SCHIED/i KSCHE COURANT Eerste bezwaarschriften tegen woonwagencentrum m iekenh fusie per 1 augustus Huurcommissie moet knoop MU P1 doorhakken Ik ,neem. de proef mmm Schiedam wil meer aan glas verdienen Unilever zit vast aan vergunning m Ex-ambtenaar Vlaardingen burgemeester Pijnacker deze krant Overleg tussen bonden en besturen afgerond Knok om de rekening Meisje na aanrijding naar ziekenhuis Bouw 209 woningen start na vakantie Goedkeuring voor bewoners deskundigen tuinbroeken Vlaardingen tegen verhoging contributie VNG *1 Donderdag 14 mei 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -- 105de jaargang no. 94 -« pagina's Broercvcst 3 - ulefoon adminbtnb'e 268081 redactie 262366 - klachtendienat 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Pijnacker krijgt met ingang van I juni een nieuwe burge meester. Minister H. Wiegel (binnenlandse zaken) heeft de heer J. de Prieëlle uit het Gelderse Hedel in die functie benoemd. De Prieëlle, die lid is van het CDA. is daar zeven jaar burgemeester geweest De nieuwe burgemeester, die 36 jaar is, is Vlaardinger van geboorte. De Prieel]e begon zijn loopbaan op de gemeentesecretarie van Vlaardingen, waar hij op een aantal afdelingen werkzaam was. Hij haalde in z'n vrije tijd alle benodigde staatsdiploma's, werkte achtereen volgens in Maassluis en Haarlem en vertrok ze ven jaar geleden naar Hedel. De minister heeft De Prieelle vanmiddag per soonlijk op de hoogte gebracht van zijn benoe ming. Dat gebeurde Op het departement ter ge legenheid van het feit dat het om Wiegel's 250e burgemeestersbenoeming ging. De minister Wo udhoek -Noord: Schiedam - Naar het zich laat aanzien zal direct na de bouw vak vakantie gestart kunnen worden met de bouw van 209 woningen in Woudhoek- Noord (deelplan 2A). Het gaat 137 woningwet- 36 hier om bejaarden woningen en 36 een heden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. De gemeente houdt rekening met huurprijzen van gemid deld 533 gulden voor de wo ningwetwoningen en 220 gul den voor de wooneenheden. De bejaardenwoningen vallen qua prijs in principe in de eer ste categorie, maar door diver se subsidies zal de huur aan zienlijk kunnen dalen. Of de startdatum gehaald wordt hangt in belangrijke mate van"1 het rijk af. Het mi nisterie is inmiddels om finan ciële medewerking gevraagd, maar de behandelingsprocedu re kan in sommige gevallen een periode van drie maanden vergen. De totale kosten van het project bedragen ruim 25 mil joen gulden. Het bouwplan wordt in op dracht van de gemeente uitge voerd. Het complex woningen zal echter te zijner tijd worden overgedragen aan een plaatse lijke woningcorporatie. De Stichting Samenwerkende Schiedamse.. Woningcorpora ties hebben inmiddels met dit voornemen ingestemd. Vlaardingen De goedkeu ring van het college van Ge deputeerde Staten voor het aanstellen van beroepskrach ten die een ondersteunende taak krijgen voor actieve be woners in de stadsvernieu wing, is binnen. De provincie stelt voor dit doel de komen de jaren een aflopend bedrag beschikbaar. De bedoeling is dat binnenkort met de wer- ^vingsprocedure wordt begon nen, zodat de zogenaamde bewonersdeskundigen over enkele maanden kunnen worden aangesteld. Vier Vlaardingse stadsver- nieuwingswijken zullen een dergelijke ondersteuning krijgen. De Oostwijk en de VOP krijgen ieder een fulti- me-kracht, terwijl Centrum en Babberspolder het elk met een parttimer moeten doen. bood de nieuwe eerste burger van Pijnacker een boek aan over de geschiedenis van het mi nisterie van binnenlandse zaken, met daarin onder meer pentekeningen van alle ministers van binnenlandse zaken die Nederland tot nu toe heeft gekend. Pijnacker is slechts korte tijd vacant geweest voor wat de burgemeestersvacature betreft. De voormalige burgemeester, de heer R. M. F. Hempenius, die vervroegd is uitgetre den, vertrok per 1 april. Schiedam - De eerste twee bezwaarschriften tegen het on twerp-bestem m ingspl an Koekoekslaan zijn ingediend. Minimaal twee bewoners uit Kethel-Oost zien op de2e plek liever geen woonwa gencentrum verrijzen. De twee indieners, J. Min naar en G- Key, zijn overi gens rijkelijk