SPORT Geen promotie voor URSUS 1 mmms HVO veilig ten koste van HBSS Quick Boys net geen kampioen m ZenuwachtigMVV j verliest hoofd j en punten Van Baaren blijft op de bank Fortuna en Excelsior delen zorgenvrij Satelliet in de problemen DSS gelijk Martinit broederlijk Demos: geen genade ■MMf :-v r-H1'. SFCgaat weer ten onder VDL vermorst kansen Schiedam troosteloos Hollandiaan definitief veilig RKWIK matig maandag IS mal 1981 VD/SC/WW Zwaluwen gedegradeerd Katwijk Met de moed der wanhoop vocht Quick Boys op de valreep dus tevergeefs voor zijn laatste ti« telkans. De wetenschap dat naaste rivaal Noordwijk in Veenendaal bij GVW wél alle troeven in eigen han den had, demoraliseerde de ploeg van trainer Lagen dijk in wezen al voordat de strijd tegen Zwaluwen Vlaardingen goed en wel was begonnen. Wateringen-Satelliet heeft een gevoelige nederlaag te verwer ken gekregen bij KMD. De Vlaardingers waren het eerste kwartier de betere, maar het aanvallende voetbal werd daarna door een snelle uitval door de thuisploeg afgestraft: 1-0. Tot aan de rust wisten de Vlaardingers de stand zo te houden. Na een kwartier in de tweede helft gingen de Satel- lietploeg na fel aanvallend voetbal werderom de fout in. Twee snelle counters beteken den 3-0. Met nog drie wedstrij den breken er nu moeilijke tij den aan voor de Vlaardingse zaterdag vierde klasser. Vlaardingen-„Eigenlijk had den we vandaag op gebak moeten tracteren na onze 15e gelijke spel", dat was de reac tie van DSS-trainer Herman Wink na afloop van het duel tegen kampioen 's-Gravenzan- de. Bedroefend zoals de Vlaar dingers met hun voorgebouw de kansen omgingen.,. Op de keeper na heeft iedereen een opgelegde kans gehad, maar niemand was koelbloedig ge noeg om het net eens te laten bollen", aldus de teleurgestel de Vlaardingse trainer. Gra- venzande wist er ook niet veel van te brouwen en dus beleef den de toeschouwers weinig plezier aan op papier toch in- terressante wedstrijd. Schiedam - Martinit en RFC kwamen een broedelijke pun- tendeling overeen. In een leu ke wedstrijd konden de beide ploegen ieder tweemaal sco ren, 2-2. Bijna olie treffers vie len vlak voor rust. Met nog drie minuten te spelen in die eerste helft was het Ruud van der Horst, die een voorzet van Kees Hogerwerf goed inkopte. Binnen een minuut draaiden de Rotterdammers de zaak om: 1-2. Dat betekende, dat Marti nit van een koude kermis thuis kwam, want het dacht met een voorsprong te gaan rusten. In de tweede helft zet te Martinit de zaken een klein beetje recht via een doelpunt van Hans Schop. Rotterdam - Demos heeft de degradatie van Belvedere de- fenitief gemaakt, want de 3-3 was niet genoeg voor de thuis club. Dat die degradatie te recht is mag wel blijken uit het feit dat Demos totaal geen moeite had om een 1-2 achter stand om te zetten. Joop van Schijndel scoorde 0-1, maar de thuisclub verzette de bakens in 1-2. Dat deed Demos via Mario Verkerk en Gerard van Schijndel ook, 2-3 en pas in de blessuretijd kon Belvedere nog op gelijke hoogte komen, maar dat baatte niet meer. Welnu, nadat vanuit het Vee- nendaalse de berichten waren doorgesijpeld dat de Noordwij- kers hun tegenstander inder daad al gauw op een redelijke achterstand hadden weten te krijgen, zonk de Katwijkers de moed prompt dermate in de schoenen dat de ploeg uit Vlaardingen waarachtig nog een gelijkspel veroverde, 11. Het mocht dus