STAD/STRES I Lensvelt redt vergadering Zijdeveld wilde televisie kijken Bestelling Schenking DEJONGH Staalbouw 8.V., AFSCHRIJVERS KONSTRUKTIE-BANKWERKERS Weekendhuis VOLGEND JAAR EEN GROTER HUIS. DIE VOORDELIGE! DRAAI NK STAAT NU MISSCHIEN Dik VERKOPER BINNENDIENST COMMERCIEEL MEDEWERKER NflUUERK,- IS 1 - AA a vrijdag 15 m*t 1581 VD/SC/WW In het aprilnummer van het Korpsblad, de maanduitgave van de Vlaardingse politie, stond een boeiende bijdrage over de in gebruikname, in april 1954, van de eerste politiewagen die met De SGP-er Rien Lensvelt heeft er deze week voor ge zorgd, dat de vergadering van de raadscommissie voor in spraak en voorlichting in Vlaardingen doorgang kon vinden. Doordat in eerste in stantie minder commissieleden dan voorgeschreven is aanwe zig waren, dreigde de vergade ring niet door te kunnen gaan. Secretaris Han Spruyt wist echter raad: hij wandelde naar een andere vergaderzaal in het stadhuis, waar hij Rien Lens- veld aantrof, die toevalliger wijs plaatsvervangend lid is van de inspraakcommissie. Door Lensvelt even mee te tronen naar 'zijn' inspraak- commissie zorgde Spruyt toch voor het vereiste quorum: na dat Lens veld zijn neus had la ten zien en het presentiecahier had getekend kon de bijeen komst van start. En vervol gens keerde Lensvelt laconiek terug naar zijn eerste vergade ring, die hij toch belangrijker vond. In een absolute recordtijd van een half uur heeft de Schie- damse commissie voor ruim telijke ordening woensdag avond haar vergadering afge werkt. Die haast was aanwe zig omdat de voorzitter van de commissie, wethouder Chris Zijdeveld, om tien uur thuis naar de televisie wilde kijken. „Op Duitsland 1 is dan een uitzending over zonne- energie en die 2ou ik graag zien' aldus de wethouder, die zelf sprak van een brutaal verzoek. Het was het WD- raadslid Annie Renskers, die Zijdeveld onmiddellijk van repliek diende door op te merken dat om half negen een voetbalwedstrijd op tele visie werd uitgezonden en dat er dus net zo goed om die tijd kon worden gestopt. Doordat slechts enige aandacht door de commissieleden werd be steed aan de notulen van een voorgaande vergadering en aan de leerlingenbouwplaats die in Zuid moet verrijzen, kregen zowel de wethouder als de voetballiefhebbers hun zin en kon het openbare ge deelte van de vergadering al om half negen worden alge- sloten. mobilofoon was uitgerust Een nieuwigheid in die tijd, de stad binnengehaald door de toenmalige commissaris Van der Ham, die tijdens een bezoek dat hij enkele jaren eerder aan de Lon- dense politie had gebracht met het fenomeen had kennisge maakt Toen Vlaardingen eenmaal over de installatie beschikte werd een fraaie demonstratie voor de pers en andere genodig den gegeven, waarbij de ergens in de stad opgestelde mobilo foonwagen door het TiB' naar de plaats van een ongeval werd gedirigeerd. Het artikel in het korpsblad wordt onder meer geïllustreerd met een cartoon uit die tijd. waaruit moest blijken dat de ver- bindingsapparatuur ook voor andere nuttige zaken dan het slaan van alarm kan worden ingezet: bijvoorbeeld het doorge ven van de bestellingen van de manschappen in de kantine van bet politiebureau. Het is aardig te weten dat die cartoon ook na 27 jaar nog niets van zijn actualiteit heeft verloren. Het komt vooral in de nachtelijke uurtjes nog regelmatig voor, dat vanuit het hoofdbureau aan de VD één-nul-één, de nog regelmatig VD één-nul-twee of de VD één-nul-drie wordt gevraagd om even twee kroketten, vier patat, waarvan drie met en twee fri- kandellen speciaal te halen„. Hoe zou zoiets eigenlijk in het po litionele dagrapport staan? Hoe zat dat ook weer: mensen die vragen worden