SPORT SP017 KORT Naijver in Schiedamse wieier wereld bloeit weer op Weer een conflict Vierde avond- fietsvierdaagse weer voor liefdadigheid Ben Heeze en Henk Breur: 9 We voelen ons bedrogen9 Naeht- zwem- marathon Avond vierdaagse Jubileumtoernooi W Vlaardingen Nationale Motortoertocht r SPORTAGENDA Wet gaat zeker niet van een leien dakje In de Schledamse wielerweretd. waar onderlinge naijver een groter probleem is dan het organiseren van evenementen. Nadat al eerder de spanningen hoog opliepen, Harga zich van Schiedam afscheidde en in 1976 de wielerbaan zelfs gesloten werd, Is - er nu weer een conflict dat zich geheel in het persoonlijke vlak aftekent. De gevolgen waren en zijn a! duidelijk waar- neembaar: een toerclub Rijnmond, die zich van het gekra- keel wenste te distantiëren en nu met zijn bijna 180 leden - in een duidelijke behoefte voorziet, kwam soepeitjes van de grond. Daarbij zochten en zoeken ook nog eens vele ta lentvolle Schiedamse wielrijders hun heil bij omliggende -- verenigingen, zodat het nationale verschijnsel van groeiende populariteit van het wielrennen in Schiedam nauwelijks bij de verenigingen is terug te vinden. En dat, terwijl Schiedam met onder andere een wlelerbaanaceom- modatie plus een welwillende Sportraad, daarvoor toch alle mogelijkheden biedt. Een oplossing kan alleen met alle betrokken (Gordijn, Harga/Schiedam en de gemeen- - te) rond de tafel worden geleverd. De vraag Is echter, wie heeft het meeste hart voor de wielersport en neemt daar- - toe het Initiatief 7 Schiedam De vierde avond- fietsvierdaagse, die op de da gen 1,2, 3 en 4 juni op het pro gramma staat, heeft dit jaar de Jtfederlandse vereniging voor blinden en Slechtzienden, af deling Rotterdam, als liefdadig doeL Het organiserende wie- Iercomité, dat naast de sponso rende Bondsspaarbank uit LettermanDe Ruiter en Gor- "dijn bestaat, verwacht dit jaar een deelnemersaantal van on geveer 1200 fietsers. De ge middelde afstand is 25 kilome ter, die wel binnen een straal van 10 kilometer van Schie dam worden verreden. De start en finish zal ook dit iaar weer plaats vinden op de Wielerbaan op Harga en de vrije aanvangstijd is tussen 18.30 uur en 19.15 uur. Er is een team van de motorrijders van MTC Schiedam, dat de fietsers iedere avond zal bege leiden en voor de controle on derweg is er de medewerking gevonden van de jeugdafde ling van de voetbalvereniging Olympus. De inschrijving (kinderen onder twaalf jaar al leen onder geleide) kan 2,50 gulden geschieden bij het VW-kantoor en alle kantoren van de Bondsspaarbank en het betalingsbewijs dient tergelij- bertijd als deelnemerskaart. Op donderdag 4 juni ligt het in de bedoeling om alle fietsers te verzamelen voor het Oude stadhuis aan de Grote Markt voor de traditionele bloemen hulde, die zich onder het toe ziend oog van burgemeester Te Loo af zal spelen. Daarna kunnen de deelnemers hun verdiende medaille afhalen op de wielerbaan. donderdag 21 1981 VD/8C/WW Harga-voorzltter Ben Heeze (links) en Henk Breur van Schiedam, broederlijk naast elkaar: „Juist als de fusla rond Is, nu dit weer' Schiedam Voor de derde maal houdt de Schiedamse Reddingsbrigade op 4 en 5 sep tember een Nachtzwemmarat- hon in bad Groenoord. Op 4 september om 20.00 uur zal - gestart worden, waarna alle deelnemende ploegen twaalf uur lang één zwemmer in het water moeten houden. De ploeg die op 5 september 's- ochtend om acht uur de mees te banen heeft gezwommen wint de marathon. Elke deelnemende ploeg be staat uit acht zwemmers, een ploegleider en een verzorger. Er zal bij voldoende belang stelling worden gezwommen in een A- en een B-klasse ment Het A-klassement voor deelnemers, die in wedstrijd