allemaal niet meer baten. Voor de Katwij kers niet, maar evenmin voor Zwaluwen dat ondanks de hal ve winst de terugzetting naar de tweedeklasse niet meer kon afwenden. Het laat zich raden dat er na afloop teleurstelling alom was daar op Sportpark Nieuw- Zuid. En eigenlijk gingen de gedachten nog even terug naar die fatale 1—5 nederlaag op ei gen terrein van een aantal we ken terug tegen Noordwijk. En dat dan allemaal in een wedstrijd die alle Katwijkse kampioensaspiraties in één klap op een hoop veegde. Waarna voor het op dat mo ment toch in een duidelijke impasse verkerende Noord wijk het sein zowaar nog op groen werd gezet Zo moest de Katwijkse zater dag-eersteklasser voor de zo veelste maal In de kleurrijke geschiedenis genoegen nemen met een tweede plaats. Een schrale troost daarbij is dat Maasland De zenuwen bleken te strak gespannen te zijn. Koploper M W '2? kon de druk van de wed strijd tegen Naaldwijk niet aan. De laatste pakte op eenvoudige wijze met 04 de winst én de laatste kans voor de titel. De eerste helft kwam MVV nog bevend met 0 0 door. En na de hervat ting leek het er zowaar op, dat de ploeg van Teun Groeneveld onder de druk van Naaldwijk uit kon kruipen. Echter, vier tref fers binnen twintig minu ten velden het vonnis over MVV. MVV is, behoudens het eerste part van de tweede helft, weinig in de wed strijd geweest. Al na het eerste fluitsignaal van de goede arbiter A. Wolff (Bergschenhoek) kwam Naaldwijk op. Het gladde veld verhinderde evenwel snelle combinaties. MW kwam er met moeite uit en Joop van Berkel, wel vaak opkomend, zag van zijn acties weinig rende ment Linkerspits Gert- Jan Broekman werd door John Buitelaar in be dwang gehouden en Barry Zuidgeest kon er verder ook weinig aan doen. Na rust sloeg Naaldwijk toe. Het moest eerst wat chaotische taferelen de re vue laten passeren, voor dat Wever, profiterend van lankmoedigheid in de Maaslandse defensie, 0—1 scoorde. Na een actie van Peter Voegt schoot Veen- stra hard 0—2 in het doel en hij kopte, na een fraaie voorzet van Voogt, op prachtige wijze 03 in de touwen. MVV geloofde er niet meer in en deed maar wat De Gier profiteerde hier éénmaal dankbaar van, 04. Quick Boys via de na com peti tie alsnog mag proberen zich te kwalificeren voor het KNVB-bekertoemooi. Voorop dient meteen gesteld dat Quick Boys ook zaterdag niet in staat was te acteren op een niveau een kampioens kandidaat waardig. Op de be slissende momenten schoten de Katwijkers zoals wel vaker in deze competitie weer eens duidelijk tekort en Zwaluwen heeft dat ten overvloede ei genlijk no^ maar eens aan de Aandewiel Met name In de tweede helft werd de Katwijkse verdedi ging meer dan eens in verle genheid gebracht En dat was dan vooral te wijten aan de man die notabene door FC Utrecht en DS '70 wordt be geerd, vrije verdediger Huug Aandewiel. Van welk weife lend optreden de Vlaardingse invallers André Velda en Frans Loos in de 59ste minuut dankbaar gebruik maakten. De laatste scoorde met een fraaie kopstoot de gelijkmaker achter doelman Theo Guyt, 1—1. Het begin was overigens nog tamelijk veelbelovend. Zeker voor de pupillen van trainer Lagendijk, die Martin van der Plas de stand op 10 zagen brengen. Het lot voor het po vere Zwaluwen zou echter al in een vlot stadium bezegeld zijn als niet Zuyderduin, de meest vooruitgeschoven Kat wijkse pion, een aantal riante mogelijkheden