ovër: geslagen? En: het is niet erg beleefd, iemand om een ka:" dootje voor jezelf te vragen? De Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan zit er niet mee. Hij heeft een aardig be-" dragje nodig, om de spits van de toren van de Binnen-" singelkerk te kunnen plaatsen in een buurtparkje, dat'in' de Oostwijk moet worden aangelegd. Dat geld moet gro tendeels komen uit schenkingen, die de gemeente voor dat doel binnenkort zal ontvangen. De bliksemactie die Goudriaan daarover heeft gevoerd is uitstekend verlopen, zo deelde hij deze week in een commissievergadering mede. „De financiering is rond De woningbouwverenigingen en de aannemer schenken elk tienduizend gulden; de gemeente legt er ook zo'n be drag bii en de architecten die het woningbouwproject op de Kaalslag hebben ontworpen schenken het resterende bedrag: ieder twee en een half duizend gulden. Ja, ze weten het nog niet, hoor, dat ze dat schenken, maar daar bel ik ze morgen wel over op. Na zo'n mooie op dracht mogen ze ons best een kadootje geven." Hoe dat telefoontje is afgelopen hebben we nog niet vernomen. INSTITUUT Griegplein 144 Schiedam Telefoon 702625 Aanvang r.iauw» curtuaaan CURSUSSEN Dagelijks Steno meiden na 17.00 uur. en typen Door de kleine clubs individueel onderwijs, kunt u in 20 lessen uw associatie S.M.K. praktijk diptome haJan. Mmr dan 25 laar ervaring. Ook gedegenheid voor spoedcursussen ene werkdagen van 19.00-22.00 uuo Jaarlijks zeer hoog percentage geslaagden. Ampéreslraat 7. Vlaardingen vraagt voor direkt Gegadigden moeten zelfstandig van tekening kunnen werken. Sollicitaties: kantoor Ampêrestraat 7, Vlaardingen, telefoon 344311 ra 18.00 uur 354019 of 341006 Étevonden 1» de krant NOOTEBOOM AUTOBANDEN B.V. Zwaluwlaan 84 Schiedam/Keihei - Tel 700069-708976 - b g.g 708328 - zaterdags tot 13 00 uur geopend 8EDRUFSOBJECTEN Te huur In Vlaardingen een WINKELPAND (op de Hoog straat), plm. 60 m2. huur per maand 1650. Ovsmame n.o.t.k. Direct te aanvaarden. Tel. 010-355813 na 18.00 uur 010-663506. I ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN, SCHOON- MAKEN EN REPAREREN van uw geiser* naar Smederij Oaub. CatientHirgstr. 80, Vlaardingen. Tel. 34.30.96. IKLEDtNQ EN KAPSEL PANTALONS taille wijder of nauwer, korter ol langer maken. Nieuwe zakken Inzetten. Tevens chemisch reinigen. Mansbroek, Frans HaJspieln 2, Schiedam. I Tel. 267090. j MANTELS, rokken. Japonnen etc. korter maken, rttaen In pan talons, tevens zakken Inzetten Ook chemisch reinigen. Heine- broek, Frans HaispWn 2. Schie dam. TeL 267000. I TE KOOP AAN OESO DEN Het Juiste adres voor al uw MEU8ELST0FFEERWERK Fa. Hesseö en Co.. Eend recht straat 52. tel. 341583 - 348764 na 18.00 uur. FIJNWERK B.V. is Importeur van werktuigmachines, gereedschappen, slljpmiddelen en meetinstrumenten voor do metaalbewerking. Voer onze afdeling elektrisch/pneumatisch handgereedschap met vertegenwoordigingen van o.a. Feln; Deprag; Festo; Bahco; en Suhner, zoeken wij voor spoedige indiensttreding een met administratieve ervaring en bij voorkeur In de branche werkzaam. Kennis Duits, evt. Engels gewenst. Opleiding op M.T.S.-niveau of gelijkwaardig. Leeftijd max, 35 jaar. Voor onze afdelingen meetinstrumenten met vertegenwoordigingen van o.a. Rank Taylor Hobson; Tesa en Nikon {elektronische ruwheid- rondheid- lengtemeetapparatuur, profielprojektoren, enz.) zoeken wij een met beiangstelling voor deze materie en zo mogelijk enige ervaring op dit gebied. Zijn taak bestaat uit administratieve orderverwerking met daarbij behorende schriftelijke en telefonische kontakten met onze fabrikanten en cliënten. Naast zo mogelijk technische kennis Is enige commerciële ervaring met kennis