STAB/ STREEK 'Liefde en Vrede' heeft ambitieuze plannen Julianaschool tracteert zieke kinderen op musical Hans Hil mist fotoapparatuur HOREN Hf ZIBt (36) PvdA-delegatie in Vlaardingen 0 Nieuw jeugdhuis Holy 0 Eigen kamphuis 0 Tweede beroepskracht Donderdag in Sophia kinder ziekenhuis 72 Nonnen een dag terug in Schiedam Schelpen en koralen Jli Concerten Vergetenen Aquarellen Steen en Brons wo*n*d*g I 13 m»l 1981 VD/EC/WW I De activiteiten van 'Liefde en Vrede' In het centrum moeten worden geconcentreerd in Triangel. Gebouw Obadja in de Willem Beukelszoonstraat, waar nu ook het kantoor van de CJV Is gevestigd, zou moeten worden verkocht. Vlaardingen De 95-jarige Christelijke Jeugd Vereni ging 'Liefde en Vrede' in Vlaardingen werkt hard aan de realisering van haar plan nen. De commissie Gebou wen, die een aantal maanden geleden is ingesteld om voor stellen te maken over de toe komst van de accommodaties die het CJV in de stad in ge bruik heeft, heeft tijdens de eind vorige maand gehouden ledenvergadering haar con clusies gepresenteerd; plan nen die zeker ambitieus zijn te noemen. Het CJV-werk in het centrum van de stad moet worden gecentraliseerd in gebouw Triangel in de Fransenstraat, terwijl beke ken moet worden op welke manier het jeugdwerk in de wijk Holy centraal kan wor den aangepakt. Het nieuw bouwen van een eigen jeugd- gebouw in Holy zou een van de mogelijkheden 2ijn. Ver der wil het CJV bekijken, of ergens in het land een eigen accommodatie kan worden gebouwd, waar de zomer kampen kunnen plaatsvin den. Over het centraliseren van het jeugdwerk in gebouw Triangel wordt al langer ge sproken binnen het CJV. Het grootste probleem is dat de tekorten "die de vereniging jaarlijks leidt op de verhuur aan derden van de zaalruim te in Triangel of in gebouw Obadja, het tweede CJV- pand in de binnenstad, steeds door Paul Houkes groter worden. Weliswaar worden die tekorten door de gemeente bijgepast, maar plezierig is die situatie toch niet. De bedoeling is nu om al het CJV-werk m Triangel te concentreren, waarna Obadja kan worden ver kocht. Andries Booij, secreta ris van 'Liefde en Vrede' en voorzitter van de ingestelde gebouwencommissie: „Die oplossing kan heel goed, maar heeft wel financiële consequenties. Tot nu toe kon een deel van de huisves tingslasten betaald worden uit de verhuur aan derden: dat valt dan helemaal weg, want als je alle activiteiten in één pand gaat concentreren is daar geen gelegenheid meer voor. De gemeente zou dus meer aan huisvestings kosten moeten subsidiëren. Of men daartoe bereid is, zal moeten blijken: we hebben alle plannen aan de gemeen te toegestuurd en het wach ten is op de reactie." Volgens Piet Boschman, ambtenaar jeugdzaken op het Vlaardingse stadhuis, zou dat verschil in huisvestingskos ten in deze tijd van bezuini gingen misschien inderdaad wel eens een struikelblok kunnen zijn. „Hoewel het wat dit betreft relatief nog wel meevalt: de meerkosten voor huisvesting, beheer, schoonhouden en dergelijke zijn geloof ik dertigduizend gulden per jaar," aldus de ambtenaar. De wens om in Holy beter uit de voeten te kunnen leeft ook al geruime tijd bij het CJV. Tot nu toe wordt het jeugd- en clubwerk van Liefde en Vrede' op ver schillende punten in de wijk gedaan, waaronder in de school in de Meerkoetstraat, die binnenkort verbouwd zal worden tot nieuw onderko men voor De Heipaal. Er zijn verschillende mogelijkheden om ook hier tot een centrali satie te komen. Andries Booij: „Er wordt bekeken, of we