SCHIEDAM mi COURANT Geen sportschool in winkelpand Derde blunder architect zet rolstoel woningen op het spel Ik .neem. de proef Bond zet knelpunten voor fietsers op rij I Werkgroep wil noodoplossing voor gebrek aan buurth uizen in Holy I Zonnen aan de Waterweg... ^=5®===="* Simons zoekt 9lek9 in PvdA RET onderzoekt klachten niet Onderzoek naar 'zendschip' van Naaldwijkers Valse aangifte i Maandag I juni 1981 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no- 105-4 pasiMA-s Broeisvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De ENFB (echte Nederlandse fietsersbond) is bezig alle knelpunten op een rij te zetten, die fietsers in het Scbiedamse verkeer tegenko men. Onder de eigen leden heeft de ENFB een enquête gehouden waarin al het nodige naar voren is gekomen, maar ook van andere fietsers wil de bond graag vernemen welke punten gevaarlijk worden geacht of verbetering behoe ven. De ENFB hoopt alle gege vens snel binnen te hebben, zodat tijdig kan worden gerea geerd op de fietsnota die de gemeente Schiedam op het punt staat uit te brengen. In deze nota staan de plannen voor nieuwe fietspaden en verbetering van de bestaande rijwielpaden voor de komende vijf jaar. Ook waar onvoldoende straat verlichting is, het wegdek slecht is of omwegen moeten worden gemaakt, zijn tips die de ENFB in de inspraak mee wil nemen. Een aantal klach ten van de fietsersbond over het Scbiedamse verkeer zijn al wat langer bekend. Op de Koemarkt, aan de kant van de Hoogstraat en Passage, zou een fietspad moeten komen. Ook is er kritiek op de verkeerssitua tie voor het postkantoor in de Lange Nieuwstraat, waar vaak auto's dubbel geparkeerd staan en fietsers derhalve zover de middenstraat op moeten rijden dat zij daar gevaar lopen onder een auto te komen. Voorts zijn belangrijke knel punten op de Horvathweg, het BoeThaaveplein, de Westfran- kelandsedijk bij de HCG, de hoek van Lidumastraat en Nieuwe Haven en het kruis punt bij Vlaardingerstraat. Westvest en Vellevest, Voor het postkantoor in de Lange Nieuwstraat parkeren au tomobilisten vaak dubbel. Voor fietsers ontstaat dan een ge vaarlijke situatie nabij het drukke kruispunt met de Oranje straat. [iiiiuiiiiiiimum Vlaardingen In panden die zijn bestemd voor woon- of winkelruimte mag geen sportschool worden gevestigd. Dat is de mening van het college van burgemeester en wet houders in Vlaardingen. Op een verzoek van de heer Kloosterman om een sportschool te mogen be ginnen in een pand ik de Westwijk reageerde het college dan ook negatief. Momenteel maakt Kloos terman gebruik van een pand aan de Parallelweg. In dat pand kan hij echter niet meer uit de voeten. Al meerdere malen is hij op zoek geweest naar een geschikt pand in Vlaar dingen om zijn sportschool in onder te kunnen bren gen. Tot op heden zonder resultaat. Schiedam Het schijnt ongelofelijk," maar het is wel waar: het bouwplan voor de Schiedamse binnen stad moet wéér wor den bijgesleuteld, om dat architect A. J. Kuipers opnieuw te- kentechnisehe blun ders gemaakt heeft. Pat is nu al voor de derde maal het geval. Deze keer lijkt de blunder zo ernstig te zijn dat ,a!le rolstoel woningen uit het Schiedam Het onder zoekje van de RET, waaruit volgens wet houder Chris Zijdeveld blijkt dat de nieuwe busroutes in Schiedam voldoen, is niet meer geweest dan een telling van het aantal passa giers. Volgens het RET- onderzoek is er geen achteruitgang waar neembaar geweest in het reizigersaanbod. Maar van klachten van honderden passagiers in de verschillende wijken van Schiedam wordt in het onderzoek met geen woord gerept