genomen. Hun grootste grief was dat de wethouder een be slissing over de inrichting van het toekomstige wijkparkje er door wilde drukken, zonder de omwonenden te raadplegen. Was de buurt aanvankelijk fu rieus over de geopperde ver plaatsing, inmiddels staat men er in de wijk al wat gematig der tegenover. Na de uiteen zetting van Goudriaan, die zei dat het ook de bedoeling was het uurwerk weer in de spits te plaatsen, wordt het niet uit gesloten geacht dat de buurt bewoners van mening zullen veranderen. Vooral de toezeg ging van Goudriaan dat beke ken zal worden of onder de spits, die op palen zal worden gezet, mogelijk een kinder boerderijtje kan worden inge richt, viel goed bii de buurtbe woners. Vanuit de buurt was eerder al voorgesteld de fon tein van de Van Kinsbergen- plaats in het buurtparkje te plaatsen of er een kinderooer- derijtje te realiseren. Op de vraag waarom de wet houder niet eerst de buurt had ingeschakeld, antwoordde Goudriaan dat hij de financie ring van het plan anders nooit had rondgekregen. De twee woningbouwverenigingen, de aannnemer en de architect van de woningen op de kaals lag rijn bereid 35.000 gulden aan de verplaatsing mee te be talen. De overige 10.000 gul den komt voor rekening van de gemeente. Vlaardingen Een door de bewoners opgesteld plan om om het sluipverkeer op het 's Schravendijkplein tegen te gaan fa voorlopig van de baan. In de raadscommissie voor verkeer en vervoer is afgesproken het plan aan tc houden tot het verkeerscir culatieplan voor het desbe treffende gebied aan de orde komt. Wethouder Goudriaan verklaarde dat het geen zin heeft nu al plannen te ma ken voor het 's Schraven dijkplein, wanneer nog niet duidelijk is wat er in de toe komst gaat gebeuren. De bewoners willen door een diagonale afsluiting van bet plein voorkomen dat verkeer komende van de Delftseveer- weg via de Groen van Prinste- rerstraat en het plein zijn weg naar het centrum vervolgt. PvdA-raadslid Gerard Boen der stelde dat de situatie al ja ren zo is en vroeg zich af waarom de bewoners niet eer der met het plannetje ziin ge komen. Ook hij verklaarde zich een tegenstander van in terim-maatregelen. Rodrigues ><D'66) noemde het onverstan dig dat de wethouder zich op een wijkbijeenkomst positief had uitgelaten over het bewo nersplan om sluipverkeer te gen te gaan. „Men heeft een vinger gekregen die later weer is teruggenomen." Goudriaan gaf toe dat hij nog steeds posi tief tegenover de plannen staat, maar benadrukte dat eerst de planvorming voor de verkeerscirculatie in de wijk op gang moet komen. Desge vraagd zei hij dat die plannen de meeste kans maken die het minste geld kosten. „Voor ver keer is er nagenoeg geen geld meer." Maassluis Bij een brand die gisteren aan het begin van de avond is ontstaan in een bovenwoning aan de G. A. Brederolaan is voor zeker 40.000 gulden schade ontstaan. De woonkamer brandde geheel uit, voor de brandweer het vuur onder controle had Verder werd ook de nodige waterschade aangericht. Per soonlijke ongelukken deden rich niet voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1