verband zwemmen en een B- blassement voor hen die puur voor recreatie zwemmen. Deelenemers moeten zich voor 4 r juli hebben ingeschreven. Formulieren daartoe zijn ver krijgbaar bij mevrouw Li gte fi bers, tel. 01880-18618 of de heer Witter, teL 010-73.66.49 Vlaardingen De Vlaarding se" politie Sport-en Ontspan ningvereniging hoopt dit jaar bij de 24e versie van de Vlaar- dmgse avondvierdaagse mini maal het deelnemersaantal van vorig jaar (6700) te evena ren- De start is dit jaar op maandag 1 juni en de grote feestelijke intocht van de wan delaars vindt dit keer dus plaats op donderdag 4 juni. Ook dit keer met een défilé voor het stadhuis op de Markt - De vrijdag is ditmaal niet meer als inhaalavond vrijge houden in verband met de ge ringe belangstelling daarvoor in eerdere jaren. Dé start en finish zijn weer op het terrein van voetbalvereni ging Hollandiaan in het Nieuwlantpark. Schoolgroepen hébben ook nu weer de gele genheid om al om 16.15 uur te Schiedam De besturen van Schiedamse wielrenverenigin- gen Harga en Schiedam voe len zich bedrogen. Juist op het moment, dat Harga-voorzitter Ben Heeze en zijn Schiedam- collega Henk Breur de al lang op stapel staande fusie hele maal rond hadden, heeft er zich in hun ogen een verras sende bedreiging gevormd: het wielercomité Schiedam, een nieuwe club, dat als eerste ac tiviteit de al Jaren door Harga georganiseerde avondfietsvier daagse met woord en daad heeft overgenomen en derhal ve flink paniek heeft gezaaid in de Schiedamse wielerwe- reld. „Ten onrechte", meent Jan Gordijn, ex-voorzitter van Harga, penningmeester van het stichtingsbestuur van de wielerbaan op Harga en als in spirator van het wielercomité duidelijk dejjersoon tegen wie de wieIrenverenigingen zich De sponsor van avondfiets- vierdaagse Schiedam heeft Gerda Barendrecht namens de aktiveitencommissie van de Ned. Ver. voor blinden en slechtzienden,.afdeling Rotter dam, alvast een tandem aange boden. Vorig jaar kreeg de Schiedamse wielervereniging Harga drie jeugdfietsen van de baten van het wielerevene- ment. Omdat er zoals vanouds, ook weer enkele blinden en slecht zienden meerijden tijdens de avondfietsvierdaagse, zoekt het organiserende wielercomi té enkele voorrijders voor deze groep fietsers. Aanmeldingen bij: 260605, mej Meijer en de telefoonnummers 261049, 711408 en 152050.- De werkgroep van de wijk Vettenoordsepolder zoekt met spoed een trainer/coach voor de team van jongens 15-20 jaar. Aanmeldingen en infor matie bij Peter Oomens 349074. Wim Hoogervorst is de nieu we biljartkampioen van Hoek van Holland, Bij de biljartve reniging 't Kruispunt werd hij onbereikbaar voor zijn andere clubgenoten en dat betekende dat hij de forse bokaal van voorzitter Joort van Balen in handen kreeg. De voetbalvereniging RKWIK sluit zaterdag het voetbalseizoen af met een fees telijke familiedag. Naast acti viteiten als een rommelmarkt, tombola en fancy-fair, staat uiteraard het voetbal centraal met de onderdelen: een senio ren toernooi, strafschoppen- wedstrijd en de bekendmaking van de jeugdspelers van het door Emlle Schelvis maandag 25 tot en met vrijdag 28 mei (behalve donderdag 28 mei, hemelvaartsdag) van 09,00 tot 17.00 uur op het hoofdbureau van de politie, Delftseveer 6- afzetten. „Het wielercomité is in het leven geroepen een een malige jaarlijkse gebeurtenis als de avondfietsvierdaagse perfect te laten verlopen. Wij hebben ook Harga, dat het al tijd organiseert, uitgenodigd om mee te helpen, maar nie mand kwam. Ook Jaap de Bruin was uitgenodigd. Met Man us Letterman (inmiddels ook lid af bij Harga) en Huub de Ruiter, alsmede mijn eigen persoontje hebben we nu sa men met de Bondsspaarbank de zaak