vroeg met hun reactie." De' bezwaren-proce- dure is namelijk nog niet ge opend. Dit gebeurt pas op het moment dat het ontwerp ter visie wordt gelegd. De heer Key zegt tal van ar- Zes Schiedamse scholen zetten de bloemetjes buiten. Pagina drie. CJV gaat weer op kamp. Pagina drie. Een wreek iang kunnen Vlaardingen en Schiedam 'sportief recreëren'. Pagina vier. gumenten tegen de komst van een woonwagencentmm te hebben. „Zoiets past ge woon niet in het geheel. Ie dereen is enthousiast over de wijze waarop deze wijk is op gezet In dit dichtbevolkte gebied heb je hier toch het idee een beetje buiten te zit ten. En dan moet er geen woonwagencentrum, een fa briek of een sportveldencom plex komen." Hij benadrukt dat zijn bezwaren niets te maken hebben met het feit dat het hier om woonwagen bewoners gaat. „Geloof me, ik heb niets tegen die men sen. Ik ken ze niet, zoals ik ook het merendeel van de mensen uit deze wijk niet ken." Key kondigt al aan zijn be zwaarschrift voorlopig niet in te trekken. Schiedam - Het overleg tussen vakor ganisaties en de besturen van gemeen te- en Noletziekenhuis over de op han den zijnde fusie is afgerond. Met in gang van 1 augustus zullen de beide ziekenhuizen zijn opgegaan in de nieu we benaming Schieland. Oorspronkelijk gold als streefdatum 1 januari 1981. Dit werd al snel gewijzigd in 1 juni en nu zijn daar dus weer twee maanden bijgeko men. Debet hieraan waren de stroef lopende onderhandelingen tussen vakbonden en de besturen van de ziekenhuizen. Het ging hier bij dan met name om de rechtspositie van het personeel. De thans nog in de afzonderlijke ziekenhui zen werkzame medewerkers krijgen binnen kort een overzicht van hun huidige arbeids voorwaarden èn hoe die er straks in het Schielandziekenhuis uit zullen zien. Het per soneel krijgt nu dertig dagen de tijd accoord te gaan'met het aangeboden dienstverband of er bezwaar tegen aan te tekenen. Geeft de dan te maken individuele vergelijking nog grote problemen (iets dat overigens niet ver wacht wordt), dan is het mogelijk dat de fu siedatum opnieuw wordt uitgesteld. Goudriaan: 'Accepteren of slopen' Vlaardingen De huurad viescommissie zal een bin dend advies uitbrengen over de vraag, of de huurverho ging die het rijk over 1980 en 1981 doorgevoerd wil zien voor de 694 MUWI-wonin- gen in de Babberspolder, doorgang moet vinden of niet. Van die uitspraak zal afhangen hoe hoog de huren worden, als de huizen een renovatie hebben ondergaan. De bewoners hebben zich al- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. ni". ÏG*ott8!' p.die5' -- - B tijd op het standpunt gesteld dat de huren niet mogen worden verhoogd, omdat de gebreken aan hun huizen een gevolg ziin van achter stallig onderhoud, dat op kosten van gemeente of rijk weggewerkt moet worden. Het rijk is het hier niet mee eens. De Provinciale Directie voor de Volkshuisvesting (PDV) vindt dat de huren volgens de zogenaamde 2,5%- regeling moeten worden aan gepast, als de renovatie is uitgevoerd. In een gesprek, dat de ge meente eind april met het rijk heeft gevoerd, is uitein delijk overeengekomen dat de 2,5%-regeling zal worden toegepast, maar dat over de huurverhogingen van '80 en '81 de uitspraak van de huuradviescommissie bin dend zal zijn. Krijgen de be woners van de huurcommis sie gelijk, dan zullen de toe komstige huren 260 gulden per maand bedragen. Kiest de commissie de zijde van het rijk, dan worden die huurprijzen 20 gulden per maand hoger. Hoewel de onzekerheid van die 20 gulden er dus nog inzit toonde wethouder Goudriaan zich gisteravond in de raads commissie voor stadsver nieuwing toch al wel tevre den met het resultaat, hoe wel ook hij zich realiseerde dat zelfs het laagste van de twee genoemde bedragen iets boven met maximum bedrag ligt dat door de bewoners aanvaardbaar was genoemd. „Men moet zich echter goed realiseren, dat de gemeente op geen enkele manier meer iets aan die huren kan doen. Het is nu eenvoudig een kwestie van dit resultaat ac cepteren en snel aan die op knapbeurt beginnen, of er nee tegen zeggen en dan is het zeker dat al die wonin gen over een jaar of tien te gen de vlakte moeten. Dan zal