meer kunnen gaan doen in de Vredeskerk of wellicht in de straks vrijkomende ruimte van De Heipaal. De Gereformeerde Kerk zou daar wel zelf wat jeugdwerk willen gaan doen, maar de Hervormde Kerk niet. Van- Koning, koningin en Meneer van Dalen In hun dagelijkse ver schijningsvorm. De zesde klas van de Prinses Juliana school brengt donder dag In het Sophia Kin derziekenhuis de mu sical 'Het koffertje van meneer Van Daten.' Een musical met een boodschap. Schiedam In de leraren- kamer'van de Prinses Julia naschool aan de Oostsingel staan twee filmcamera's op gesteld. Twee camera's, zoals ze ook op televisie worden gebruikt, staan middenin de kamer. Tussen de koffiekop jes en de stoelen van de do centen. Niet om de onder wijskrachten van de school te filmen tijdens de middag pauze, maar voor gebruik m de musical die de 27 kinde ren van de zesde klas don derdag opvoeren in het So phia Kinderziekenhuis in Rotterdam. De camera's zijn Schiedam Schiedam ontvangt morgen maar liefst 72 nonnen die na jaren weer byeenkomen in het klooster waar zij altijd werkten: het Sint Lidumaklooster. De oud-nonnen van Schie dam, de zusters Dominicanessen, komen bij elkaar voor een reü nie in huize Frankeland Het programma omvat onder meer een receptie ter ere van de zusters. Iedereen die dat wil kan vanaf drie uur 's middags de zusters de hand komen drukken. Vlaardingen Vijf Kamerleden van de Partij van de Ar beid brengen dinsdag 19 mei een bezoek aan Vlaardingen. Het zijn ex-minister van Buitenlandse Zaken Max van der Stoel, Arie van der Hek, Wijnïe Jabaaij, Schelto Patijn en Henk Veldhoven. De delegatie zal de gehele dag in Vlaardin gen doorbrengen. De Kamerleden beginnen met een bezoek aan het Vis serijmuseum, waarna men naar de weekmarkt in de Westwijk zal gaan. Tussen de middag wordt er gewandeld in de Broekpolder m gezel schap van wethouder Bas Goudriaan. 's Middags is de karavaan ondermeer te gast bij de poli tie aan het Delftseveer en brengen de PvdA-ers bezoe ken aan de bejaardendentra Drieënhuysen en Valkenhof. Om vier uur houdt Max van der Stoel in De Harmonie een inleiding over buiten lands beleid waarna een dis cussie volgt. In de avonduren zal, ook in De Harmonie, een uitgebrei de verkiezingsavond worden gehouden waarin de actuele politiek en de milieusituatie voornamelijk in het Rijn mondgebied aan de orde komt. De avond zal muzikaal begeleid worden door het 1- mei orkest en socialistische musici uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. van hout en karton en ma ken deel uit van de rekwisie ten die de musical van de zesde klas zo echt mogelijk moeten doen overkomen. Het is donderdag de eerste keer dat de school met een musical naar buiten treedt. Vorige jaren werd ook door de zesde klas een musical op gevoerd ter afsluiting van de schooljaren, maar die voor stelling werd steeds voor leerlingen van de school en voor ouders gegeven in Zaal Irene. „Dat is niets bijzon- door Richard Stomp ders" vertelt het school hoofd, W.J.van Wijk. „Er zijn meer scholen in Schie dam die aan het eind van het jaar een musical opvoeren voor ouders en kinderen." Zonde Wel bijzonder is het dat nu een voorstelling plaatsvindt in het Sophia kinderzieken huis. Hoe is dat zo gekomen? Van Wijk: „We vonden het eigenlijk zonde om na een jaar repeteren maar een keer een optreden konden verzor gen. Vandaar dat we zijn gaan zoeken naar andere mogelijkheden. Een van de mensen in de oudercommis sie had contacten met het kinderziekenhuis. Omdat daar juist