I SPORT FC Vlaardingen houdt Veendam in bedwang SVVGebrek aan inzet n is Hermes mazzelt bij Westlandia De hoofdpijn van Arie van de Windt Popovics woedend SportKort Wim Verhoorn: „Ach, geluk99 YFC in veiligheid FCN'66-LMO onbeslist Tweede beslissing maandag 18 mol 1981 VD/SC/WW Veendam FC Vlaardin- gen-doelman Toon Eggers had opnieuw reden tot la chen. In de 'onbewoonde' wereld bij Veendam had hij geen treffers achter zijn oren gekregen en om dat zijn voorhoede dat ini tiatief van de thuisclub volgde, kregen de 2500 toeschouwers geen doel punten voorgeschoteld: 0- 0 dus, en de wetenschap, dat er nu nog twee wed- Jtnjden (SVV thuis en VW uit) resten, voordat de deksel definitief op de doodskist kan worden ge plaatst ,.We hebben aanvallend weinig in de melk te brokkelen gehad", 2ei trainer Jan de Gier met betrekking tot het duel tegen Veendam, „Ze heb ben wel een optisch over wicht gehad, maar serieus in de problemen zijn we nimmer gekomen. Het grootste gevaar van Veen dam kwam eigenlijk van hun voorstopper, die wel houterig aandeed, maar feitelijk enorm goed kon schieten". Eenmaal was Swart, de door De Gier gememoreerde Veen- dam-verdediger, erg dicht bij een treffer, toen hij alleen doorging, maar Eggers op zijn weg vond en kort daarna tril de het gehele sportpark De Langeleegte bij een Swart- knal van onmense afstand (net naast). Daar bleef het dan ook verder bij, maar Vlaardingen in dezelfde succesvolle basis opstelling als tegen Heeren veen stelde vooral de eerste helft aanvallend teleur. Alleen gele kaarten van Den Os (neerleggen) en Kooien (wegtrappen van de bal) oogste het team van de De Gier, dat evenwel de tweede helft, mede gesterkt door de geïnteresseer de aanwezigheid van de trai ners Nol de Ruiter (Wagenir.- gen) en Theo Verlangen (FC Groningen), wel meer aan het front verscheen. Eén goede ac tie van Kooien en later Snij ders (ingevallen voor Lorie) deden dë balans weer wat in evenwicht komen. En de Vos van Steenwijk tikte een kwar tier voor tijd zelfs de bal ver rassend in het net. Het doel punt werd evenwel geannu leerd wegens buitenspel. „Het was in ieder geval op randje", beweerde de Gier, „En Ronnie zelf hield vol, dat hij er achter vandaan komt. Het is toch jammer, dat we niet nog eens twee punten pakken. Het duel tegen SVV leeft enorm en vooral in die wedstrijd wil de groep graag bewijzen terecht in de belang stelling te staan. Het jammere is dat ik alleen niet meer op Hoogmoed, Meijnhard van Schoor en Pot kan rekenen. Hun blessures stellen verder spelen tot na het seizoen uit". Schiedam De zweep gaat er ook in de laatste twee weken van de com petitie nog eens hard overheen bij SVV. Trainer Sandor Popovics was na de 1-3 nederlaag (de vier de op rij) tegen Fortuna SC woedend op een aantal MVV'27 had het zekere voor het onzekere genomen. De bloemen lagen klaar en een video-recorder nam gedeeltes van de wedstrijd op. Alles kan echter weer worden overge daan. want het verhes tegen Naaldwijk én de winst van SC Lisse, verhinderden een kam pioensfeest. Hermes DVS speelt de be kerwedstrijd tegen Nieuwen- hoom niet donderdag, maar morgenavond. Het duel in de halve finale begint om 19.00 uur en wordt in Schiedam ge speeld. De laatste 46 minuten van de afdelings-competïtiewedstnjd SVDPW-The Harvards, die voor afgelopen weekeinde stonden gepland, worden defi nitief