SPORT [Excelsior'20 bestrijdt [Fortuna met eigen wapens 'Toch iets om op terug te kijken SPORTKORT 1? Feest in Schiedamse gelederen: Semi-derby MS Y'71 tegen Groenoord is open strijd SPORTKORT 1 M 1 1. Dubbelprogramma bij honkballers in tweede klasse Frans Schaap naar de Musschen Goede uitgangs positie FCN'66 Beste seizoens prestatie woontdag I 27 m«l 1961 j VD/8C/WW 1 gijiiiiiiniiniiiintiinimnininiiiiiHiiiiiiiiintniniiiinminiuiiiiiiiiniiiHiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiuiiiinniiniiimiiiiiiiiDiimiiiiiiimiiimiiiiiniiiiininiiiuiiiHiiiiiiiHinniiiiiiiniiiiiMiMiiniiiiiJiininiiiiiiiHiiinuiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiniiiuiniiiiHiiuiiMiiiiniiiniiiiiiiiiniinniiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiiis Sportredacteur Emlle Schelvis overhandigt aanvoerder Hans Smolders de wisselbokaal. Paul Stuy wordt door de doorgang versperd door Fortuna's Henk Ultert. Vlaardingen Wat Ex- is celsior'20 in de competi- I tie niet lukte, namelijk e winnen van Fortuna Vlaardingen, is in de fi- nale van de 'Nieuwsblad cup voor de Waterweg' wel gelukt. De Vlaardin- gers werden door een vroeg eigen doelpunt van de door Martin de Vette H in het nauwgedreven Stanley Nooitmeer in ei- f§ gen huis met 0-1 versla- gen. De vreugde aan Ex- 1 celsior zijde was groot, logisch het team van de al even blije trainer Piet Roozen maakte met de overwinning in dit toer- s nooi een eigenlijk verlo- ren seizoen goed. 5 Excelsior pakte Fortuna met E een soort AZ-systeem, met twee sterke spitsen (Rob 5 Koevermans en Edwin van der Hoeven) in het centrum 5 en twee opkomende midden- velders (John Kloppers en Stuy) op de vleugels. Vooral in de tweede helft wist Fortuna, dat toen Een compliment aan het organiserende Fortuna was VS voor de finale van de Nieuwsblad Cup voor de Wa- j H terweg zeker op 2ijn plaats, i H Vooral terreinknecht Jan Ploeg, notabene de broer van 5 de scheidsrechter, zette zich ig voorbeeldig in het evene ls ment vlekkeloos te laten, ver- lopen. i= Excelsior'20-trainer Piet Roozen, door de arbiter Ploeg s wegens aanmerkingen wat al te snel naar de tribune ver- S bannen, had nog een aardige S suggestie voor zijn Fortuna- collega Jan Postema, die ;5 schreeuwend zijn wankelen is de formatie nog wat nieuw VS tactisch leven trachte in te blazen. De microfoon voor de ";H huldiging lag reeds naast de dug-out en dat was volgens ;S Roozen de enige manier om .3 het volume dusdanig op de drijven, dat Fortuna inder- daad wakker zou worden. Postema deed het echter niet 'S en het resultaat was daar: 0- 5 Bij Excelsior'20 had men 'S overigens de beschikking over de verzorgende en soms helende handen van DHS- j| masseur Henk Verbrugge, die er trouwens ook al zorg 'E voor had gedragen, dat Mar- 5 tin (Tinus') de Vette fit aan de eindstrijd begon. ;-Ë Over datzelfde DHS blijven de berichten binnen stromen. pira Visser (jr, uiteraard) keert weer terug op het oude ,-E nest, zodat met een beetje ge- -Ë Juk volgend seizoen de oude .'verdediging in ere wordt yS hersteld. krampachtig trachtte gelijk te maken door met drie spit sen te gaan spelen, geen raad met de Schiedamse tactiek, die de Vlaardingers meestal zelf ook hanteren. Al had de nederlaag volgens trainer Jan Postema ook erg veel te maken aan een gebrek aan motivatie bij een aantal spe lers en vermoeidheid. „Sinds we het kampioenschap heb ben behaald, is het al moei lijk geweest om de jongens te motiveren. Ach, ik vind het niet erg om te verliezen, het was verdiend, maar de ma nier waarop, dat doet me wel wat. Juist de spelers, waar je het van moet hebben zijn ka pot aan het eind van het sei zoen. Men kan het niet meer opbrengen", In de eerste helft was er van vermoeiheid van Fortuna nog niets te merken. De Vlaardinger hadden na de snelle 1-0 achterstand het beste van het spel, maar voerden de combinaties vaak veel te ver door om echt ge