knullig aan zich had laten voorbijgaan. De grotendeels tegen zichzelf knokkende Quick Boys-spits schoot vlak voor het eindsig naal eerst in het zijnet en ver volgens, eveneens in kansrijke positie, voorlangs. V" I/,'''" Quick Boys: Guyt; Wim van Hecrikhuizen, Zuyderduin, der Plas, Aandewiel, Rienks, Martin van der Plas (60. Teun Van Beelen; Van Rooyen, van der Plas); Kuyt, Van Duyn (64. Eysberg); Zwaluwen Vlaardingen: Nijgh: De Goede, D. Keizer- waard, Van Elderen, Nentjes; Vogel (65. Loos), M. Keizer- waard (64. Velda), Snel; Slui mer, Stoevelaar, Juistinga; Spijkenisse Ondanks de 0—2 zege van Ursus bij SCO'63, is het niet gepro moveerd naar de derde ■S'«£ f!hfWB" klasse. Naaste concurrent Zwervers boekte een re gelmatige overwinning, en verzekerde zich daar mee van het kampioen schap. De thuisclub trad noodgedwongen aan met maar liefst zes invallers, hoewel dat aan het ver toonde spel nauwelijks was te merken; de inzet compenseerde echter veel. Met de promotiekansen in het achterhoofd koos Ursus na het eerste fluitsignaal direct de aanval. Dit resulteerde na twee minuten spelen gelijk al in een treffer; Sjaak Nieuw- straten bediende Cock van de Tuin uit een vrije trap precies op maat, waarna laatstge- Teleurstelling bfj Ursus. Henk van Loenen (links) en Nico da Vries (achtergrond) zijn er het ergst aan toe. noemde even fraai inkopte, 01. Na deze snelle openings treffer bleef Ursus drukken, maar de meeste aanvallen strandden door de uitgekookte buitenspelval van de thuisclub. In de twintigste minuut kreeg Sjaak Nieuw5traten toch nog een goede mogelijkheid, maar hij gleed over de bal heen. Even later was het weer bijna raak. De ietwat onzekere SCO-doelman Sjoert Wartna (hij keept normaal in het der de) liep na een onschuldig boogbalJetje terug naar zijn doel, maar struikelde daarbij over zijn eigen benen. Vrouwe Fortuna was hem echter gun stig gezind: terwijl hij op zijn rug lag belandde de bal letter lijk „als uit de hemel gevallen" in zijn wanhopig graaiende ar men. Was de thuisclub individueel iets minder sterk, de inzet compenseerde veel. Door het gejaag van de voorhoede, die geheel uit A-junioren bestond, ontstonden er toch nog ge vaarlijke situaties, maar doel man Rob Hoppe hield zijn doel schoon. Na rust vielen de gasten iets terug, waardoor SCO gelegen heid kreeg zich in aanvallend opzicht meer te ontplooien. Toch kwam Ursus het dichtst bij een treffer. Sjaak Nieuw- straten zag zijn schitterend ge nomen vrije trap via de paal weer terug het veld in stuiten. Tien minuten later kreeg Danny Karreman dé kans om SCO op gelijke hoogte te schie ten. Nadat er tijdens een scrimmage voor het doel van de gasten hands was gemaakt, mocht hij vanaf elf meter prijsschieten. Hij zag zijn te zachte inzet echter gestopt door Hoppe, Na deze teleur stelling had de equipe van oe- fenmeester Cor Lansen zijn meeste kruit verschoten, wat tot gevolg had dat het spel zich weer op SCO-heift afspeelde. Uit een scrimmage voor het doel werd het in de 80e mi nuut dan ook 0—2, Rob Bonte werkte de bal, nadat deze door verscheidene spelers was ge mist, met zijn knie het doel in. Lukte het met de knie wel, met de voet had Bonte aan zienlijk meer moeite om te scoren. Nadat Cock van de Tuin binnen de beruchte lij nen was neergehaald, schoot hij vanaf de stip tegen de paal. Hoe dan ook de 0-2 leverde niet de gewenste vreugdedan sen op. Zwervers