niet meer afgewerkt De KNVB, afdeling Rotterdam, heeft naar aanleiding van het vechten en daaraan gekoppel de staken van deze wedstrijd besloten de beide teams twee winstpunten in mindering toe te kennen. ASB is daardoor kampioen geworden en der halve zijn de laatste 46 minu ten van geen belang meer. FCN'66-laatste man Frans Fiers is opnieuw geselecteerd voor het RVB-elftal, dat aan staand weekeinde op het twaalf-bondentoernooi moet verschijnen. Jan Postema trainer van Fortuna houdt van regelmatig heid, Na eerder reeds gelijktij dige kampioenschappen van elftallen 1 en 2 bij zijn vorige verenigingen Gouda en Steeds Volharden te hebben behaald, konden de reserves van Fortu na niet achter blijven. Zij ver sloegen met 2-0 in een beslis singswedstrijd op het Ursus- terrein Tranvalia 2. Jong SVV speelde met 1-1 gelijk tegen de jeudigde colle ga's van Telstar in IJmuiden. Na een 1-0 achterstand scoorde Aad van der Vlist nog voor rust de gelijkmaker. Dinsdag speelt jong SVV uit tegen Steeds Volharden en vrijdag thuis tegen DESV. Bei de -wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Tegen DESV spelen de zes spelers mee, die volgend jaar het C-team komen ver- sterken- Jong FC Vlaardingen is al vast afscheid aan het nemen en derhalve produceerde te genstander FC Amsterdam ze ven treffers: 7-0. Morgenavond spelen de jeudigde vlaardin- gers hun allerlaatste wedstrijd tegen Sparta. Ook Emest Kegel heeft een nieuwe vereniging en wel de zaterdagafdeling van Xerxes. Ook Theo Juistenga overweegt daar naar toe te gaan. Joop Dekker, RVB-selectie- trairier, begrijpt niet dat alleen Telstar belangstelling heeft voor Hermes DVS-speler Leo Hagen. .Jk ben erg gechar meerd van deze voetballer. De betaald voetbal clubs in deze omgeving, en dan denk ik ook aan Feyenoord, hebben zand in de ogen als Telstar deze spe ler in zou lijven", aldus Joop Dekker van zijn spelers. „De he ren zijn nog niet met me klaar dreigde de trainer, die zijn doelstelling om gemiddeld een punt per wedstrijd te halen de mist in ziet gaan. „Als ze voet balmoe zijn, dan moeten ze op de' tribune gaan zit ten en jonge talenten een kans geven. De emmer is nu vol. We zijn aan het af breken, wat we een sei zoen lang hebben op gebouwd en daar pas ik voor". Popovics had alle reden om ontevreden te zijn, immers als alle spelers van meet af aan 10Q percent inzet hadden ge toond, dan had minimaal een gelijkspel tot de mogelijkhe den behoord. Nu kwam Fortu na, dat op jacht is naar de tweede of derde plaats in de eindrangschikking om zo nog een kans hebben op de na- competitie, eigenlijk wel erg gemakkelijk aan de beide pun ten. Dat de Limburgers al in de 22 minuut van de eerste helft een 0-1 voorsprong na men door de pas 17-jarige Rob Phlippen was terecht, maar dat Tiny Ruys al na 15 secon den in de tweede helft 0-2 mocht scoren was slechts te danken aan Schiedam se fou ten. SVV wilde direct na de Door Ruud Bijl aftrap de bal rond gaan spelen, maar kwam daarbij in de pro blemen, zodat Rinus Steenber gen niets anders meer wjst te doen dan de bal naar de ge dekt staande Johan Versluis te schuiven. Peter van der Ven kon de bal onderscheppen en Ruys de diepte in sturen. Fortuna was in de eerste helft duidelijk de betere ploeg ge weest, maar wist niet verder te komen dan 0-1. „Het was alle maal wel mooi, maar niet erg doeltreffend", wist