Buschauffeurs van de RET zelf hebben zich verbaasd over Zijde- velds uitspraak, dat er door de RET een onder zoek zou zijn gehouden waarin blijkt dat de nieuwe busroutes aan de verwachtingen vol doen. De chauffeurs hebben in de dagelijkse praktijk een heel ande re ervaring. De hele dag door horen zij pas sagiers mopperen over de nieuwe routes, zoals deze sinds 2 februari bestaan. In een vorige vergade ring van de raadscom missie voor ruimtelijke ordening in SchiedW weigerde Zijdeveld een discussie over de nieu we routes aan te gaan met VVD-raadslid An nie Renskers, met als argument dat hij wel van het RET-onderzoek kennis had genomen en rij niet Maar nu blijkt dat het onderzoek lou ter ten telling van de passagiers betreft, zon der enige rekening te houden met hun klach ten, wil mevrouw Rens kers de wethouder hier over opnieuw aanschie ten. bouwplan geschrapt moeten worden. De reeks fouten wekt in bre de kring toch een merkwaar dige indruk en winkeliers zowel als bewoners van de binnenstad vragen zich ver bijsterd af: „Wat is die Kui pers in vredesnaam voor ar chitect?" De eerste keer dat het mis ging, kwam dat om dat de schaal van het bouw plan niet helemaal klopte en er dientengevolge twee kas tanjebomen middenin een huiskamer stonden geprojec teerd. De bomen waren waardevol genoeg om te blij ven staan, dus moest de teke ning aangepast worden. DM' leverde vertraging op, alsme de een juridisch probleem: de verschuiving in het bouw plan maakte dat enkele wo ningen een paar meter over de grens van het zogenaam de gebied woondoeleinden heen kwamen. Deze wonin gen staan nu geprojecteerd in het gebied winkeldoeleinden, waarvan de Kroon heeft ge zegd dat hiervoor het be stemmingsplan uit 1974 aan gepast moet worden. Dat schept de mogelijkheid om tegen het bouwplan bezwaar schriften in te dienen, wat nog meer vertraging kan be tekenen. De gemeente kan deze woningen ook niet zo maar laten vallen, want dan klopt de exploitatie van het bouwplan niet meer. De tweede keer, dat Kuipers zijn tekening moest aanpas sen, was dat omdat enkele garages te klein bleken om een normale auto in te stal len. Nu dit euvel verholpen is, werpt zich een nieuwe moeilijkheid op. De zes rol stoelwoningen zouden slecht toegankelijk zijn voor een in valide. Wijziging hiervan zou de vormgeving van het bouwplan aantasten en dat stelt de gemeente en archi tect Kuipers voor de keus: of die vormgeving aanpassen of de rolstoelwoningen laten vallen. Kuipers zou voor de laatste oplossing het meest voelen. In dat geval zijn ech ter ook weer protesten te verwachten. s= Waarom zullen we heel dat eind =5 naar het strand gaan als we ook vlak bij huis in het zonnetje en aan het water kunnen zitten, zuilen deze jon- ge dames hebben gedacht. Want ook aan de Waterweg, zoals hier SS vlakbij het Vlaardingse Hoofd, is het bij mooi weer goed toeven. Over het water waait een verkoelend briesje en de bedrijvigheid op het water biedt een prima aanblik. En mocht S= het weer onverwacht omslaan dan ben je toch stukken eerder thuis dan =5 wanneer je eerst naar het station j§ moet lopen voordat je in de trein kunt stappen. Maassluis De officier van justitie in Amsterdam, mr. J. H. C. Pieters, zal dinsdag met ambtenaren van de radiocontroledienst (RCD) een on derzoek instellen op De Morgenster. Dit schip ligt op last van de officier aan de ketting omdat werd veron dersteld dat het zou gaan dienen als (illegaal) zendschip. Omdat echter geen zenders aan boord werden aangetroffen heeft de eigenaar van het schip een kort ge ding aangespannen tegen de staat. Er