van Duits en Engels noodzakelijk. Leeftijd max. 35 jaar. Sollicitaties schriftelijk aan: Fijnwerk B.V. afd Personeelszaken Postbus 11021,3004 EA Rotterdam Industrieweg 129 of vraag tel. een sollicitatieformulier aan bij de heer A. Hansalman, tel. 010-155044. Medio juli 1931 betrekken wij een nieuw pand aan de 's-Gravenlandseweg 371, Schiedam. Een bezoek meer dan waard! Er is in de afgelopen jaren heel wat gebouwd in Vlaardingen. Neem bijvoorbeeld de winkelcentra. Deze zijn zo modem en zo kompleet, dat de efficiënte bouwwijze en de architectoni sche opzet voor beschermd winkelen, tot vèr in het buiten land bewondering oogsten. Ook aan woningbouw heeft het in Vlaardingen gelukkig niet ontbroken. Veel mensen wonen met plezier in de zich steeds verder uitbreidende groene buitenwijken. Toch is er weer een zeker 'hang' naar wonen-in-de-binnenstad merkbaar. Men heeft weer gezellige winkelstraten, knusse buurtcafeet- jes, het culturele leven en het gezellige praatje met de buur vrouw. Voor veel mensen is de binnenstad letterlijk en figuurlijk 'hartverwarmend'. Midden in het centrum van Vlaardingen wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van de Visbankflat, die gesitueerd is aan de Blokmakersplaats, tussen de Hoogstraat en de Wcsthaven- plaats. Alle etages van deze Vis- bankflat bieden een intiem uit zicht op de altijd beweeglijke binnenstad. Zodra men in de modelflat komt valt het meteen op, dat licht en ruimte kenmerken zijn die ple zierig wonen mede bepalen. Het is verbazingwekkend hoe knap men tegenwoordig leef ruimte weet te ontwerpen, de woonkamer - tegenwoordig noemt men dat 'living* - heeft een open keuken, die er wel is, maar beslist niet opvalt. Je ziet 'm haast niet eens. Een van de vele slaapkamers sluit direkt aan op de woonkamer, waardoor het kontakt geheel behouden blijft. Erg plezierig dachten wij bij een daagje ziek of zomaar een uurtje 'plat'. Natuurlijk zijn er ook ap partementen waarvan de inde- De hal, mei 'n doorkijkje naar de kamer. Een van de vele plattegronden waaruit een keus kan worden ge maakt. De badkamer is zo royaal, dat ie niet helemaal op de foto kon. De kleur van het tegelwerk kan men zelf kiezen ling, de ligging, het uitzicht, het aantal kamers en de totale op pervlakte verschillend van elkaar zijn. Dit zijn juist aantrekkelijke punten van de Visbankflat, die je elders niet zo gauw tegenkomt. Een van de uitzichten vanuit het modelappartement. Niet minder aantrekkelijk is het feit, dat men als bewoner van de Visbankflat nooit naar een par- keerplaatsje hoeft te zoeken. Ie dere bewoner kan z'n auto onder de Visbankflat kwijt. Overdekt en beschermd tegen vernielzucht. Trouwens, er is nog een belang rijk pluspunt. Men woont er be schermd, je kunt cr nier zomaar naar binnen. Men kan z'n priva cy net zover doorvoeren als men dat zelf wil. Ga ook eens een kijkje nemen. De modelwoning is elke zater dagmiddag van 2-4 uur geopend. Met de makelaar is ook een af spraak te maken voor een ander tijdstip. U kunt dan bellen met Makelaarskantoor Ooms in Rotterdam, tel. 010-132260 en de modelwoning gaat voor u open. De prijzen van de appartementen lopen sterk uiteen en zijn afhan kelijk van soort, grootte, inde ling enz. Zo zijn er vrije secto rappartementen vanaf 180.000,- v.o.n., waaronder 2 grote vanaf 285.000,-v.o.n. en een aantal appartementen in de premiesec- tor vanaf 148.000,- v.o.n. Inruil van een bestaande woning be hoort tot de mogelijkheden. T Dit is de ruime, gezellige living, mei toegang tot het balkon. V ziet dat de keuken verbonden met de huiskamer, maar er niet staat. balkon baffling jjgir I V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4