ook de Ge- 1 een se trainer Jo Körver. Slechts Henk Salari kreeg toen voor de Schiedammers een kans. maar hij struikelde toen hij een lage voorzet van Hoewel de SVV'ers Harry Meijboom en Henk Salari nog wel Inzet lieten zien, was Popovics over de algehele inzet minder te spreken, het inschuiven Dercks had. Vechtlust Na die 0-2 toonde SVV dan eindelijk enige vechtlust, mede omdat de actieve Bart Kreft al in de 55e minuut een voorzet van Richard 'draaitol' Dercks achter doelman Nico Hansen kon tikken. SVV was toen heel even terug en kreeg ook alle kans op 2-2. Zo kon Han sen een afgezwaaide voorzet van de goed spelende Rob Kie- bert nog maar. net voor de lijn stoppen en reageerde de Ge- leense keeper adequaat op goe de en harde schoten van Kinus Steenbergen en alweer Rob Kiebert. De opleving van SVV duurde precies een kwartier, toen nam Fortuna het heft weer in han den. Eerste miste Phlippen nog na goed voorbereidend werk van Maessen, maar in de 75e minuut was het de net voor Hans Zuidersma ingeval len 19-jarige Fedde Oostwoud die alleen op Bas van Noort- wijk af mocht gaan en 1-3 in schoof. Door in de slotminuten Rinus Steenbergen nog naast de voor Henk Salari ingevallen Cor Peitsman in de spits te poste ren en John Munnik als voor- stopper in te brengen voor Jo han Versluis, trachtte Popo vics nog een beter resultaat te behalen. De aanval bleef ech ter net zo krachteloos als heel de wedstrijd al het geval was geweest. Rotterdam Opnieuw greep Arie van de Windt naar zijn hoofd. De links benige FCN-middenvel- der, die met een lichte hersenschudding vorige week het duel met Steeds Hooger beëindigde, had niet opnieuw last van zijn blessure gekregen, maar zojuist de promotie naar de KNVB op een centime ter zien verdwijnen. De vrije trap van zijn voet in de allerlaatste seconden van de verlenging in be slissingswedstrijd tegen LMO (0-0) raakte binnen kant paal, maar hobbelde daarna tot ontzetting van alles wat de rood-witten vertegenwoordigde weer het doel uit. Rotterdam FCN'66 en LMO mogen donder dagavond om 19.00 uur opnieuw gaan uitvech ten. wie de kampioen in de eerste klasse van de afdeling wordt. Deze tweede beslissingswed strijd, die opnieuw op het terrein van RFC aan de Essenburgrsingel wordt afgewerkt, heeft een pikant detail. Mocht de Schiedam mers na de regelmen- taire speeltijd én twee maal een kwartier ver lenging opnieuw niet tot een scheiding ko men, dan beslist het doelsaldo. En dat is van FCN'66 heel wat beter als van de Rotter dammers. Trainer Mar tin Schaap: „Het is nu wel wat gemakkelijker voetballen, nu we aan een gelijkspel genoeg hebben". Aan de Essenburgsingel op het terrein van RFC was het zeker geen aangenaam vertoeven voor degenen, die zich in het dagelijks leven in de categorie 'hartpatiënten' weten, want wat zowel FCN'66 en LMO aan kansen verprutsen, deed de neutrale kijker in het be kende 'tqonge, tsjonge' ver zuchten. „Ik kon mezelf aardig in bedwang houden, maar ik wéét dat sommige jongens door dat hele gebeuren van die extra wedstrijd nauwelijks aan hun normale vorm toekwa men", vertelde de Schiedamse trainer Martin Schaap. Eerlijk is eerlijk, vooral toen de beide teams nog fit waren, was er wel degelijk goed voet bal, zeg maar op KNVB-ni- veau, te zien. De bekende kampioenszenuwen gingen ook pas een rol spelen ten overstaan van de kleine 500 