opgezet". „Ik wil er verder eigenlijk geen commentaar opgeven", zegt Gordijn, die een diep ge zucht laat horen, „Het is ge woon zielig hoe die mensen nu weer reageren. En ik weet het ook. ik heb het gedaan, ik moet weg. Nou, ja tk ben des tijds opgestapt als voorzitter van Harga, omdat dat een fu sie in de weg stond, water bij de wijn gedaan dus. En nu ze de fusie eindelijk rond hebben en de interesse zich weer richt op de wielerbaan, komen ze weer met termen als 'zakken vuller' en dergelijke. Nou, daar maken ze zich bij de ge meente, die eindelijk dacht dat er orde op zaken werd gesteld In de Schiedamse wielerwe- reld, weer volkomen belache lijk mee". Wrijfpunt Het grote wrijfpunt is duide lijk de wielerbaan op Harga. Jan Gordijn beurt als penning- m Waar het toch weer allemaal om -draait: de wielerbaan Schiedam. meester van de stichting wie lerbaan tien procent van de inkomsten en juist op dat punt^ verwijten de wielrenvereni- gingen Gordijn weinig liefde voor de sport, maar meer voor z*n eigen portemonnee te heb ben. Luister naar Ben Heeze van Harga: „Vijf jaar geleden liepen we achter Gordijn aan, die ons vertelde dat het beste was de wielerbaan te sluiten om zodoende pressie op de ge meente uit te oefenen, iets aan de baan te doen. Wij dachten, hij is voorzitter van onze dub en heeft de sport in zijn ge dachten. Het leek ook zeker geen slecht idee. Maar als pen ningmeester van de stichting wielerbaan haalde hij wel voetbalverenigingen binnen om te trainen. En die zetten nu eenmaal meer om als een Ben wielrenvereniging. snap je". Het gezelschap, dat naast B< VlaardingenHet sportpark De Broekpol der staat zaterdag geheel en al in het teken jubileumtoernooi van ;en. Op het Ie teams van uiteraard Vlaardingen, Zwaluwen, Fortuna, Excelsior M, RVVH, 's-Gravenzandse SV, Jodan Boys en Be Fair. De aanvang van het optrommelen, toernooi is 10.30 uur en de prijsuitreiking staat gepland na de finalewedstrijd, die om 15.45 uur van start gaat Het was oorspronke lijk de bedoeling, dat ook Vitesse Delft zou deelnemen, maar vanwege de extra beslis singswedstrijd, die de Delftse eeréte klasser zaterdag tegen Spijkenisse moet afwerken, moest de organisatie Fortuna als vervanger Heeze en zijn collega Henk Breur, ook uit Jaap de Bruin (secretaris Schiedam) en Her man Steens, (penningmeester Harga) bestaat, haalt nog meer voorbeelden op en de conflict situatie is duidelijk. „Alles draait inderdaad om die wie lerbaan", stelt ook Henk Breur, „De fusie tussen Schie dam en Harga is inderdaad momenteel helemaal rond, wij organiseren trouwens al van het weekeinde al wedstrijden samen in de Gravenlandse polder. Maar goed, op die fu siebasis gaat de gemeente nu .ook akkoord met een nieuw stichtingbeatuur voor de wie lerbaan. Dat heeft dus in ban den heeft wat er allemaal op de wielerbaan gaat gebeuren, zoals bijvoorbeeld een echt parcours uitzetten. Kijk, van ons mogen al die voetbalver enigingen (PPSC, Olympus en GTB maken gebruik van het middenterrein) en andere clubs, ook de toerclub Rijn mond, gewoon blijven. Graag zelfs, want het zijn ook inkom sten en die zitten ons absoluut niet in de weg. Waar wij bang voor zijn, is dat Gordijn weer zijn eigen gaat steLlen' belangen voorop In ieder geval, zou het nieuwe stichtingbestuur uit negen man moeten bestaan volgens een gemeentelijk vastgestelde verdeelsleutel. Drie personen uit het oude stichtingsbestuur, drie mensen van de gemeente, c.q. sportraad en een drietal vertegenwoordigers uit de nieuw te vormen wielrenvere niging Schiedam/Harga. „Maar we willen Gordijn er zeker niet in hebben en dat geluid hebben we bij de ge meente ook duidelijk laten ho ren", zegt Herman Steens, die er op