STAD/STREEK Zes sc holen zetten samen M de bloemetjes buiten Inschrijving voor CJV-vakantie kampen weer geopend irrwn Buurthuis 'De Haven'viert feest CDA colleges op Schiedamse scholen gaan niet door 350Kinderen tekenden en puzzelden Politiek café in Ozobleu Week lang feest voor tienjarig bestaan MUWI- vergadering volgende week Kampwinkel bestolen StSi&L Activiteiten bij De Bras L Van der Loo GESLAAGD? DAN EEN ADUIRA GITAAR! QUISPEL-HOUTMAN PIANO'S MUZIEK Commissie weer op excursie dondmrdëg I 14 mol 1961 VD/SC/WW I Maassluis Het Maassluise open jongere n centru m Ozobleu wordt vrijdagavond om getoverd in een politiek café. Be zoekers kunnen met vertegen woordigers van politieke partijen praten over zaken als minimum jeugdloon, werk gelegenheid, wo ningbouw, onder wijs. Het open jongerencentrum stelt dat jongeren niet om politiek heen kunnen of ze willen of ni^t, de politiek bemoeit zich er mee en roept daarom zoveel mogelijk jongeren op zaterdag van de partij te zijn. De avond begint om acht uur. Ozo bleu is te vinden achter het station Maassluis-cen trum, richting veerpont Het noten balkje tussen de Mallemolen en de Ou verture heeft geen rubbe ren tegels; de gemeente meende dat dat was In begrepen btj de prijs. Vlaardingen De vergade ring van de projectgroep MUWI in de Babberspolder, die deze week is uitgesteld, zal volgende week woensdag, 20 mei, plaatsvinden. Ambte naar Emma Forsten zal dan verslag doen van de gesprek ken, die met het rijk over de renovatie van de 694 MUWI- woningen zijn gevoerd. Tijdens de vergadering wordt tevens megedeeld, hoe hoog de toekomstige huren na de renovatie zullen wor den. Vervolgens is het woord aan de bewoners, die zich over de plannen en vooral de huurprijzen moeten uitspre ken. Schiedam De kampwinkel van volkstuincomplex De Vijfsluizen is bestolen. Inbre kers namen 260 pakjes siga retten en shag, een grote hoeveelheid bier en een ruit met zich mee. Dat laatste om binnen te komen, de totale waarde bedraagt duizend gulden. Vreemde valuta werden ge stolen uit de auto van een 51- jarige Rotterdammer die stond geparkeerd aan de Ad miraal de Ruyterstraat. De inbreker had weinig moeite met de diefstal, want de auto van de Rotterdammer stond niet afgesloten. Zeventien eurocheques en een scheer- apparaat verdwenen even eens. ."•Zr*** Schiedam Met z*n zessen vieren ze feest de volgende week. De scholen van het Bachplein bestaan op die da tum tien jaar en gaan gezamenlijk een week lang de bloemetjes buiten zet ten. Oorspronkelijk was het de bedoe ling ook de buurt in de festiviteiten betrekken» maar de bewonersvereni ging voor het Bachplein zag geen kans mee te werken aan de organisatie van het gebeuren. Toch zijn ook buurtbe woners welkom voor zover het de ac tiviteiten buiten de schoolgebouwen betreft. y- De organisatie van het ge beuren is ter hand genomen door onderwijskrachten en leden van de verschillende oudercommissies. Die samen werking tussen de zes levert overigens geen eenheidspro gramma op, wa;r door geen school van wordt afgeweken. Daarvoor zijn de verschillen tussen de scholen weer te groot. Ook de aanleiding tot het feest ligt niet overal hetzelf de. Goed er ïs het tienjarig bestaan, maar daarnaast viert het scholenkoppel Mol- lemolen/Ouverture ook het feit dat eindelijk een kunst werk ïs geplaatst op het schoolplein. Elke nieuwe school krijgt 1 procent van de kosten van de school voor het neerzetten van een kunstwerk, een regeling die bekend staat als de 1 pro centsregeling. De bedoeling is dat zo snel mogelijk na de opening te realiseren, maar zo voorspoedig is het voor de twee scnolen op het Bach plein niet verlopen. De bedoeling van kleuter- en lagere schobl was een tun neltje onder het plein door aan te leggen waarmee de beide scholen met elkaar verbonden zouden worden. Toen dat om financiële rede nen niet haalbaar bleek is men gaan zoeken