zouden, zo meent hij, geen gron den zijn om het schip aan de kade te houden. Het geplande kort geding, dat vrij dag zou plaatshebben, ging niet door. Eerst wil de officier van justitie on derzoeken of het echt wel de bedoe ling was om vanaf het schip te gaan zenden. „De eigenaar blijft namelijk ontkennen dat daar ooit sprake van zou zijn", aldus mr. Pieters. Aan boord van De Morgenster werd studio-apparatuur en zendmasten ge vonden. Tegen de zes mannen, die een week geleden bij het schip wer den aangehouden, is nog geen proces verbaal opgemaakt. „Daarmee zijn we nog bezig"*, zegt mr. Pieters, Op welke juridische gronden mr. Pieters het schip heeft kunnen vastleggen, is niet bekend. Schiedam Verontwaar digde leden van de PvdA- fractie en het afdelingsbe stuur willen uitgezocht zien wie er telkens weer informatie uit besloten vergaderingen naar bui ten speelt. Jan Simons heeft m een fractieverga dering aangekondigd elk gemeenteraadslid van de PvdA persoonlijk aan de tand te gaan voelen. Ook in het bestuur staat een dergelijk onderzoek op stapel. Simons, ook lid van de Eerste Kamer, is tot zo'n onderzoek geïn spireerd door Dick Dol man, voorzitter van de Tweede Kamer, die enige tijd terug de leden van de vaste kamercommissie voor defensie schriftelijk liet verklaren of zij uiterst geheime informatie had den laten uitlekken. In Schiedam gaat het niet om gewichtige defensieza ken, maar wel maakt men er een punt van. Het be twiste fractiebesluit om Hans Konings het verzoek te doen de gemeenteraad te verlaten kwam tegen de bedoeling in in de pers en dat heeft de PvdA heel wat kritiek opgeleverd. Simons wil het door hem vermoede lek in de fractie nu dichten. Dc heer Kloosterman „De nood is mij tot aan de lippen gestegen. Ik heb een body- builderschoo! en dat loop erg goed. Ik moet echt een ander pand hebben want waar ik nu zit is het veel te klein. Ik heb een wachtlijst van meer dan 250 mensen." Wethouder Bas Goudriaan kan Kloosterman echter ook mei helpen: „Het college wti niet afwijken van het bestemmingsplan. Het pand wat mijnheer op het oog heeft heeft een winkelbestem- nmng en dan kun je daar geen sportschool in vestigen. Ik denk dat het op veel verzet in de wijk zou stuiten als wij toe stemming zouden geven voor het starten van een sport school in dat pand." Een oplos sing op korte termijn zit er voor de heer Kloosterman met in, Bas Goudriaan nogmaals: „De mogelijkheden om de sportschool uit te breiden lig gen alleen in Holy. In het be stemmingsplan voor Holy-cen- trum zit ruimte voor sport scholen. Mijnheer kan zo een plan indienen om daar van start te gaan met een sport school. Hij zal dan nog wel even geduld moeten hebben, want het kan nog wel een tijd je duren alvorens we gaan bouwen m dat gebied." Kloos terman toont zich maar weinig tevreden met het antwoordt van de wethouder: „Ik zit echt m een noodsituatie. Body-buil ding is een sport die zich ont zettend aan het oniwtkkleen is. Het is momenteel razend populair en ik moet gewoon op korte termijn uitbreiden." Goudriaan m een laatste reac tie: „Er zijn gewoon in Vlaar- idngen geen panden waar je een sportschool in zou kunnen beginnen. Dat is weliswaar jammer, maar het is nu een maal niet anders." Vlaardingen Een uiterst slecht weekeinde was het voor een 22-jarige inwoner van Vlaardingen. Eerst deed hij bij de politie in Vlaardingen aangifte dat zijn personenauto gestolen zou zijn, Navraag van de politie leerde echter dat de man betrokken was ge weest bij een ongeluk in Hoogvliet. De man had te vens een rijverbod en hij wilde zich door het aange ven