in deze periode het tienjarig bestaan wordt ge vierd bestond meteen belangstelling voor een musi cal door onze school." Toch is er nog heel wat voor af gegaan aan het opvoeren van de musical. Zo vond men op de school dat de leerlin gen een beetje vertrouwd moesten worden gemaakt met de gang van zaken in het ziekenhuis aan de Rot terdamse Gordelweg. Geen enkel kind stapt immers met veel plezier een ziekenhuis binnen. Om de kinderen al vast een ideetje te geven heeft de directrice van het hospitaal de kinderen dia's getoond van het leven in het ziekenhuis en vragen beant woord. Daarnaast zit er een in de zesde een jongen die zelf een aantal malen in het Sophia kinderziekenhuis heeft gelegen, dus die kon uit de eerste hand zijn klas genootjes inlichten. Eigen vreugde Schoolhoofd Van Wijk vindt het belangrijk dat de leerlin gen uit zijn klas door het op treden in het ziekenhuis een stukje eigen vreugde kunnen overdragen op de zieke kin deren. En ook de kinderen zelf vinden dat erg belang rijk. Andrea Voigt, Bart Vink en Detlev van der Valk (alledrie twaalf jaar oud) zeg gen dat tenminste zelf. „Nou hebben die kinderen die ziek zijn tenminste ook eens wat; het is net kinderen voor kin deren", vertellen ze. De drie leerlingen verzorgen hoofdrollen in het stuk, en spelen respectievelijk voor Koningin, Meneer van Dale en Koning. Meteen aan het begin van het schooljaar zijn ze thuis al begonnen hun rol len uit het hoofd te leren. Maar pas afgelopen vrijdag tijdens de kostuum repetitie kwam het stuk echt tot le ven. Koning Detlev: „Toen de kinderen die 'vergeler' spelen opkwamen, met gele pakken aan en gele badmut sen op, lag ik slap van de lach over mijn troon heen. En eigenlijk moeten wij juist bang zijn voor die vergelers." Bang voor de vergelers zijn de drie uit de zesde niet De Koning, de Koningin en Me neer van Dalen zijn hooguit nerveus voor het optreden aanstaande donderdag. Je staat voor het eerst op de planken, vertellen ze. En bo vendien wordt de hele voor stelling door de ziekenom roep uitgezonden voor de kinderen in het ziekenhuis die niet naar de voorstelling kunnen komen. De voorstelling van donder dag zal wellicht de enige blij ven, die daar door de Prinses Julianaschool wordt gege ven. Het kwam toevallig zo uit omdat het ziekenhuis tien jaar bestond en toch met een feestprogramma bezig was. Maar Van Wijk wil ook met de klas nog wel een voorstel ling geven in een van de Schiedamse bejaardentehui zen. Dat zou dan in de maand juni moeten plaats vinden, zij het vóór de 23 e van die maand. Belangstel lende tehuizen kunnen con tact opnemen met de school. daar dat wij zijn benaderd om te overleggen, wat wij zouden kunnen doen. Naast deze twee alternatieven is ook nog de mogelijkheid, om een eigen jeugdhuis in Holy neer te zetten. De ledenver gadering stond daar in prin cipe ook niet afwijzend te genover, maar het zal moe ten worden bekeken wat dat voor financiële consequenues heeft." Het neerzetten van een nieuw ondekomen in Holy is ook al eerder ter sprake ge weest binnen het CJV. En kele maanden geleden is er over drie locaties in de wijk al informatief contact met de gemeente geweest, vooral om te horen hoe hoog de erf- pachtslasten voor de grond zou worden. Voor geen van die drie locaties, aan de Aal scholverlaan, de Bonnweg en tegenover de Vredeskerk, is op dit moment al een voor keur uitgesproken. „Ook dat is een kwesf'e van het afwe gen van voor- en nadelen," aldus Andries Booij. Eigen kamphuis Het CJV heeft echter