naar iets anders dat de twee scholen duidelijker met elkaar zou kunnen verbinden met het oog op het toekomstige sa mengaan. Een ander idee, dat ook niet uitvoerbaar bleek, was het bouwen van een grote glijbaan van af de gymzaal naar het school plein. Uiteindelijk is dat een soort notenbalkje geworden, ge heel in stijl in de muziek- VlaardingenCJV 'Liefde en Vrede' houdt ook dit jaar weer haar bekende vakantiekamp-weken voor de jeugd in diverse leeftijdsgroepen. Het programma dat de CJV hierbij uitvoert is langza merhand overbekend. De junior- en de jongens- en meisjeskampen gaan al jaren naar de Herminahoeve in Eerbeek, terwijl voor iongeren van 16 tot 21 jaar weer een buitenlandse kampweek georganiseerd wordt, die dit keer in Luxemburg plaatsvindt Schiedam Minister Wil Albeda zal morgen geen college .geven op de scholengemeenschappen Sgraveland en Spie- ringshoek, zoals wel in advertenties van het CDA staat ver meld. De colleges zijn afgelast om dat de minister voor overleg in Den Haag moet blijven. De colleges op de twee Schiedamse scholengemeen schappen behoorden tot de verkiezingsactiviteiten die het CDA in de stad ontplooit. Het CDA heeft nog gepro beerd de minister te vervan gen door Piet Steenkamp, maar die bleek door zijn werkzaamheden voor zijn hoogleraarschap verhinderd. Ook Ruud Lubbers is gepolst maar bleek niet beschikbaar. Toch vallen de colleges voor - de scholengemeenschappen waarschijnlijk niet helemaal in het water. CDA-voorzitter Werner van Katwijk zegde gisteren toe dat het CDA zou proberen in de herfst alsnog een kopstuk van de partij naar de scholen in Schiedam te halen. Van •Katwijk: „het gaat immers om voorlichting aan leerlin gen en dat doen we niet al- .feen in verziezingstijd." •Delft In het Buurtcen-. •trum De Bras, dat enkele ■weken geleden is heropend, beginnen de activiteiten weer op gang te komen. De trimclub, koffieclub, woens dagmiddagclub en de bewo nerscommissies kunnen weer 'terecht. Andere bezigheden als de Engelse les, volksdansen en kaarten zijn eveneens weer .te bezoeken. Zaterdag begint' öm half negen een bingo-^ avond, waarvoor speciaal uitgenodigd zijn de mensen .die nog geen kijkje hebben .genomen in het buurthuis :aan de Brasserskade 75. Ook *de buurtkrant gaat weer elke -maand verschijnen. Het be- stuur van de stichting hoopt •dat na de vakantie de lift en 'de extra ruimte gerealiseerd zullen zijn. Schiedam Adjudant van der Loo neemt morgen afscheid van de Schiedamse politie. De adjudant-f gaat met functioneel leeftijd sontslag na een dienst verband van meer dan 35 jaar. Hij heeft chef functies bekleed bij verschillen de afdelingen in het Schiedamse korps, waaronder de vreemde lingendienst, technische opsporing en de her kenningsdienst Gisteren werkte de ad judant voor het laatst Morgen om kwart voor drie neemt hij afscheid van het politiepersoneel en vanaf vier uut kan de Schiedamse bevol king hem de hand drukken in de kantine van het politiebureau aan de Lange Kieuw straat De vakantiekampen van het CJV, die dit jaar voor de 21ste keer wor den gehouden, vormen een van de bekendste activiteiten van de vereni ging. Het is dan. ook niet zo verwon derlijk, dat onder de vrijwilligers die momenteel als leiding meegaan en die daarvoor een week van hun ei gen vakantie afstaan, mensen zijn die vroeger zelf als deelnemertjes mee zijn geweest. Dit jaar hebben de kampbegeleiders een trainingsweek end gevolgd van de stichting BRES (beweging, sport en recréatie). In de opzet van de kampen is dit jaar niet veel veranderd. Nog steeds staat sport en spel centraal, terwijl de deel nemers zich ook uitstekend kunnen amuseren in de bossen rond de kampplaats. Programma De eerste kampweek, van 4 tot 11 juli, is bestemd voor 'een stel mei den1, zoals de kampfolder van 'Liefde en Vrede' vermeldt: een meisjeskamp dus voor de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Deelneemsters