was de ge lukkige. Meeuwenplaat - Het heeft er lang naar uit gezien dat SFC weer eens zou winnen, maar in het laatste kwartier verlo ren de Schiedammers met 2-1 van Meeuwenplaat. In eerste helft had SFC de wedstrijd al moeten beslissen, maar verder dan een 0-1 voorsprong via Wim Stadt na een combinatie met Jimmy Kara kwam het niet. Dat scoren ging Rini Broere en Ed van Dillen ech ter niet goed af, waardoor het bij 0-1 bleef. In de tweede helft dicteerde Meeuwenptaat de wedstrijd, maar het betere van het spel leek geen vruch ten af te werpen tot vijtien mi nuten voor tijd toch de gelijk maker werd geproduceerd. Vijf minuten later was het verlies van SFC een feit. Spijkenisse Nu het toeval wil, dat Spijkenisse te ren de toekomstige club van trainer Jan van Baar en, Vitesse Delft, een beslissingswedstrijd speelt om de derde plaats van onderen, werpt zich de vraag op: kan Van Baaren met zijn persoonlijke be langen nog wel de motivaüe opbrengen ora Spijke nisse naar een positief resultaat te begeleiden? Spe ler Nico Hokke, inmiddels overigens weer beschik baar voor de hoofdmacht, daarover: „Mij maakt het niet zoveel uit of Van Baaren blijft zitten. We moe ten het tenslotte zelf doen. Voor hem lijkt het mij het verstandigste al^ hij niet op de bank gaat zit ten". Van Baaren zelf, resoluut: „Ik maak b:i Spij kenisse mijn werk af en dat is in de eerste hlasse blijven. Mocht dat gaan ten koste van Viif dan is dat jammer. Ik begin daar opnieuw, desnoods In de tweede klasse". Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk ÏTTU Bokelweg 100. 3125 AD Schiedam-Tel. (010)-154540. Maassluis - „Een wedstrijd van gemiste kansen. Jammer. Ik ad mijn werk hier graag met een leuk resultaat willen af sluiten", was de teleurgestelde reactie van de opstappende VDL-trainer Cor Nieuwenhui- zen na de onnodige 1-3 neder laag tegen SSW. Thuisploeg VDL kreeg in de eerste helft zes reéle kansen om te scoren, doch peurde daar slechts één doelpunt uit, toen Charles Ebeling en Aart Trees in de zeventiende mi nuut Jan van Altena in stel ling brachten. Diens schot draaide onhoudbaar de krui sing in. Het houtwerk stond bij schoten van Hans Bos en Mar cel van der Vaart een hogere score in de weg. In de tweede helft boog SSW binnen zeven tien minuten de achterstand in een 1-2 voorsprong om. Tien minuten voor tijd miste John Gordijn een strafschop, waar na de gasten via een uitval wél succes nadden. Vlaardingen - Fortuna Vlaardingen en Excel- sior'20, beiden vrij van zor gen, hebben in een ontspan nen partij voetbal een l-l puntendeling behaald. Het Fort una-aan valss pel was slechts tot de 16-meter- liin effectief. Het gebied 'daarachter' was, op de eer ste minuut na, toen Ron Berveïing in kansrijke posi tie hoog over schoot, het do mein van de Schiedammers, die via de snelle spitsen An ton de Rouw en Rob Glim merveen tot gevaarlijke counters kwamen. De aan sluiting tussen voorste linie en middenveld was echter niet optimaal bij Excelsior '20, zodat de snelle aanval len geen rendement ople verden. Fortuna nam in de eerste minuut na rust de leiding door middel van een aanval over de linker flank, welke door Marie Visser in een doelpunt werd omgezet. Een kwartier voor tijd slaagde doelman Remy Leerdam er niet in een nota bene 'verkeerd' geraakte bal van Schiedammer Mar tin de Vette direct onder controle te krijgen. Op ad vies van de