vaarlijk te worden. De sco ringskansen kwamen vrijwel alleen tot stand als er indivi duele fouten werden ge maakt in de Schiedamse de fensie. Bijvoorbeeld toen Paul van Straalen verkeerd terugspeelde op doelman Jan van Veen en Ron Berveling er tussen zat, maar zijn schot gekeerd zag door de lange Schiedamse keeper. Diezelf de Berveling zag overigens later nog een inzet van de lijn gehaald door Hans Smol ders, nadat Van der Veen een hoekschop van Ron Hof man had losgelaten. Slechts éénmaal werden de Fortune- zen gevaarlijk door een goe de eigen aanval, maar ook toen redde Jan van der Veen op de harde inzet met de rechtervoet van de stijf links benige back Henk Uiterst. De twee fraaie kansen, die Excelsior kreeg werden daar door Ruud Bij! entegen louter en alleen door eigen handigheid gecreërd. Rob Koevermans mocht al na vijf minuten vrij inkoppen na een doorkopbal van Ed win 'Pino' van der Hoeven, maar Remi Leerdam pakte de bal met een katachtige reactie klemvast. Zoals de Surinaamse keeper, dat ook in de laatste minuut deed op een schot van uitblinker John Kloppers na een voor zet van de andere uitblinker Rob Koevermans. Alleen in de eerste fase na rust kreeg Fortuna nog de kansen (Hans van Os en de voor Peter Sonneveld inge vallen Ger Pijpers) om naast Excelsior te komen, daarna heerste de Schiedammers en was het slechts aan Remi Leerdam en het gedegen ope rerende centrum duo Hadde van der Meyden en Stanley Nooitmeer te danken, dat de achterstand niet groter werd. Maar het meeste lof kwam toch toe aan Leerdam, die halverwege schitterend ra- geerde op een al even fraaie inzet van Rob Koevermans, die een voorzet van John Kloppers, na een overigens geweldige aanval, ineens op zijn schoen nam. s „Je blijft maar achterstaan en dan ga je alle risico's ne- =5 men om maar pressievoetbal S te kunnen blijven spelen", Sf analyseerde Jan Postema na S afloop het krampachtige S voetbal van zijn team in de slotfase. En zijn collega Piet Roozen, die door scheidsrech- ter Ploeg al in de eerste helft 3 naar de tribune werd verwe- 5 zen: „Het is jammer, dat je niet op 2-0 komt, want dan hoef je in die laatste fase niet |j zo paniekerig te spelen". Dat beetje paniek in de Schie- s damse geleden ten spijt, kon het uitgebluste Fortuna toch s niet gelijk komen. Excelslor'20 .blij In de bloemen na de winst op Fortuna. jjf Terwiil op het eerste veld lË de finalisten elkaar bekamp- j>S ten voor de aantrekkelijke prijzen, speelden op het tweede veld van Fortuna de rfË bedrijfsteams van de horeca- etablissementen van de 'Pan- J§da' en het 'Oud-Hollands koffiehuis' tegen elkaar. Hoe- We* er eerst geen scheids- rechter kwam opdagen en derhalve op het laatste nip- jS pertje FC Vlaardingen-ver- J= zorger Wim van de Werf in J5 de bres moest springen, won- S neft de discotheekgangers *5 ruim: 5-1. Vlaardingen „Nou hebben we toch iets om op terug te kijken", gooi de Excelsior'20 rechts back Erik Gudde er en thousiast uit na de toch verrassende 0-1 in de fi nale van de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. „Twee seizoenen lang is het gewoon niets ge weest. En nu was er voor het eerst een volgens plan uitgestippelde wed strijd en je ziet het resul taat. Ik heb trouwens toch wel vertrouwen in de toekomst, als je ziet welke jeugdspelers er naar de selectie overko men. De hoop leeft weer voor volgend seizoen", aldus de ook als jeugtrai- ner bij de Schiedamse derde klasser actief zijn de Gudde. „Gewoon verdiend verloren. Het maakte niet uit wie Pos tema wisselde, we zaten bijna allemaal stuk", reageerde Fortuna's spelbepalende mid denvelder Peter Sonneveld op zijn vervanging na een kwartier in de tweede helft, toen Fortuna wanhopig trachtte de achterstand onge daan te maken. „Ik geloof, dat niemand zijn normale ni veau haalde", voegde links back Henk Uitert er aan toe. En Ron Hofman, de spits die totaal niet uit de verf