betalen 120 gulden en kunnen inlichtingen krijgen en zich opgeven bij Ineke Stolk, Brusselweg 167, tel. 74.47.45. Jongens van 14 tot 16 jaar hebben twee weken waar ze uit kunnen kie zen en wie daar zin in heeft kan beide weken mee: in de periode van 11 tot en mey 18 en van 18 tot en met 25 juli. De eerste week is een zoge naamd schuurkamp: dan verblijven de deelnemers in de boerderij, terwijl de tweede week in tenten wordt doorgebracht. Beide kampweken kos ten 120 gulden; wie twee weken mee gaat is 220 gulden kwijt. Jongens van 12 tot 14 jaar kunnen van 18 tot en met 25 juli mee met het CJV. Ook voor hen is de deelnameprijs 120 gul den. Over de jongenskampen in bei de leeftijdsgroepen verstrekken Klaas van Vliet, tel. 34.75.12 en Aad Brobbel, tel. 74.59.71 inlichtingen. Bij hen kan men zich ook opgeven. Voor junioren, jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar, zijn eveneens twee kampweken gepland: van 1 tot 8 au gustus en van 8 tot 15 augustus. Deze vakantieweken zijn iets goedkoper: deelnemers betalen 115 gulden. Voor de eerste week kan men zich opge ven bij Jacoline Wieringa, tel. 34.62.84 en voor de tweede week bij Harry Drop, tel. 74.D8.3Q of John van het Hof, tel. 74.22.79. Jonge Pijpers Voor het eerst is er dit jaar een kampweek geprogrammeerd, die vooral bedoeld is voor leden van het showkorps De Jonge Pijpers: jongens en meisjes van 9 tot 14 jaar. Zij gaan in de periode van 25 juli tot 1 augus tus op kamp en ook zij betalen 115 gulden. Jongeren van 16 tot en met 21 jaar kunnen van 8 tot 15 augustus mee naar een vakantiekamp dat wordt gehouden in Lieler, een plaatsje in Luxemburg, vlakbij het drielanden punt. Er wordt geslapen in kleine tentjes, maar het complex bevat ver der een recreatiezaal, een keuken, douches, toiletten en dergelijke. Deel nemers betalen 240 gulden. Wie meer wil weten kan terecht bij Mar van Gijn, tel. 35.05.94, Inschrijven voor een van de kampen kan overigens ook gebeuren op het kantoor van 'Liefde en Vredege bouw Obadja, Willem Beukelszoon- straat 49, tel. 35.17.21. Bij het inschrij ven dient men alvast 30 gulden te be talen; dit bedrag wordt later met het kampgeld verrekend. Bij de genoem de prijzen is alles inbegrepen, waar onder ook een verzekering, die voor alle deelnemers wordt afgesloten. Sport en spel staan centraal tijdens de kampweken van het CJV. Vlaardingen In en rond het buurthuis 'De Haven" in Vlaardingen heeft komende zaterdag een groot buurtfeest plaats. Van de vroege mor gen tot de late avond worden de buurtbewoners in staat gesteld op verschillende ma nieren actief te zijn. Het feest is enerzijds bedoeld als afsluiting van het seizoen. Maar anderzijds willen de medewerkers van 'De Ha ven' bewerkstelligen dat de bewoners van het centrum wat meer indruk krijgen van de activiteiten van het buurt- huispersoneel, „Het is de bedoeling dat de mensen wat meer gaan mee denken over de opzet van het buurthuis", zegt Leo van Gerven, staflid van 'De Ha ven'. „Door de diverse activi teiten gaan we bekijken wat de wensen van de betrokke- ADVEBTENTIE Gitaaraccessoires o.a loudralen, draagbanden, capodastro's en snaren van Gibson, Martin. Savarez en Aranjuez. Singel 118 Schiedam Telefoon 010-268871 nen zijn. Daar gaan we het volgend seizoen op inspelen". Het programma begint om 11.00 uur met een optocht voor de jeugd door de buurt. Het is nierbij de bedoeling dat de kinderen verkleed gaan en tevens hun fietsen versierd hebben. De drum band 'De Jonge Pijpers* ver leent hieraan medewerking. Verder op het programma een feestmarkt (11-16.00 uur vóór het buurthuis aan het Weeshuisplein), om dezelfde tijd een kinderkledingbeurs, 's middags tot 15.00 uur kin derspelen (voor kinderen van 6 Lm. 12 jaar, aanvang 12.45 uur), een optreden van de clowns Ollie en Bollie (15- 16.00 uur), volksdansen (13- 15.00 uur), een barbeque (17.30 uur) en voor de jonge ren een optreden van de band uur). 