alleen zeer provisorisch het ergste achterstallige on derhoud kunnen worden aangepakt, voordat de sloper er aan te pas komt." De bedoeling is, dat de bewo ners nog vóór de vakantiepe riode worden uitgenodigd voor een informatie-avond. Pas daarna zullen de bewo ners ja of nee tegen het plan moeten zeggen. Er wordt ge zocht naar mogelijkheden, om iedere bewoner daadwer kelijk bij die besluitvorming te betrekken. Schiedam Twee mannen zijn gisteravond in het Vierkan tje op de vuist gegaan met de ober toen die aandrong op beta ling van de rekening. Het duo had met nog vier anderen de gehele middag gedronken. Vier van hen vertrokken 2onder af te rekenen en toen ook het duo opstond presenteerde de ober de voltallige rekening. Slechts een van de twee wilde betalen en dan nog alleen voor wat hij zelf had verteerd. De politie heeft een eind gemaakt aan het handgemeen dat ont stond en de beide heren verhoord. Vlaardingen Een 12-jarig meisje uit de VOP is gistermid dag na een aanrijding met een personenauto met een hoofd wond naar het ziekenhuis gebracht. Het meisje wilde op de fiets vanuit de Diepenbrockstraat de Parallelweg o verstenen, aarzelde of ze zou stoppen voor een naderende personenauto, maar reed uiteindelijk toch door. Daarbij werd ze door de auto gegrepen, waarna ze via de motorkap tegen de straat werd gesmeten. Haar fiets en de auto raakten behoorlijk be schadigd. .EIGENTIJDSE DENIM DAMES indigo blauw len mode groen veel zakken SOCOWw" KOEMARKT 1 VtAAfl£*tfiN OWBECKAWJ^SïgCa 67 MA ASSlUS KONINGSHOEK Vlaardingen Als het aan Vlaardingen ligt, wordt de contri butie van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten het vol gende jaar niet verhoogd. De vereniging heeft voorgesteld het lidmaatschaps geld over 1982 met zes procent te verhogen. B en W van Vlaardingen lopende jaar be- hebben de vere- taalde de ge- niging echter la- - meente precies ten weten daar 69.600 gulden en niets voor te 38 cent aan con- voelen. Over het tributie. Schiedam De gemeente Schiedam gaat onderzoeken of er mogelijkheden zijn nog meer geld te halen uit het ophalen van glasafval. Schie dam zal proberen de buurge meente Vlaardingen warm te maken voor een gezamenlij ke aanpak van het glaspro bleem. Sinds Schiedam de glasafval bakken in de stad heeft ge plaatst is het overige afval met 2% verminderd. Dat be tekende voor de gemeente een besparing op de trans portkosten van dat vuil, dat naar de VAM moet worden vervoerd. Hoewel de glas containers geld kostten blijkt de operatie toch kostendek kend te zijn geweest en Vlaardingen Het Openbaar Lichaam Rijnmond overweegt niet de hinderwet vergunning voor het totale bedrijf van Unilever Research Laboratorium in Vlaardingen te wijzigen. Dit antwoord heeft mevrouw H. A. Bleeker-van Sty- rum (VVD) gekregen op schriftelijke vragen aan het dagelijks bestuur. Volgens het dagelijks bestuur blijven, ondanks de richtlijnen van de commis sie Ad Hoe, de bestaande maatregelen van kracht, hetgeen inhoudt dat Unile ver voor ieder nieuw DNA-proiect een onderzoek moet ondergaan. Wel garan deerde het bestuur dat er bij dergelijke onderzoeken niet al te veel tijdverlies' geleden zal worden. wordt er door de gemeente zelfs iets op verdiend. Dat kan nog gunstiger uitpakken als een groter gedeelte van het glas niet meer in de vuil nisbak belandt maar in de glascontainers. Uit de containers gaat het glas naar de Glasfabrieken in Schiedam. De inzameling wordt verzorgd door het par ticuliere bedrijf Malta. Vol gens de heer Hendriks van de afdeling VHOM van de ONS zou het niet lonend voor Schiedam zijn om dat glas zelf aan de Glasfabrie ken te gaan verkopen. De hoeveelheid glas die de ge meente ophaalt is daarvoor te klein, aldus Hendriks. In de commissie voor finan ciën en economische zaken is door het PvdA-raadslid Jan Simons voorgesteld samen te gaan werken met Vlaardin gen, omdat het dan wellicht wel lonend is het glas van twee gemeenten te verkopen aan de Glasfabrieken. De chef van de afdeling VROM, Hendriks, heeft toegezegd gesprekken te zullen gaan voeren met Vlaardingen. 7 |j| II II. II

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1