toeschouwers, naarmate de strijd verstreek op het horloge van de uitstekend leidende scheidsrechter Bertus Burger, die overigens wel het geluk had niet al na vijf minuten te moeten opgeven, toen een da verend schot van Wim de Groot hem vol op het gelaat trof. Burger zette de strijd voor en met hem de beide teams, die maar niet het doel wisten te vinden. FCN'66 had het ver trouwen in laatste man Frans Fiers en doelman Aad Harms, die samen het LMO-gevaar vooral in de snelle personen door Emlle Schelvis van Frans van Vliet en Rob de Rijeke op bekwame wijze te ontzenuwen. De Schiedam mers daarentegen kregen ook uitstekende kansen zelf, mede door het aarzelende optreden van de 38-jarige LMÓ-goalie William de Kooning en hij moest dan ook op de doellijn worden geassisteerd bij inzet ten van Frans Fiers en Henk van de Lely. Lusteloos Direct na rust had Diek Schaap de score kunnen open- brekken, als de lusteloos en ongeïnteresseerd spelende middenvelder -nadat doelman de Kooning er weer eens naast zat- zijn voet behoorlijk tegen de bal had gezet. De overige tien FCN'66-ers wilden wel knokken en met de wissels van Marcel Kaptein (voor Rob Hoogstad) en Rinus Offenberg (voor Ger Gouweleeuw) stroopte het team van Martin Schaap nog eens goed de mou wen op. Fraaier werd het alle maal niet, ook niet in de twee maal kwartier verlenging, toen LMO via uitvallen mid dels Frans van Vliet en Barry Smit (kopbal lat) de zaak had kunnen beslissen. Hetzelfde versje gold ook weer voor FCN'66, dat via invaller Offenberg eerst een strafschop forceerde, maar niet kreeg toe bedeeld en vlak voor tijd de eerder gememoreerde Vrije trap van Arie van de Windt „De ploegen zijn inderdaad re delijk tegen elkaar opgewas sen', gaf ook de hardwerken de middenvelder Cor Heeze toe, „Maar dat neemt niet weg, dat we toch qua kansen de KNVB had binnen kunnen halen. Misschien komt er wel geen tweede kans". Naaldwijk Westlandia kan nog vlammen. Tegen Hennes DVS werd weer met de spirit van vroeger gespeeld. Eén ding werd evenwel nagelaten: sco ren. Ook Hermes had hier moeite mee, maar een knap uitgelokte -en toch terechte- strafschop be zorgde de Schiedamse for door Gerard van den Ende matie een 01 zege. De Naaldwijkers zijn hierdoor definitief uitgeschakeld voor de titel en Hermes heeft nog een klein kans je. Westlandia verdiende meer. Kreeg het echter niet, want ten eerste wer den erg mooie kansen om zeep geholpen en ten tweede had het de pech, dat bij een handsbal van Schiedammer Bobby Riet veld arbiter K. de Vos niet in die positie stond, om dit waar te nemen. De Vos: „Als ik het had ge zien, had ik een strafschop ge geven, indien de bedoeling was geweest om de bal met de hand te spelen. Toen bijvoor beeld Ted Scholtes (Westlan dia, red.) van korte afstand in het strafschopgebied de bal te- sloten we anders te gaan spe len, ik dacht aan wissels, maar Frans Schaap wilde erin blij ven, omdat hij ineens ging lo pen'. We kregen kansen in die één tegen één situaties, maar deze werden erg slecht afge werkt. Maak je 02, dan kun je wel een stuk rustiger spe len". Rustig werd het nooit in Naaldwijk. Het was, zeker voor het in behoorlijke getale opgekomen publiek, een heer lijke voetbalhap. Westlandia leek het hoofdgerecht voor zich te hebben opgeeisL Het viel het meeste aan en stichtte veel gevaar. Het doel van Mo lendijk was evenwel