'Sprout' (17.30-19.30 's Avonds is er feest voor de ouderen. Daar zal de all round-band 'The Slivers' het muzikale gedeelte voor haar rekening nemen. Het is de bedoeling dat alle activitei ten behoudens de feestavond (20.15 uur) buiten plaatsheb ben. Indien het weer dat niet toelaat zal het programma binnenshuis worden afge werkt. De toegang tot alle evenementen is gratis. buurt in Noord. Het houten 'ding' zoals de onderwijs krachten het al zijn gaan noemen, begint laag bij de kleuterschool en loopt steeds hoger naar de lagere school toe. Een probleem is dat de kindertjes die op de noten balk klimmen nogal hard kunnen vallen: onder het kunswerk liggen niet de be kende rubberen tegels die el ders in de stad wel de val van de kindertjes breken. Voor die voorziening was geen geld meer beschikbaar: Ten onrecht was de gemeen te er van uit gegaan dat dat bij de prijs van het kunst werk zou zijn inbegrepen. De schepper van het kunstwerk- /speeltuig, Jacob van Ge- merden (Ieraar aan de Leao) ging daar niet vanuit Maan dag onthult onderwijswet houder Herman Posthoorn het kunstwerk en het is de bedoeling dat op dat moment rubberen tegeltjes aanwezig zijn. De feestweek wordt in ieder geval geopend met straatte- kenen een onderdeel dat be wust is gekozen omdat tien jaar geleden de scholen ook met die activiteit het ope ningsfeest hebben gestart Bovendien wordt door de duizend leerlingen die de zes scholen rijk zijn uit volle borst het feestlied meegezon gen met begeleiding van een draaiorgel. Dinsdag gaan en kele klassen naar een toneel voorstelling in het Passage theater en is er een speur tocht voor leerlingen door de wijk. Diezelfde avond vindt het klapstuk van de week plaats voor de Mallemolen/ Ouver ture. De leerkrachten komen in een soort Zeskamp tegen elkaar uit en hoewel zorg vuldig geheim is gehouden hoe het programma eruit ziet, is elke leraar ervan overtuigd dat een nat pak niet tot de onmogelijkheden behoort Donderdag is er voor alle klassen van de Notenkraker en van de Dr Van der Kuy- school een sportdag, vrijdags gaan de scholen in een grote optocht door de wijk en het is de bedoeling dat de kinde ren daar verkleed en met een zelfgemaakt muziekin strument aan meedoen. Eigenlijk komt het feest te laat. De scholen draaien al langer dan die tien jaar, maar vorig jaar vonden de grote werkzaamheden aan het Bachplein plaats waar door een groot feest in de buurt niet mogelijk was. Vlaardingen De leden van de raadscommissie voor alge mene zaken zetten hun tour nee langs allerlei diensten en bedrijven die onder hun competentie vallen voort De vergadering, die voor maan dag 18 mei aanstaande ge pland staat, zal worden ge houden in het gemeentear chief aan het Plein Emaus. Voor de bijeenkomst wordt de verre van ideale accom modatie van het archief be keken, waarvan archivaris Poelstra al diverse malen waarschuwend heeft laten blijken, dat er dringend iets aan moet worden gedaan, om de collectie niet nog verder in gevaar te brengen. Ook tijdens de vergadering zelf zal het archief centraal staan: het is het enige belangrijke punt op de agenda. Men be gint om 19.30 uur, met eerst het gebruikelijke spreekhal- fuur voor belangstellenden. Schiedam Blije gezichten gisteren bij de Bondsspaarbank aan de Lange Nieuwstraat, waar de prijsuitreiking plaatsvond van de kleur- en puzzle wed strijd die werd gehouden ter gelegenheid van de opening van een nieuw filiaal van Tante Pos in de Rera- brandtlaan. De wedstrijd voor kinderen uit de westwijk trok maar liefst 350 deelnemers waaruit de jury met grote moeite de twintig besten heeft geselecteerd. Een eerste prijs in de puzzle- wedstrijd was voor de zestienjarige Margaret Meijvogel en de kleurwedstrijd werd gewon nen door de 11-jarige Jan Peter Hemminga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3