kwam, zei: „We hebben het belang rijkste toch binnen, het kam pioenschap, hoewel we dit potje op eigen veld toch wel door Emile Schelvis hadden binnen halen". Cees van de Lugt: „Excelsior'20 blijft voor ons altijd moeilijk te bestrijden. Ze hadden een hele slimme speelwijze. Pre cies, een beetje onze tactiek, maar hun spitsen speelden gevaarlijk dicht op elkaar. Nou, het resulaat het je ge zien". „En ze hadden er zo hele maal op gerekend driemaal te slagen en ook deze Cup en het Vlaardings kampioen schap binnen te halen", grin- nekte Rob Koevermans, de jeudigde Excelsior'20-spits, die vanwege zijn overgang naar SVV ook zijn laatste wedstrijd afwerkte, inwen dig. Edwin van der Hoeven, de andere spits (en Pino bij genaamd) vond dat laatste wel jammer: „Het is zeker sneu, dat 'Koev' verdwijnt, vooral voor mij persoonlijk. Het liep nu uitstekend in de spits. Maar ik ga volgend sei zoen mijn aandacht helemaal op het voetballen gooien. Ik ga indidivueel trainen en zelfs een speciaal dieet vol gen. Ik moet gewoon aan m'n snelheid gaan werken". De verslagenheid was bij Fortuna snel weggespoeld, alhoewel een klein kater, ze ker ten aanzien van het ver toonde spel op zijn plaats was. Excelsior'20 trok zich er niets van aan en in de eigen kantine werden de festivitei ten, die al aardig met bloe men en bijbehorende com- surnpties waren omlijst, nog even voortgezet En dat ging uiteraad op een manier, zoals het alleen bij de toch vooral gezelligsheidsvereniging Ex- celsior20 kan. Schiedam/Vlaardingen Na een rustig weekeinde voor de honkballers we gens de regen, moeten de tweede klassers een soort dubbelwedstrijd gaan af werken. Morgen Hemel vaartsdag wordt Vlaardin- gen-Hoiy gastheer van het nog puntloze VUC uit Den Haag, waarna zondag de return volgt. Aan de Zwa luwenlaan in Vlaardingen is de aanvang gesteld op 14.30 uur, terwijl in Den Haag zondag begonnen wordt om 14.00 uur. Gelet op de bekende krachts verhoudingen moeten deze wedstrijden de Vlaardingers vier punten gaan opleveren, waardoor de gedeelde koppositie niet in gevaar zal komen. Ook Schiedam moet twee wedstrijden gaan afwerken. Schiedam De 23-jari- ge centrumspits van Hermes DVS, Frans Schaap, heeft over schrijving aangevraagd naar de grote kam pioenskandidaat in de eerste klasse, het Rot terdamse De Musschen. „Ik wel eens een sei- zoentje hoofdklasse meepikken", zei de ex- speler van ook DHS, „Het contact is vooral via de weggaande trai ner Thomas Stolk en de nieuwe man Wolter Bos tot stand gekomen. Het is in ieder geval een erg fijne vereniging, plus natuurlijk dat er aantal zeer goede voetballers lopen". Schiedam FCN'65 heeft zich een uitstekende uitgang spositie verworven in de strijd om de 'gouden plak', het officiële kampioenschap van Rotterdam. De eerste wedstrijd tegen A SB werd anders dan de uitslag doet vermoeden moeiteloos met 3- 2 gewonnen. Morgenavond spelen de Nieuwlanders te gen Hillesluis, dat een stuk sterker wordt ingeschat dan ASB. Door Frans Fiers nam FCN al snel een 1-0 voorsprong, maar ASB maakte direct ge lijk. De 1-1 stand werd tot de rust gehandhaafd, waarna de kalm acterende Schiedam mers door Dick Schaap weer een voorsprong namen. Na dat eerst ASB gelijk had ge maakt, bracht Henk van der Lely kort voor het einde de zege binnen. Vlaardingen Gerrit Bruinsma van ROVS atletiek heeft in /Utrecht zijn beste seizoenprestatie neergezet door de 1500 meter te lopen in 4.11.6 minuten. Op de 400 meter kwam Peter Gijsman in de serie tot 51.4 en in de finale tot 51.1. In Spijkenisse verbeterde Leo van der Kraan zowel bij het verspringen (6.04 meter) als bij het speerwerpen (41.40 meter) zijn beste seizoenpres tatie. Met de kogel kwam hij tot 11.54 meter. Ook Arjan de Winter verbeterde zijn beste seizoenprestatie bij het ver springen (6.25 meter) en bij het speerwerpen vestigde hij zelfs een nieuw persoonlijk record met een worp van 46.58 meter. Fred