dichtge metseld. Noch Jan Stuyt, noch Joop van Holsteyn of Erik Veenman (alleen voor de doel man) konden de kansen afma ken. Hermes doorstond dit alles goed en oefende na een half uur ook wat pressie uit Aan voerder Roy de Hartog, de beste Schiedammer, soleerae door de Naaldwijkse defensie en viel over het uitgestoken been van Paul Sosef heen. De strafschop benutte De Hartog zelf, 0—1. Westlandia kreeg geen elf-me- tertrap. Alle pogingen van spits Erik Veenman, om ook zo iets te versieren, waren tot mislukken gedoemd. Na de pauze ging de Zoetemelk-equi pe met man en macht in het offensief, om dat vermadelijde doel van Molendijk te belagen. Scrimmages genoeg, chaos troef maar geen resultaat. De Vos liet bij veel situaties, waar andere scheidsrechters al lang voor aanvallen van de keeper (Molendijk) hadden geblazen, doorgaan. „Als hij zo nodig laag in een scrimmage moet duiken kan hij een schop voor zijn hoofd verwachten. Hij kon blèrren wat hij wilde, maar ik liet mooi doorspelen. Hij vraagt er toch om? Wim de Groot grijpt In, alvorens LMO gevaarlijk kan worden. Huug van de Grijp, Arte van de Windt, Rob de Rijkcke (LMO) en de schreeuwende doelman Aad Harms (vlnr) leven mee. gen zijn handen kreeg, floot ik niet. Hij schrok zich rot en kon er niets aan doen". De Schiedamse grensrechter had het voorval van Rietveldt wel waargenomen, maar dacht er niet aan om te vlaggen. Hij zou wel gek zijn, vond'ie, en deed net of zijn neus bloedde. Dit passeerde tegen het einde van de officiële speeltijd, met een fel drukkend Westlandia, dat echter geen kans zag Her in es-doelman Bob Molendijk te kloppen. De oefenmeester van Hermes, Wim Verboom, op de vraag of de zege niet wat fortuinlijk tot stand was gekomen: „Ach, ge luk... Een kwartier na rust be- Vlaardingen - VFC heeft zich dankzij een, ondanks een groot aantal invallers, behaalde 5-1 zege op Zwijndrecht definitief in veiligheid gebracht, zodat de Vlaardingers de halve finale om de Nieuwsblad cup voor de Waterweg (dinsdag tegen Fortuna) zonder zorgen tegemoet kunnen zien. Bij de thuisclub ontbraken ba- sisspelers Fim van der Burg (vaeantïe), John van Fessem (blessure), Teun Komaat (bles sure) en Peter Bekhoven (werkzaamheden). Rob Jan sen, één van de invallers, was zo ongelukkig om in de tiende minuut van de wedstrijd een Zwijndrechts schot van rich ting te veranderen, waardoor doelman Rob Brekelmans kansloos werd verslagen. Vijf minuten later kwamen de Vlaardingers weer op gelijke voet, toen Rob Jansen zijn pech goed kon maken door een voorzet van Peter Jeup stijf in de kruising te koppen. Opnieuw na voorbereidend werk van Peter Jeup kon Harry Schuiten de thuisclub in de dertigste minuut aan een voorsprong helpen en Nog voor rust was het weer Harry' Schuiten die scoorde uit een pass van Hans Jansen: 3-1. Een kwartier na rust was het> de beurt aan Hans Jansen om de marge, na een combinatie* tussen Peter Jeup en Eric Teu- nisse, op drie treffers te bren- gen: 4-1. Het vijfde VFC-doel- punt kwam volledig op naam van de gebroeders Jansen, dier vlot combinerend de defensie van de gasten uxteenrafelden. Rob Jansen scoorde in de 'kor-1 te' hoek: 5-1. „We kunnen ons eindelijk op gaan maken voor wat minder zenuwachtige wedstrijden", was het com-1 mentaar van de vertrekkende trainer Wolter Bos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4