vertrouwt, dat dit stand punt bij de gemeente een ge willig oor heeft gevonden". Jan Gordijn denkt er echter niet over om af te haken. „Waarom stelt hij nuchter, „Ik ben er al een kleine zes den jaar mee bezig om alles te runnen voor die wielerbaan. De stichting heeft altijd aan zijn verplichtingen voldaan en van het batig saldo zijn er al lerlei zaken bekostigd als cen trale verwarming en dergelij ke. Waar praten we nu eigen lijk over De mensen hebben simpel geen idee wat er alle maal aan eigen geld en vrije tijd is ingaan zitten. Dan uitge rekend, nou je echt heel wei nig over" jaar (een competitie, waarvoor net gehele seizoen cijfers zijn gegeven met betrekking tot trainingsopkomst, verzorging, behulpzaamheid en gedrag van de spelers). De toegang op 't Nieuwelant is gratis. De afscheid nemende TSB- secretaresse Sjaan Bresser krijgt woensdag 27 mei de ge legenheid haar scheiden op het voetbalveld zelf te onder schrijven. De Vlaardingse speelt dan mee in eens senio renteam, dat vriendschappe lijk acteert tegen het A-team van TSB. De aanvang is 18.45 uur. Het eerste van DVO'32 komt zaterdag in actie bij WK, waar naast deze twee teams .ook de afdelingsploegen van ONIT en WIA in actie komen. Bij de Vlaardingse tafelten nisvereniging Radio Molenaar moeten er opvolgers kómen voor Mart van de Knaap (voorzitter), Piet Tuytel (secre taris) en Jan van de Kooij (commissaris materialen). Ver vangers zijn echter ^nog niet voorhanden. Tafeltennisvereniging Radio Molenaar gaat voor de najaars- competie maar lieft zestien teams inschrijven. Dit jaar had de Vlaardingse vereniging nog maar 11 teams in de competi tie. Reden van deze snelle uit breiding is het opheffen van de ledenstop. De toeloop is echter dermate groot, dat er nu alweer een stop ingesteld moet worden, omdat de vere niging het voorlopig organisa torisch en financieel niet ver antwoord acht nog groter te groeien. Vrijdag 22 mei: jong SVV-DESV, 19.00 uur, sportpark Harga, Schiedam. Zaterdag-23 mei: Jubileumtoernooi W Vlaar dingen, 10.30 uur, Sportpark Broekpolder, Vlaardingen; Sa- telliet-DORR, 14.30 uur, sport park 't Nieuwelant, Vlaardin gen; Loosduinen-Hoekse Boys, 14.30 uur; MW27-SVGEB, 14.30 uur, sportpark De Com mandeur, Maasland; HBSS- Melissant, 14.30 uur, sportpark Harga, Schiedam; Leonidas- VFC, 18.00 uur; Broleco-Thor- nax (h), 15.30 uur, Westwijk- hal, Vlaardingen; Benco Bra- ves-MSV'71, 14.00 uur. Zondag 24 mei: FC Vlaardingen-SW, 14.30 uur, Marathonweg, Vlaardin gen; Hermes DVS-De Mus- schen, 14.00 uur, sportpark Harga, Schiedam; DHS-HOV, 14.30 uur, sportpark Kethel, Schiedam; SC Holy-Wasse- naar, 14.30 uur, Zwaluwen laan, Vlaardingen; The Hawks-Groenoord14.00 uur; Eurostars-Schiedam, 14.30 uur, Excelsior-Kampong, 11.00 uur, sportpark Thurlede, Schiedam; Sparta-Hermes DVS, 11.00 uur; Nationale Motortoertocht MC Flardinga, start: 09.00- 11.00 uur, kantine volkstuin vereniging, Broekpolderweg, Vlaardingen. yiaardingsn Ook dit jaar ia motorclub Flardinga uit Vlaar dingen weer present bij de landelijke KNMW-toertocht, die op xnei.worden gehouden. Behalve aan de hand van een route beschrijving kan de rit van ruim 200 kilometer ook met begelei ding van een ordonnance worden afgelegd. De start is vanuit het nieuwe onderkomen van de moterclub, de van de volkstuinvereniging aan de tussen 09.00 en 11.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 11,50 voor degenen die een medaille met jaarhanger willen ontvangen en 8,50 voor alleen de jaar- hanger. Bij dit inschrijfgeld is ook de routebeschrijving en een paar eonsumptiebonnen inbegrepen. Meer informatie bij het se cretariaat, tel 349451.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4