nog meer pijlen op haar boog. Er zijn vage gedachten, om er gens in Nederland een eigen onderkomen neer te zetten dat kan dienen als kamphuis, voor de vakantiekampen en de trainingsweekends die 'Liefde en Vrede' houdt Met name de vakantiekampen voor de jeugd verlopen de laatste jaren niet helemaal zoals men het zou willen, omdat de belangrijkste ac commodatie, de kampeer boerderij Herminahoeve in Eerbeek, zeker geen ideaal onderkomen is. Ook is het feit dat deze boerderij geen eigendom van de vereniging is, ia een beperking. Overi gens is de definitieve beslis sing om een eigen kamphuis te bouwen nog niet genomen. Datzelfde geldt voor de sug gestie, die tijdens de leden vergadering naar voren werd gebracht, om de tweede beroepskracht waar 'Liefde en Vrede' zo dringend be hoefte aan heeft maar uit ei gen zak te betalen, omdat de gemeente immers geen geld heeft. Ook dat zal op zijn mogelijkheden worden be studeerd. Opvangen Uit alle plannen zou opge maakt kunnen worden dat het 'Liefde en Vrede', dat in november haar 95-jarig be staan zal vieren, voor de wind gaat Slecht gaat het in derdaad met het is bekend dat het CJV een van de meest kapitaalkrachtige ver enigingen in Vlaardingen is. Toch merkt ook deze jonge renorganisatie genoeg van de financiële problemen bij de gemeente en de bezuinigin gen, die er het gevolg van zijn. „Ook wij moeten die korting van de activiteiten- subsidie opvangen, natuur lijk. Maar misschien is dat voor ons iets gemakkelijker dan voor sommige andere in stellingen, omdat wij altijd al het uitgangspunt hebben ge hanteerd dat de activiteiten zoveel mogelijk kostendek kend moeten draaien. Dat lukt overigens niet altijd, want er zijn activiteiten waar toch geld bij moet, daar is niets aan te doen," vertelt Andries Booij. De bedoeling is, dat de ambi tieuze plannen van het CJV nog dit jaar in een beslissend stadium komen. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn, hoe de opstelling van de ge meente is en of die bereid is extra geld voor het CJV ter beschikking te stellen. Een feit is, dat Liefde en Vrede* op een wat ongelukkig mo ment haar plannen aan de gemeente heeft gepresen teerd. Vorige week immers heeft de gemeenteraad een meeijarenbegrotmg vastge steld, waarin noodgedwon gen juist op het gebied van Het wjjkwerk het nodige op de lange baan was gescho ven. Schiedam Hoeveel er pre cies weg is weet de eigenaar van Fotohandel Hans Hil niet. Maar vast staat wel dat inbrekers met dure spullen zijn verdwenen. Zij betraden de fotostudio met een valse sleutel. Een rode portemonne is spoorloos verdwenen uit de handtas van een Rotterdam se dame. Zevenhonderd gul den zat er in de beurs toen hij in een winkel aan het Broersveld werd gestolen. Tot twee keer toe hebben in brekers de kantine van SW met een nachtelijk bezoek vereerd. In beide gevallen werd de kantine via een lichtkoepel betreden en werd snoep ontvreemd. Een portemonnee met hon derd gulden en een trouring met inscriptie zijn niet lan ger in het bezit van een be woner van de Schiedamse- weg. Inbrekers bezochten de woning en namen de spullen met zich. Het personeel van Zwembad Groenoord heeft met grote afschuw ontdenkt dat inbre kers de kantine van het bad hebben bezocht eierstruis droop langs de muren, chlo- rix dreef over de grond en mosterd zat door de hele kantine verspreid op de ta fels. De schade is groter dan de buit voor tachtig gulden aan frisdranken en wat ijqes worden vermist Tweeduizend gulden aan ge reedschap is gestolen uit