van diefstal een alibi verschaffen. Die vlieger ging echter niet op. Pro ces-verbaal werd door de politie opgemaakt. In de avonduren moest de politie wederom in actie komen tegen de Vlaardin gen Nu hadden omwonen den bij de politie geklaagd over gel uido verlast. De klachten bleken gegrond en de man werd gesom meerd om de muziek wat zachter te zetten. Vlaardingen Zo spoedig mogelijk zal er een nood- accomodatie moeten ko men voor het open jonge renwerk in de Holywijk. Daarnaast zal zaal De Deel permanent ter be schikking moeten komen van de wijkverenigingen Hoeven- en Hoofdsteden- buurt en zullen de beide verenigingen in hun eigen buurt een vergader/ kan toor en opslagruimte moe ten krijgen. Tevens is uit breiding van de accomo- datie van de bouwspeel plaats nodig. Die voorlopi ge oplossing is gegeven door een werkgroep, waarin zijn vertegenwoor digd de organisaties die zich in Holy met club- en buurthuis en jeugd- en jongerenwerk bezighou den, de stichting welzijn en de gemeente. Op den duur zullen in de Holywijk een open jongeren centrum en vier buurthuizen gerealiseerd moeten worden, meent de werkgroep. De werkgroep die door BenW is geistalleerd om de accomoda- tieproblematiek in de wijk te onderzoeken komt tot de con clusie dat een groot multi functioneel centrum voor de hele wijk geen oplossing biedt. De vier in de werkgroep zit ting hebbende organisaties stichting sociaal-cultureel- en opbouwwerk Vlaardingen- Hoty, de wijkverenigingen Hoevenbuurt en Hoofdsteden- buurt hebben zich eerder al afzonderlijk tegen zo'n groot schalig centrum uitgesproken en komen nu in het rapport gezamenlijk tot hetzelfde oor deel. Zij achten de wijk te groot voor één centrum en achten het bevordelijker dat de Holy-wijk de beschikking krijgt over vier buurthuizen. Aan één centrum zit het pro bleem verbonden dat de be reikbaarheid voor de mensen aan de rand van de wijk slecht is en tevens zou het niet ge schikt zijn om het buurtwerk goed van de grond te krijgen. In het rapport wordt opge merkt dat de voorzieningen op welzijnsgebied ver zijn achter gebleven bij de sterke groei van de wijk. Gesteld wordt dat Holy eigenlijk geen wijk is, maar een apart stadsdeel met 30.000 Inwoners dat van de rest is gescheiden door de rijksweg. Naast het centrale onderko men voor het jongerenwerk voor de hele wijk, zouden ac- comodaties moeten komen in de Hoof dsteden /Hoevenbuurt, de Drevenbuurt/Centrumge bied, de Stadhoudersbuurt- iGoudkust en in de Vogel- buurt. Momenteel beschikt de hele wijk maar over een per manente accomodatie, waar wijkacitivteiten kunnen wor den gehouden: de Heipaal. Maar van de zomer moet de stichting sociaal-cultureel- en opbouwwerk daar weg, omdat de gereformeerde kerk de ruimte voor eigen activiteiten nodig heeft. De stichting verhuist dan naar een leeg staand schoolgebouw aan de Meerkoetstraat. De werkgroep concludeert daarbij echter dat de ligging verre van ideaal is. Ook de Heipaal kon zich maar op een beperkt deel van de Holy-bewoners richten, omdat gebleken is dat mensen weg blijven wanneer activiteiten niet op loopafstand worden ge organiseerd. Dat geldt vooral voor oudere bewoners. Verder zijn er in de wijk een aantal zaaltjes, waarvan met name de wijkverenigingen regelmatig gebruik maken. Door de vrij hoge huurprijzen moeten acti-< viteiten echter kostendekkend zijn, terwijl juist de wens be staat ook andere, bijvoorbeeld vormende, activiteiten te orga niseren. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. «je 1° c p ïos»0*®'" na4*' Deie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1