Fortuna-grens- rechter, die had geconclu deerd, dat de bal de doellijn was gepasseerd, liep de scheidsrechter naar de mid denstip: 1-1. Op 26 mei ont moeten beide ploegen el kaar mogelijk weer in de fi nale voor de Nieuwsbladcup voor de Waterweg, indien zij er morgen beide in sla gen de halve finale te over leven. Vlaardingen-HVO mag zich veilig noemen in de zaterdag vierde klasse na de 3-2 over winning op het Schiedamse HBSS. Een sportieve en gelijk opgaande strijd waarin de thuisploeg zich al snel tot de betere ontpopte. Het was zelfs al in de vierde minuut raak toen John Westerdijk op aan geven van Kees Schilder het leder achter de HBSS-doelman mocht schieten: 1-0, Na dit snelle doelpunt kwamen de kansen op en neer. Uit een van de vele kansen wisten de Schiedammers genadeloos toe te slaan. Fred van Eyk was de maker op aangeven van Leen Rademaken 1-1. Na de rust wisten de degrada tie-kandidaten de partij af te maken middels Kees Schilder en Fred de Bruin, die een twee doelpunten-marge inbouwden: 3-1. In de 35e minuut was HBSS-er Thijs Rademaker die uit een strafschop zijn ploeg terug in de wedstrijd mocht- brengen: 3-2. Het offensieve spel van de Schiedammers de laatste tien minuten leverde echter niets op. Schiedam - Het al reeds gede gradeerde Schiedam is er te gen Alblasserdam niet in ge slaagd om een punt toe te voe gen aan het schamele totaal. Het verloor met 0-1 van Al blasserdam. Leen Koorengevel en Roy Meulemans kregen in de eerste helft goede schiet kansen. Onder meer na een scherpe voorzet van Eric Kol- meijer. Desondanks namen de gasten in de tiende minuut van de tweede helft de leiding, toen een voorzet vanaf de lin kerflank een bij de tweede paal vrijstaande aanvaller be reikte. Deze haalde 'beslissend' uit. Ondanks de offensieve in stelling van voorstopper Harry Voorwald kon Schiedam in de resterende 35 minuten wel een overwicht, doch geen gelijk maker afdwingen. Puttershoek - Hollandiaan heeft bewezen dat het een ho gere plaats op de ranglijst ze ker niet zou misstaan, want te gen Puttershoek haalden de Vlaardingers een ruime 1-4 overwinning en dat betekent dat zij definitief veilig zijn. Die overwinning was helemaal verdiend, daar Hollandiaan de gehele wedstrijd het spel dic teerde. In de eerste helft bracht de Vlaardingse forma tie het overwicht al in de score tot uitdrukking. Het waren Henk Boomsma en Peter van de Waal die ieder eenmaal de goede weg naar het doel wis ten te vinden. Na dc thee ging Hollandiaan gewoon verder naar 0-3 via opnieuw Peter van de Waal. Mar van de Cijs gaf hierna Puttershoek een doelpunt cadeau, maar dezelf de speler herstelde zijn fout overigens voortreffelijk door voor de vierde Vlaardingse treffer te zorgen: 1-4. Rotterdam - In een matige wedstrijd heeft RKWIK het goede spel van de vorige week niet kunnen voortzetten. Te gen HWD gingen de Vlaardin gers met 1-0 ten onder. Op het veld was RKWIK, ondanks het feit dat er sprake van een slechte wedstrijd was, zeker niet de mindere en in de eer ste helft kregen de beide ploe gen goede mogelijkheden. Zo verscheen Fred van der Velde alleen voor de keeper, maar zijn inzet stuitte al op de HWD goalie. Aan de andere kant kreeg HWD ook goede moge lijkheden, maar ook hier werd gemist. In de tweede helft kon de thuisclub wel scoren, al duurde dat tot de dertigste mi nuut.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3