de jong haalde bij het verspringen de zes meter niet, hij kwam niet verder dan 5.6B meter, ter-- wijl hij met de kogel 11.98 meter stootte. Op de 100 me ter kwam George Wally met 11.5 seconden nog tot een aanvaardbare prestatie, maar op de 400 meter viel hij te gen met een tijd van 54.8 se conden. Morgen Hemelvaartsdag trekt Schiedam naar Haarlem om het op te nemen tegen Onze Gezellen, waarna zaterdag de return volgt. In Haarlem wordt begonnen om 14.30 uur, terwijl zaterdag op het sport- pork H^rga de wedstrijd we gens een voetbaltournooï pas begint om 18.00 uur. Voor Schiedam twee moeilijke wed strijden, waaruit toch tenrainst twee punten gehaald zullen moeten worden. Mogelijk is door de Schiedammers de laat ste dagen extra getraind op het slaan, en kunnen de nodige punten nu wel gescoord wor den. De districtklassets Groenoord en MSV'71 ontmoeten elkaar zondag in Maassluis bij MSV'71. Aanvang 14.30 uur in de Steendijkpolder. Een serm- derby als deze blijft een ha chelijke zaak om te voorspel len, maar de thuisclub moet toch wat hoger worden aange slagen als het Schiedamse team. Een spannende wed strijd wordt het ongetwijfeld. Op Hemelvaartdag haalt Goe- noord de zondag afgelaste wedstrijd tegen The Hawks in. Een niet meer weg te den ken toernooi bij de korfbal lers is het Hemelvaartsdag- toernooi van Hoekse SV. Donderdag komen er acht verenigingen naar Hoek van Holland. Uit de regio zijn dat Spirit, Oranje Nassau, ODO en Val to. Van buiten de re gio komen Sportief uit Krim pen a/d IJssel en VZOD uit Amstelveen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur, ter wijl de laatste wedstrijd om 16.00 uur plaatsvindt. Zater dag is er een toernooi voor aspiranten en pupillen. Basketbal vereniging Ju- ventus houdt op 12 juni de jaarlijkse algemene ledenver gadering in wijkcentrum 'De Blauwe Brug' in Schiedam. SVV speelt op 5 juni om 19.00 op het veld van VOB tegen een Overschiese selec tie. De baten van deze wed? strijd komen ten goede aan het bejaardenwerk in deze Rotterdamse wijk. Op dezelf? de avond is er in de kantine van SVV in sportpark Harga de slotavond van de suppor tersvereniging. Dan zal ook de speler van het jaar be- sp< kend worden gemaakt Ook tijdens het wintersei zoen '81-'82 zal er wederom een huisvrouwencompetitie worden gehouden in tennis- hal 'Op Dreef'. Hieraan'kan worden deelgenomen door teams van vier dames. In schrijving kan bij H.J. Pee man, Olmendal 120, 3142 AL Maassluis. De kosten bedra gen 7,50 per wedstrijd per persoon. Zowel het dames als het heren team van de Schiedam se hockeyvereniging Asvion nemen tijdens de Pinksteren (7,8 en 9 juni) deel aan een internationaal toernooi in het Franse Deauville. Peter Doelman is de nieu we klaverjaskampioen van Maasland. Hij kwam over drie speelavonden tot 16.805 punten, gemiddeld dus 65Q2 punten. De voetbalvereniging Hoek van Holland houdt zaterdag ter afsluiting van het seizoen een penalty-competitie, 's- Morgens voor de jeugd in verschillende leeftijdscatogo- riën van zes tot zestien jaar en vanaf 13.00 uur voor de senioren en bij voldoende belangstelling ook de dames. Na afloop van het penalty- schieten is er rond 16.00 uur een afscheidsfeest van trai ner Norman Paget, die Hoek van Holland na drie seizoe nen gaat verlaten. De selectie van VDL zon dag neemt vanavond in bar- bodega 'De Musketier' af scheid van de naar Zwalu wen vertrekkende oefen- meester Cor Nieuwenhuizen. Rien Zegers, de onlang af getreden voorzitter van de Hoekse Sport Vereniging is door de algemene ledenver gadering onderscheiden met de 'zilveren speld', de hoog ste onderscheiding, die de vereniging kent. Zegers is vier voorzitter geweest en daarvoor elf jaar penning meester. Bert de Snoo werd gekozen tot nieuwe voorzit ter, terwijlk Fred Truren en Jessica de Soomer het secre tariaat gaaji behartigen.^ kt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5