een werkkeet van het Rotter damse bedrijf Kroon en Co. De dieven lichten de deur uit zijn scharnieren nadat de pennen waren losgeslagen. Kleuterschool de Harlekijn mist een schaar van twaalf gulden nadat inbrekers een ruit uit de sponningen na men en de school doorzoch ten. Vanaf gisteren is m de Maassluise openbare bibliotheek de uitgebreide schelpen- en koralenverzamelmg van de heer en mevrouw Wijnborst te bewonderen. De ten toonstelling m zaal 7 blijft tot 16 mei. Onder de honderden schelpen bevinden zich vooral his torische vondsten zoals een complete 'duivelsvis', in ktvissen, zeepaardjes en een mammoettand die ruim ne gen miljoen jaar oud is. Belangstellenden kunnen tevens hun steentje bijdragen tot het realiseren van een permanent schelpen museum in Maassluis. Die bijdrage kan geleverd worden door het ondertekenen van een handtekenmgactie waarin de familie Wijnhorst de culturele raad om een dergelijk museum vraagt Aad Zoutendijk heeft deze week zijn programma voor net weke lijkse lunchcon cert samengesteld uit werken van Telemann en Bach en van twee minder bekende componisten, de Sola en Reger. Zoals iedere don derdag is ieder een welkom in de Vlaardingse Gro te Kerk van kwart voor tot kwart over één. In de Maassluise Grote Kerk wordt aanstaande zaterdag een or gelconcert gege ven door Feike Asma Dat con cert begint 's a- vonds om 20.15 uur en er wordt een toegangsprijs gevraagd van vijf gulden. (CJP'era en 65+ers betalen 3,50). Op het programma staan werken van Bach, Handel, Guil- mant, Lefébure, Zwart en Feike Asma verzorgt tenslotte een ei gen improvisatie. Net als vorige week draait de Vlaardingse Filmliga deze week een film van de beroemde Spaanse regi- seur Luis BuAuel. Na de machtovername door Franco week BuAuel uit naar het Middenamen- kaanse Mexico waar hij de eerste paar jaren met wei nig succes enkele films maakte. In 1949 vond hij zijn draai weer met „El Gran Calavera" (de Feest vierder) en het jaar daarop „Los Olvidados" (de Ver getenen). Deze realistische film gaat over de strijd om het be staan in de sloppenbuur- ten. Voor de allerarmsten is het leven een nooit afla tende strijd tegen de hon ger en de armoede. Haat en angst bepalen hun visie op de samenleving. De film werd in 1951 in Can nes bekroond. De filmzaal van de Vlaar dingse Filmliga is te vin den aan de Hoflaan 12. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,50 en de projector be gint morgenavond om half negen te draaien. In het Maassluise gemeentemuseum aan de Zuiddijk wordt vandaag een expositie geopend van Piet Bekker, met aquarellen en olieverven, en Peter Kortekaas. met bronsplastieken Op dinsdag tot en met zondag van 14 00 tot 17 00 uur is publiek welkom. Op Hemelvaarts dag en le Pinksterdag is het museum gesloten. Tijdens hun zoektochten door Schiedam troffen de sa menstellers van deze rubriek aan de Burgemeester van Harenlaan dit fraaie muurplastiek aan. Een foto was snel genomen; bijgaand het resultaat, maar verder hield het op. Zoals in Schiedam nou eenmaal ge bruikelijk is kon niemand nadere inlichtingen geven over deze geveldecoratie. De beeldenstorm heeft in Schiedam kennelijk tot op de dag van vandaag zijn ge volgen. De plastiek doet denken aan een familieportret: vader, moeder en kindje in het midden. Wie weet wie dit beeldhouwwerk gemaakt heeft en sinds wanneer het daar hangt zou de redactie én de gemeente Schiedam een dienst kunnen -bewijzen door even op te bellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3